کد خبر: ۲۴۵۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
قیمت کویل نورد گرم در سراسر اروپا طی یک هفته اخیر با افزایش مواجه شد که فعالان بازار، کاهش عرضه از سوی کارخانجات اروپایی و واردات فولاد را دلیل آن عنوان می‌کنند.

به گزارش اعتدال به نقل از فولادبان، Fastmarkets قیمت کویل نورد گرم در شمال اروپا، تحویل درب کارخانه را در روز جمعه گذشته هر تن ۴۸۶٫۹۲ یورو برآورد کرده که ۱۰٫۹۱ یورو بالاتر از قیمت‌های یک هفته قبل و ۶۲٫۴۲ یورو بالاتر از قیمت‌های یک ماه قبل است.

این در حالی است که فعالان بازار می‌گویند برخی کارخانجات اروپایی کویل نورد گرم تولیدی خود را با قیمت‌های ۵۲۰ تا ۵۳۰ یورو نیز عرضه کرده‌اند اما معامله‌ای روی آنها نشده است.

اکثر فولادسازان شمال اروپا اکنون در حال پیش‌فروش محصولات تولیدی ماه دسامبر خود هستند اما برخی هم محصولاتی برای اواخر ماه نوامبر دارند. البته برخی فولادسازان اروپایی پس از رفع محدودیت‌های ضدکرونایی هنوز به ظرفیت کامل تولید خود بازنگشته‌اند.

مثلاً آرسلورمیتال هنوز یکی از کوره‌های بلند تولید فولاد خود در فرانسه را راه‌اندازی مجدد نکرده است. این خط تولید از ۲۳ مارس به علت شیوع کرونا و کاهش تقاضای فولاد، تعطیل شده است.

بر اساس گزارش‌ها، محصولات کارخانه‌های اروپایی در زمینه فولاد پایین‌دستی همچون کویل نورد گرم و گالوانیزه نیز تا پایان سال به طور کامل فروش رفته است.

مجله Fastmarkets قیمت کویل نورد گرم در جنوب اروپا، تحویل درب کارخانه را هم در چهارشنبه ۱۶ سپتامبر ۴۸۰-۴۶۰ یورو در تن اعلام کرد که تغییری نسبت به هفته قبل از آن نداشته است.

در جنوب اروپا هم عرضه کویل نورد گرم پایین است و خریداران می‌گوید به سختی می‌توانند از فولادسازان اروپایی کویل نورد گرم تهیه کنند.

شرکت فولادسازی ایتالیایی Arvedi تولید خود را با تأخیر شروع و اعلام کرده که فعلاً در حال تأمین سفارش‌های قبلی است و سفارش‌های جدید نمی‌پذیرد. این شرکت همچنین قیمت محصولات خود را به علت افزایش هزینه مواد اولیه از جمله فولاد تختال، بالا برده است.

مجله Fastmarkets قیمت فولاد تختال صادراتی منطقه CIS به اروپا در هفته گذشته را ۴۶۵-۴۶۰ دلار در تن، فوب دریای سیاه، اعلام کرد که ۲۰ دلار بالاتر از قیمت‌های یک هفته قبل بوده است.

از سوی دیگر، واردات محصولات فولادی به اروپا به علت مقررات جدید سهمیه‌بندی واردات و همینطور مقررات ضد دامپینگ علیه کویل نورد گرم صادراتی ترکیه به اروپا، کاهش یافته است. همچنین قیمت کویل نورد گرم صادراتی ترکیه به اروپا هم افزایش پیدا کرده است.

گفتنی است، مجله Fastmarkets قیمت کویل نورد گرم وارداتی به اروپا، سی.اف.آر شمال اروپا را در هفته گذشته هر تن ۴۸۰-۴۷۰ دلار در تن اعلام کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری