کد خبر: ۲۴۵۶۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
در حالی که خبرها حاکی از تعطیلی مدارس در کرمانشاه از فردا به مدت یک هفته است استاندار قم ضمن اعلام ممنوعیت راهپیمایی اربعین حسینی، از تعطیلی یک هفته ای مشاغل پر خطر خبر داد. این در حالی که تهران به عنوان کانون اصلی شیوع کرونا در وضعیت بسیار بحرانی قرار گرفته است و دیر یا زود محدودیت ها در تهران و برخی استانهای دیگر از جمله خوزستان نیز برقرار خواهد شد با توجه به روند صعودی ابتلا به کرونا ویروس در کشور رفته رفته بحث قرنطینه جدی تر می شود.
بعد از اعلام تعطیلی یک قفته ای مدارس در کرمانشاه، قم نیز باتشدید محدودیت هایی کرونایی روبرو خواهد شد. تعطیلی های کرونایی در ایران شروع شد / قم و کرمانشاه اولین استان ها
به گزارش خبرنگار اعتدال، بهرام سرمست روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به‌صورت ویدیو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، گزارشی از وضعیت کرونا در استان‌های مختلف ارائه شد و متاسفانه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اغلب استان‌ها یک روند کاهشی دارد و به دنبال آن شاهد افزایش بیماری و مرگ‌ومیر هستیم.

او اذعان داشت: در قم نیز متاسفانه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش شدیدی پیدا کرده و به همین علت در بیمارستان‌ها افزایش بستری‌ها را داریم و تعداد فوتی‌ها نیز در حال افرایش است، بنابراین نیاز است که مردم مانند موج اول و دوم، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم از این موج سوم نیز به‌ خوبی عبور کنیم. ما از همین ظرفیت در استان استفاده و مراکز آموزشی، دانشگاه ها و مدارس حوزوی را به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌کنیم.

او افزود: مراکز آموزشی مانند زبان‌سراها و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و امثال این‌ها که به‌نوعی جنبه کلاسی دارند و محل تجمع محسوب می‌شوند نیز قرار است تا اطلاع ثانوی آموزش‌های خود را به‌صورت غیرحضوری ارائه کنند.

استاندار قم یادآور شد: در مورد برخی صنوف‌ پرخطر و گروه‌های شغلی رَسته چهار نیز بنا به تشخیصی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت ، اعمال محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها را به مدت یک هفته خواهیم داشت.

استاندار قم همچنین راهپیمایی‌های اربعین و عزاداری‌های دهه آخر صفر را یکی از موضوع‌های مطرح‌شده در جلسه ستاد ملی کرونا عنوان کرد و افزود: در این جلسه با جدیت تاکید شد که امسال چه در داخل کشور و چه در عراق با توجه به اعلام مقام عراقی راهپیمایی تحت عنوان راهپیمایی اربعین نخواهیم داشت و همین‌طور راهپیمایی‌های نمادین که موجب تجمع و شیوع بیماری شود نیز محدود و ممنوع است.

همچنین استاندار کرمانشاه از اعمال 19 محدودیت کرونایی جدید در استان در پی تشدید وضعیت کرونا خبرداد و گفت: از جمله مهمترین این محدودیت ها تعطیلی مدارس است که از فردا(ششم مهر) اعمال می‌شود.

هوشنگ بازوند در جلسه امروز (5 مهر) ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان کرمانشاه با اشاره به قرارگیری استان در وضعیت قرمز کرونا، گفت: متاسفانه در برخی شهرها وضعیت قرمز پرخطر را داریم و همینطور ادامه دهیم استان هم به وضعیت قرمز پرخطر می رسد.

وی افزود: در همین راستا 19 محدودیت کرونایی از فردا(یکشنبه، ششم مهر) در استان اعمال می شود که تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

بازوند تعطیلی مدارس را از جمله مهمترین این محدودیت ها اعلام و تصریح کرد: تمام مدارس استان از فردا تعطیل و آموزش دانش آموزان از طریق بستر فضای مجازی و شبکه شاد صورت می گیرد.

‌وی تعطیلی تمام آموزشگاه های علمی آزاد، تعطیلی تمام مهدکودک های استان، تعطیلی کلاسهای حضوری دانشگاه ها و سراهای دانشجویی، عدم برگزاری تمامی آزمون های حضوری، کاهش 30 درصدی حضور کارکنان دولت در ادارات، تقلیل ساعت فعالیت پاساژها، بازار روزها، میادین میوه و تره بارو ... را از دیگر محدودیت های کرونایی در استان اعلام کرد.

وی افزود: همچنین اعمال محدودیت در پارک ها، تفرجگاه ها و مراکز گردشگری، اعمال محدودیت یا جلوگیری از هرگونه تجمع در آرامستان ها و مجالس عزاداری، اعمال محدودیت تالارهای پذیرایی و مجالس عروسی، اعمال محدودیت یا جلوگیری از مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان، مراکز خدمات الکترونیک، پلیس +10 و ...، اعمال محدودیت یا تعطیلی تمام مراکز ورزشی، اعمال محدودیت یا تعطیلی فعالیت مراکز فرهنگی و هنری، محدودیت تشکیل جلسات حضوری در تمام ادارات و اعمال محدودیت در برگزاری مراسم مذهبی در مناسبت های خاص در مساجد، تکایا و اماکن متبرکه نیز در استان اعمال خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری