کد خبر: ۲۴۴۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
در سراسر جهان بیش از 19 میلیون و 952 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 732 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها تاکنون مجموع شمار مبتلایان این بیماری به 19 میلیون و 952 هزار و 141 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 732 هزار و 244  نفر رسیده است.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، مکزیک، پرو، کلمبیا، شیلی و اسپانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، کلمبیا، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز یکشنبه 19 مرداد 1399 (9 آگوست 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آمار جهانی جانباختگان و مبتلایان کووید-19+ جدول

آمار جهانی جانباختگان و مبتلایان کووید-19+ جدول

کرونا در آمریکا؛ شمار مبتلایان از ۵ میلیون فراتر رفت
شمار افرادی که در آمریکا تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده از ۵ میلیون فراتر رفته است.

این آمار که توسط دانشگاه جان هاپکینزمنتشرشده به معنای آن است که از هر ۶۶ نفر، یک نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلاست.

این کشور همچنین با بیش از ۱۶۵ هزار نفر، بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از درگذشتگان ویروس کرونا را داراست.

آمار مرگ و میر در برزیل از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت
برزیل از ثبت بیش از ۱۰۰ هزار مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ خبر داده است. این کشور از نظر شمار درگذشتگان کرونا، دومین کشور در جهان پس از آمریکاست.

در حالی که در سه ماه گذشته ۵۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند، این رقم در ۵۰ روز اخیر دو برابر شده و نشانه ای از کاهش شمار مرگ و میر در این کشور دیده نمی شود.

تاکنون ابتلا بیش از سه میلیون و هجده هزار نفر به ویروس کرونا در این کشور تایید شده است.

در حالی که همه گیری کرونا در برزیل هنوز به نقطه اوج نرسیده، فروشگاهها و رستوران ها فعالیت های خود را از سرگرفته اند.

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل تاثیرات ویروس را دست کم گرفته و مخالف اعمال محدودیت هایی است که می تواند به اقتصاد این کشور ضربه بزند.

کرونا در هند
دولت هند اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از 2 میلیون و 214 هزار نفر عبور کرده و تنها در روز گذشته 62 هزار و 117 مورد ابتلای جدید در هند به ثبت رسیده است.

همچنین با درنظر گرفتن هزار و 13 مورد فوتی دیروز در اثر بیماری کووید-۱۹، تعداد تلفات این کشور در جریان شیوع ویروس کرونا به 44 هزار و 466 نفر رسیده است.

هند پس از آمریکا و برزیل بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در سطح جهان را دارد.

در آتش سوزی در مرکز نگهداری بیماران مبتلا به کرونا در هند چند نفر کشته شدند
در آتش سوزی در یک مرکز متعلق به مبتلایان ویروس کرونا در شهر ویجیاوادا در جنوب شرق هند دست کم ۱۰ بیمار بستری جان خود را از دست دادند. بیش از ۲۰ نفر هم مجروح شدند.

این آتش سوزی صبح امروز و در هتلی که موقتا به اسکان بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شده بود، اتفاق افتاد.

گفته شده که آتش سوزی مهار شده و سایر بیماران به بیمارستان دیگری منتقل شده اند.

هنوز علت این آتش سوزی مشخص نشده وتحقیقات در این مورد آغاز شده است.

این دومین آتش سوزی ظرف روزهای گذشته است که در یک مرکز محل نگهداری بیماران مبتلا به کرونا رخ می دهد.

کرونا در روسیه
در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 5189 نفر و تعداد درگذشتگان هم 77 اعلام شده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به 14 هزار و 931 نفر و شمار کل مبتلایان به 887 هزار و 536 نفر رسیده است.

کرونا در آفریقای جنوبی

وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 559 هزار و 859 نفر و تعداد جانباختگان نیز به 10 هزار و 408 نفر رسیده است.  آفریقای جنوبی در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

کرونا در اسپانیا

آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 503 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 361 هزار و 442 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هشتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

کرونا در بریتانیا

در بریتانیا شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید 19 در شبانه روز گذشته 8 نفر اعلام شده است. به این ترتیب تاکنون 46 هزار و 574 نفر جان خود را از دست داده اند.
تعداد موارد جدید ابتلا هم در 24 ساعت گذشته 1062 نفر گزارش شده که در مجموع کل مبتلایان به 310 هزار و 825 نفررسیده است.

جمع‌آوری هزاران کیتِ ناایمنِ تست کرونا در انگلیس
یک شرکت فناوری پزشکی مستقر در ایرلند شمالی از طرف سازمان تنظیم‌کننده داروهای انگلیس دستور داده است تا ۷۴۱ هزار کیت تست کروناویروس را در اقدامی پیشگیرانه از برنامه ملی تست‌گیری و ردیابی مبتلایان در انگلیس جمع‌آوری کنند.

دولت انگلیس در تاریخ ۱۵ ژوئیه دستور داده بود استفاده از کیت‌های تشخیص کرونا طبق برنامه سرویس بهداشت ملی (NHS) را با توجه به این نگرانی که ممکن است این تست‌ها استانداردهای ایمنی لازم را نداشته باشند، متوقف کند.

وزارت بهداشت و درمان انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: آژانس نظارتی داروها و محصولات بهداشتی به‌ شرکت فناوری پزشکی راندوکس دستور داده است که تمام کیت‌های تست کرونای خود را از برنامه تست‌گیری و ردیابی خارج کند.

تخمین زده می‌شود که حداکثر ۷۴۱ هزار کیت تشخیص کرونای راندوکس بلااستفاده در سیستم از جمله در انبارها و مراکز مراقبت دولتی و خصوصی وجود داشته باشد. این وزارتخانه دستورالعمل نحوه بازگشت آن‌ها را داده است.

این فراخوان یک "اقدام نظارتی احتیاطی" است که فقط برای نمونه کیت‌های این شرکت در برنامه سرویس سلامت همگانی انگلیس اعمال می‌شود و مشتریان یا مجموعه‌های خصوصی اجباری در بازگرداندن کیت‌های خود ندارند.

کرونا در فرانسه

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 197 هزار و 921 تن و تعداد کل قربانیان کرونا نیز به 30 هزار و 324 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک، بریتانیا، هند و ایتالیا رتبه‌ی هفتم را به خود اختصاص داده است.

زدن ماسک در برخی فضاهای باز در پاریس اجباری می‌شود
در خلال افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در پاریس و اطراف آن، پوشیدن ماسک در برخی فضاهای باز شلوغ در پایتخت فرانسه از روز دوشنبه اجباری خواهد شد.

پلیس گفت که این دستور شامل حال ۱۱ ساله ها به بالا در "برخی نواحی خیلی شلوغ" خواهد شد.

به گفته مقام ها ویروس کرونا که عامل بیماری کووید-۱۹ است از اواسط ماه ژوئیه در سطحی گسترده تر در این ناحیه در گردش بوده است.

استفاده از ماسک صورت از پیش در مکان های سرپوشیده عمومی اجباری بود.

کرونا در آلمان
مقامات بهداشتی آلمان اعلام کردند، آمار مبتلایان کرونا به طور کلی به 217 هزار و 279 نفر رسیده است.

بر اساس گزارش سازمان کنترل و پیشگیری از بیماریها در آلمان، با مرگ 2 نفر در اثر کووید-19 در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در آلمان به 9 هزار و 261 نفر رسید.

کرونا در ایتالیا

با فوت 2 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 205 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، مکزیک، انگلیس و هند در جایگاه ششم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 250 هزار و 566 نفر رسیده است که ایتالیا را شانزدهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو

در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 471 هزار و 12 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 20 هزار و 844 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هفتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در مکزیک

دولت مکزیک اعلام کرده که آمار درگذشتگان ویروس کرونا در مکزیک از 52 هزار و 6 نفر فراتر رفته است.

مکزیک در حال حاضر از نظر شمار مرگ و میر پس از آمریکا و برزیل در رده سوم جهان قراردارد.

وزارت بهداشت مکزیک اعلام کرده که در شبانه روز گذشته 695 نفر جان خود را ازدست داده اند. شمار افرادی هم که تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده 475 هزار و 902 نفر اعلام شده است.

کرونا در ترکیه

ترکیه بیش از 240 هزار و 804 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 844 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی

در عربستان سعودی روز گذشته هزار و 428 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 288 هزار و 690 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 3 هزار و 167 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین

آمار کل مبتلایان در چین با افزایش 23 نفر در شبانه روز گذشته تاکنون 84 هزار و 619 نفر گزارش شده است.

کرونا جان ۱۳۶ ایرانی دیگر را گرفت
سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز ۱۹ مرداد برابر با ۹ اوت شمار قربانیان تازه کرونا در این کشور را ۱۶۳ تن اعلام کرد. با احتساب این آمار تازه شمار کل قربانیان کرونا در ایران به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر می‌رسد.

سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور نیز گفت: «در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۹ مرداد ۱۳۹۹) دو هزار و ۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۶۱ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ رسید.»

لاری افزود: «تاکنون دو میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۹۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.»

این مقام وزارت بهداشت و درمان ایران استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان را در وضعیت قرمز اعلام کرد.

لاری همچنین اعلام کرد که استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد را در وضعیت هشدار قرار دارند.

کرونا در ایران؛ دستورالعمل برگزاری مراسم محرم اعلام شد
دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا برای برگزاری مراسم محرم اعلام شد. بخش هایی از این دستورالعمل عبارت است از :

جابجایی هیات ها و دسته روی ممنوع است.
رعایت کاهش ساعت برگزاری مراسم (حداکثر دو ساعت) برگزاری مراسم دارای مجوز صرفا در اماکن و فضاهای باز با رعایت فاصله گذاری (از هر طرف حداقل دو متر) و تجمعات حداقلی
ممنوعیت استفاده از طبل، سنج و وسایل مشابه در برگزاری
مراسم مراسم سینه زنی، زنجیر زنی ( با زنجیرشخصی) در محل مراسم بدون جابجایی مجاز نیست.
ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراسم عزاداری
استفاده از ماسک به صورت مستمر
اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی مرتبط با مراسم و نذورات
براساس این دستورالعمل حضور هیات ها در "اماکن مقدس حرم رضوی، حرم حضرت معصومه سلام علیها، حرم عبدالعظیم حسنی، شاهچراغ، امامزاده صالح و ...جهت برگزاری مراسم ممنوع است."
برگزاری مراسم خاص د ربرخی استان های "نظیر یوم العباس در زنجان، نخل گردانی در یزد، تشت گذاری اردبیل، شیرخوارگان، قالیشوران اصفهان و ..." به دلیل تجمع، تراکم و جابجایی و همچنین ضرورت پیشگیری از شیوع و سرایت بیماری، ممنوع است

کرونا در ایران؛ 'تا زمانی که آمار مرگ و میر سه رقمی است کل ایران قرمز است'
معاون وزارت بهداشت ایران هشدار داده کاهش آمار مرگ و میر کرونا از اعداد بالاتر از ۲۰۰ به حدود ۱۵۰ نفر در روز خوشحالی ندارد.

ایرج حریرچی گفته: "هنوز رقم مرگ و میر بر اثر کرونا سه رقمی است و تا زمانی که این آمار سه رقمی است، کل ایران قرمز است و همه در هر نقطه ای باید نکات را رعایت کنند."

او گفته از بیش از ۱۹۲ کشور جهان، در بیش از ۱۰۰ کشور اکنون آمار مرگ و میر کرونا به صفر یا اعداد تک رقمی رسیده و آمار مرگ و میر روزانه بر اثر کرونا در ایران هم باید مانند روزهای اردیهبشت کاهش یابد و حتی تک رقمی بشود.

روحانی: دوران کرونا حداقل تا ۶ ماه آینده هست
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه ستاد مبارزه با کرونا گفته است "دوران کرونا را باید تا ۶ماه آینده در نظر بگیریم؛البته شاید بیشتر هم طول بکشد".

وی گفت: "باید این مدت را در نظر بگیریم تا روزی که واکسنی به دست ما برسد".

به گفته روحانی: " نه می‌توانیم فعالیت‌های آموزشی و اقتصادی را بصورت کامل تعطیل کنیم و نه می‌توانیم بگوییم مثل سابق باشد".

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۳۷ مورد جدید و فوت ۹ بیمار
وزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان می‌گوید در پی آزمایش حدود ۱۷۰۰ نمونه مشکوک در شبانه روز گذشته، تنها ۳۷ مورد مثبت کرونا در این کشور شناسایی شده‌اند.

با این رقم مجموع مبتلایان به کرونا در این کشور به ۳۷ هزارو ۱۰۶ نفر رسید.

به گفته این وزارتخانه، در مدت یاد شده ۹ بیمار مبتلا به کرونا جان باخته و رقم مجموعی جان‌باختگان به ۱۳۲۱ نفر رسیده است.

وزارت صحت افغانستان گفته که تا کنون بیش از ۲۶ هزار بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند.

این آمار تنها شامل کسانی می‌شود که برای مداوا و یا آزمایش به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند. پیش از این وزارت بهداشت افغانستان برای دریافت شمار واقعی مبتلایان، ارزیابی را به راه انداخت که نشان می‌داد بیش از ده میلیون نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند و این بیماری را سپری کرده‌اند.

کرونا در آفریقا
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از یک میلیون و 50 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 23 هزار و 278 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کنیا قرار دارند.

صدمین روز بدون کرونا در نیوزیلند
نیوزیلند، امروز صدمین روز بدون کرونا را جشن گرفت.‌این کشور در صد روز گذشته، هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا در داخل نداشته است. موفقیت نیوزیلند در مبارزه با کووید۱۹، آن را در میان امن‌ترین نقاط جهان از نظر کاهش خطر ابتلا به کرونا قرار داده است.

کرونا؛ کره شمالی از ارسال مواد غذایی به شهر در قرنطینه کائه سونگ خبر داد
کره شمالی از ارسال یک قطار حامل مواد غذایی و سایر تجهیزات به شهر کائه سونگ که در وضعیت اضطراری است، خبر داده. این شهر در پی پیدا شدن یک مورد مشکوک به ویروس کووید ۱۹، قرنطینه شده است.

رسانه دولتی کره شمالی، وضعیت این شهر را "خطرناک" توصیف کرده، اما در این مورد که آیا مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در این شهر وجود دارد یا خیر چیزی نگفته است.

کائه سونگ در نزدیکی مرز کره جنوبی واقع است و این شهر از اواخر ماه گذشته میلادی (ژوئیه) بطور کامل ارتباطش با سایر شهرهای کره شمالی قطع شده است.

کره شمالی اولین بار در ماه گذشته ادعا کرد فردی که به کره جنوبی گریخته بود، با علائم ویروس کرونا بطور غیرقانونی از مرز گذشته و وارد کره شمالی شده است. هر چند تایید صحت خبرهای کره شمالی دشوار است.

روز سخت یونانی‌ها؛ کرونا رکورد زد
یونانی‌ها روز یکشنبه بالاترین شمار ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جزیره‌ای ثبت کردند.

بنا بر اعلام دولت، روز یکشنبه ۲۰۳ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ و دست‌کم یک مورد مرگ در اثر این بیماری به ثبت رسیده که تاکنون چنین رقمی از ابتلا در یک‌روز، بی‌سابقه بوده است.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید۱۹ در این کشور به ۵۶۲۳ نفر و شمار قربانیان به ۲۱۲ نفر رسید.

یونان از جمله کشورهایی است که تا کنون توانسته بود بحران همه‌گیری کرونا را مدیریت کند.

برچسب ها: آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار کرونا در جهان ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار رسمی کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، شمار جان باختگان کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلا به کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس جدید کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کرونا ، آمار جهانی جانباختگان و مبتلایان کرونا ، آمار جهانی جانباختگان و مبتلایان کووید 19 ، جانباختگان و مبتلایان کووید 19 ، مبتلایان کووید 19
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری