کد خبر: ۲۴۵۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
در سراسر جهان بیش از 20 میلیون و 957 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 750 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها تاکنون مجموع شمار مبتلایان این بیماری به 20 میلیون و 957 هزار و 745 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 750 هزار و 115 نفر رسیده است.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، مکزیک، پرو، کلمبیا، شیلی و اسپانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، کلمبیا، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز پنج شنبه 23 مرداد 1399 (13 آگوست 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

جدیدترین آمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

جدیدترین آمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

جدیدترین آمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

جدیدترین آمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

جدیدترین آمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول


کرونا در آمریکا؛ شمار مبتلایان از 5 میلیون و 383 هزار نفر فراتر رفت
شمار افرادی که در آمریکا تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده از 5 میلیون و 383 هزار نفر فراتر رفته است.

این کشور همچنین با 169 هزار و 623 نفر، بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از درگذشتگان ویروس کرونا را داراست.

تعداد متقاضیان بیمه بیکاری در آمریکا به کمتر از یک میلیون نفر رسید
در آمریکا تعداد متقاضیان بیمه بیکاری در هفته گذشته به کمتر از یک میلیون نفر رسید. این اولین بار از زمان همه گیری ویروس کروناست که آمار متقاضیان کاهش داشته است.

آمار وزارت کار آمریکا نشان می دهد که در هفته منتهی به هشتم اوت، ۹۶۳ هزار نفر متقاضی دریافت کمک مالی بودند که در مقایسه با هفته قبل از آن ۲۲۸ هزار نفر کاهش داشته است.

این آمار پایین ترین رقمی است که از اواسط ماه مارس یعنی زمان اجرای محدودیت های قرنطینه به مورد اجرا گذاشته شد. نرخ بیکاری در دوران شیوع کرونا در آمریکا افزایش داشته و اقتصاد این کشور ۹.۵ درصد در سه ماهه دوم سال جاری کاهش داشته است.

مقام ارشد بهداشتی آمریکا: این کشور با بزرگترین بحران بهداشتی قرن روبروست
دکتر رابرت ردفیلد، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ( سی دی سی) همه گیری ویروس کرونا را بزرگترین بحران بهداشت عمومی قرن برای آمریکا دانسته است.

دکتر ردفیلد گفته: "هزاران هزاران نفر ۲۴ ساعته در حال کار و مقابله و با این همه گیری هستند. واقعیت این است که تمامی تمرکز ما درحال حاضر بر روی این همه گیری است."

او همچنین در اعترافی صریح گفت که کشور قبل از شروع این همه گیری بقدر کافی در مورد توانایی های بهداشت عمومی سرمایه گذاری نکرده بود.

دکتر ردفیلد افزود: "هر چند طی سالیان سرمایه گذاری هایی شد، اما وقتی بزرگترین مسئله مربوط به بهداشت عمومی اتفاق افتاد، این همه گیری چیز کوچکی نیست، این بزرگترین بحران بهداشت عمومی است که طی یک قرن این ملت با آن برخورد کرده است."

آمار مرگ و میر در برزیل از 104 هزار نفر فراتر رفت
برزیل از ثبت بیش از 104 هزار و 520 مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ خبر داده است. این کشور از نظر شمار درگذشتگان کرونا، دومین کشور در جهان پس از آمریکاست.

تاکنون ابتلا بیش از 3 میلیون و 180 هزار نفر به ویروس کرونا در این کشور تایید شده است.

هند چهارمین کشور جهان از نظر تعداد مرگ و میر کرونا
دولت هند اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از 2 میلیون و 459 هزار نفر عبور کرده و تنها در روز گذشته 64 هزار و 142 مورد ابتلای جدید در هند به ثبت رسیده است.

آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در هند به بیش از 48 هزار نفر رسیده است. به این ترتیب هند، چهارمین کشور جهان از نظر تعداد درگذشتگان کووید ۱۹ در جهان قرار دارد . آمریکا، برزیل و مکزیک قبل از هند قرار دارند. این کشورها بشدت تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفته اند.

کرونا در روسیه
در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 5057 نفر و تعداد درگذشتگان هم 124 اعلام شده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به بیش از 15 هزار و 384 نفر و شمار کل مبتلایان به 907 هزار و 701758 نفر رسیده است.

سفیر ایران می گوید که از "دستاورد روسیه در تولید واکسن کرونا" استقبال می کند
سفیر ایران در روسیه گفته ایران از "موفقیت و دستاوردهای روسیه در زمینه تولید واکسن کرونا" استقبال می کند و معتقد است جامعه جهانی نیز باید از آن استقبال کند.

کاظم جلالی گفته : ایران در زمینه مقابله با ویروس کرونا از ابتدای شیوع این بیماری اقدام به انجام پژوهش و تحقیق در خصوص تولید واکسن این ویروس کرد و یکی از همکاری هایی که از ابتدای شیوع این بیماری بین ایران و روسیه شکل گرفت، همکاری در این زمینه بوده است.

او گفته که ایران از هر گونه دست آوردی و توسط هر کشوری که منجر به یافتن واکسن و یا داروی رفع این ویروس شود، استقبال می کند.

پیش از این ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از تولید واکسن کرونا توسط این کشور خبر داده و گفته بود که این واکسن به دختر او هم تزریق شده است.

کرونا در آفریقای جنوبی
وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 568 هزار و 919 نفر و تعداد جانباختگان نیز به 11 هزار و 10 نفر رسیده است.  آفریقای جنوبی در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

شیوع دوباره کرونا؛ اسپانیا بدترین وضعیت را در اروپای غربی دارد

کرونا؛ ممنوعیت کشیدن سیگار در مکان‌های عمومی در گالیسیا در اسپانیا
در منطقه گالیسیا، در شمال غرب اسپانیا کشیدن سیگار در مکان های عمومی به دلیل نگرانی نسبت به افزایش خطر انتقال ویروس کووید ۱۹ ممنوع شده است.

این ممنوعیت خیابان ها، رستوران ها و بارها را چنانچه رعایت فاصله اجتماعی ممکن نباشد، شامل می شود.

گالیسیا، اولین منطقه در اسپانیاست که چنین تدابیری را به اجرا درمی آورد.

این اقدام در حالی صورت گرفته که اسپانیا با بدترین میزان ابتلا به ویروس کرونا در غرب اروپا روبروست.

موارد ابتلا روزانه در این کشور ازحدود ۱۵۰ نفر در ماه ژوئن به بیش از 1500 نفر در ماه جاری رسیده است. روز گذشته از ابتلای 2935 نفر در شبانه روز گذشته خبر داده شد. شمار کل مبتلایان در اسپانیا تاکنون حدود 379 هزار و 800 نفر گزارش شده است

آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 606 تن رسیده است. اسپانیا هشتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد.

'۶ درصد از جمعیت انگلیس' در ماه ژوئیه به کرونا مبتلا شدند
یافته های منتشرشده توسط کالج سلطنتی بریتانیا نشان می دهد که ۶ درصد از جمعیت انگلیس در اواسط ماه گذشته میلادی (ژوئیه) به کووید ۱۹ مبتلا شده بودند.

در آزمایشی بیش از یکصد هزار نفر در بزرگترین برنامه تست کرونا درخانه شرکت کردند. از این افراد تستی برای مشخص شدن آنتی بادی در بدن گرفته شد. نتایج این تست نشانگر گستردگی ویروس کرونا در سراسر انگلیس بود.

براساس این آزمایش درخون ۱۳ درصد از ساکنان لندن آنتی بادی مشاهده شد و در جنوب غرب انگلیس این میزان کمتر از ۳ درصد بود. این آزمایش همچنین میزان بالاتر آنتی بادی را در بین جامعه آسیایی، سیاهپوستان و اقلیت های آسیایی غیرسفید پوست تایید کرد.

در حال حاضر بیش از 313 هزار نفر در بریتانیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان نزدیک به 41 هزار و 347 تن جانباخته‌اند؛ رقمی که بالاترین حد در میان کشورهای اروپایی است و پس از آمریکا، برزیل و مکزیک چهارمین میزان مرگ و میر بیماری کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

کرونا در فرانسه
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 209 هزار و 365 تن و تعداد کل قربانیان کرونا نیز به 30 هزار و 388 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک، بریتانیا، هند و ایتالیا رتبه‌ی هفتم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در آلمان
مقامات بهداشتی آلمان اعلام کردند، آمار مبتلایان کرونا به طور کلی به 221 هزار و 977 نفر رسیده است.

بر اساس گزارش سازمان کنترل و پیشگیری از بیماریها در آلمان، با فوت 12 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در آلمان به 9 هزار و 281 نفر رسید.

ایتالیا انجام تست کرونا برای مسافران از ۴ کشور را اجباری کرد

ایتالیا روز چهارشنبه ۱۲ اوت (۲۲ مرداد) اعلام کرد که مسافرانی که از چهار کشور اروپایی به این کشور می‌آیند باید هنگام ورود آزمایش کرونا بدهند.

چهار کشور کرواسی، یونان، مالت و اسپانیا از مکان‌های مورد علاقه ایتالیایی‌ها برای گذراندن تعطیلات است که در روزهای اخیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در آن‌ها افزایش یافته است.

روبرتو اسپرانزا، وزیر بهداشت ایتالیا در مطلبی فیس‌بوکی گفت که این دستور جدید را امضا کرده است. وی افزود: «هر کسی که از طریق کلمبیا یا از این کشور می‌خواهد به ایتالیا بیاید مجاز نیست.»

وی افزود: «ما باید یک رویکرد محتاطانه را برای دفاع از نتیجه‌هایی که به لطف فداکاری‌ها در ماه‌های اخیر حاصل شده است، در پیش بگیریم.»

ایتالیا جزو نخستین کشورهایی بود که درگیر شیوع ویروس کرونا شد و تاکنون بیش از ۳۵ هزار نفر در این کشور در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

آمار روزانه موارد جدید ابتلا به این ویروس در ایتالیا طی یک ماه گذشته شتاب گرفته است اما در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای اروپایی شیب کمتری دارد.

با فوت 6 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 231 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، مکزیک، انگلیس و هند در جایگاه ششم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 252 هزار و 235 نفر رسیده است که ایتالیا را هفدهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 498 هزار و 555 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 21 هزار و 713 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه ششم جهان قرار گرفته است.

کرونا در مکزیک
دولت مکزیک اعلام کرده که آمار درگذشتگان ویروس کرونا در مکزیک از 54 هزار و 666 نفر فراتر رفته است.

مکزیک در حال حاضر از نظر شمار مرگ و میر پس از آمریکا و برزیل در رده سوم جهان قراردارد.

وزارت بهداشت مکزیک اعلام کرده که در شبانه روز گذشته 737 نفر جان خود را ازدست داده اند. شمار افرادی هم که تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده 498 هزار و 380 نفر اعلام شده است.

کرونا در شیلی
آمار درگذشتگان ویروس کرونا در شیلی به 10 هزار و 299 نفر رسیده است. در شبانه روز گذشته در این کشور 94 نفر جان خود را ازدست داده اند. مجموع افراد مبتلا یه کرونا نیز 380 هزار و 34 نفر اعلام شده است.

کرونا در کلمبیا
در کلمبیا، مجموع مبتلایان به کرونا به 422 هزار و 519 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 13 هزار و 837 نفر از مبتلایان به این بیماری در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هشتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 245 هزار و 635 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 912 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی
در عربستان سعودی روز گذشته هزار و 482 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 294 هزار و 519 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 3 هزار و 303 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین
آمار کل مبتلایان در چین با افزایش 19 نفر در شبانه روز گذشته تاکنون 84 هزار و 756 نفر گزارش شده است.

۱۷۴ بیمار دیگر بر اثر کرونا در ایران جان باختند
در ایران سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته،۱۷۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۱۶۲ نفر رسید.

دکتر سیما سادات لاری گفته مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۳۳۶ هزار و ۳۲۴ نفر رسید.

او گفته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۴۶ نفر از آنها بستری شدند. بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۳۶ هزار و ۳۲۴ نفر رسید.

لاری گفته تا کنون ۲۹۲ هزار و ۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی با بیان اینکه ۳۹۷۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، گفت: تا کنون دو میلیون و ۷۸۸ هزار و ۲۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

دکتر لاری افزود: استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند همچنین استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار هستند

رئیس سازمان نظام پزشکی ایران : تحریم ایران دامن همه کشورها را در گسترش کرونا می گیرد
در ایران رئیس سازمان نظام پزشکی در نامه به دبیر کل سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی گفته " که ویروس کرونا مرز نمی شناسد و ظلم تحریم های آمریکا علیه ایران که موجب کمبود امکانات پیشگیری و درمان شده، دامن کشورهای دیگر را هم می گیرد و این ظلم به بشریت است."

او همچنین در مورد وضعیت کرونا در ایران گفته" در شرایط فعلی باید بیشتر تمرکز را بر روی پیشگیری از ابتلای مردم به کرونا بگذاریم، رسانه ها هم باید آگاهی سازی و هشداردهی به مردم را ادامه دهند و جلوی عادی سازی را بگیرند و در واقع عادی نسازی بکنند، باید افرادی که از پروتکل های بهداشتی تخطی می کنند، جریمه شوند و سختگیری ها باید بیشتر شود."

رئیس سازمان نظام پزشکی ایران همچنین گفته :" ویروس کرونا، بسیار پیچیده عمل می کند و شرایط کشور نیز پیچیده است هر روز تعدادی از همکارانمان را در جامعه پزشکی و پرستاری به علت ابتلا به کووید۱۹ از دست می دهیم. تعداد زیادی از شهروندان ایرانی هر روز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می دهند."

کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۸۶ مریض و ثبت ۹ مرگ
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده است که در یک شبانه روز گذشته بعد از آزمایش ۵۹۲ نمونه ۸۶ بیمار جدید کووید ۱۹ را شناسایی کرده و ۹ مرگ ناشی از این بیماری را ثبت کرده است.

با آمار جدید شمار مبتلایان کرونا در افغانستان به ۳۷ هزار و ۴۲۴ نفر و شمار جان باختگان به ۱۳۶۳ نفر افزایش یافته است.

آمار اعلام شده وزارت بهداشت، آمار رسمی است که در مراکز بهداشتی ثبت شده است. شمار مبتلایان واقعی این بیماری در این کشور به مراتب بالاتر است. ارزیابی اخیر وزارت صحت نشان داد که دست‌کم بیش از ده میلیون نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند.

کرونا در آفریقا
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از یک میلیون و 82 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 24 هزار و 413 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کنیا قرار دارند.

کرونا؛ نصب پناهگاههای ضد ویروس برای کنترل مسافران اتوبوس در کره جنوبی
کره جنوبی از نصب پناهگاههایی در محل توقف اتوبوس‌ها در سئول پایتخت خبر داده که دارای دربهای کنترل دمای بدن و لامپ های ضدعفونی کننده ماوراء بنفش است. قبل از ورود به این محل، دمای بدن مسافران توسط یک دوربین تصویربرداری حرارتی چک می شود. درهای این محل برای کسی که دمای بدنش بالاتر از ۳۷.۵ باشد، باز نمی شود.

هزینه ساخت هر یک از این پناهگاهها، حدود ۸۴ هزار دلار برآورده شده است.

 ثبت ۱۴ مورد جدید در نیوزیلند
نیوزیلند از ۱۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در یک روز، پس از برگشت محدودیت های قرنطینه در اوکلند، بزرگترین شهر خبر داد.

از دیروز قرنطینه ای سه روز در اوکلند به مورد اجرا گذاشته شده است.

ردیابی چهارعضو یک خانواده که مبتلا به کووید ۱۹ بودند، در اوایل هفته جاری شوکی به این کشور وارد کرد در حالی که در بیش از سه ماه گذشته موردی از ابتلا به کرونا در نیوزیلند گزارش نشده بود.

از موارد جدید ابتلا، ۱۳ مورد با همین خانواده درارتباط بودند و یک مورد دیگر هم از خارج وارد نیوزیلند شده بود و در حال حاضر در قرنطینه است.

جاسیندا آردن، نخست وزیر در کنفرانسی خبری گفته: "ما از جدی بودن وضعیتی که در آن قرار داریم، آگاه هستیم."

مقامات نیوزیلند گفته اند که تمامی موارد تایید شده ابتلا به کرونا به قرنطینه رفته اند.

ازنیوزیلند به خاطر واکنش زودهنگام به همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان تقدیر شده است.

اجباری شدن ماسک در مکان‌های عمومی شهر بروکسل در بلژیک
بنابر دستور مقامات شهری بروکسل، پایتخت بلژیک، از روز چهارشنبه زدن ماسک در مکان‌های عمومی این شهر اجباری شده است.

این تصمیم که در ۱۹ ناحیه شهرداری بروکسل به اجرا درآمده است، در پی عبور نرخ مبتلایان به ویروس کرونا از مرز ۵۰ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر اتخاذ شده است. پیشتر و از روز ۱۲ ژوئیه زدن ماسک در مکان‌های سربسته بروکسل اجباری شده بود.

تا کنون بیش از ۷۵ هزار نفر در بلژیک ۱۱.۵ میلیون نفری به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و حدود ۱۰ هزار نفر نیز در این کشور جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت: دندانپزشکی را جز در موارد ضروری به تعویق بیاندازید
سازمان جهانی بهداشت در دستورالعمل جدید خود از همگان خواسته است که در شرایط فعلی همه‌گیری کرونا، از رفتن به دندانپزشکی به جز در مواقع ضروری خودداری کنند.

در این دستورالعمل، سازمان جهانی بهداشت با توجه به بحران سلامت کنونی به افراد توصیه کرده است که مراجعه به دندانپزشک برای چک منظم، تمیزسازی و انجام اقدامات پیشگیرانه دیگر را به تعویق بیاندازند و از رفتن به مطب دندانپزشکی خودداری کنند.

در راهنمای منتشره توسط این سازمان، تنها موارد استثناء که رفتن به دندانپزشکی در آن‌ شرایط ناگزیر است موارد زیر شمرده شده‌اند: «عفونت دهان، خونریزی به نحوی که بند نیاید، و درد شدید دندان به طوری که با قرص‌های ضد درد قابل درمان نباشد.»

از آنجا که انجام معاینات دنداپزشکی نیازمند نزدیکی زیاد بین دکتر و بیمار است و کار بر روی دندان‌ها ذرات میکروسکوپی را در هوا منتشر می‌کند؛ قرارهای دندانپزشکی به لحاظ انتشار ویروس کرونا در رده «ریسک بالا» قرار می‌گیرند.

ذرات حای ویروس کرونا، که عامل بیماری کووید-۱۹ است، می‌توانند از طریق بینی یا چشم‌ها جذب شوند.
برچسب ها: جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا ، شمار جان باختگان کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا در کشور ، آمار کرونا ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار رسمی کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری