کد خبر: ۲۴۴۵۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
«علی اشرف ریاحی» با پاسپورتی به نام دیگری از کشور فرار کرده است.او علیه وزیر سابق که پدر خانمش است، مستنداتی ارائه داده است.
قاضی مسعودی مقام: «علی اشرف ریاحی» با پاسپورتی به نام دیگری از کشور فرار کرده است. او علیه وزیر سابق که پدر خانومش است، مستنداتی ارائه داده است.

به گزارش اعتدال، علی اشرف ریاحی داماد نعمت زاده همسر زینب نعمت زاده است که به دلیل اینکه متهم ۶.۶ میلیارد یورویی پرونده پتروشیمی است ممنوع الخروج بوده و نمی‌توانسته از کشور خارج شود، بنابراین داماد فراری نعمت زاده متواری شده است و اطلاعاتی از مکان وی در دست نیست.
 
ماجرای فرار داماد نعمت زاده متهم پتروشیمی
بنا بر اعلام دادستانی، علی اشرف ریاحی متهم است به معاونت در اخلال کلان در نظام اقتصادی و تحصیل مال از طریق نامشروع. متهمان این پرونده به عنوان مدیران شرکت و خریداران آن‌ها که از خریداران خارجی بودند پول‌های کلان دریافت می‌کردند و تحت عنوان دور زدن تحریم‌ها، شرکت‌هایی را در خارج تأسیس می‌کردند و اگر چه متهمان با بهانه قرار دادن تحریم‌ها به دفاع از خود پرداختند، اما حق نداشتند مابه‌التفاوت منشأ ارز داخلی را به نفع خود تصاحب کنند.
 
علی اشرف ریاحی کیست؟
متهمان پرونده فساد پتروشیمی، عواید حاصل از مبلغ ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی را بعلاوه پورسانت‌هایی به جیب زده‌اند.

گفته می‌شود علی اشرف ریاحی داماد محمدرضا نعمت‌زاده و یکی از متهمان پرونده فساد مالی شرکت بازرگانی، همسرش زینب نعمت زاده را به همراه فرزندش روانه یک کشور خارجی کرده است و خودش نیز با توجه به ممنوع‌الخروج بودن، در داخل کشور متواری شده و از دید ضابطان قضایی مخفی شده است.

وی که از متهمان فساد پرونده بازرگانی پتروشیمی با ۶.۶ میلیارد یورو گردش مالی است، همدست و شریک مرجان شیخ‌الاسلام آل آقا یکی دیگر از متهمان فراری این پرونده است.

منبع: صدا و سیما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری