کد خبر: ۲۴۵۲۳۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
در آغاز معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با افتی ۵۲ هزار واحدی در کمتر از یک ساعت به روند نزولی چند روز اخیر خود ادامه داد.
در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با بیش از 53 هزار واحد کاهش در کمتر از 60 دقیقه همچنان به روند نزولی خود ادامه می‌دهد.

به گزارش اعتدال، در یک ساعت نخست ابتدایی معاملات حدود 385 هزار معامله در بورس صورت گرفته که طی آن 2 میلیارد و 694 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 41 هزار میلیارد ریال دادوستد شدند. این در حالی است که با توجه به صف فروش بودن بسیاری از نمادها، از میزان معاملات کاسته شده است.

در این میان نمادهای شستا، فارس و تاپیکو به ترتیب با 4972، 4673 و 2189 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشته‌اند.

افت 40 هزار واحدی شاخص کل در حالی رخ داده که نمادهای فلزات اساسی که در ابتدای بازار با حمایت همراه بودند هم‌اکنون در محدوده منفی و در صف فروش معامله شوند. به طور کلی در جریان معاملات امروز کمتر از 15 درصد از نمادهای کل بازار سهام در محدوده مثبت معامله می‌شوند و اکثر گروه‌های مختلف صنعت فشار عرضه شدیدی را تحمل می‌کنند.

این در حالی است که در روزهای اخیر مقامات بورسی و دولتی از حمایت از بورس سخن می‌گویند ولی عملا تغییری در رفتار حقوقی‌های سهام مشاهده نمی‌شود.

واعظی درباره بورس چه گفت؟

واعظی دیروز با تاکید بر اینکه دولت به این بازار سرمایه اهتمام جدی دارد و از آن مراقبت می‌کند، اضافه کرد: از نظر من و بسیاری از کسانی که بازار سرمایه را پیگیری می‌کنند این بازار در حال اصلاح است و اسم آن ریزیش نیست. حقوقی‌ها قرار است به کمک بیایند نه اینکه خودشان در بازار سرمایه اقداماتی انجام دهند و بفروشند.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد دولت این است که همواره از بازار سرمایه صیانت و حمایت کند و بورس را رها نمی‌کند، گفت: شورای عالی بورس از ترکیب خوبی برخوردار است و وظیفه آن صیانت از سهامداران بورس است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه اصلاح بازار سرمایه به شایعه عرضه شدن یا نشدن صندوق دارادوم ربطی نداشت و این فقط بهانه بود، افزود: زمانی که شاخص بورس به سرعت رو به رشد بود همه پیش بینی می‌کردند که بورس باید خود را اصلاح کند و مقالات متعددی در این زمینه نوشته شد و همه منتظر این موضوع بودند. زمانی که شاخص بورس به حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار رسید همه منتظر اصلاح بودند، اما این اتفاق نیفتاد و شاخص بورس به سرعت به دو میلیون رسید که در آن زمان، همزمان شد با بحث عرضه شدن یا نشدن صندوق دارا دوم یعنی اگر این اتفاق هم نمی‌افتاد بورس باید خود را اصلاح می‌کرد. باید مراقبت بیشتری کنیم و هماهنگی میان سازمان بورس و مجموعه خصوصی سازی و وزارت اقتصادی و وزارتخانه‌هایی که در صندوق‌ها هستند باید بیشتر شود تا مردم، اتفاقات را شفاف متوجه شوند.

واعظی گفت: اکنون هم پیش بینی می‌کنند که شاخص بورس بین یک میلیون و ۶۰۰ تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار، اصلاح می‌شود و دوباره روند طبیعی خود را طی می‌کند. با همت شورای عالی بورس و وزیر اقتصاد و ستاد اقتصادی دولت و رئیس جمهور، امیدواریم بورس جای مطمئنی برای سرمایه گذاری و سود بردن مردم باشد. در زمانی فقط افراد حرفه‌ای در بورس فعالیت داشتند، اما اکنون افراد معمولی و همچنین حدود ۵۰ میلیون سهامدار عدالت در آن حضور دارند بنابراین حتماً باید از بورس و سهامدارن، صیانت کنیم.

نمایی از وضعیت امروز بازار بورس

سقوط دسته‌جمعی بازار سهام؛ افت ۵۰ هزار واحدی شاخص کل بورس در یک ساعت

سقوط دسته‌جمعی بازار سهام / افت ۵۰ هزار واحدی شاخص کل بورس در یک ساعت

سقوط دسته‌جمعی بازار سهام / افت ۵۰ هزار واحدی شاخص کل بورس در یک ساعت

نمای پایانی بورس در پایان معاملات امروز

شاخص کل کار خود را با کاهش ۶۵ هزار واحدی و در ارتفاع یک میلیون و ۶۶۲ هزار واحد به پایان رساند.

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا924
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
0
بیچاره شدیم ورفت خدا نیامرزدتون با حرف های نباید بزنند این دولت مردان نابجا وبی موقع است
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
0
سلام زمانی که از بورس سفارش خرید انجام می دهیم حدود سه ماه باید سفارش فروش راکنار بگذاریم تا بازار بورس نفسی تازه کند.با تشکر
خلیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
0
بازار را دلالان سکه وارز از کار انداختند و خوردو هم تلاش برای شکست بورس دارد. تا پولهای سرگردان را حذب کنند. و میکنند
علی اصفهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
0
در سال آینده ملتی که با بورس سروکار دارند منتظر زیان شدید دارایی خود باشند زیرا تا دولت سر کار است دست در جیب مردم می کند تا کسری بودجه جبران کند راه دیگری بلد نیست یرجامش که فرجام شد بعدا مانند موسسات مالی واعتباری همگان چنان ضرری بکنند که هزار عاقل هم نتواند آنرا جمع کنند ملت منتظر باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری