کد خبر: ۲۴۴۴۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴
چرخه ای برای مومفقیت در زندگی وجود دارد که اساس آن وابسته به شغل و حرفه ایست که هر فرد در زندگی برای خود بر می گزیند. حال تصور کنید که کار و فرصت های شغلی چندانی در جامعه ای وجود نداشته باشد.مسلما چنین جامعه ای پیشرفت چندانی نمی کند، جوانانی که می توانند از آن مهاجرت می کنند و به سایر نقاط جهان رهسپار می شوند، تمایل به ازدواج کاهش می یابد، فساد و فقر در جامعه زیاد می شود و همه چیز رو به نابودی و زوال خواهد رفت.
بیکاری یکی از معضلات بزرگ اجتماعی هر کشوریست. جوانان هر کشور به عنوان سرمایه های آن و نیروهای کاری اش هستند. اگر جوانان در موقعیت های شغلی و جایگاه های مناسب با تخصص و مهارت شان قرار گیرند، می توانند به رشد و توسعه کشور کمک بسیاری بکنند. جوانانی که بیکار باشند، آینده ای را برای خود متصور نیستند و روزها را باناامیدی و حس پوچی می گذارنند. چرا که اگر کار نباشد، سرمایه ای هم نیست و اگر سرمایه نباشد، آمال و آرزوها معنایی ندارند. جوانان برای تحصیلات عالیه، تشکیل زندگی مشترک، خرید خانه و ماشین و بسیاری موارد دیگر به درآمدزایی نیاز دارند. چرخه ای برای مومفقیت در زندگی وجود دارد که اساس آن وابسته به شغل و حرفه ایست که هر فرد در زندگی برای خود بر می گزیند. حال تصور کنید که کار و فرصت های شغلی چندانی در جامعه ای وجود نداشته باشد.مسلما چنین جامعه ای پیشرفت چندانی نمی کند، جوانانی که می توانند از آن مهاجرت می کنند و به سایر نقاط جهان رهسپار می شوند، تمایل به ازدواج کاهش می یابد، فساد و فقر در جامعه زیاد می شود و همه چیز رو به نابودی و زوال خواهد رفت.

اما خوشبختانه برای هر مسئله ای راه حلی وجود دارد. مسئله بیکاری و نبود شغل نیز به دستان توانمند کارآفرینان حل خواهد شد. کارآفرینان افرادی هستند که با نگرش خلاق و ذهنی پویا، به ایجاد فرصت های شغلی و توسعه اقتصادی می پردازند. امسال نیز که به نام جهش تولید نام گذاری شده است باید بیش از هر سال دیگری از جوانان بهره بگیرد و آنان را به اشتغال دعوت کند. در میان اسامی کارآفرینان مطرح و صاحب نام کشورمان ایران، نام دکتر میثم شکری ساز به چشم می خورد. فردی که در سن 34 سالگی موفق به اخذ درجات بالایی شده است. او خود یک جوان با غیرت ایرانیست که موقعیت جوانان کشور را به خوبی درک می کند و همیشه سعی دارد که بهترین ها را برای آنان رقم بزند. دوست دارد که هیچ انسان نیازمندی در جامعه وجود نباشد، فقر در کشورمان ریشه کن شود، مرفه و سرافراز باشیم و به جهان ثابت کنیم که ایران نیز می تواند پیشرفته و موفق باشد.


راهکار اشتغال زایی و توسعه اقتصادیدستاوردهای کارآفرین موفق میثم شکری ساز
دکتر میثم شکری ساز اعتبار بالایی را در حیطه آموزش کسب کرده است، چرا که او اولین و بزرگترین موسسه آموزش مجازی را در کشور راه اندازی کرد و این کار را درست زمانی انجام داد که همچنان از شیوه های سنتی و منسوخ شده در آموزش استفاده می شد. او موسسه آموزش مجازی پارس را با هدف ارتقای سطح علمی کشور ایجاد کرد و به تعیلم و پرورش جوانان بسیاری کمک کرد. دوره های آموزشی کاربردی فراوانی در این موسسه ارائه می شد و بعد ها دکتر میثم شکری ساز موسسه آموزش عالی را نیز تاسیس کرد. زمانی که هدف خود را در بحث آموزش تا اندازه زیادی پیش برد، هلدینگ بزرگی را تحت نام هلدینگ پارس پندار نهاد پایه گذاری کرد و خدمات متعددی را در قالب آن عرضه کرد. او هم اکنون شرکت ها و سازمان های بسیاری را به عنوان زیر شاخه هلدینگ پارس پندار نهاد مدیریت می کند و بالغ بر 400 پرسنل جوان را برای اشتغال در این هلدینگ، دور هم جمع کرده است. تخصص و مهارت آموزی را در نیروهای خود پرورش می دهد و همواره راهنمایی های مفیدی را برای کار و زندگی به نیروهایش ارائه می کند.

راهکار اشتغال زایی و توسعه اقتصادی


بیشتر بخوانید: میثم شکری ساز کلاهبردار جدیدی است؟
دکتر میثم شکری ساز مدارج علمی و تحصیلی بالایی دارد. او که در سال 1396 مدیر برتر فناوری اطلاعات و کارآفرین برتر کشور شناخته شد، فارغ التحصیل رشته دکتری کارآفرینی گرایش آموزش عالی از دانشگاه آزاد اسلامی است. همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت MBA از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و اشتنباس برلین آلمان (Steinbeis Berlin) است. از طرفی کارشناسی مهندسی صنایع با گرایش تولید صنعتی را نیز دارد و گواهینامه مدیریت کسب و کارMBA  مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور و مدیریت کیفیت ISO 9001:2000 را ازDNV هلند به خود اختصاص داده است. او آشنایی کاملی با کامپیوتر و نرم افزارهای آماری دارد، مسلط به زبان انگلیسی است و گواهینامه دوره آموزش عالی حقوق تجارت و داوری را نیز کسب کرده است.

دکتر میثم شکری ساز در دوران عمر خود موفقیت های بسیاری را کسب کرده و مانند الگوی مناسبی برای جوانان است. او همچنین حکم پدری دلسوز، مدیری توانمند، اسوه موفقیت و کارآفرینی و راهنمایی روشنگر را برای کارمندان خود دارد. جالب است بدانید که بیش از ده جلد کتاب و صدها مقاله پژوهشی توسط دکتر میثم شکری ساز ترجمه و نگارش شده است. کتاب های او تحت عنوان آسایش در آرامش، فراتر از استراتژی، بازاریابی نوگرا، بازاریابی گوریلی، مذاکره با دست های خالی، توهم باهوشی 1 و 2 و بسیاری دیگر می باشند. خواندن این کتاب های ارزشمند کمک شایانی به خوانندگان آن ها خواهد کرد و راه و رسم موفقیت را به آنان نشان خواهد داد. دکتر میثم شکری ساز به عنوان یک مدیر و کارآفرین نمونه همواره تلاش های بی دریغی داشته است و هرگز دست از پیشرفت و ترقی بر نداشته است. او همیشه به نیروهای خود تاکید دارد که باید در همه امور اولین باشند و با خوب کار کردن و تلاش های مستمر، آینده ای زیبا و ایده آل را برای خودشان و جامعه پدید بیاورند. دکتر میثم شکری ساز بر خلاف اینکه شهروندی کشور کانادا را نیز دارد، هرگز کشورش را رها نکرد و همه خدمات و دانش خود را صرف مملکت و مردم خودش نمود. امید است که با قدردانی از این افراد برجسته و الگو برداری از آن ها، دنیایی زیبا و با آرامش داشته باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری