کد خبر: ۲۴۵۴۸۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
در حالی اخیرا ورود یک خودروی فراری در گمرک آستارا حاشیه‌ساز شد که طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران، این خودرو ترانزیتی بوده و از ایران خارج شده است.

ماجرای ورود خودرو فراری به گمرک آستارا + سند
به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، اخیرا در فضای مجازی تصاویری منتشر شد که نشان می‌داد که یک دستگاه خودروی فراری از طریق گمرک آستارا وارد شده است و همین موضوع موجب ایجاد بحث هایی مبنی بر واردات خودرو در زمان ممنوعیت واردات این کالا شد.

اما پیگیری ماجرای از گمرک ایران با توضیحاتی از معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همراه بود.

مهرداد جمال ارونقی به ایسنا گفت: هیچ‌گونه واردات خودرویی از این مدل حتی بصورت موقت یا تحت صحابت کارنه دوپاساژ صورت نگرفته و این خودروی سواری چند روز پیش به مقصد کشور امارات ترانزیت خارجی شده که از گمرک آستارا وارد و از گمرک شهید باهنر نیز خارج شده است.

به گفته وی، مبدأ خودروی فراری کشور آذربایجان‌ و مقصد آن نیز کشور امارات بوده است.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران تاکید کرد: حداکثر زمان اعتبار پروانه حمل بعد از خروج از مبدا چهار روز بوده و اکنون نیز این خودرو از ایران خارج شده است.

گفتنی است؛ واردات خودرو از حدود سه سال پیش و با تغییر شرایط ارزی و همچنین ضوابط واردات خودرو، ممنوع و هیچگونه ثبت سفارشی در این رابطه صورت نمی گیرد.

این در حالی است که خودروهایی هم که در زمان مجاز وارد شده بودند با تغییر شرایط مدت ها برای ترخیص با موانعی مواجه بوده و هنوز بعد چند دوره تعیین مهلت از سوی دولت به طور کامل تعیین تکلیف نشده اند.

ماجرای ورود خودرو فراری به گمرک آستارا + سند


ماجرای ورود خودرو فراری به گمرک آستارا + سندماجرای ورود خودرو فراری به گمرک آستارا + سند
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری