کد خبر: ۲۴۴۹۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
در سراسر جهان بیش از 20 میلیون و 394 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 741 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها تاکنون مجموع شمار مبتلایان این بیماری به 20 میلیون و 394 هزار و 79 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 741 هزار و 808 نفر رسیده است.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، مکزیک، پرو، کلمبیا، شیلی و اسپانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، کلمبیا، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز سه شنبه 21 مرداد 1399 (11 آگوست 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آمار جهانی جانباختگان و مبتلایان کووید-19 + جدول

آمار جهانی جانباختگان و مبتلایان کووید-19 + جدول

کرونا در آمریکا؛ شمار مبتلایان از 5 میلیون و 270 هزار نفر فراتر رفت
شمار افرادی که در آمریکا تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده از 5 میلیون و 270 هزار نفر فراتر رفته است.

این کشور همچنین با 166 هزار و 871 نفر، بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از درگذشتگان ویروس کرونا را داراست.

بیش از ۹۰۰ قربانی کرونا در کادر درمانی آمریکا

بر اساس اطلاعات یک پایگاه داده تعاملی توسط گاردین و KHN، تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر از اعضای کادر درمان ایالات متحده آمریکا در خط مقدمِ مقابله با کرونا جان خود را به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

با افزایش مبتلایان به کرونا و تداوم کمبود شدید وسایل محافظتی مانند ماسک‌های N-۹۵، لباس‌های محافظتی و گان و دستکش، اعضای کادر درمانی آمریکا دوباره در ایالت‌های جنوبی و غربی با شرایط تهدیدکننده روبه‌رو هستند.

خبرنگاران Lost on Frontline که وظیفه شناسایی و معرفی قربانیان کرونا از میان کادر درمانی آمریکا را بر عهده دارند، تاکنون ۹۲۲ عضو کادر درمان این کشور را که به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان باختند، شناسایی کرده‌اند.

این خبرنگاران ماه‌ها وقت صرف کرده‌اند تا اطمینان حاصل کنند که دلیل مرگ و میر این اعضای کادر درمان، ابتلا به کووید-۱۹ بوده است. آن‌ها همچنین در مورد شرایط مرگ و میر این قربانیان از جمله دسترسی به تجهیزات محافظتی تحقیق کرده و از اعضای خانواده، همکاران، نمایندگان اتحادیه و کارفرمایان آن‌ها در این مورد نظر خواسته‌اند.

تحریریه گاردین همچنین تاکنون ۱۶۷ قربانی کادر درمانی در آمریکا را در این میان به طور مستقل تأیید و نام‌ها، داده‌ها و داستان‌های زندگی آن‌ها را منتشر کرده است. این تحریریه همچنان به تأیید قربانیان دیگر ادامه داده و نام‌های جدید را در هفته منتشر خواهد کرد.

این قربانیان شامل پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان و همچنین کارکنان پشتیبانی بسیار مهمی مانند خدمه بیمارستان‌ها، سرپرستان و کارمندان خانه سالمندان می‌شود که جان خود را در طول همه‌گیری کرونا به خطر می‌اندازند تا از دیگران مراقبت کنند.

داده‌های اولیه حاکی از آن است که ده‌ها نفر از این قربانیان نتوانسته‌اند به تجهیزات حفاظتی کافی شخصی دسترسی پیدا کنند و حداقل ۳۵ نفر پس از شکایت به مقامات فدرالِ ایمنی کار در مورد مشکلات ایمنی در محل کارشان جان خود را از دست داده‌اند.

آمارهای اولیه همچنین حاکی از آن است که اکثر مرگ و میرها در بین افراد رنگین پوست و اغلب مهاجران رخ داده است، هرچند هنوز به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

بنابر گزارش شبکه خبری ان‌بی‌سی، آمارهای زیر درمورد ۱۶۷ قربانی کرونا در میان کادر درمانی آمریکا به دست آمده که تحریریه گاردین در موردشان تحقیقاتی صورت داده است:

- ۱۰۳ نفر از این قربانیان معادل ۶۲ درصد رنگین پوست بوده‌اند.

- دست‌کم ۵۲ نفر معادل ۳۱ درصد از این قربانیان به تجهیزات محافظتی کافی دسترسی نداشته‌اند.

- قربانیان با میانگین سنی ۵۷ سال طیف سنی از ۲۰ تا ۸۰ سال داشته و ۲۱ نفرشان معادل ۱۲ درصد، زیر ۴۰ ساله بوده‌اند.

- دست‌کم ۵۳ نفر از قربانیان یا یک سوم از آن‌ها خارج از ایالات متحده آمریکا به دنیا آمده و ۲۵ نفرشان فیلیپینی بوده‌اند.

- بیشترین مرگ و میرها معادل ۱۰۳ مورد در ماه آوریل پس از موج اولیه کرونا در سواحل شرقی آمریکا رخ داده‌ است.

- تقریباً ۳۸ درصد از قربانیان معادل ۶۴ نفر پرستار بودند اما در کل این افراد شامل پزشکان، داروسازان، کادر اولیه خط مقدم و تکنسین‌های بیمارستان نیز می‌باشند.

- حداقل ۶۸ نفر در نیویورک و نیوجرسی، دو ایالتی که در ابتدای همه‌گیری کرونا بیشترین درگیری را داشتند، زندگی می‌کردند. دو ایالت ایلینویز و کالیفرنیا نیز درگیری زیادی با کرونا را تجربه کرده‌اند.
 
آمار مرگ و میر در برزیل از 102 هزار نفر فراتر رفت
برزیل از ثبت بیش از 102 هزار مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ خبر داده است. این کشور از نظر شمار درگذشتگان کرونا، دومین کشور در جهان پس از آمریکاست.

تاکنون ابتلا بیش از 3 میلیون و 68 هزار نفر به ویروس کرونا در این کشور تایید شده است.

کرونا در هند

دولت هند اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از 2 میلیون و 328 هزار نفر عبور کرده و تنها در روز گذشته 61 هزار و 252 مورد ابتلای جدید در هند به ثبت رسیده است.

همچنین با درنظر گرفتن 835 مورد فوتی دیروز در اثر بیماری کووید-۱۹، تعداد تلفات این کشور در جریان شیوع ویروس کرونا به 46 هزار و 188 نفر رسیده است.

هند پس از آمریکا و برزیل بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در سطح جهان را دارد.

کرونا در روسیه
در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 4954 نفر و تعداد درگذشتگان هم 130 اعلام شده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به بیش از 15 هزار و 130 نفر و شمار کل مبتلایان به 897 هزار و 599 نفر رسیده است.

روسیه: واکسن را به ثبت رسانده ایم/ پوتین: یکی از دخترانم واکسن زده
روسیه اعلام کرد اولین کشوری است که واکسن کرونای ساخت خود را پس از "آزمایش موفق" به ثبت رسانده است. این واکسن جزء شش واکسن سازمان بهداشت جهانی که به آزمایش بالینی گسترده رسیده‌اند نیست.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز در نشست ویدئویی کابینه گفت این واكسن از همه آزمایش‌های لازم گذشته و به یکی از دخترانش هم تزریق شده است.

پوتین تولید این واکسن را "نخستین بار در جهان" توصیف کرد و گفت آن را پژوهشگاه گامالی مسكو ساخته و "ایمنی پایدار" در برابر ویروس کرونا ایجاد می‌کند.

میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه هم گفت "ثابت" شده این واکسن "بسیار مؤثر و ایمن" و گامی است بلند در جهت "پیروزی بشر" بر کرونا.

مقام‌های روسیه پیش‌تر گفته بودند که قصد دارند برنامه واكسیناسیون سراسری کرونا را در ماه اكتبر (حدود یک ماه و نیم دیگر) آغاز ‌کنند. به گفته دنیس مانتوروف وزیر صنایع روسیه، سه شرکت تولید صنعتی واکسن کرونا را ماه آینده (سپتامبر) آغاز می‌کنند.

کارشناسان از سرعت کار روسیه برای تولید واکسن کرونا نگرانی‌هایی را مطرح کرده‌اند. آنها می‌گویند ممکن است برخی مراحل لازم و ضروری در مسیر آزمایش و ثبت واکسن طی نشده باشند. این واکسن پس از كمتر از دو ماه آزمایش روی انسان ثبت شده است.

هفته گذشته سازمان بهداشت جهانی احتمال نادیده گرفتن مقررات و ضوابط در تولید واکسن کرونا را مطرح کرده و از روسیه خواسته بود دستورالعمل‌های بین‌المللی برای تولید واكسن کرونا را رعایت کند.

کرونا در آفریقای جنوبی

وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 563 هزار و 598 نفر و تعداد جانباختگان نیز به 10 هزار و 621 نفر رسیده است.  آفریقای جنوبی در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

کرونا در اسپانیا

آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 581 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 373 هزار و 692 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هشتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

کرونا در بریتانیا

در بریتانیا مرگ و میری ناشی از ابتلا به کووید 19 در شبانه روز گذشته اعلام نشده است. به این ترتیب تاکنون 46 هزار و 526 نفر جان خود را از دست داده اند. در مجموع کل مبتلایان به 312 هزار و 789 نفررسیده است.

کرونا در فرانسه
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 204 هزار و 172 تن و تعداد کل قربانیان کرونا نیز به 30 هزار و 340 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک، بریتانیا، هند و ایتالیا رتبه‌ی هفتم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در آلمان
مقامات بهداشتی آلمان اعلام کردند، آمار مبتلایان کرونا به طور کلی به 219 هزار و 229 نفر رسیده است.

بر اساس گزارش سازمان کنترل و پیشگیری از بیماریها در آلمان، با فوت 7 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در آلمان به 9 هزار و 267 نفر رسید.

کرونا در ایتالیا

با فوت 6 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 215 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، مکزیک، انگلیس و هند در جایگاه ششم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 251 هزار و 237 نفر رسیده است که ایتالیا را هفدهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو

در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 483 هزار و 133 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 21 هزار و 276 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هفتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در مکزیک
دولت مکزیک اعلام کرده که آمار درگذشتگان ویروس کرونا در مکزیک از 53 هزار و 3 نفر فراتر رفته است.

مکزیک در حال حاضر از نظر شمار مرگ و میر پس از آمریکا و برزیل در رده سوم جهان قراردارد.

وزارت بهداشت مکزیک اعلام کرده که در شبانه روز گذشته 705 نفر جان خود را ازدست داده اند. شمار افرادی هم که تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده 485 هزار و 836 نفر اعلام شده است.
 
کرونا در شیلی
آمار درگذشتگان ویروس کرونا در شیلی به 10 هزار و 178 نفر رسیده است. در شبانه روز گذشته در این کشور 39 نفر جان خود را ازدست داده اند. مجموع افراد مبتلا یه کرونا نیز 376 هزار و 616 نفر اعلام شده است. 

کرونا در کلمبیا
در کلمبیا، مجموع مبتلایان به کرونا به 397 هزار و 623 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 13 هزار و 154 نفر از مبتلایان به این بیماری در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هشتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در ترکیه

ترکیه بیش از 243 هزار و 180 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 873 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی

در عربستان سعودی روز گذشته هزار و 521 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 291 هزار و 468 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 3 هزار و 233 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین

آمار کل مبتلایان در چین با افزایش 44 نفر در شبانه روز گذشته تاکنون 84 هزار و 712 نفر گزارش شده است.

۱۸۴ نفر دیگر در ایران بر اثر کرونا جان باختند
در ایران سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: تاکنون ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۸۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری گفته در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۶۹ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ رسید.

وی گفته مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: تاکنون ۲۸۸ هزار و ۶۲۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۹۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

ستاد کرونا با تغییر تاریخ کنکور مخالفت کرد
ستاد کرونا پیشنهاد تعویق برگزاری کنکور سراسری را تصویب نکرد و بر این اساس کنکور در موعد مقرر قبلی و بدون تغییر برگزار می شود.

امروز عصر موضوع تعیین تکلیف زمان برگزاری کنکور سراسری در ستاد ملی مدیریت کرونا مطرح شد و بر اساس بیانیه مشترک "وزرای علوم، تحقیقات وفناوری" و "بهداشت، درمان و آموزش پزشکی"، اعضای ستاد با هر گونه تغییر در زمان برگزاری کنکور سراسری مخالفت کردند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران: بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاهها مخاطره‌آمیز است
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه مدیریت کرونا در مدارس امکانپذیر نیست، گفته: بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاهها از سال تحصیلی جدید مخاطره‌آمیز است.

دکتد علیرضا زالی گفته : ادارات نیز باید برای مدیریت کرونا از ظرفیت دورکاری مصوب استفاده کنند و میزان رعایت این دستورالعمل در ادارات مختلف ارزیابی می‌شود.

زالی گفته "همچنان در وضعیت هشدار و شیوع بالای کرونا هستیم. در چنین شرایطی مهمترین اقدام این است که تولید سفر را در سطح شهر کم کنیم بنابراین اصرار بر تقلیل ساعات کاری، افزایش استفاده از ظرفیت دورکاری و چرخشی شدن فعالیت افراد شاغل برای مدیریت تولید سفر در شهر است چون هم در خود اداره ها و هم در مسیر رفتن به سمت اداره افراد زیادی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند."

کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۱۰۷ مورد ابتلا و ۱۶ مرگ در شبانه روز گذشته
وزارت صحت/بهداشت افغانستان می‌گوید با شناسایی ۱۰۷ مورد ابتلا به ویروس کرونا در یک شبانه روز گذشته، شمار مجموعی مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به ۳۷ هزار و ۲۶۹ نفر رسیده است.

براساس آمار رسمی در مدت یادشده ۱۶ نفر از مبتلایان جان باخته‌اند که با این رقم شمار کل جان باختگان به یک هزار و ۳۴۴ نفر می‌رسد.

همچنین وزارت بهداشت از ثبت ۱۸۷ مورد بهبود خبر داده که با این زقم در حال حاضر شمار مجموعی بهبودیافتگان به ۲۶ هزار و ۴۱۵ نفر رسیده است.

کابل، هرات و بلخ به ترتیب سه ولایتی هستند که بیشترین آماز مبتلایان به ویروس کرونا را ثبت کرده‌اند.

با آنکه آمار رسمی، کاهش ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان را نشان می‌دهد اما یک ارزیابی وزارت بهداشت نشان می‌دهد که یک سوم نفوس این کشور یعنی از مجموع ۳۳ میلیون جمعیت بیش از ده میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و این بیماری را گذرانده‌اند.

کرونا در آفریقا
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از یک میلیون و 64 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 23 هزار و 726 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کنیا قرار دارند.

پس از ۱۰۲ روز بدون کرونا، کشف دو مورد تازه در نیوزیلند
دو روز پس از اینکه نیوزیلند صدمین روز بدون مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشورش را جشن گرفت، جسیندا آردرن، نخست‌وزیر، از شناسایی چهار بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹خبر داد.

آردرن در یک کنفرانس خبری در ساعت نه و نیم سه‌شنبه شب به وقت محلی، با اعلام شناسایی چهار بیمار جدید مبتلا به کرونا در شهر آکلند، از بازگشت قرنطینه به این شهر خبر داد.

او گفت به جز فروشگاه‌های مواد خوراکی، داروخانه‌ها و اصنافی که خدمات حیاتی ارائه می‌کنند، دیگر مغازه‌ها و مشاغل بسته می‌شود و رفت و آمد به این شهر هم محدود خواهد شد..

آردرن گفت سفر به شهر آکلند ممنوع است، مگر برای کسانی که در آن شهر زندگی می‌کنند و می‌خواهند به خانه بازگردند؛ خروج از این شهر هم، فقط برای کارهای حیاتی مجاز است.

در شهر آکلند و حومه، قرنطینه سطح سه و در دیگر نقاط کشور، قرنطینه سطح دو اعلام می‌شود.‌

‌دو روز پیش، نخست‌وزیر نیوزیلند در هنگام گرامیداشت صدمین روز بدون مورد جدید ابتلا به کرونا در داخل کشورش، هشدار داد که باید همچنان محتاط و هشیار بود و از تجربه کشورهایی که شاهد بازگشت و موج دوم کرونا بوده‌اند، درس گرفت.

کشور ۵ میلیون نفری نیوزیلند، پیش از این چهار مورد اخیر، ۱۵۶۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا داشته که از این میان ۲۲ نفر جان باخته، ۲۳ تن هنوز در قرنطینه یا در حال درمان‌اند، و بقیه بهبود یافته‌اند.


برچسب ها: آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار کرونا در جهان ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا در کشور ، آمار کرونا ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار رسمی کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، شمار جان باختگان کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، ابتلا به ویروس جدید کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کرونا ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری