کد خبر: ۲۴۴۴۱۵
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
در سراسر جهان بیش از 17 میلیون و 176 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 669 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها تاکنون مجموع شمار مبتلایانِ این بیماری به 17 میلیون و 176 هزار و 973 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 669 هزار و 567  نفر رسیده است.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، مکزیک، پرو، شیلی، اسپانیا و بریتانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، هند و روسیه با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز چهارشنبه 8 مرداد 1399 (29 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا+ جدول

افزایش ابتلای جوانان به ویروس کرونا 'عامل موج دوم در اروپاست'
هانس کلوگ، مدیر بخش اروپایی سازمان بهداشت جهانی گفته است که افزایش ابتلای به ویروس کرونا در میان جوانان می تواند عامل اصلی بالا گسترش این بیماری در کشورهای اروپایی باشد.

دکتر کلوگ به رادیو 4 بی بی سی گفته است که لازم است دولت ها خطرات ویروس کرونا را به شکلی موثرتر به جوانان گوشزد کنند و خواستار رعایت موازین بهداشتی از سوی آنان شوند.

در حال حاضر شماری از کشورهای اروپایی شاهد "موج جدید" ابتلای به ویروس کرونا هستند و این وضعیت را به تغییر در رفتار جمعیت نسبت می دهند.

دکتر کلوگ گفته است که گزارش های ارسالی دولت های اروپایی حاکی از میزان بالاتر عفونت کرونا در میان جوانانی است که به موازین بهداشتی پیشگیری از ابتلای به ویروس کرونا توجهی ندارند.

وی گفته است که به عنوان پدر دو دختر جوان "درک می کند که جوانان مایل نیستند تفریحات تابستانی را از دست بدهند اما باید مسئولیت شناس باشند."

این مقام سازمان بهداشت گفته است: "جوانان نسبت به خود، به والدینشان و سالمندان خانواده مسئولیت دارند باید به آنان یادآور شد که نباید دیگران را هم در معرض خطر بیماری قرار دهند."

ابتلای به ویروس کرونا در جوانان کمتر از سالمندان کشنده است و گفته می شود که گاه این بخش از جمعیت بدون بروز عوارض شدید این بیماری را پشت سر می گذارند.

در همانحال، آنها ناقل ویروس به سالمندان و کسانی هستند که به علت ضعف جسمی در صورت ابتلای به این ویروس با خطر بیشتری دست به گریبان هستند.

جان‌باختگان کرونا در آمریکا از 145 هزار نفر فراتر رفت
آمریکا همچنان کانون همه گیری کرونا در جهان است. بیش از چهار میلیون و 568 هزار بیمار مبتلا به کرونا در آن کشور وجود دارد و بیش از 153 هزار و 840 نفر جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند و این رقم در جهان بالاترین است.

نماینده جمهوری خواه تگزاس که ماسک نمی زد، کرونا گرفت
یکی از نمایندگان با سابقه ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا که بارها در مخالفت با ضرورت ماسک زدن سخن گفته بود و چندین بار هم در برابر دوربین های تلویزیونی دیده شده بود که در هنگام مراودات با دیگر نمایندگان قاصله فیزیکی را رعایت نمی کند، کرونا مثبت شده است.

لوٍیس گوهمرت، که برای هشتمین بار از تگزاس به کنگره راه یافته، قرار روز امروز، چهارشنبه، به همراه دونالد ترامپ به تگزاس سفر کند اما هنگامی که بنا بر پروتکل همراهان رییس جمهوری تست کرونا از او گرفته شده، معلوم شد که به ویروس جدید کرونا مبتلا شده است.

او پس از مثبت شدن تست هم به دفتر کارش بازگشت و به کارمندان دفترش در کنگره، شخصا خبر داد که کرونا گرفته است.

گوهمرت، در این جلسه ماسک به صورت زده بود اما کمی بعد به خبرنگاران گفت که ممکن است زدن ماسک که ممکن است روی آن جرم انباشته شده بوده، علت ابتلای او به کرونا بوده باشد.

کرونا در برزیل
وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که شمار کل مبتلایان به این ویروس در کشور به بیش از 2 میلیون و 555 هزار نفر رسیده است.

این وزارتخانه هم‌چنین اعلام کرد که شمار کل قربانیان کرونا در برزیل به 90 هزار و 188 تن رسیده است.

برزیل پس از ایالات متحده دارای بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان است.

کرونا در هند

مقامات بهداشتی هند اعلام کردند شمار مبتلایان کرونای این کشور با ثبت 52 هزار و 249 مورد جدید طی 24 ساعت اخیر از یک میلیون و 584 هزار نفر عبور کرد.

شمار قربانیان کرونا نیز در این کشور با ثبت 779 مورد جدید طی روز گذشته به 35 هزار و 3 نفر رسیده است. از لحاظ شمار قربانیان کرونا، هند در جایگاه ششم جهانی ایستاده است.

کرونا در روسیه
در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 5475 نفر و تعداد درگذشتگان هم 169 اعلام شده است. مسکو دارای بالاترین میزان ابتلا بوده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به 13 هزار و 673 نفر و شمار کل مبتلایان به 828 هزار و 990 نفر رسیده است.

کرونا در آفریقای جنوبی
وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از 471 هزار و 123 نفر عبور کرده و تعداد جانباختگان به 7497 نفر رسیده است.  آفریقای جنوبی در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 441 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 329 هزار و 721 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هشتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

کرونا در بریتانیا
در بریتانیا شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته 83 نفر اعلام شده است. به این ترتیب تاکنون 45 هزار و 961 نفر جان خود را از دست داده اند.
تعداد موارد جدید ابتلا هم در 24 ساعت گذشته 763 نفر گزارش شده که در مجموع کل مبتلایان به 301 هزار و 445 نفررسیده است.

کرونا در آلمان
براساس اعلام آلمان تعداد کل مبتلایان در این کشور را به 208 هزار و 811 نفر رسانده است.
همچنین با فوت 5 نفر مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان به 9 هزار و 212 نفر در آلمان رسیده است.

کرونا در ایتالیا
با فوت 6 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 129 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، انگلیس و مکزیک در جایگاه پنجم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 246 هزار و 338 نفر رسیده است که ایتالیا را پانزدهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو

در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 400 هزار و 683 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 18816 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هفتم جهان قرار گرفته است.

جان‌باختگان کرونا در مکزیک به 40 هزار و 400 نفر رسید
روز گذشته 854 نفر در اثر ابتلا به کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند که مجموع جان‌باختگان را به 44 هزار و 876 نفر رساند. مکزیک از لحاظ تعداد جان باختگان کرونا در جایگاه چهارم جهانی ایستاده است.

همچنین روز گذشته 7 هزار و 208 نفر مبتلای جدید در مکزیک شناسایی شدند که تعداد کل مبتلایان را به 402 هزار و 697 نفر رسانده است. از این لحاظ نیز مکزیک در جایگاه ششم جهانی ایستاده است.

کرونا در فرانسه

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 185 هزار و 196 تن و تعداد کل قربانیان کرونا در فرانسه نیز به 30 هزار و 238 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک، ایتالیا و هند رتبه‌ی هفتم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 228 هزار و 924 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 659 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی
در عربستان سعودی روز گذشته هزار و 759 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 272 هزار و 590 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 2 هزار و 816 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین

شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 101 نفر در شبانه روز گذشته تاکنون 84 هزار و 60 نفر گزارش شده است.

موج دوم کرونا در هنگ‌کنگ؛ 'بیمارستان‌ها در آستانه فروپاشی'
کری لم، رئیس اجرایی هنگ‌کنگ هشدار داد که با جهش موارد ابتلا به کرونا در هنگ کنگ، سیستم بیمارستان‌ها این شهر در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.

هنگ کنگ که تا پیش از این در مهار کردن ویروس کرونا موفق عمل کرده بود حالا از شناسایی بیش از ۱۰۰ مورد جدید روزانه خبر می‌دهد.

کمتر از یک ماه پیش، میانگین ابتلای روزانه در هنگ‌کنگ زیر ۱۰ نفر بود.

در پی این وضعیت هنگ کنگ محدودیت‌های جدیدی برای کنترل شیوع بیماری اعلام کرده است. محدودیت‌های جدید از شدیدترین نوع خود از زمان شیوع ویروس کرونا در این منطقه است.

این محدودیت‌ها از امروز شروع می‌شود و به مدت ۷ روز ادامه خواهد داشت.

به این ترتیب، بیش از دو نفر اجازه ندارند با هم پشت یک میز در رستوران بنشینند، و زدن ماسک در فضاهای باز هم اجباری شده است؛ درحالی که قبلا فقط در فضاهای سرپوشیده اجباری بود.

کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۱۰۵ مورد ابتلا و یک مرگ در شبانه روز گذشته
وزارت صحت/بهداشت افغانستان می‌گوید با شناسایی ۱۰۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته، شمار مجموعی مبتلایان به این ویروس در این کشور به ۳۶ هزار و ۴۷۳ نفر رسیده است.

همچنین این نهاد از ثبت یک مرگ در مدت یاد شده خبر داده که با این رقم شمار کل جان باختگان در نتیجه ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان به یک هزار و ۲۷۱ می‌رسد.

شمار بهبود یافتگان نیز با ۳۱ مورد تازه به بیش از ۲۵ هزار نفر رسیده است.

در روزهای اخیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا براساس آمار رسمی به گونه چشمگیری کاهش یافته است.

۱۹۶ بیمار دیگر بر اثر کرونا در ایران جان باختند
در ایران سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر رسید.

دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۸ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۰۴ نفر از آنها بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر رسید.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، تا کنون ۲۵۹ هزار و ۱۱۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

لاری همچنین گفت: ۴۰۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

عبور شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا از 776 هزار نفر
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از 776 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 16 هزار و 529 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کامرون قرار دارند.

معاون سازمان نظام پزشکی از ابتلای ۶هزار تن از کادر درمان به کرونا خبر داد
دکتر علی فتاحی معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی گفته بیش از ۶هزار نفر از کادر درمان در سراسر کشور تا کنون به کرونا مبتلا شده و ۱۴۰ نفر از آنها جان خود را از دست داده اند.

او .گفت: از این میان پرستاران ۲۲درصد، پزشکان عمومی ۲۰درصد، گروه داخلی هشت و گروه زنان با پنج درصد بیشترین مبتلایان به این ویروس را تا کنون تشکیل داده اند.

دکتر علی فتاحی باز هم از مردم خواسته مراقب باشند و گفته تنها راه مقابله با این ویروس رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و سپردن سلامتی خود به دست افرادی است که اهل فن هستند.

نجف و کربلا به روی زائران بسته شدند
مقامات استان های کربلا و نجف در عراق گفته اند به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از روز 30 ژوئیه (فردا) تا 9 اوت (9 تا 19 مرداد) در این دو استان مقررات منع آمد و شد اجرا خواهد شد.

خبرگزاری شفق نیوز به نقل از بیانیه استانداری کربلا گفته است که "طبق تصمیم کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق تمامی ورودی های کربلا از شامگاه سه شنبه بسته شده و تا نهم ماه اوت گشوده نخواهد شد."

کمیته مقرر کرده است که در تعطیلات عید قربان هم این مقررات اعمال شود.

همچنین استان نجف نیز ورود به این استان را ممنوع کرده و مقررات منع آمد وشد از ساعت 12 تا شش بامداد را در داخل استان به اجرا گذاشته است. دلیل ممنوعیت ورود زائران به خصوص در ایام عید قربان خطر افزایش ابتلای به کرونا در برخی استان های عراق عنوان شده است.

در هفته های اخیر و پس از برگزاری مراسم عید فطر، ابتلای به ویروس کرونا در عراق شدت گرفته و از حدود 100 نفر در روز به نزدیک به سه هزار نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت عراق گفته است تا کنون بیش از 115 هزار نفر در این کشور به این بیماری مبتلا شده و بیش از 4500 نفر جان خود را از دست داده اند.

هنوز مقامات عراقی در مورد مقررات مربوط به عزاداری ماه محرم اطلاعیه ای نداده اند.

قزاقستان محدودیت ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونارا تمدید می کند
رئیس جمهور قزاقستان دستور داده که زمان اقدامات محدودکننده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور از ۲ اوت برای دو هفته دیگر تمدید شود.

در بیانیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری قزاقستان آمده است قاسم توقایف، رذیس جمهور گفته هدف از تمدید اقدامات تثبیت و بهبود وضعیتی است که در نتیجه انجام تدابیر به دست آمده است.

دولت قزاقستان بار نخست ۵ ژوئیه برای جلوگیری از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا تدابیر گسترده محدودکننده را برای مدت دو هفته وضع و بعدا تا ۲ اوت آن هارا تمدید کرد.

در این بیانیه آمده است تعداد موارد ابتلا به ویروس در شبانه روز تا یک هزار و شش صد نفر کاهش یافته است.

بر اساس گزارش های رسمی از آغاز شیوع ویروس کرونا در قزاقستان بیش از ۸۶ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده اند که حدود ۷۹۰ نفر از آن ها جان باخته اند.

مالت می‌گوید آزمایش کرونای ۶۵ مهاجر نجات‌یافته در مدیترانه مثبت است

آزمایش کرونای بیش از دو سوم یک گروه ۹۴ نفره از مهاجران نجات‌یافته در دریای مدیرترانه مثبت بود.

گارد ساحلی مالت این گروه را پیدا کرده بود.

آزمایش ۲۰ تن منفی بوده و ۹ نفر دیگر هم منتظر پاسخ هستند.

اغلب مهاجران از ادیتره، مراکش و سودان بودند. آنها در یک مرکز پذیرش مهاجران در قرنطینه نگهداری خواهند شد.

گزارش شده که آنها حدود ۳۰ ساعت در آب رها شده بودند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری