کد خبر: ۲۴۵۶۴۲
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
یک فعال سیاسی اصولگرا، گفت: سوالی که نسبت به نمایندگان انقلابی در ذهن تداعی می‌شود این است که نمایندگان بفرمایند در تفکر شیعه و فرهنگ انقلابی، نمایندگان و مسئولان باید هم‌تراز مردم باشند یا هم‌ردیف اشراف و اغنیا؟

به گزارش اعتدال وهاب عزیزی فعال سیاسی و تحلیلگر اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در واکنش به خبر دریافت نیم‌بها و اقساطی خودروی دنا پلاس از سوی نمایندگان مجلس، گفت: خبر واگذاری خودرو دناپلاس بصورت اقساطی، با قیمت کاملا انقلابی و خارج از نوبت به نمایندگان مجلس آن هم در شرایطی که مردم با افزایش روزافزون و روند صعودی قیمت خودرو مواجه هستند، فضای رسانه‌ای کشور را در شوک فرو برد.

وی ادامه داد: مطرح شدن چنین طرحی و حتی شایعه آن نیز جای تامل دارد، ولی جای تعجب ندارد. از این جهت جای تعجب ندارد که نمایندگان مجلس یازدهم با رای حداقلی و بازی‌سازی وارد مجلس شدند، نه اقناع مردم و مشارکت حداکثری. این‌ها از پشتوانه آرای قوی برخوردار نیستند و به احتمال زیاد در آینده باز هم شاهد رفتارهای این شکلی باشیم.

عزیزی در ادامه اظهار داشت: اما چرا معتقدم که این مساله جای تامل دارد؟ از این جهت که این عزیزانی که با شعار انقلابی‌گری وارد مجلس شده‌اند، حداقل اندکی صبر پیشه می‌کردند تا تب شعارشان فروکش کند. بعد آن روی سکه را رو می‌کردند. اما چنان عجول و مشتاق خدمت بودند که فرمایش مقام معظم رهبری را نیز فراموش کردند. رهبری فرموده بودند که اگر خودتان ماشین دارید، از ماشین اداری استفاده نکنید.

وی ادامه داد: عذر بدتر از گناه، توجیه غلط این رفتار تبعیض‌آمیز است. سخنگوی محترم هئیت رئیسه مجلس در مقام دفاع از واگذاری خودرو دناپلاس به نمایندگان مجلس گفته است «نمایندگان مجلس هم تراز وزرا هستند» و اعتراف کرده است که هر کدام از وزرا چندین خودروی دولتی آنچنانی در اختیار دارند و از این طریق نتیجه‌گیری کرده است که نمایندگان هم مستحق داشتن خودروی دنا از نوع پلاس آن هستند. در پاسخ به ایشان باید گفت عجب استدلالی! کودکی را سرزنش کردند که چرا لباست را خیس کرده‌ای؛ لباس کثیف برادرش را نشان داد!

دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی در ادامه بیان داشت: باید از هیئت رئیسه مجلس سوال کنیم که اگر به زعم شما وزرا بیت‌المال را «حیف و میل» یا میل و بعدش حیف می‌کنند، چه کسی باید بر آن‌ها نظارت کند؟ پس وظیفه نظارتی مجلس چه زمانی و در کجاها کاربرد دارد؟ سوال دیگری که مطرح می‌شود این است که هیئت رئیسه مجلس شفاف‌سازی کند که؛ آیا وعده این خودروها را قبل از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه به نماینده‌ها داده بودند یا بعد از انتخابات جهت قدردانی بوده است؟ یا هیچکدام.

وی افزود: سوال دیگر از نمایندگان انقلابی که در ذهن تداعی می‌شود این است که نمایندگان بفرمایند در تفکر شیعه و فرهنگ انقلابی نمایندگان و مسئولان باید هم‌تراز مردم باشند یا هم‌ردیف اشراف و اغنیا؟ و اینکه چه کسی این شأنیت و تراز را به شما داده است؟

این فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به سخنان یکی از نمایندگان که گفته بود خودروی شاسی بلند نیاز داریم، گفت: زمانی که برای دو رأی از کوه و کمر بالا می‌رفتید، مسیر کوهستانی و صعب‌العبور نبود؟ سرنا و بوق شعار خدمت شماها پیش از انتخابات گوش فلک و خلق الله را به ستوه آورده بود و الان برای همان خدمتی که وعده‌اش را دادید، بر مردم منت می‌گذارید که سرکشی به حوزه انتخابیه زحمت و هزینه دارد؟

وی در پایان اظهار داشت: مایه تاسف فراوان است که برخی در مساله نمایندگی مجلس تنها در بخش جهیزیه آن مانده‌اند.
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Denmark
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
0
1
مجلس پیرپلاسی را !!!!!خخخخخخخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
دم خروس را قبول کنیم یا قسم حضرت عباس ع
شهروند
|
-
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
0
1
بنده خدا ها این همه هزینه کردن یا رای خریدن برای همین ها بوده نه خدمت ...الان درشهرستان فاروج کسانی برای شورایی کاندیدا می شوندکه سرمایه دارباشندفرزندان تحصیل کرده ازبهترین دانشگاهها ازاین فرصت خدمت محروم می شوند.الان که تحریم هستیم لااقل با همین ها خوش باشند.من کارمند هم ازبهترین دانشگاه مدرک گرفتم الان صبح به صبح ازخواب که بلند می شوم نمازشکربه طرف یخچال وتلویزیون می خوانم.همیشه هم به فکراین هستم نکنه خدای نخواسته یارانه ووووحذف بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
0
تواین شرایط تواین نداری تواین اوصاع فقط میشه گفت شرم باد به شما نمایندگان شمادست اطرافیان یزد ازپشت بسته اید به هوای گندم ری ملت میکشید اوناگندم ری خواستن که ارزش داشت شمادناپلاس وای برشما شرم برشماخداشماهاراروسیا ه کنه
ناشناس
|
-
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
0
0
نمایندگان ادوارگذشته مجلس چه ماشین هایی وچه تخلفات مالی واخلاقی داشتندچراگزارشی تهیه نمی شود
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری