کد خبر: ۲۴۵۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
11 کشوری که درباره ابتلا به کووید 19 هیچ داده ‌ای وجود ندارد یا شمار ابتلا صفر گزارش شده است، کدامند؟
به گزارش اعتدال، آیا در حال حاضر کشوری در جهان وجود دارد که از بیماری همه‌ گیری کووید 19 در امان مانده باشد و گزارشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در آن اعلام نشده باشد؟

طبق اطلاعات رسمی سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری اروپا، پاسخ به این سوال مثبت است. 11 کشور در جهان وجود دارند که داده‌‌ ای را درباره ویروس کرونا ارائه نکرده ‌اند یا شمار ابتلا را صفر عنوان کرده‌ اند.

8 ماه پس از اعلام نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در کشور چین، تاکنون بیش از 29 میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده ‌اند و از این تعداد نزدیک به یک میلیون نفر نیز جان باخته ‌اند.

با این حال، طبق گفته برخی دولت ‌ها، ویروس کرونا هنوز از مرزهای کشورشان عبور نکرده است. طبق داده ‌های اعلام شده، این کشورها اکثرا جزیره هستند و تقریبا همه در دورترین نقاط اقیانوس آرام قرار دارند و یا حمل و نقل هوایی یا دریایی به آنها صورت نمی ‌گیرد.

از سوی دیگر برخی کارشناسان نیز معتقدند که احتمال دارد ویروس کرونا به این کشورها رسیده باشد اما مسئولان شمار مبتلایان را یا ثبت نکرده‌ باشند و یا از اعلام آن خودداری کنند. یکی از این کشورها کره‌ شمالی است.

اما 11 کشوری که درباره ابتلا به کووید 19 هیچ داده ‌ای وجود ندارد یا شمار ابتلا صفر گزارش شده است، کدامند؟

جمهوری کیریباتی یا کیریباس

این مجمع الجزایر واقع در اقیانوس آرام با مساحت 811 کیلومتر مربع است که بیش از 100 هزار نفر جمعیت دارد. اما یک سوم از 31 جزیره آن خالی از سکنه است.

جزایر مارشال

حدود 70 هزار نفر در این کشور 181 کیلومتر مربعی واقع در وسط اقیانوس آرام زندگی می‌ کنند.

نائورو

این کشور نزدیک به جزایر مارشال در شمال شرقی پاپوآ گینه نو قرار دارد. این جزیره 10 هزار نفر جمعیت دارد و مساحت آن فقط 21 کیلومتر مربع است. این کشور کوچکترین جمهوری مستقل در جهان محسوب می ‌شود.

میکرونزی

بیش از 100 هزار نفر در این کشور مجمع الجزایری در قاره اقیانوسیه زندگی می‌ کنند. مساحت این کشور 702 کیلومتر مربع است.

جمهوری پالائو

مجمع الجزایر کوچکی است که 21 هزار نفر جمعیت دارد که در بیش از 250 جزیره زندگی می‌ کنند. این کشور در 3200 کیلومتری جنوب توکیو قرار دارد.

جمهوری مستقل ساموآ

ساموآ یکی از کشورهای مشترک المنافع انگلیس و همسایگانش استرالیا و نیوزیلند است. کشوری جزیره ‌ای با ثبات سیاسی که به‌ عنوان قدیمی ‌ترین دموکراسی در منطقه شناخته می‌ شود. این کشور نزدیک به 200 هزار نفر سکنه دارد.

جزایر سلیمان

مجمع الجزایر واقع در اقیانوس هند در جنوب هند است که مساحت آن 28 هزار و 450 کیلومتر مربع است و کمی بیش از نیم میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور همچنین عضوی از کشورهای مشترک المنافع است و رئیس دولت آن ملکه الیزابت است.

پادشاهی تونگا

این کشور مجموعه ‌ای از 170 جزیره است که در اقیانوس آرام قرار دارد. حکومت آن پادشاهی مشروطه است و بیش از 100 هزار سکنه دارد.

جمهوری وانواتو

این کشور واقع در قاره اقیانوسیه در شرق استرالیا قرار دارد. مساحت آن 12 هزار متر مربع است و بیش از 300 هزار نفر جمعیت دارد. وانوآتو از سال 1887 به وسیله انگلیس و فرانسه به‌ طور مشترک اداره می ‌شد. اما در سال 1980 از انگلیس و فرانسه اعلام استقلال کرد.

کره شمالی

کره‌ شمالی شناخته شده‌ ترین کشور در این فهرست است. پیونگ ‌یانگ تاکنون موردی قطعی از ابتلا به ویروس کرونا در کره شمالی را تایید نکرده است و تنها در ماه ژوئیه خبرگزاری رسمی این کشور نخستین مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را اعلام کرده بود که هیچ گاه تایید نشد.

با این حال این کشور در رسانه ‌های خود به طور مرتب از اقدام‌ های مسئولان کره‌ شمالی در مبارزه با ویروس کرونا اطلاع رسانی می ‌کنند به طوری که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی ژوئیه گذشته در جریان نشست دفتر سیاسی حزب حاکم اعلام کرد که این کشور موفق شده است از شیوع ویروس کرونا به طور کامل جلوگیری کند.

ترکمنستان

ترکمنستان نیز از جمله کشورهایی است که هیچ داده‌ ای از ابتلا به ویروس کرونا در آن دیده نمی ‌شود اما این آمار نیز مورد تردید است چرا که این کشور در همسایگی قزاقستان است که موارد بالایی از ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری