کد خبر: ۲۴۴۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست محمد قالیباف آغاز شد. بررسی برنامه و صلاحیت حسین مدرس خیابانی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اخذ رای اعتماد در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را در دستور کار جلسه امروز دارند.

به گزارش اعتدال، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست محمد قالیباف آغاز شد. بررسی برنامه و صلاحیت حسین مدرس خیابانی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اخذ رای اعتماد در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

حضور معاون اول رییس جمهور در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت

اسحاق جهانگیری به همراه امیری معاون پارلمانی رییس جمهور در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی برای بررسی صلاحیت و برنامه‌های حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت حضور یافت.

زنگنه در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنعت: مدرس خیابانی قابلیت مقابله با مافیاهای مختلف را ندارد

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت در مجلسنماینده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اقتصاد کشور در دست مافیاهای مختلف صنعت، معدن و کالاهای اساسی است، گفت: وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت قابلیت مقابله با مافیاها را ندارد.

محسن زنگنه در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: مخالفت ما با شخص آقای مدرس خیابانی نیست بلکه با یکسال عملکرد ضعیف بزرگترین وزارتخانه اقتصادی دولت است که معیشت، تولید و اشتغال به آن گره خورده و ایشان به عنوان قائم مقام سهمی در این ناکامی داشته است.

وی ادامه داد: نمی‌شود یکسال عملکرد را نادیده گرفت اگرچه رزومه آقای مدرس خیابانی برجسته است ولی امروز روز بررسی عملکردهاست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چند دهه تولید ایران توسط بخش بازرگانی و واردکنندگان به گروگان گرفته شده و زمانی که آقای مدرس خیابانی به وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شد دولت اصرار داشت وزارت بازرگانی و صنعت و معدن تفکیک شود اما با مقاومت مجلس شورای اسلامی و مخالفت اکثر تولید کنندگان در نهایت ایشان به عنوان قائم مقام وزیر، نقش وزیر بازرگانی را در یکسال و نیم اخیر ایفا کرد و وجودش باعث شد اختیارات بازرگانی از دست وزیر وقت خارج شود. در مدت ۱۵ ماه صدارت ایشان چه ارزهای ۴۲۰۰ تومانی که برای واردات کالاهای غیرضروری صرف نشد.

زنگنه در ادامه یادآور شد: مدرس خیابانی در ۱۵ ماه به عنوان طرفدار اتاق بازرگانی و وارد کنندگان که تعارض منافع با بخش تولید دارند باعث شد تولید ذبح شود. در حوزه لبنیات چرا باید صادرات شیر خشک ممنوع باشد. این امر باعث شد صنایع لبنی ما دچار مشکل شود.

وی رای به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را رای به ادامه همان سلوک اجرایی در بخش تولید عنوان و خاطرنشان کرد: حضور مدرس خیابانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت با جهش تولید منافات دارد. در حوزه بازار ملت شریف ایران که شنونده مکالمات مجلس شورای اسلامی هستند بگویند چه اتفاقاتی افتاد؟ مجلس شورای اسلامی باید از چه کسی سوال کند؟

نماینده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: افزایش قیمت فولاد، خودرو و کالاهای اساسی به جهت جهش قیمت دلار عنوان می‌شود، اما علت تفاوت قیمت از کارخانه تا بازار چیست؟ اقتصاد ما در دست مافیاهای مختلف صنعت، معدن و کالاهای اساسی است ما به وزیر شجاع نیاز داریم که با مافیا برخورد کند اما در سه ماه فعالیت آقای مدرس خیابانی این قابلیت را برای مقابله با مافیا ندیدیم. اگر به ایشان رای بدهیم چه پاسخی برای ملت داریم که علت ناکارآمدی‌های یکسال گذشته چه بوده است؟

حاجی دلیگانی در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنعت: بهترین دلیل برای رأی ندادن به مدرس خیابانی سوابق اوست

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت در مجلسیک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که عدم توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، رصد نکردن هوشمندانه صادرات و واردات و نداشتن روحیه کار جهادی از مهمترین دلایلی است که نباید به آقای خیابانی رای اعتماد داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی بیان کرد: آقای خیابانی از نسل قدیم بازرگانی است، ایشان از نسل چرتکه و ماموران تعزیزات در مغازه‌ها و نسل نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالاها است که دیگر این مفاهیم در حوزه رقابت و فناوری اطلاعات قابل درک نیست. ما با خیابانی‌ها اختلاف کارشناسی نداریم بلکه مشکل ما قانون شکنی آنها است.

وی در ادامه اظهار کرد: براساس قانون مبارزه با قاچاق کالا، ۷ سال ایشان فرصت داشتند برای کالاها شناسه رهگیری ایجاد کنند تا قاچاق کالا به صفر رسیده، اشتغال میلیونی ایجاد شده، گران فروشی و احتکار غیر ممکن گردد، ۲۵ میلیارد دلار تقاضا برای ارز کاهش یابد و مالیات بر ارزش افزوده به طور کامل اخذ شود، اما ایشان شناسه رهگیری و کد یکتا را برای کالاها اجرایی نکردند.

نماینده شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای خیابانی در عملکرد خود قانون شکنی کردند و امروز نیز به جای آن که مسئولیت قاچاق کالا را برعهده بگیرند در برنامه پیشنهادی که به مجلس ارائه کردند عدد قاچاق کالا را برخلاف تحقیق و تفحص مجلس نصف کردند. آیا با بازی با اعداد، قاچاق کالا کم می‌شود؟. اگر در هر جای دیگری مدیری مانند آقای خیابانی عمل می‌کرد به عنوان اخلال در نظام اقتصادی ایشان را مجازات می‌کردند نه این که پیشنهاد وزارت به ایشان دهند.

این عضو هیات رییسه مجلس در ادامه تاکید کرد: ایشان به سایر وظایف قانونی خود در ۱۰ سال گذشته به درستی عمل نکردند. مجوزهای صنفی را در کتاب اصناف ثبت نکردند. بهترین دلیل برای رای ندادن به خیابانی سوابق ایشان است. آقای خیابانی عملکردش واضح است ایشان ۱۵ ماه در جایگاه وزیر صنعت بودند و در این مدت نیز کارشکنی کردند. مدیری که از ترس مردم نمی تواند پایش را در  بازار بگذارد امروز برای گرفتن رای اعتماد به مجلس آمده است. ما نماینده کدام مردم هستیم؟

حاجی دلیگانی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر آقای خیابانی راست می‌گوید به خیابان امین حضور تهران رفته و احوال کارگرانی که برای خرید جهیزیه دخترانشان آمدند را ببیند. اگر آن کارگر بگوید که به خیابانی رای اعتماد دهم بنده نیز قبول می‌کنم. عدم توجه ایشان به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، عدم رصد واردات و صادرات و نبود روحیه جهادی مهمترین دلایل عدم صلاحیت ایشان است. ما را خیابانی‌ها و مدیرانی خیابانی تحریم کردند نه دشمن. در دوره تصدی ایشان در وزارت صمت به یک نفر دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت شده است.


ذاکر در موافقت با وزیر پیشنهادی صنعت: مبارزه با فساد یکی از ویژگی‌های مدرس خیابانی است

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت در مجلسنماینده ارومیه مبارزه با فساد را به عنوان یکی از اولویت‌های کاری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت عنوان و اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های آقای مدرس خیابانی فراجناحی عمل کردن و توجه به تخصص و توانمندی است.

حجت الاسلام سید سلمان ذاکر در جلسه علنی امروز چهارشنبه به عنوان موافق وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: نباید همه مشکلات کنونی کشور را به گردن آقای مدرس خیابانی انداخت. نباید همه نواقص و آسیب‌ها را به ایشان منتسب کرد و صغرا، کبرا چید و نتیجه گرفت. کما این که بعد از معرفی آقای خیابانی، ایشان در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها به سوالات متفاوت پاسخ داده و رفع ابهام کردند.

وی افزود: یکی از اشکالات اساسی که به ایشان وارد می‌شد این بود که سیاست زده هستند و از افراد فتنه استفاده می‌کند، آقای خیابانی در پاسخ به صراحت گفت که اگر  با مستندات چنین فردی را معرفی کنید بلافاصله او را اخراج می‌کنم. یکی از روزمه‌های ایشان فراحناجی عمل کردن و توجه به تخصص و توانمندی افراد است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی مبارزه با فساد و اراده جدی برای تحقق آن را یکی دیگر از ویژگی‌های مدرس خیابانی برشمرد و گفت: آقای خیابانی برای احیای واحدهای راکد تلاش می‌کنند. در حوزه انتخابیه بنده این اتفاق افتاد، ورود پیدا کرد. اساسا مشکل ما ضعف دیپلماسی اقتصادی است که باید به مرزهای اقتصادی توجه کرد، موضوعی که وزیر پیشنهادی صمت آن را در دستور کار قرار داده و می‌خواهد به صادرات به گونه دیگر نگاه کنند.

ذاکر با اشاره به انتقاد از وضعیت شرکت‌های خودروسازی گفت: شرکت‌های خودروسازی اعلام کرده که خودروها را به موقع تحویل می‌دهد اگر فکر می‌کنید دروغ می‌گوید تحقیق و تفحص کنید. روزمه آقای مدرس خیابانی مبتنی بر توجه به معیشت و جیب مردم است، البته که ما هم خواسته‌هایی داریم از جمله این که موضوع ارز تعهدی برای صادرات را حل و فصل کنند. بدانید که ما به فکر مصلحت نظام، معیشت مردم و  خنثی کردن نقشه‌های دشمنان هستیم.


بابایی کارنامی در موافقت با وزیر پیشنهادی صنعت: کسانی که برای گرانی خودرو تلاش داشتند نمی خواهند به خیابانی رای دهیم

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت در مجلسرییس فراکسیون کارگری مجلس ضمن موافقت با مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی وزارت صمت تاکید کرد: کسانی که تا دیروز در حوزه صنعت خودرو در جهت گرانی تلاش داشته امروز قصد دارند ما را مدیریت کنند که به مدرس خیابانی رای ندهیم.

علی بابایی کارنامی نماینده ساری در موافقت با وزیر پیشنهادی صمت در جلسه علنی امروز مجلس گفت: مخالفین عزیز سخنان شما صحیح است، ولی چرا مدرس خیابانی باید پاسخگو باشد؟ آقای حاجی دلیگانی بدانید آقای مدرس خیابانی دارای کارنامه روشنی است؛ چرا وی باید پاسخگوی مجلس هشتم، نهم و دهم باشد؟

وی افزود: مدرس خیابانی به احترام تشکل های کارگری، کارفرمایی و اتاق بازرگانی از چند روز قبل تماس گرفتند و همیشه پیگیر بود، وی طرفدار واردات صرف نیست، وزیر صمت باید پاسخگو باشد ولی وی هنوز وزیر نشده است، اکنون زمان نداریم؛ حتی یک روز و حتی یک ساعت وزارت مهم صمت را بدون وزیر بگذاریم خیانت است، ما مخالف تورم و اشرافی گری هستیم، از صنعت خودرو سخن آمد عزیزان! اکنون صنعت فولاد دست چه کسانی بوده و مافیای آن چه کسانی هستند؟ افرادی در بیرون تلاش دارند شما را مدیریت کنند.

رییس فراکسیون کارگری مجلس عنوان کرد: کسانی که تا دیروز در حوزه صنعت خودرو در جهت گرانی تلاش داشته امروز قصد دارند ما را مدیریت کنند که به مدرس خیابانی رای ندهیم.

وی اضافه کرد: برای ما در مجلس یازدهم مردم و تفکرات رهبر معظم انقلاب مهم است، مدرس خیابانی را انتخاب کردیم چون هر زمان ایشان را صدا کردیم همیشه حضور پیدا کردند، چرا از مدیریت جوان دفاع نمی کنید؟ آقای مدرس خیابانی در شرایط حال بهترین گزینه است، اگر دولت آینده بود سخنان دیگری برای گفتن داشتم.

گودرزی در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنعت: مدرس خیابانی ۱۵ ماه بالاترین اختیارات را داشته و باید پاسخگو باشد

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت در مجلسنماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدرس خیابانی ۱۵ ماه بالاترین اختیارات را در وزارت صنعت داشته گفت: مدرس خیابانی به جای اینکه کاندیدای اخذ رأی برای وزارت باشد باید در جایگاه پاسخگو قرار گیرد.

عباس گودرزی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی گفت: امروز روز امتحان برای مجلس یازدهم است. ما هیچ دعوای جناحی با هیچ یک از مسئولان کشور نداریم بلکه شاخص ما انقلاب، منافع مردم و معیشت اقشار ضعیف است. ما دلسوز دولت هستیم.

وی افزود: ما دلمان برای آقای مدرس خیابانی می‌سوزد و می‌گوییم خودت را خراب نکن. نمی‌توانی این وزارتخانه را جمع کنی زیرا ۱۵ ماه بالاترین اختیارات را داشتی.

این نماینده مجلس ادامه داد: آقای روحانی در مجلس دهم لایحه تفکیک وزارتخانه‌های صنعت و بازرگانی را آورد و ما مخالفت کردیم چرا اصرار کردید و ادامه دادید؟ با همفکرانتان در مجلس طرح دادید و باز هم با آن مخالفت شد. نهایتا وزیر را هم قربانی کردید. مشکل ما همین حوزه بازرگانی است. مگر نه آنکه رسما اعلام کردند افزایش قیمت و تورم کالاهای اساسی بیش از کالاهای غیراساسی است که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای آن پرداخت کردیم.

نماینده مردم بروجرد با بیان اینکه مافیاها پدر مملکت را درآورده‌اند خطاب به رئیس مجلس گفت: لازم است رویه اخذ رأی اعتماد را عوض کنیم یعنی چه که اعوان وانصار راه می‌افتند و کارچاق‌کن‌ها در راهروهای مجلس متولد می‌شوند و زنگ می‌زنند که بیا ببریمت پیش وزیر.

گودرزی با بیان اینکه بیشترین تفاوت قیمت از کارخانه تا بازار در دوره مدرس خیابانی بوده، گفت: بدبختی ما از تحریم است یا سوء مدیریت؟ آقای مدرس خیابانی باید در جایگاه پاسخگو باشد نه کاندیدای اخذ رأی برای وزارت. مگر قحط ‌الرجال بود؟ ایشان ۱۵ ماه مسئولیت داشته است؛ اینکه نماینده‌ای می‌گوید دیگر چکار کنیم در شأن مجلس نیست؛ اینکه نشد قانون‌گذاری و رأی دادن.


خدابخشی در موافقت با وزیر پیشنهادی صنعت: رای به مدرس خیابانی یعنی رای به خودکفایی و ثبات بازار

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت در مجلسنایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مدرس خیابانی مدیری شجاع، مدبر، توانمند و متعهد بوده و کارآمدی خود را در پست‌های متعددی در وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته است به اثبات رسانده است.

محمد خدابخشی در جلسه علنی امروز چهارشنبه به عنوان موافق وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: سمت مدیریت و وزارت امانت الهی است که به وزیر سپرده می‌شود و باید از این امانت الهی مراقبت کنند. بنده قصد دارم به معیارهای انتخاب مدیران و وزیران در چند سال اخیر نگاهی داشته باشم. ویژگی‌های شخصیتی، سوابق اجرایی و مرتبط با حوزه کاری ویژگی‌های علمی و تخصصی، مسئولیت ‌پذیری اجتماعی، توجه به شایسته سالاری، توانایی‌های جسمی و ذهنی، مهارت ارتباط انسانی، آگاهی و توانمندی در انجام وظایف از جمله معیارهایی است که در انتخاب مدیران و وزیران باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه اظهار کرد: یک مدیر توانمند باید با برنامه‌ریزی و ساماندهی امکانات سازمان و درج صحیح موقعیت امکانات موجود را برای حل مشکلات به کار گیرد. امروز از آنجا که برای دفاع از مدیری متعهد، دلسوز و توانمند در محضر ملت ایستاده‌ام افتخار می‌کنم. آقای مدرس خیابانی امتحان خود را در دوره تصدی پست‌های متعدد در وزارت صنعت، معدن و تجارت پس داده است و در ۱۵ ماه اخیر که سرپرستی این وزارتخانه را برعهده داشت با وجود تمام مشکلات و فشارها کارنامه قابل قبولی دارند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظارات موجود و مشکلات نیز به جاست، اما نباید انتظار رفع همه مشکلات را صرفا از یک وزارتخانه داشت. آقای مدرس خیابانی مدیری توانمند و سخت‌کوش است و در عمل نیز روحیه جهادی خود را نشان داده و ایشان ۱۸ سال در سمت‌های مختلف کارشناسی و مدیریتی تعهد و کارآمدی خود را در این وزارتخانه به ثبت رساندند.

وی در ادامه تاکید کرد: در دوران اوج کرونا که دشمنان منتظر شکست مدیران ما و کمبود کالا و اقلام بهداشتی در داخل کشور بودند ایشان با مدیریت جهادی ماسک و اقلام بهداشتی و کالاهای اساسی را به وفور در فروشگاه‌ها در دسترس مردم قرار داد و دشمنان ما شکست خوردند. در فشارهای بین‌المللی که کانال‌های مالی بسته شده‌اند ایشان با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی صنعت را احیاء کرد و تولید پایدار ادامه دارد.

خدابخشی در پایان با اشاره به برنامه‌های مدرس خیابانی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بیان کرد: ایشان برنامه‌های تخصصی و عملیاتی در حوزه تولید دارد که می‌تواند زنجیره تولید داخلی را تکمیل کرده و بازار را به ثبات برساند. در آشفته بازار کنونی ایشان عملکرد قابل توجهی داشته است. مدرس خیابانی مدیری شجاع، مدبر، توانمند، متعهد است. رای اعتماد به ایشان یعنی رای به خودکفایی، ثبات بازار، رونق تولید ملی، اشتغالزایی و نخبه‌پروری می‌باشد.


عنابستانی در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنعت: مدرس خیابانی قیمت‌ها را دو برابر و تنظیم بازار را خراب کرده است

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت در مجلسنماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی صمت گفت: اقای مدرس خیابانی با یک تیر سه نشان می‌زند هم تنظیم بازار را خراب کرده و هم قیمت‌ها دو برابر افزایش یافته و صادرات نیز کاهش یافته است.

علی اصغر عنابستانی در جلسه علنی امروز چهارشنبه  در مخالفت با وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: استخوان‌های مردم مظلوم و بی پناه زیر چرخ گرانی، تورم و بی ثباتی ناشی از سیاست‌های غلط دولت خرد شده است. آقای مدرس خیابانی سوابق طولانی در وزارت بازرگانی و خارج از دولت دارد. ایشان ۱۰ الی ۱۵ سال در شرکت‌های مختلف بوده‌اند. از آن جا که رئیس جمهور با تشکیل وزارت صمت مخالف بود و مدام به ایجاد وزارت بازرگانی تاکید می‌کرد در عمل وزارت صمت ایجاد نشد و معرفی آقای مدرس خیابانی به همین منظور است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در انتقاد از این سخن موافقان وزیر پیشنهادی که مدرس خیابانی سه ماه فعالیت داشته است گفت: ایشان در زمان آقای رحمانی سمت داشتند باید دید که گزارش کار ایشان در این ۱۵ ماهی که با فشار رئیس جمهور یا شاید رئیس دفتر رئیس جمهور یا حتی آقای جهانگیری به عنوان قائم مقام در حوزه آقای رحمانی انتخاب شدند چگونه است؟ در ۱۵ ماه گذشته اتفاقات زیادی افتاده است ایشان در مورد خودرو مکررا مصاحبه کردند و می‌گویند که ۱۹ درصد افزایش تولید داشته‌ایم در همین سه ماه ۲۰ درصد کاهش تولید را تجربه کردیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خطاب به حسین مدرس خیابانی  گفت: شما می‌گویید که قطعه خودرو نداریم معلوم است که مافیای خودرو قطعه را نگه می‌دارد تا سود کنند شما به عنوان وزیر چکار کرده‌اید؟ میلگرد از ۳۸۰۰ تومان به ۱۲ هزار تومان افزایش را  تجربه کرده است، ورق آهن از ۵ الی ۶ هزار تومان ۳۳ هزار تومان شده است. میلگرد و فولاد چه ربطی به دلار دارد؟

عنابستانی با بیان این که «لوزام خانگی در سه ماه گذشته ۴۰ درصد افزایش قیمت داشته است گفت: لپه  ۳۶ هزار تومان شده است  این در حالی است که ۳۶۰۰ تومان بوده است شما برای موبایل بخشنامه دادید اما اتفاقی نیفتاد مردم باید تخم مرغ را به قیمت شانه‌ای ۳۰ هزار تومان بخرند ما چگونه به آقای مدرس خیابانی رای بدهیم؟ جواب مردم و خدا را چگونه بدهیم؟

وی خطاب به معاون اول رئیس جمهور مدعی شد: به جای این که به فکر جا انداختن آدم‌های خود باشید کمی به مردم فکر کنید. مراجع رسمی در مورد بازداشتی‌های فتنه نامه داده بودند و تاکید داشتند که پست و مقامی نگیرند اما شما یکی از بازداشتی‌های فتنه را در یکی از شرکت‌های بازرگانی منصوب کردید.  مدیر کل شما رئیس دفتر یکی از سران فتنه است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مورد وضعیت نهاده‌های دامی ومرغداران اظهار کرد: مرغداران جوجه ریزی نکردند چرا که نتوانستند نهاده‌های دامی را تامین کنند. براساس گزارش همکاران مجلس نهاده‌های دامی موجود در بندر فاسد شده و شما نتوانستید آن را وارد کنید.

عنابستانی ادامه داد: من فکر می‌کنم رئیس جمهور سه ماه مجلس را معطل کرد و معرفی وزیر پیشنهادی صمت را به روز آخر موکل کرد تا ما تحت فشار قرار بگیریم. اما ما تحت فشار قرار نمی‌گیریم ایشان موظف است تا یک هفته دیگر فرد جدیدی را معرفی کنند. ما را از نفر بعدی نترسانید برخی از دوستان می‌گویند ممکن است نفر بعدی فلانی باشد که بدتر است مجلس انقلابی بر طبق حجت شرعی رای می‌دهد. و از مردم دفاع می‌کند با تهدید وتطمیع رای نمی‌دهد. نفر بعدی هر کسی که باشد که با دقت آن را بررسی کرده و به او رای می‌دهیم.

وی گفت:  هیات رئیسه حتما این را پیگیری خواهد کرد شاید برای آقای رئیس جمهور مهم نبوده باشد به نظرم دوستان به آقای مدرس خیابانی رای ندهند تا رئیس جمهور کسی را معرفی کند که آنقدر مهم باشد تا برای دفاع از آن به صحن علنی بیاید. اگر مباحث سیاسی را کنار بگذاریم باید وزیری را انتخاب کنیم تا بتواند شرایط سخت ما را مدیریت کند. آقای مدرس خیابانی با یک تیر سه نشان می‌زند هم تنظیم بازار را خراب کرده و هم قیمت‌ها دو برابر افزایش یافته و صادرات نیز کاهش یافته است.


رسولی‌نژاد در موافقت با وزیر پیشنهادی صنعت: سلامت و دیانت از ویژگی‌های مدرس خیابانی است

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت در مجلسنماینده دماوند، سلامت و دیانت را به عنوان ویژگی‌های وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت برشمرد و گفت: نباید تمام مشکلات ۷ سال دولت را برگردن آقای خیابانی انداخت.

احمد رسولی‌نژاد در جلسه علنی امروز مجلس به عنوان موافق وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: بنده در دوره‌های قبلی کمتر به عنوان موافق وزیر صحبت کردم و عمدتا مخالف بودم. در دولت‌های سازندگی و اصلاحات در مجلس حضور داشتم و آقای جهانگیری هم خاطرش است که در آن زمان به عنوان مخالف وزیر صنایع صحبت کردم.

وی افزود: سابقه شناخت من از آقای مدرس خیابانی به گذشته برمی‌گردد. زمانی که ایشان کارخانه سیمان را در شهرستان فیروزکوه مدیریت می‌کرد. از آن زمان تاکنون در هر جا مسئولیت داشت همه از او به دلیل سلامت و دیانت‌اش یاد می‌کردند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن توضیح داد: در کمیسیون صنایع گزارشات زیادی علیه ایشان آورده شد. یکی از آن‌ها در بحث جریان فتنه و مدیران منتسب بود اما آقای خیابانی با آن‌ها برخورد کردند. همین افراد امروز برای ایشان پرونده‌سازی می‌کنند. حواستان باشد که در سال آخر دولت‌ جریان‌هایی می‌خواهند مجلس را تحت تأثیر قرار دهند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه تأکید کرد: درخواست ما از آقای مدرس خیابانی آن است که در عزل و نصب‌ها از افراد کارآمد استفاده کند، کسانی که وابستگی به جریان فتنه نداشته باشند. این خط قرمز مقام معظم رهبری بود که در این دولت رعایت نشد.

رسولی‌نژاد با بیان اینکه مدرس خیابانی در تمامی سطوح سابقه مدریتی دارد، افزود: او توانایی لازم برای اداره امور را دارد ولی نباید تمامی مشکلات دولت را به گردن ایشان انداخت. ۱۹۴ نماینده سوال از رئیس جمهور در بحث اقتصادی را امضا کردند که ای کاش هیأت رئیسه اجازه اعلام وصول آن را می‌داد. تنها به عنوان یک نمونه ما از رئیس کل بانک مرکزی خواستیم که در کمیسیون صنایع حاضر شود و درباره بازار ارز توضیح دهد، ایشان گفت که اگر بیاید و بعد از آن با خبرنگاران صحبت کند ممکن است نتیجه عکس دهد. باز هم می‌گویم که آقای خیابانی فرزند انقلاب است و نباید کل مشکلات هفت ساله دولت را به ایشان گره زد.

مدرس خیابانی: اطمینان می دهم از واردات بی رویه جلوگیری کنم

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت در مجلسوزیر پیشنهادی صمت ضمن تشریع برنامه های خود عنوان کرد: اطمینان می دهم وزارت صنعت در دوره جدید فعالیت خود همچون ماه های گذشته با هرگونه واردات بی رویه به شدت ممانعت کند و از این آسیب مراقبت لازم را به عمل آورد.

حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی وزارتخانه صمت در جلسه علنی امروز مجلس گفت: امیدوارم به یاری خداوند و با کمک نمایندگان و همت مردم به ویژه صنعت گران، تولید کنندگان برای خدمتگذاری و برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی در این شرایط کوشا باشم.

وی افزود: شرایط کنونی کشور سخت و البته اعتلابخش، سخت به دلیل جنگ اقتصادی و تحریم و همراه شدن شیوع کرونا ویروس با آن که بی سابقه ترین فشار اقتصادی را در پی آن شاهد هستیم و اعتلابخش از جهت فرصت هایی که این شرایط برای خودکفایی و بلوغ توانمندی های تولید و صادرات ایجاد می کند،در کنار هم قرار گرفتن حاکمیت، مردم و نهاد های انقلابی در مدیریت شیوع کرونا در کنار ابتکار هوشمندانه مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جهش تولید از مصادیق این تعالی بخشی است.

مدرس خیابانی عنوان کرد: از رویکرهای اصلی برنامه من که حاصل کار کارشناسی،حضور میدانی در بازدید از واحد ها صنعتی و تشکیل جلسات مکرر با بخش های صنعتی است بهبود معیشت مردم و اشتغال است، دقیقا همان دو موضوعی که دشمن آن را نشانه رفته است، در این برنامه تلاش شده ضمن پاسخگویی به دغدغه های نمایندگان مجلس حرکتی منطبق بر اسناد بالا دستی، سیاست های اقتصاد مقاومتی، بیانیه گام دوم انقلاب، قانون رفع موانع تولید و استفاده حداکثری از توانمندی تولید داخلی مبتنی بر سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری در تحقق جهش تولید در وزارت صمت شکل بگیرد.

وی ادامه داد: همچنین نسبت به معیشت مردم دغدغه داشته و برنامه خود را در ۴ محور اصلی تحقق جهش تولید با اتکا بر توان ساخت داخل، توسعه سرمایه گزاری و تکمیل طرح های تولیدی،توسعه صادرات و کنترل واردات و مدیریت و تنظیم بازار تنظیم کرده و تلاش خواهم کرد علاوه بر حفظ آرامش بازار و تضمین فراوانی کالا با تکمیل طرح های نیمه تمام  و احیای واحد های تعطیل ضمن عمل به فرمان مقام معظم رهبری به اشتغال عنایت ویژه داشته باشم.

مدرس خیابانی گفت: این برنامه برگرفته از شرایط محیطی و تکانه های بیرونی و تحولات داخلی شاخص های کلان اقتصادی و تهدید ها و فرصت هایی است که تحت ۷ محور و ۴۰ برنامه و ۱۷۰ پروژه عملیاتی به منظور بهره برداری از ظرفیت تمامی استان ها و مناطق مرزی تدارک دیده شده است، اطمینان می دهم وزارت صنعت در دوره جدید فعالیت خود همچون ماه های گذشته با هرگونه واردات بی رویه به شدت ممانعت کند و از این آسیب مراقبت لازم را به عمل آورد.

آغاز رأی‌گیری برای مدرس خیابانی

رأی‌گیری برای بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت دقایقی قبل آغاز شد.

با آغاز رأی‌گیری برای وزیر پیشنهادی، نمایندگان دولت جلسه علنی مجلس را ترک کردند.

مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

مجلس شورای اسلامی به حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت رای اعتماد نداد.

بررسی برنامه و صلاحیت حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در دستور کار جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی قرار داشت و نمایندگان پس از استماع سخنان مخالف و موافق و دفاعیات مدرس خیابانی با 104 رای موافق، 140  رای مخالف و صفر  رای ممتنع   با انتخاب حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت مخالفت کردند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری