کد خبر: ۲۴۵۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
در سراسر جهان بیش از 21 میلیون و 754 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 771 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها تاکنون مجموع شمار مبتلایان این بیماری به 21 میلیون و 754 هزار و 261 نفر رسیده است.
به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 771 هزار و 380 نفر رسیده است.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، کلمبیا، شیلی و اسپانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، کلمبیا، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز یکشنبه 26 مرداد 1399 (16 آگوست 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آمار جهانی جانباختگان و مبتلایان کرونا+ جدول

آمار جهانی جانباختگان و مبتلایان کرونا+ جدول

کرونا در آمریکا؛ شمار مبتلایان از 5 میلیون و 558 هزار نفر فراتر رفت
شمار افرادی که در آمریکا تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده از 5 میلیون و 558 هزار نفر فراتر رفته است.

این کشور همچنین با 172 هزار و 963 نفر، بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از درگذشتگان ویروس کرونا را داراست.

کرونا؛ سازمان غذا و داروی آمریکا، آزمایش جدید نمونه بزاق دانشگاه ییل را تایید کرد
سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده اضطراری را به آزمایش جدید تشخیصی بزاق در دانشگاه ییل داده است.

این سازمان در بیانیه ای گفته که این تست جدید با نام (SalivaDirec) به هیچ نوع خاصی سواب یا وسیله ای برای جمع آوری بزاق احتیاج ندارد و نمونه بزاق را می توان در هر ظرف استریل جمع آوری کرد.

این تست جدید همچنین از این جنبه منحصر به فرد است که نیازی به یک مرحله جداگانه برای استخراج اسید نوکلئیک ندارد. اسید نوکلئیک ها، اطلاعات ژنتیکی کلیدی افراد را در اختیار دارند.

درگذشته کیت هایی که در آزمایش های دیگر برای این مرحله استفاده می شدند، اغلب کمیاب بودند.

سازمان دارو و غذای آمریکا گفته انجام این تست بدون وجود این کیت ها باعث افزایش ظرفیت انجام این تست می شود.

این پنجمین آزمایشی است که سازمان دارو و غذا در آن از نمونه بزاق استفاده می کند.

در این روش دیگر به نمونه گیریهای ناراحت کننده مثل گرفتن نمونه از داخل بینی نیازی نیست. سازمان دارو و غذای آمریکا گفته که این آزمایش جدید خطر کمتری برای کادر درمانی دارد، به این دلیل که فرد خود می تواند نمونه بزاقش را بگیرد.

کرونا؛ 'افزایش' ابتلای کودکان در آمریکا
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (سی دی سی) از افزایش ابتلای کودکان به کرونا خبر داده است. میزان بستری شدن کودکان هم افزایش یافته است.

به گفته این مرکز "تعداد کودکان مبتلا در آمریکا از مارس تا ژوئیه ۲۰۲۰ افزایش چشمگیری داشته است."

در دستورالعمل جدید این مرکزگفته شده افزایش شمار کودکان مبتلا به این ویروس به دلیل انجام نشدن آزمایش کرونا به حد کافی است چون "اولویت با بزرگسال و افراد دارای بیماری‌های شدید است."

بیش از ۴۰ هزار مورد ابتلای جدید به کرونا در برزیل
طبق آمارهای رسمی مقامات برزیل، این کشور تاکنون ابتلای سه میلیون و 319 هزار و 845 نفر به بیماری کووید-۱۹ و جان باختن 107 هزار و 341 نفر را به دلیل این بیماری تایید کرده است.

برزیل بیشترین تعداد موارد و مرگ و میر ناشی از کروناویروس جدید را در آمریکای لاتین به خود اختصاص داده است.

سائوپائولو، پرجمعیت‌ترین ایالت برزیل، مرکز شیوع همه‌گیری کرونا در این کشور بوده و 697 هزار و 530 مورد ابتلا و 26 هزار و 708 مورد مرگ ناشی از آن را به ثبت رسانده است و در پی آن ایالت‌های ریودوژانیرو و سئارا قرار دارد.

هند چهارمین کشور جهان از نظر تعداد مرگ و میر کرونا
دولت هند اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از 2 میلیون و 647 هزار نفر عبور کرده و تنها در روز گذشته 58 هزار و 108 مورد ابتلای جدید در هند به ثبت رسیده است.

آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در هند به بیش از 51 هزار نفر رسیده است. به این ترتیب هند، چهارمین کشور جهان از نظر تعداد درگذشتگان کووید ۱۹ در جهان قرار دارد . آمریکا، برزیل و مکزیک بالاتر از هند قرار دارند.

کرونا در روسیه

در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 4969 نفر و تعداد درگذشتگان هم 68 اعلام شده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به بیش از 15 هزار و 685 نفر و شمار کل مبتلایان به 922 هزار و 853 نفر رسیده است.

آفریقای جنوبی محدودیت های کرونا را لغو کرد
رییس جمهور آفریقای جنوبی می گوید همه گیری ویروس کرونا در کشورش نقطه اوج خود را گذرانده و به همین علت دستور لغو برخی از محدودیت های مربوط به کرونا را داده است.

سیریل رامافوسا، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی گفته تقریبا تمامی محدودیتهای تجاری و اقتصادی که از پس فردا، دوشنبه، ۱۷ اوت لغو خواهد شد.

لغو محدودیت ها شامل فروش الکل و دخانیات هم می شود. محدودیتی که از ابتدای وضع آن هم بسیار مناقشه برانگیز شده بود.

مسافرت های داخلی، میهمانی های کوچک خانوادگی و باز شدن در مغازه ها و کاسبی ها همگی از روز دوشنبه مجاز خواهد بود.

این در حالی است که آفریقای جنوبی با ثبت بیش از 587 هزار مورد مبتلا به ویروس جدید کرونا، بیش از نیمی از آمار کل قاره آفریقا را به خود اختصاص داده است. این کشور تاکنون بیش از 11830 مرگ مرتبط با کووید۱۹ را ثبت کرده است.

این کشور به لحاظ آمار مبتلایان رتبه پنجم را در جهان دارد.

کرونا در اسپانیا
شمار کل مبتلایان در اسپانیا تاکنون 358 هزار و 843 نفر گزارش شده است

آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 617 تن رسیده است. اسپانیا هشتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد.

کرونا در بریتانیا

در حال حاضر بیش از 318 هزار نفر در بریتانیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان 41 هزار و 366 تن جانباخته‌اند؛ رقمی که بالاترین حد در میان کشورهای اروپایی است و پس از آمریکا، برزیل و مکزیک چهارمین میزان مرگ و میر بیماری کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پیشنهاد استفاده از ماسک در محیط های کار جمعی در فرانسه
مقامات فرانسه در نظر دارند تا پیشنهاد پوشیدن ماسک در محیط های کاری مشترک را ارائه دهند.

با افزایش موارد روزانه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در فرانسه و شناسایی بیش از 3000 نفر در مدت ۲۴ ساعت، مقامات این کشور تصمیم دارند تا پیشنهاد استفاده از ماسک را در محیط های کار مشترک ارائه دهند.

وزارت بهداشت فرانسه در گزارشی از شناسایی 3015 مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ خبر داد و اعلام کرد برای چهارمین روز متوالی، بیشترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ پس از برداشته شدن محدودیت‌ها شناسایی شد.

همچنین افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در فرانسه موجب شد تا مقامات انگلیس قرنطینه ۱۴ روزه را برای مسافرانی در نظر گیرند که از فرانسه وارد این کشور می‌شوند.

وزیر اشتغال فرانسه نیز در اظهاراتی گفت: قرار است در مذاکراتی با نمایندگان اتحادیه ها و کارفرمایان، پیشنهاد اجباری شدن استفاده از ماسک در محیط های کار جمعی مطرح شود.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 218 هزار و 536 تن و تعداد کل قربانیان کرونا نیز به 30 هزار و 410 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک، بریتانیا، هند و ایتالیا رتبه‌ی هفتم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در آلمان
مقامات بهداشتی آلمان اعلام کردند، آمار مبتلایان کرونا به طور کلی به 224 هزار و 997 نفر رسیده است.

بر اساس گزارش سازمان کنترل و پیشگیری از بیماریها در آلمان، تعداد جانباختگان کرونا در آلمان به 9 هزار و 290نفر رسید.

کرونا در ایتالیا

آمار روزانه موارد جدید ابتلا به این ویروس در ایتالیا طی یک ماه گذشته شتاب گرفته است اما در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای اروپایی شیب کمتری دارد.

با فوت 4 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 396 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، مکزیک، انگلیس و هند در جایگاه ششم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 253 هزار و 915 نفر رسیده است که ایتالیا را هفدهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو

در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 525 هزار و 803 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 26 هزار و 75 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه ششم جهان قرار گرفته است.

کرونا در مکزیک

دولت مکزیک اعلام کرده که آمار درگذشتگان ویروس کرونا در مکزیک از 56 هزار و 543 نفر فراتر رفته است.

مکزیک در حال حاضر از نظر شمار مرگ و میر پس از آمریکا و برزیل در رده سوم جهان قراردارد.

وزارت بهداشت مکزیک اعلام کرده که در شبانه روز گذشته 635 نفر جان خود را ازدست داده اند. شمار افرادی هم که تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده 517 هزار و 714 نفر اعلام شده است.

کرونا در شیلی
آمار درگذشتگان ویروس کرونا در شیلی به 10 هزار و 452 نفر رسیده است. در شبانه روز گذشته در این کشور 57 نفر جان خود را ازدست داده اند. مجموع افراد مبتلا یه کرونا نیز 385 هزار و 946 نفر اعلام شده است.

کرونا در کلمبیا

در کلمبیا، مجموع مبتلایان به کرونا به 456 هزار و 689 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 14 هزار و 810 نفر از مبتلایان به این بیماری در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هشتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در ترکیه

ترکیه بیش از 249 هزار و 309 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 974 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی

در عربستان سعودی روز گذشته هزار و 227 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 298 هزار و 542 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 3 هزار و 408 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین
آمار کل مبتلایان در چین با افزایش 19 نفر در شبانه روز گذشته تاکنون 84 هزار و 827 نفر گزارش شده است.

کرونا در ایران؛ شمار درگذشتگان در شبانه روز گذشته ۱۴۷ نفر، مبتلایان ۲۱۳۳ نفر
وزارت بهداشت ایران آمار مبتلایان و درگذشتگان به ویروس کووید ۱۹ را در شبانه روز گذشته اعلام کرد.

مبتلایان جدید: ۲۱۳۳ نفر

درگذشتگان: ۱۴۷ نفر

بستری شدگان: ۱۰۱۹ نفر

بهبود یافتگان: ۲۹۷ هزار و ۴۸۶ نفر

تعداد کل مبتلایان: ۳۴۳ هزار و ۲۰۳ نفر

تعداد کل درگذشتگان: ۱۹ هزار و ۶۳۹ نفر

براساس اعلام وزارت بهداشت ۳۸۸۱ نفر از مبتلایان در وضعیت شدید قرار دارند.

این وزارتخانه همچنین گفته که استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

آمار کرونا در افغانستان؛ ثبت ۴۸ مورد جدید و مرگ پنج نفر
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که در یک شبانه روز گذشته ۴۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده و شمار کل مبتلایان به ۳۷ هزار و ۵۹۹ نفر رسیده است.

در این مدت پنج نفر جان باخته و شمار کل جان باختگان نیز به یک هزار و ۳۷۵ نفر رسیده است.

در یک شبانه روز ۴۸۶ تست انجام شده که کابل، هرات، بامیان، تخار، بغلان، بادغیس، قندوز، دایکندی، غور، نورستان و لغمان از ولایت‌های بوده که موارد جدید، ویروس کرونا در آنها گزارش شده است.

کرونا در آفریقا
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این قاره به بیش از یک میلیون و 121 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 25 هزار و 640 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کنیا قرار دارند.

اعمال مقررات شدید در مرزهای اتریش
سباستین کورتس، صدراعظم اتریش گفته که مقررات شدیدی را در مرزهای این کشور به اجرا می گذارد. این اقدام در پی "افزایش نگران کننده" موارد ابتلا به ویروس کرونا گرفته شده است.

وزارت بهداشت اتریش از ۳۰۳ مورد جدید ابتلا درروز گذشته خبر داده که این بیشترین میزان ابتلای روزانه به کرونا از مه تا ژوئیه است. در مجموع تاکنون ۷۲۵ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در اتریش درگذشته اند.
برچسب ها: آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار کرونا در جهان ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار رسمی کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شمار جان باختگان کرونا ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلا به کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا ، ابتلا به ویروس جدید کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری