کد خبر: ۲۴۴۵۵۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
گروه تروریستی داعش برای سازماندهی مجدد صفوف خود از زنان به عنوان منابع اصلی تامین و نقل و انتقال پول به بدنه گروه استفاده می‌کند.
گروه تروریستی داعش برای سازماندهی مجدد صفوف خود از زنان به عنوان منابع اصلی تامین و نقل و انتقال پول به بدنه گروه استفاده می‌کند.

به گزارش اعتدال، گروه تروریستی داعش برای سازماندهی مجدد صفوف خود از زنان به عنوان منابع اصلی تامین و نقل و انتقال پول به بدنه گروه استفاده می‌کند.

رسانه‌های عربی به نقل از سرویس‌های اطلاعاتی خبر دادند، زنان عضو گروه داعش به کانال انتقال پول و حواله‌های مالی به ساختار این گروه تبدیل شده‌اند.

به اعتقاد مسئولان امنیتی، زنان داعش به بهانه دریافت کمک از اقوام و دوستان حواله‌های مالی به گروه داعش را دریافت می‌کنند.

به عنوان مثال، منطقه ریف حسکه در شمال سوریه روزانه محل تجمع تعداد زیادی از زنانی است که در مقابل مرکز حواله‌های مالی صف کشیده‌اند تا حواله‌های مالی خود را که از خارج از سوریه انجام شده دریافت کنند.

اطلاعات به‌دست‌آمده حکایت از آن دارد که در کنار خانواده این زنان عضو داعش که ماهانه حداکثر ۵۰۰ دلار برایشان حواله می‌کنند، شماری از جمعیت‌های کمک‌رسان هستند که همچنان روابط خود را با گروه داعش حفظ کرده و به نام این زنان برای داعشی‌ها پول حواله می‌کنند.

به گفته کارمند یکی از مراکز، حواله‌های مالی این زنان در گروه‌های خاصی سازماندهی شده و پول‌های دریافتی را برای ادامه فعالیت‌های گروه داعش در اختیار مسئولان خود قرار می‌دهند.

این در حالی است که با جست‌وجو در شبکه مجازی هم به کمپین‌هایی برای جمع‌آوری کمک به بقایای داعش، تحت عنوان کمک به زنان بازمانده از جنگجویان داعش، برمی‌خوریم.

گروه‌های زنان داعش نیز فعالیت قابل توجهی در شبکه‌های مجازی دارند و برای جمع‌آوری کمک، ویدئوهایی تحت عنوان «اشک زن اسیر» و «زنان در اسارت» تولید می‌کنند.

ام عبدالله یکی از زنان داعشی که از بیم انتقام داعش با نام مستعار با اسکای‌نیوز به گفت‌وگو نشسته بود، گفت: «برخی از هزینه‌های داعش تحت عنوان کمک‌های انسان‌دوستانه و کاملاً رسمی و قانونی تامین می‌شود. راحتی کار در این است که این کمک‌ها به نام‌های متعدد که همگی زنان عضو داعش هستند ارسال می‌شود.»

برخی از پول‌های رسیده صرف همین نیروها می‌شود و بقیه به زنان افراطی‌تری که به «نساء الحسبه» مشهورند انتقال می‌یابد.

نیروهای سوریه دموکراتیک هم چندی پیش اعلام کردند، گروه تروریستی داعش اخیراً دست به قاچاق نوجوانان می‌زند و در صدد تشکیل مجدد گروه «اشبال  الخلاقه» است.

منبع: اعتماد آنلاین
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید
|
-
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
0
0
کسی که واقعا معتقده از این راه به بهشت میره به این سادگی نمیشه سر عقل آورد
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری