کد خبر: ۲۴۵۷۲۲
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: حق این مردم نیست که به خاطر دعواهای سیاسی و جناحی منافع آنها را در نظر نگیریم.شرمندگی ظریف از خیانتی که به ملت می شود؟!

به گزارش «اعتدال»  محمد جواد ظریف ظهر روز دوشنبه در آخرین روز از هفته دفاع مقدس در مراسم تجلیل از خانواده شهدای وزارت خارجه با اشاره به مقاومت مردم ایران در برابر فشارها گفت: ما شرمنده مردم هستیم که در برابر این همه مقاومت و اقتدار بخشی که آنها انجام داده اند آنچه را که باید در برابر آنها انجام می دادیم انجام ندادیم، باید بپذیریم آنچه را که باید برای مردم انجام می‌دادیم، انجام نداده ایم، باید بپذیریم که بدهکار مردم هستیم و باید بپذیریم این سخنان امام که مردم ولی نعمت ما هستند را نپذبرفتیم.

ظریف گفت: این حق مردم ما نیست که به خاطر دعواهای سیاسی و جناحی منافع آنها در نظر گرفته نشود.


وی خطاب به خانواده شهدا گفت من در برابر شما سر تعظیم فرود می آورم و در برابر بزرگی شما اظهار شرمندگی و احساس کوچکی می کنم.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه صحبت های خود بار دیگر با گرامیداشت یاد و خاطره تمام شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای هسته ای، شهدای مدافع حرم و شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: آنچه که باعث عزت و سرافرازی ملت ایران شده است و آنچه که باعث شده دشمنان نتوانند به ما بگویند که اگر ما از شما حمایت نکنیم ظرف 10 روز یا یک هفته باید به زبان دیگری صحبت کنید. آنچه که هشت سال باعث شد که ما در برابر کسانی که مدعی بودند ظرف یک هفته تهران، اهواز و شهرهای دیگر را تصرف می کنند و از اهواز با تمام دنیا صحبت می کنند به اهداف خود نرسیدند. آنچه که باعث شد صدام و صدامی ها به زباله دان تاریخ بپیوندند و ایران سرافراز شود اعتقاد این مردم به امام حسین و فرهنگ عاشوراست.

وی با بیان اینکه این مردم بر اساس این مکتب عاشق ایثار و شهادت هستند ادامه داد: آنچه که به ما قدرت و توان داده و باعث شده که در برابر سختی ها ایستادگی کنیم حضور مردم و همین فرهنگ شهادت و ایثار است و شما خانواده های شهدا بهترین یادگاران این فرهنگ هستید. شما باعث عزت و افتخار ایران هستید و در واقع نشانه بزرگی ملت ایران.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان با تاکید بر اینکه این فرهنگ شهادت و ایثار است که ایران را سربلند نگهداشته و اگر این فرهنگ و نگاه نبود هشت سال مقاومت در برابر متجاوزی که کشورهای زیادی از آن حمایت می کردند صورت نمی گرفت، گفت: آیا قدرتی را سراغ دارید که در دوران دفاع مقدس به متجاوز به ایران سلاح نداده باشد.

ظریف خطاب به برخی از کشورهای حامی صدام که امروز ادعاهایی را علیه ایران مطرح می کند، گفت: شما 75 میلیارد دلار به صدام کمک کرده اید. شما این اقدامات را انجام داده اید و اکنون مدعی چه هستید؟ ما مدعی هستیم، ما مدعی این هستیم که شما 75 میلیارد دلار به متجاوز کمک کردید تا مردم ایران را شهید کنند و جمهوری اسلامی را به زانو درآورند. شما هواپیمای آواکس به عراق دادید مجهزترین تسلیحات و تانک ها را در اختیار عراق قرار دادید تا بتواند با استفاده از آنها فرزندان این ملت را به شهادت برساند. شما پیشرفته ترین سلاح ها را در اختیار یک متجاوز قرار دادید. آخرین اطلاعات از جبهه های جنگ ایران را به عراق دادید تا به مردم ایران صدمه وارد شود و اکنون مدعی هستید، می گویید می خواهید از مردم لبنان حمایت کنید. 


تاریخ جنایت های شما را فراموش نکرده، مردم ایران نیز این جنایت ها را فراموش نمی کند. شما در جنایت علیه ملت ایران مشارکت کردید و اکنون مدعی حقوق بشر هستید؟ شما علیه بشریت جنایت انجام دادید. سلاح های شیمیایی از آلمان و هلند در اختیار صدام قرار می گرفت تا علیه مردم ایران، علیه مردم سردشت، علیه رزمندگان ایران، علیه شهدای زنده ما، جانبازان شیمیایی استفاده شود و اکنون شما امروز برای ما ادعای مدنیت می کنید؟! آنچه که به شما نمی آید مدنیت و تمدن است.

ظریف در بخش دیگری از صحبت های خود در همین ارتباط گفت: شما می گویید که داعش را از بین بردید در حالیکه شما دشمن شماره یک داعش را با زبونی و سبوعیت شهید کردید. شما وحشی و ترسو هستید و نتوانستید علی رغم این اقدامات مردم ایران را به زانو درآورید. در خون تمام مردم ایران عشق به امام حسین و افتخار به مکتب ایثار وجود دارد و این چیزی است که ایران را زنده نگهداشته است. شما همه در دوران دفاع مقدس علیه ملت ایران حرکت کردید و هنوز نیز این کار را می کنید ولی این فرهنگ ایران را زنده نگهداشته است.

ظریف در ادامه صحبت های خود خطاب به خانواده های شهدا که در این مراسم حضور داشتند تصریح کرد: شما نمایندگان یک فرد نیستید نمایندگان یک ملت هستید. هیچ گاه آن چیزی را که باعث شد ملت ایران مقتدر شود را فراموش نکنید. مردم ایران صرفه نظر از دیدگاه، گرایش و مذهب خود عشق به حسین دارند و این عشق و ایمان است که کشور را سرپا نگهداشته است.

ظریف با تاکید بر اینکه مردم و خانواده های شهدا ولی نعمت ما هستند، گفت: ما شرمنده مردم هستیم که در برابر این همه مقاومت و اقتدار بخشی که مردم انجام داده اند آنچه را که باید در برابر مردم انجام می دادیم انجام نداده ایم.

وزیر خارجه کشورمان در پایان صحبت های خود بار دیگر یاد و خاطره تمامی شهدا و همچنین شهید سلیمانی را گرامیداشت و به آنها ادای احترام کرد.

در پایان این مراسم خانواده شهدای وزارت امور خارجه با ظریف و دیگر مقامات ارشد دستگاه دیپلماسی که در این مراسم حضور داشتند عکس یادگاری گرفتند.

انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
2
1
چرا بزرگترها عذرخواهی نمیکنند؟ سهم آنها در مشکلات مردم خیلی بیشتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
0
2
فقط یه عذر خواهی کوچیک پاسخ اعتماد مردم به دولته؟
میرپورفرد
|
-
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
0
1
انشاءالله امیدواریم این آقای ظریف و همدستانش که باعث تحمیل برجام به ایران اسلامی شدند روزی در دادگاه جمهوری اسلامی محاکمه بشوند.
میرپورفرد
|
-
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
0
1
از ظریف بپرسید از دوستش جان کری چه خبر ؟
از امضای جان کری چه خبر؟
از اتمام تحریم چه خبر؟
از نابودی زیر ساختهای هسته ای چه خبر؟
از راکتور اراک چه خبر ؟
از دلار 1000 تومانی چه خبر؟
میرپورفرد
|
-
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
0
1
از ظریف بپرسید از قسم های جلاله دوستش دکتر صالحی چه خبر؟
از ظریف بپرسید از نطقهای آتشین در مجلس برای تحمیل برجام به جمهوری اسلامی چه خبر؟
از ظریف بپرسید از قهقهای مستانه با سران اروپایی چه خبر؟
از ظریف بپرسید از دلار 29 هزار تومانی چه خبر؟
از ظریف بپرسید از مذاکرات ذلت بار برجام چه خبر؟
شهرفرنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
0
2
گفته شده مردم ولی نعمت دولت هستند ، چون انقلاب را مردمی بود ، شهدا خود مردم بودند ، الان نوبت دولت ها است که اشتباهات قدیمی خود را که واقعیّت امر نشان میدهد کنار بگذارند و یک انقلاب صنعتی ، اقتصادی ، قانونگذاری داشته باشند ، نوبت انقلابی شدن دولت است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
0
0
کاش این جملات زیباوعرضحال راهمه وقت درفراجغرافیای ایران مقتدربرای خبرنگاران وافکارعمومی پیامرسانی وندای مظلومیت میکردوکاش های دیگراماحیف ازساده لوحی بگوییم یاالعیاذباله بقول بعضیهاخیانت ونفاق بین؟!؟افسوس ازبرجام نافرجام.7/7/99
اسماعیلی
|
-
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
1
سلام درود بر آقای ظریف که شهامت این حرف را داشت ای کاش رئیس جمهور هم .........چون به مردم قول داد 100روز متحول می کنم اما حساب کن چند صد روز گذشت اما.........................
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
1
سلام ، هرکس باهرمقامی به مردم وکشور خیانت می کنند وسکوت اختیار می کنند ازخداوند متعال می خواهیم دراین دنیا عذاب دردناک عنایت کند تا کمی از دردهایمان کاسته شود .
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری