کد خبر: ۲۴۴۳۸۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل معتقد است که، هیچ عضوی از بدن در مقابل ویروس کووید ۱۹ مصونیت ندارد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل معتقد است که، هیچ عضوی از بدن در مقابل ویروس کووید ۱۹ مصونیت ندارد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر سعید ابروتن از در امان نبودن اعضای بدن انسان در مقابل بیماری کرونا خبر داد و گفت: متاسفانه در بیماری کرونا، درگیری‌های قلبی چه به صورت سکته قلبی، افت پمپاژ قلب، آریتمی های قلبی، وابسته به سن یا جنس خاص نبوده و افراد نسبتا جوان در این چند ماه اخیر در ارتباط با این ویروس دچار بیماری شده اند.

وی با بیان اینکه هیچ عضوی از بدن در مقابل ویروس کووید ۱۹مصونیت ندارد، اظهار کرد: افراد مبتلا ممکن است بدون علامت، علائم خفیف، یا بد حالی باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه بیماری کوید-١٩ تظاهرات بالینی متغیری بر روی قلب دارد، اظهار کرد: درگیری قلبی همانند سکته قلبی، میوکاردیت (التهاب عضله قلب)، درگیری سیستم هدایتی قلب (مربوط به ضربان ساز قلب) و آریتمی‌های قلبی است.

متخصص قلب و عروق، فلوشیپ پیس میکر و اریتمی های قلب دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه سکته قلبی مربوط به افزایش انعقادپذیری در عروق است، خاطرنشان کرد: میوکاردیت التهاب عضله قلب باعث کاهش پمپاژ قلب و به دنبال آن افت کارکرد تمام اعضای بدن می شود.

وی ادامه داد: در آریتمی های قلبی که بیشتر با اختلال سیستم ضربان سازی قلب تظاهر پیدا می کند در بعضی اوقات نیاز اورژانسی به تعبیه پیس میکر (باطری قلب) در بیماران می شود که یک مورد از این نوع بیمار در حال حاظر با تعبیه باطری موقت در بیمارستان روحانی بابل بستری است.

ابروتن تصریح کرد: با توجه به نداشتن پروتکل درمانی مشخص و موثر در تمام دنیا بهترین اقدام رعایت توصیه های بهداشتی مانند زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری