کد خبر: ۲۴۴۴۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای با طرح این ادعا که برنامه هسته‌ای، موشک‌های بالستیک و برنامه‌های نظامی ایران تهدیدی برای صلح و ثبات خاورمیانه هستند، اقدام به گسترش تحریم‌های فلزات علیه ایران کرد.
وزارت امور خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای لیست فلزات تحت تحریم ایران را گسترش داد.

به گزارش اعتدال، وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای با طرح این ادعا که برنامه هسته‌ای، موشک‌های بالستیک و برنامه‌های نظامی ایران تهدیدی برای صلح و ثبات خاورمیانه هستند، اقدام به گسترش تحریم‌های فلزات علیه ایران کرد.

طبق این بیانیه ۲۲ فلز آلومینیوم ۳۱۹، آلومینیوم ۱۱۰۰، آلومینیوم ۲۲۵، آلومینیوم ۶۰۶۱، آلومینیوم ۶۰۶۳، آلومینیوم ۶۰۸۲، آلومینیوم ۷۰۷۵، آلیاژ برنز آلومینیوم UNS C63600، اکسید آلومینیوم، فولاد ۳۰۲، فولاد ۴۱۳۰، فولاد ضدزنگ ۳۲۱، فولاد ضدزنگ ۳۱۶، فولاد A877، فولاد A228، فولاد 100Cr6-52100، فولاد ماراجینگ ۳۵۰، فولاد ماراجینگ ۳۰۰، مس بریلیم، UNS C37000- CuZn38Pb1، مس تنگستن و پودر آلومینیوم با خلوص بالای ۹۸ درصد در لیست جدید تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

در تاریخ 6 تیرماه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا، ۸ شرکت ایرانی را تحت تحریم قرار داد.

در اطلاعیه این نهاد آمریکایی علیه چهار شرکت فولاد، آلومینیوم و آهن که در بخش فلزات ایران فعالیت می‌کنند از جمله یک شرکت تابعه شرکت فولاد مبارکه بزرگترین تولید کننده فولاد ایران، اقدام کرده است.

این نهاد، همچنین در سال ۱۳۹۷ هم شرکت فولاد مبارکه را با عنوان به اصطلاح ضد تروریسم در فهرست تحریم قرار داده بود که از نظر آنها برای شرکت سرمایه گذاری ایران مهر اقتصاد، یک نهاد تحریم شده به خاطر اینکه تحت تملک بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار دارد، همکاری دارد.

شرکت فولاد مبارکه در سال ۲۰۲۰ هم در قالب کلی تحریم صنایع فلزی ایران تحریم شد.

تحریم های جدید غلیه صنایع فلزی ایران در حالی رخ می دهد که پیش از این در 26 آذرماه سال گذشته آمریکا به همه اشخاص حقیقی و حقوقی در دنیا هشدار داده بود که در صورت انتقال یا صادرات الکترود گرافیتی و کک نفتی به ایران تحریم خواهند شد. وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرده بود که این مواد در صنعت فولاد ایران کاربرد اساسی دارد؛ صنعتی که تحت تحریم های آمریکا قرار دارد. بیانیه وزارت امور خارجه تاکید کرده بود حتی اگر مواد یادشده به صنعت فولاد ایران منتقل نشوند باز هم امکان تحریم شدن از سوی آمریکا وجود دارد.

همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در 8 ماه مه سال 2019 میلادی (18 اردیبهشت) با صدور فرمانی صنایع آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران را تحریم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری