کد خبر: ۲۴۴۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
ترکیه یکی از کشورهای توریست پذیر جهان محسوب می شود و جاذبه های طبیعی و گردشگری متعددی را در دل خود میزبانی می کند. این کشور که به دلیل موقعیت جغرافیایی بی نظیر خود، دیدنی های طبیعی مختلفی دارد سالانه میزبان مسافران و گردشگران متعددی از سرتاسر جهان است.
ترکیه یکی از کشورهای توریست پذیر جهان محسوب می شود و جاذبه های طبیعی و گردشگری متعددی را در دل خود میزبانی می کند. این کشور که به دلیل موقعیت جغرافیایی بی نظیر خود، دیدنی های طبیعی مختلفی دارد سالانه میزبان مسافران و گردشگران متعددی از سرتاسر جهان است.

این کشور با تنوع گیاهی و جانوری خود توانسته است دل عاشقان طبیعت را از آن خود کند و آن ها را بیشتر از همیشه به سمت خود بکشاند. وجود پارک های ساحلی زیبا، دره ها و جنگل ها بر جذابیت این کشور افزوده است. به جرات می توان گفت که ترکیه کوه ها و جنگل های متنوعی دارد و بازدید از آن ها می تواند تجربه ای بسیار شگفت انگیز در اختیار مسافران و گردشگرانی گذارد که با تور های گردشگری راهی این کشور می شوند یکی از همین جنگل ها، جنگل های کاییش داغ در استانبول است. آتش سوزی های اخیر در این جنگل ها، مشکلات متعددی به وجود آورد و سفر به این منطقه را با مشکل مواجه کرد.

با توجه به اهمیت موضوع آتش سوزی اخیر در مناطق جنگلی استانبول قصد داریم تا در این مقاله به همین موضوع بپردازیم، از این رو در صورتی که شما نیز یکی از جمله طبیعت دوستانی هستید که علاقه بسیاری به طبیعت سر سبز ترکیه و به خصوص استانبول دارید پیشنهاد می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

آتش سوزی در مناطق جنگلی استانبول 

آتش سوزی در جنگل های کاییش داغ استانبول

 بخشی از مناطق جنگلی اطراف ترکیه دچار آتش سوزی شدند و به علت وزش شدید باد، دامنه این آتش سوزی ها به شدت گسترش پیدا کرد.  یکی از جنگل هایی که در این شرایط طعمه حریق شد، جنگل های کاییش داغ استانبول از توابع فرهادپاشای بود.

استانداری استانبول اعلام کرد دو بالگرد و  4 دستگاه خودروی آتش نشانی برای کمک به خاموش کردن آتش به این ناحیه ارسال شده است و تلاش ها در این زمینه همچنان ادامه دارد.  رسانه های ترکیه اعلام کرده اند که شدت آتش سوزی به حدی بالا است که از سایر استان های مجاور نیز برای اطفای حریق کمک گرفته شده است.

علت آتش سوزی جنگل های کاییش داغ استانبول


بر اساس گفته های مقامات محلی، علت این آتش سوزی ها هنوز مشخص نیست و نمی توان با قاطعیت درباره آن نظر داد. آن ها از مسافرانی که به شهر استانبول سفر می کنند خواسته اند از سفر به این ناحیه بپرهیزند و تا مشخص شدن اوضاع، جنگل های اطراف استانبول را برای اتراق و گردش انتخاب نکنند.

عملیات اطفای حریق در جنگل های کاییش داغ استانبول

 همانطور که در بخش های قبلی نیز بیان کردیم، عملیات اطفای حریق در این منطقه به کمک بالگردها و خودروهای آتش نشانی آغاز شد و بخش بزرگی از این آتش سوزی ها مهار گردید. با این حال باید تا مشخص شدن علت دقیق این آتش سوزی ها منتظر ماند و از سفر به این جنگل ها خودداری نمود.

آتش سوزی در مناطق جنگلی استانبول 

جنگل ها و کوه های زیبای ترکیه


 اگر دوست دار طبیعت هستید و نمی توانید دوری از آن را تحمل کنید برای بازدید از جنگل ها و کوه های ترکیه دست تان باز خواهد بود. برای مسافران ترکیه جاذبه های گردشگری و طبیعی متعددی وجود دارد که هر کدام از آن ها می تواند بهترین انتخاب برای طرفداران پر و پا قرص طبیعت باشد. اجازه دهید با هم برخی از این کوه ها و جنگل ها را بررسی کنیم و ببینیم در حال حاضر به جای جنگل های کاییش داغ چه گزینه هایی پیش رویمان داریم.

جنگل بلگراد


 در 20 کیلومتری شمال استانبول و در  منطقه ای به نام ساری یر جنگل های سرسبز با درختان سر به فلک کشیده ای قرار دارد که مساحت آن به حدود 5500 هکتار هم می رسد.  این جنگل محل زندگی حیوانات و مامن گونه های مختلف گیاهی است که در حال حاظر جز مناطق حفاظت شده نیز به حساب می آید و شکار در آن ممنوع است. اگر عاشق درختان بلوط هستید و دوست دارید گونه های مختلف گیاهی را در کنار هم ببینید سری به جنگل بلگراد در ترکیه بزنید و محو زیبایی های آن شوید.

جنگل کارابیوکاک


 این جنگل در یکی از ایالت های جنوب ترکیه واقع شده و از دو قسمت تشکیل شده است.  در قسمت قدیمی آن درختان اکالیپتوس و در قسمت جدید آن کاج سنگی به چشم می خورد.

 جنگل پنتیک


اطراف دریای سیاه جنگلی زیبا واقع شده است که آن را جنگل پنتیک می نامند. در این منطقه معمولا باران زیادی می بارد و به همین دلیل می توان درختان سرسبز و سرزنده ای را در آن پیدا کرد. اگر عاشق کاوش در جنگل های سرسبز هستید و دوست دارید در میان جنگل های سر به فلک کشیده قدم بزنید جنگل پنتیک می تواند برای شما بهترین انتخاب باشد.

کوه آرارات

 علاوه بر جنگل های سرسبزی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، رشته کوهی در بخش شرقی ترکیه خودنمایی می کند که به آن کوه آرارات می گویند. این رشته کوه دو قله دارد که در فاصله 11 کیلومتری از هم قرار گرفته اند و ارتفاع آن ها به بیش از 5000 متر می رسد.

 حرف آخر


 محافظت از جنگل ها و پوشش های طبیعی وظیفه همه ماست. اگر چه نمی توان همیشه جلو بروز حوادث ناگواری همچون آتش سوزی را گرفت، اما با کمی دقت می توان از جنگل ها و پوشش های گیاهی آن محافظت نمود. آتش سوزی در جنگل های کاییش داغ ترکیه یکی از بحث های تلخ این روزها است که باید زنگ هشداری برای دوست داران طبعیت باشد و آن ها را بیشتر از قبل به فکر محافظت از میراث طبیعت وا دارد.


با وجود آتش سوزی استانبول همچنان جنگل های بسیار زیبایی دارد که میتوانید از آن ها بازدید کنید، اگر قصد سفر به استانبول را دارید می توانید تور لحظه آخری استانبول را از سایت lahzeakhar خریداری کنید


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری