کد خبر: ۲۴۴۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
در سراسر جهان بیش از 18 میلیون و 920 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 709 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها تاکنون مجموع شمار مبتلایان این بیماری به 18 میلیون و 920 هزار و 147 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 709 هزار و 251 نفر رسیده است.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، مکزیک، پرو، شیلی، اسپانیا و کلمبیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، هند و روسیه با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز  چهارشنبه 15 مرداد 1399 (5 آگوست 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آخرین آمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

آخرین آمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

جان‌باختگان کرونا در آمریکا از 161 هزار نفر فراتر رفت
آمریکا همچنان کانون همه گیری کرونا در جهان است. بیش از چهار میلیون و 963 هزار بیمار مبتلا به کرونا در آن کشور وجود دارد و بیش از 161 هزار و 407 نفر جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند و این رقم در جهان بالاترین است.

کرونا در برزیل

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که شمار کل مبتلایان به این ویروس در کشور به بیش از 2 میلیون و 858 هزار نفر رسیده است.

این وزارتخانه هم‌چنین اعلام کرد که شمار کل قربانیان کرونا در برزیل به 97 هزار و 288 تن رسیده است.

برزیل پس از ایالات متحده دارای بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان است.

کرونا در هند

مقامات بهداشتی هند اعلام کردند شمار مبتلایان کرونای این کشور با ثبت 56 هزار و 626 مورد جدید طی 24 ساعت اخیر از یک میلیون و 963 هزار نفر عبور کرد.

شمار قربانیان کرونا نیز در این کشور با ثبت 919 مورد جدید طی روز گذشته به 40 هزار و 739 نفر رسیده است. از لحاظ شمار قربانیان کرونا، هند در جایگاه پنجم جهانی ایستاده است.

کرونا در روسیه
در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 5204 نفر و تعداد درگذشتگان هم 139 اعلام شده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به 14 هزار و 490 نفر و شمار کل مبتلایان به 866 هزار و 627 نفر رسیده است.

کرونا در آفریقای جنوبی

وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از 529 هزار و 877 نفر عبور کرده و تعداد جانباختگان به 8559 نفر رسیده است.  آفریقای جنوبی در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

کرونا در اسپانیا

آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 499 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 352 هزار و 847 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هشتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته به گونه ای در 24 ساعت گذشته تنها یک مورد فوتی گزارش شده است.

کرونا در بریتانیا

در بریتانیا شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته 65 نفر اعلام شده است. به این ترتیب تاکنون 46 هزار و 364 نفر جان خود را از دست داده اند.
تعداد موارد جدید ابتلا هم در 24 ساعت گذشته 891 نفر گزارش شده که در مجموع کل مبتلایان به 307 هزار و 184 نفررسیده است.

دولت بریتانیا درباره رفت‌وآمدهای مرزی اشتباهات جدی انجام داده
گروهی از نمایندگان پارلمان بریتانیا می‌گویند اگر دولت در اعمال محدودیت برای مسافران پروازهای ورودی تاخیر نکرده بود، ویروس کرونا در آغاز می‌توانست کمتر شیوع پیدا کند.

کمیته امور داخلی پارلمان بریتانیا گفت عدم اقدامات مرزی در ابتدای همه‌گیری این ویروس "یک اشتباه جدی" بود.

این کمیته می‌گوید در مقایسه با قوانین وضع شده برای مسافران کشورهای آسیایی، دولت تهدید ناشی از ورود مسافران آلوده از اروپا را دستکم گرفته بود.

اما سخنگوی وزارت کشور بریتانیا می‌گوید "ادعاهای این کمیته نادرست است".

کرونا در آلمان
مقامات بهداشتی آلمان اعلام کردند افزایش تعداد مبتلایان در شبانه روز گذشته، آمار مبتلایان به طور کلی به 214 هزار و 104 نفر رسیده است.

بر اساس گزارش موسسه "رابرت کخ"، سازمان کنترل و پیشگیری از بیماریها در آلمان، با مرگ 13 نفر در اثر کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در آلمان به 9245 نفر رسید.

آلمان در میان سایر کشورهای اروپایی با میزان کمتر ابتلا به کرونا و مرگ در اثر این بیماری رو به رو شده بود، اما به تازگی موارد ابتلا افزایش یافته است.

کرونا در ایتالیا

با فوت 10 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 181 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، مکزیک، انگلیس و هند در جایگاه ششم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 248 هزار و 803 نفر رسیده است که ایتالیا را پانزدهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو

در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 439 هزار و 890 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 20 هزار و 7 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هفتم جهان قرار گرفته است.

جان‌باختگان کرونا در مکزیک به 48 هزار و 869 نفر رسید
روز گذشته 857 نفر در اثر ابتلا به کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند که مجموع جان‌باختگان را به 48 هزار و 869 نفر رساند. مکزیک از لحاظ تعداد جان باختگان کرونا در جایگاه سوم جهانی ایستاده است.
همچنین روز گذشته 6 هزار و 148 نفر مبتلای جدید در مکزیک شناسایی شدند که تعداد کل مبتلایان را به 449 هزار و 961 نفر رسانده است. از این لحاظ نیز مکزیک در جایگاه ششم جهانی ایستاده است.

کرونا در فرانسه
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 194 هزار و 29 تن و تعداد کل قربانیان کرونا نیز به 30 هزار و 305 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک، بریتانیا، هند و ایتالیا رتبه‌ی هفتم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در ترکیه

ترکیه بیش از 236 هزار و 112 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 784 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی

در عربستان سعودی روز گذشته هزار و 389 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 282 هزار و 824 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 3 هزار و 20 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین

شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 27 نفر در شبانه روز گذشته تاکنون 84 هزار و 491 نفر گزارش شده است.

افغانستان: ده میلیون نفر به کرونا مبتلا شده اند
احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت افغانستان می‌گوید یافته‌های یک ارزیابی این وزارت نشام می‌دهد که از حدود سی و سه میلیون جمعیت افغانستان بیش از ده میلیون نفر در این کشورمبتلا به کرونا شده اند. این ارزیابی شمار جان‌ باختگان را نشان نمی‌دهد و قرار است در روزهای آینده آمار دقیق‌تری ارایه گردد.

تا حال آمار روزانه‌ای که از سوی وزارت صحت داده می‌شد، تنها شامل کسانی بود که برای مداوا و یا آزمایش به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند. برای دریافت شمار واقعی مبتلایان این ارزیابی حدود یک ماه پیش از سوی رئیس جمهوری این کشور به راه انداخته شد.

وزارت صحت افغانستان می‌گوید این ارزیابی به شیوه نمونه‌گیری در سراسر افغانستان با گرفتن آرمایش و از طریق پرسشنامه انجام شده است.

نظر به اظهارات وزیر صحت افغانستان، میزان مبتلایان در مناطق مختلف متفاوت بوده است. بیشترین مبتلایان در کابل و ولایت‌های شرقی و کمترین میزان ابتلا در ولایت‌های مرکزی غور و دایکندی به ثبت رسیده است.

۱۸۵ نفر دیگر بر اثر کرونا در ایران جان باختند
در ایران سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۱۷ هزار و ۴۸۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با مرگ ۱۸۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۷ هزار و ۸۰۲ نفر رسید.

سیما سادات لاری گفته در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۳۳۱ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۱۷ هزار و ۴۸۳ رسید.

وی گفته در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۷ هزار و ۸۰۲ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: تاکنون ۲۷۴ هزار و ۹۳۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۱۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تاکنون دو میلیون و ۵۸۷ هزار و ۸۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: استانهای مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

معاون سازمان نظام پزشکی: لحظات سخت برای تصمیم‌‎گیری درباره خالی کردن تخت آی‌سی‌یو فرا رسیده
معاون سازمان نظام پزشکی ایران اعلام کرده که الگوی ورود بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها تغییر کرده و تعداد بیماران بدحال که نیازمند آی سی یو هستند، بیشتر شده، به همین علت، ایران با کمبود تخت آی سی یو مواجه است.

علیرضا سلیمی گفت: "لحظات سختی را برای تصمیم گیری خالی کردن تخت‌های آی‌سی‌یو و انتخاب بیماران جدید سپری می کنیم، به حال باید این بخش‌ها را مدیریت کنیم."

به گفته معاون سازمان نظام پزشکی ایران، از نظر نیروی انسانی هم در بخش مراقبت‌های ويه کمبود جدی وجود دارد و این بحران ایجاد کرده است چون نیروهای فعلی "خسته و فرسوده شده‌اند، و خستگی ایمنی بدن را پایین می آورد و امکان ابتلا به بیماری با وجود وسایل محافظت شخصی بیشتر می شود."

ابتلای ۶ هزار نفر از کادر درمانِ تهران به کرونا
در ایران معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی گفته : حدود ۶ هزار نفر از نیروهای درمانی در تهران به کرونا مبتلا شدند و بیش از ۱۵۰ نفر هم جان خود را از دست دادند.

علیرضا سلیمی گفته: ابتلا‌ در میان کادر درمان، بسیار زیاد است و این وضعیت در تهران بیشتر هم شده و حدود ۶ هزار از نیروی سلامت کشور در تهران به کرونا مبتلا شدند و بیش از ۱۵۰ نفر در پایتخت جان خود را از دست دادند.آقای سلیمی از مردم خواسته دستورالعمل‌ها مثل شستن دست و ماسک را رعایت کنند، در مراسم‌ عروسی و عزا شرکت نکنند و به همین شکل از جامعه‌ی پزشکان و پرستاران حمایت کنند.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای تهران خواستارتمدید محدودیت ها در تهران شد
دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای تهران با بیان اینکه شرایط تهران همچنان قرمز است، گفت:‌ درخواست ستاد کرونا تهران و استانداری تهران این است که کلیه محدودیت‌های اعمال شده در تهران برای هفته آینده نیز تمدید شود.

او گفته" همچنین از شهرداری خواستیم تا طرح ترافیک را یک هفته دیگر تعلیق کند."

دکترعلیرضا زالی با اشاره به آمار وضعیت کرونا در استان تهران با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته بالغ بر 500 بیمار جدید بستری شدند، گفت: از این تعداد 122 نفر مستقیما در بخش‌های ویژه بستری و۵۹۲ بیمار ترخیص شدند.

او گفت : طی دو هفته اخیر امروز اولین روزی است که تعداد ترخیصی‌ها از تعداد بستری‌ها پیشی گرفته است.

عبور شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا از 996 هزار نفر
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از 996 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 21 هزار و 661 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کنیا قرار دارند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری