کد خبر: ۲۴۵۵۹۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
با نزدیک شدن کارزار انتخاباتی به پایان خود در طی دو ماه آینده، مردم آمریکا هر چه بیشتر درباره «این مرد» خواهند شنید.

به گزارش اعتدال به نقل از روزنامه یو ‌اس ‌ای تودی، «داگلاس اِمهاف» همسر «کامالا هریس» کاندیدای معاونت ریاست جمهوری از حزب دموکرات، هنگامی متوجه شد که همسرش برای این سمت توسط «جو بایدن» انتخاب شده است که از خانم هریس که مشغول مکالمه تلفنی با بایدن بود شنید: «جو، من برای سر کار رفتن آماده ‌ام.»

این وکیل 55 ساله با تخصص در صنعت سرگرمی، هنگامی متوجه کاندیداتوری همسرش برای سمت معاونت رئیس جمهور شد که پشت در دفتر کار همسرش در منزل سراپاگوش ایستاده بود.

اگر دموکرات‌ ها پیروز انتخابات نوامبر باشند، خانم هریس اولین آفریقایی-آمریکایی، اولین آسیایی-آمریکایی، و اولین زنی خواهد بود که به مقام معاونت ریاست ‌جمهوری امریکا دست خواهد یافت، اما آقای امهاف نیز به نوبه خود صاحب یک رکورد تاریخی خواهد شد، چرا که او هم اولین «آقای دوم» آمریکا خواهد بود.  

به علاوه، اگر دموکرات ‌ها پیروز انتخابات ریاست‌ جمهوری در ماه نوامبر باشند، امهاف اولین آمریکایی - یهودی خواهد بود که همسرش معاون رئیس‌ جهموری امریکا است و به این ترتیب، او نیمی از یک زوج تاریخ ‌ساز خواهد بود. 

کمی بعد از اعلام کاندیداتوری کامالا هریس برای سمت معاونت از حزب دموکرات، بایدن به امهاف گفت: «داگ، تو نیز خود باید یاد بگیری که مانع‌ شکن بودن چه حس و معنایی دارد.» 

امهاف در سال 1964 در نیویورک زاده شد و وقتی 17 ساله بود، به کالیفرنیا نقل مکان کرد. آنجا بود که لیسانس علوم انسانی خود را در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا و پس از آن، دکترای حرفه ‌ای در رشته حقوق را در دانشکده حقوق گلد در همان دانشگاه دریافت کرد.

بعد از کار به عنوان وکیل با تخصص در صنعت سرگرمی [که عمدتاً موضوعش تنظیم قراردادهای خوانندگان، آهنگ‌ سازان و بازیگران است] او دفتر وکالت خود را در سال 2000 راه ‌اندازی کرد. چندی بعد در سال 2006، دفتر او توسط بنگاه حقوقی ونابل خریداری شد.

در فاصله ‌ای کوتاه، امهاف 55 ساله به سمت مدیریت اجرایی دفاتر ونابل در سواحل غربی آمریکا ارتقاء مقام یافت. در آن موقعیت بود که وی هریس را در سال 2013، هنگامی که وی نیز هنوز به حرفه وکالت اشتغال داشت، ملاقات کرد.

او در سال 2014 در مراسمی که خطبه عقد را خواهرزنش «مایا هریس» جاری کرد، به ازدواج کامالا هریس درآمد. امهاف از ازدواج قبلی خود با «کرستین امهاف» صاحب دو فرزند به نام ‌های «کُل و الا» است که اینک هر دو فرزندخوانده سناتور دموکرات هستند.

الا و کُل از زمان ازدواج هریس با پدرشان در سال 2014 وی را به عنوان جزئی از خانواده خود پذیرفته ‌اند و وی را با نام «مامالا» صدا می ‌زنند.  

الا امهاف در پیام ویدیویی به مجمع ملی حزب دموکرات سال 2020 چنین اظهار داشت: «برای من و برادرم، تو همیشه «مامالا»، بهترین مادرخوانده دنیا، خواهی بود.» وی اضافه کرد: «تو برای پدرمان و برای سه نسل از خانواده بزرگ و پر شاخ و برگ ما تکیه‌ گاه بزرگی هستی.»

در سال 2017، سه سال بعد از ازدواج‌ شان، امهاف برای آن که بتواند هم در کالیفرنیا و هم در واشنگتن کار کند تا زمان بیشتری در کنار همسرش باشد، بنگاه حقوقی ونابل را ترک کرد تا به بنگاه «دی.‌ال‌.ای. پایپر» بپیوندد.

از زمان اعلام کاندیداتوری هریس برای سمت معاونت ریاست جمهوری در ماه اوت 202، امهاف از کار خود مرخصی بدون حقوق گرفته است تا همراه همسرش در مناسبت ‌های انتخاباتی شرکت کند. 

چند وقت پیش، هنگامی که هریس هنوز کاندیدای ریاست‌ جمهوری بود، امهاف با قاپیدن میکروفون یک تظاهرات ‌کننده که قصد اخلال در مراسم سخنرانی خانم هریس داشت، خبرساز شد.

بعد از آن حادثه، امهاف توییت کرد: «هر کاری برای او [خانم هریس] خواهم کرد.»

اولین حضور امهاف به عنوان سخنران در کارزار انتخاباتی که به دلیل بحران کرونا به صورت آنلاین برگزار می ‌شود، در قالب پیام ویدیویی به یک گروه حامی حقوق همجنسگرایان بود.

بعد از آن سخنرانی اول، او در مناسبت ‌های مختلف دیگری نیز ظاهر شده است. از جمله در یک مناسبت انتخاباتی آنلاین او در جمع هواداران یهودی بایدن [با استفاده از یک اصطلاح مصطلح یهودی] بایدن را «یک مرد محترم» توصیف کرد و گفت «ما نیاز داریم که یک مرد محترم در کاخ سفید داشته باشیم.»

با نزدیک شدن کارزار انتخاباتی به پایان خود در طی دو ماه آینده، مردم آمریکا هر چه بیشتر درباره امهاف خواهند شنید.

امهاف، اخیرا درباره امکان قرار گرفتن در جایگاه «آقای دوم» امریکا و اولین یهودی امریکایی همسر معاون رئیس‌ جمهوری، ابزار داشت که او اهمیت نقش خود را درک می‌ کند.

وی در یکی از مناسبات‌ های انتخاباتی گفت: «نظرها درباره امکان رسیدن من به این جایگاه فراوان است  و شنیدن این نظرات برای من دلپذیر است. این به معنای این است که مردم واقعا درباره امکان قرار گرفتن من در آن جایگاه هیجان‌ زده هستند. من تماما متوجه این موضوع هستم.»

«چیستن بوتجیج» همسر «پیتر بوتجیج» دیگر کاندیدای سابق ریاست‌ جمهوری درباره امهاف می ‌گوید: «چیزی که من درباره داگ عاشق آن هستم، این است که او یک مرد باحال است.» او افزود: «او یک سیاستمدار نیست. او از روی عشق به همسرش این نقش را ایفا می ‌کند.»
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Denmark
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
1
0
هرگز نمیرسد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری