کد خبر: ۲۴۵۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
در آغاز معاملات امروز بازار سهام، صف خرید پالایشی‌ها، فلزات اساسی و بانکی‌ها موجب شد تا شاخص کل بورس امروز را با ۲۵ هزار واحد رشد آغاز کند.
در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی 25 هزار واحدی (1.5 درصدی) به 4 روز روند نزولی خود پایان داد. این در حالی است که شاخص کل هم‌وزن همچنان 0.5 درصد منفی است.

در جریان یک ساعت نخست معاملات امروز، نمادهای فارس، فولاد و فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند ولی نمادهای خودرو و خساپا دو نمادی بودند که همچنان در محدوده منفی معامله می‌شوند.

در این مدت بیش از 800 هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن 4.5 میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر 70 هزار میلیارد ریال دادوستد شد.

سبزپوشی امروز بازار سهام در حالی رخ داده که افزایش تقاضا در گروه فلزات، پالایشی و بانکی در ابتدای بازار موجب شده تا جو مثبت به کل بازار سرایت کرده و حالا در اکثر گروه‌ها تعداد نمادهای مثبت بیشتر از نمادهای منفی است.

بر اساس اعلام سازمان خصوصی قرار است فردا پذیره‌نویسی دومین ETF دولتی با نماد «پالایشی یکم» آغاز شود. در این پذیره‌نویسی که تا 19 شهریور ادامه خواهد داشت، سقف خرید هر نفر 5 میلیون تومان خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری