کد خبر: ۲۴۴۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
برایان هوک:
برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز گذشته در نشست امنیتی آسپن درباره توافق هسته ای ایران گفت: به پایان رسیدن تاریخ (بندهای) این توافق ادامه می یابد تا اینکه دیگر هیچ توافقی باقی نمانده باشد.
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز گذشته در یک نشست امنیتی با مطرح کردن ادعاهایی به بیان مواضع دولت آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و انجام شدن یک توافق هسته‌ای جدید با ایران پرداخت.

به گزارش اعتدال به نقل از پایگاه خبری نشنال، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز گذشته در نشست امنیتی آسپن درباره توافق هسته ای ایران گفت: به پایان رسیدن تاریخ (بندهای) این توافق ادامه می یابد تا اینکه دیگر هیچ توافقی باقی نمانده باشد.

هوک در ادامه اظهار کرده دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا  که پیش از این از توافق هسته ای خارج شده بود، تمایل به انجام دادن توافقی جدید با ایران دارد.

او در ادامه با گفتن این که هر گونه توافق جدیدی باید غنی سازی اورانیوم در ایران را محدود کند، گفت: تا زمانی که ایران اجازه غنی سازی دارد، ما همین بحث را درباره این که آن ها چقدر (به تسلیحات هسته ای) نزدیک هستند، خواهیم داشت.

او با در خواست از روسیه و چین برای حمایت از این موضوع، گفت: ما باید استاندارد شورای امنیت سازمان ملل را به عدم غنی سازی بازگردانیم.

هوک علاوه بر این درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که در ماه اکتبر سال جاری تاریخ آن به پایان خواهد رسید، گفت: این که اسرائیل و عرب ها با یک دیگر بر سر وجود تحریم تسلیحاتی علیه ایران موافق هستند، دارای اهمیت است و باید به آن توجه کرد.

او ادامه داد: ما هنوز رای گیری نکرده ایم، تا زمانی که رای گیری نشده است و دست هایی را  ندیده ام که در نیویورک بالا می روند، از دیپلماسی صرف نظر نمی کنم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری