کد خبر: ۲۴۴۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
عضو ارشد کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح مالیات بر خانه‌های خالی به نوعی برای قیمت ملک‌هایی که حباب و افزایش قیمت دارند، خاصیت بازدارندگی دارد و بسیار مفید است.
عضو ارشد کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح مالیات بر خانه‌های خالی به نوعی برای قیمت ملک‌هایی که حباب و افزایش قیمت دارند، خاصیت بازدارندگی دارد و بسیار مفید است.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی در گفت‌وگو با سیتنا پیرامون تصویب تبصره‌های ۱۰ گانه ماده ۵۴ قانون مالیات‌های مستقیم به‌منظور تعیین سازوکار اخذ مالیات از خانه های خالی، گفت: طرح دو فوریتی حدودا دو هفته گذشته رای آورد و برای جزئیات بیشتر و رفع مشکلات احتمالی و عدم عودت شورای نگهبان، به طور کارشناسی در مجلس بررسی شد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس، اظهار کرد: این طرح به نوعی برای قیمت ملک‌هایی که حباب و افزایش قیمت دارند، خاصیت بازدارندگی دارد که بسیار مفید است و در خانواده‌هایی که به تعداد افراد خانه، مسکن موجود است، افراد باید برای باقی ملک‌های خود مالیات پرداخت کنند و به نوعی ارزش افزوده است و شامل ملک‌هایی است که بیشتر از نیاز افراد است.

نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اطلاعات از طریق ثبت احوال و ثبت اسناد برای ما تعریف شده است و واحدهای مسکونی که اطلاعات اقامت و مالکیت آنها در سامانه املاک و اسکان کشور ثبت نشده باشد، در حکم خانه خالی محسوب می‌شوند که امیدواریم دولت به معنای واقعی برای این طرح مصوبات ویژه‎ای را معطوف بدارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل، افزود: در کشور افرادی داریم که قادر به پرداخت اجاره خانه هم نیستند و امیدواریم جوان‌های ما که در این زمینه دغدغه دارند، با تسهیلاتی که ارائه شده بتوانند به نیازشان برسند و ما بتوانیم پاسخگوی حداقل خواسته‌های جوانانی که مشکل مسکن دارند، باشیم.

وی، ادامه داد: در کنار این بحث، خیرین مسکن ساز و مسکن محرومین هم مورد بررسی قرار گرفته و مصوباتی در نظر گرفتیم که قانون گذار هم این طرح را دیده است.

نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح مالیات بر خانه‌های خالی باید مورد بررسی شورای نگهبان، مجلس و دولت قرار گیرد و حدودا یک تا یک ماه و نیم آینده عملیاتی می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری