کد خبر: ۲۴۴۲۹۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶
در سراسر جهان بیش از 15 میلیون و 528 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 633 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها تاکنون مجموع شمار مبتلایانِ این بیماری به 15 میلیون و 528 هزار و 312 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 633 هزار و 7 نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون 9 میلیون و 445 هزار و 216 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹بهبود یافته‌اند.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، شیلی، اسپانیا و بریتانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، هند و روسیه با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز پنج شنبه 2 مرداد 1399 (23 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا+ جدول

جان‌باختگان کرونا در آمریکا از 145 هزار نفر فراتر رفت
آمریکا همچنان کانون همه گیری کرونا در جهان است. بیش از چهار میلیون و 144 هزار بیمار مبتلا به کرونا در آن کشور وجود دارد و بیش از 146 هزار و 800 نفر جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند و این رقم در جهان بالاترین است.

کرونا در برزیل
وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که شمار کل مبتلایان به این ویروس در کشور به بیش از 2 میلیون و 242 هزار نفر رسیده است.

این وزارتخانه هم‌چنین اعلام کرد که شمار کل قربانیان کرونا در برزیل به 83 هزار و 36 تن رسیده است.

برزیل پس از ایالات متحده دارای بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان است.

کرونا در هند
مقامات بهداشتی هند اعلام کردند شمار مبتلایان کرونای این کشور با ثبت 48 هزار و 446 مورد جدید طی 24 ساعت اخیر از یک میلیون و 288 هزار نفر عبور کرد.

شمار قربانیان کرونا نیز در این کشور با ثبت 755 مورد جدید طی روز گذشته به 30 هزار و 645 نفر رسیده است. با این آمار شمار قربانیان کرونا در هند از فرانسه نیز پیشی گرفته و در جایگاه ششم جهانی ایستاده است.

کرونا در روسیه
در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 5848 نفر و تعداد درگذشتگان هم 147 اعلام شده است. مسکو دارای بالاترین میزان ابتلا بوده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به 12 هزار و 892 نفر و شمار کل مبتلایان به 795 هزار و 38 نفر رسیده است.

کرونا در آفریقای جنوبی
وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از 394 هزار و 948 نفر عبور کرده و تعداد جانباختگان به 5940 نفر رسیده است.  آفریقای جنوبی در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 429 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 317 هزار و 246 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هشتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

کرونا در بریتانیا
در بریتانیا شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته 53 نفر اعلام شده است. به این ترتیب تاکنون 45 هزار و 554 نفر جان خود را از دست داده اند.
تعداد موارد جدید ابتلا هم در 24 ساعت گذشته 769 نفر گزارش شده که در مجموع کل مبتلایان به 297 هزار و 146 نفررسیده است.

کرونا در آلمان
براساس اعلام آلمان تعداد کل مبتلایان در این کشور را به 204 هزار و 970 نفر رسانده است.
همچنین با فوت 6 نفر مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان به 9 هزار و 187 نفر در آلمان رسیده است.

کرونا در ایتالیا
با فوت 10 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 92 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، انگلیس و مکزیک در جایگاه پنجم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 245 هزار و 338 نفر رسیده است که ایتالیا را چهاردهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 366 هزار و 550 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 17445 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه ششم جهان قرار گرفته است.

جان‌باختگان کرونا در مکزیک به 40 هزار و 400 نفر رسید
روز گذشته 790 نفر در اثر ابتلا به کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند که مجموع جان‌باختگان را به 41 هزار و 190 نفر رساند. مکزیک از لحاظ تعداد جان باختگان کرونا در جایگاه چهارم جهانی ایستاده است.

همچنین روز گذشته 6 هزار و 19 نفر مبتلای جدید در مکزیک شناسایی شدند که تعداد کل مبتلایان را به 362 هزار و 274 نفر رسانده است. از این لحاظ نیز مکزیک در جایگاه هفتم جهانی ایستاده است.

کرونا در فرانسه
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 179 هزار و 398 تن و تعداد کل قربانیان کرونا در فرانسه نیز به 30 هزار و 182 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک، ایتالیا و هند رتبه‌ی هفتم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 223 هزار و 315 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 563 تن عنوان می‌شود. 

کرونا در عربستان سعودی؛ شمار مبتلایان به بیش از 260 هزار تن رسید
در عربستان سعودی روز گذشته 2 هزار و 238 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 260 هزار و 394 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 2 هزار و 635 تن را اعلام کرده است.

عربستان سعودی ریاضت اقتصادی به خاطر شیوع ویروس کرونا را مردود دانست
محمد الجدعان، وزیر دارایی عربستان سعودی گفته است که در این کشور "سیاست ریاضت اقتصادی دنبال نمی شود و دنبال نخواهد شد."

وی در مصاحبه با عرب نیوز گفته است که به خاطر کاهش عواید نفتی ناشی از شیوع ویروس کرونا، عربستان سعودی نیز با دشواری اقتصادی مواجه است و به همین دلیل، کاهش هزینه های دولت که در سال گذشته اعمال شد ادامه خواهد یافت اما منابع اختصاص یافته به طرح های عمرانی که به خاطر شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده اند به بخش خدمات درمانی انتقال خواهد یافت.

چندی پیش دولت سعودی مالیات بر ارزش افزوده را از 5 درصد به 15 درصد افزایش یافت و دلیل آن نیاز به افزایش عواید از منابع داخلی عنوان شد. آقای الجدعان گفته است که این مبلغ نیز برای خدمات اجتماعی به کار خواهد رفت و ضمنا به عنوان محرکه ای جهت جلوگیری از رکود اقتصادی عمل خواهد کرد.

از زمان شیوع ویروس کرونا، عربستان مبلغ 65 میلیارد دلار را برای حمایت از آسیب دیدگان از این بیماری هزینه کرده است و به گفته وزیر دارایی، "اقتصاد کشور از نقدینگی لازم برخوردار است."

او گفت که در صورت بروز موج دوم ویروس کرونا، دولت سعودی برای حمایت مالی بیشتر از مردم آمادگی دارد.

کرونا در چین
شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 22 نفر تاکنون 83 هزار و 729 نفر گزارش شده است.

کرونا در افغانستان: درخواست وزارت بهداشت بر رعایت محدودیت‌ها در عید قربان
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که در یک شبانه روز گذشته بعد از تست ۸۳۴ نمونه ۲۰۱ بیمار جدید کووید ۱۹ را شناسایی کرده و ۲۱ مرگ ناشی از این بیماری ثبت شده است.

به اساس آمار جدید شمار مبتلایان کرونا در این کشور به ۳۵ هزار و ۹۲۸ نفر و شمار جان باختگان از این بیماری به ۱۲۱۱ نفر افزایش یافته است.

احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت امروز در یک نشست خبری گفت که شمار مبتلایان کرونا و سرعت شیوع این ویروس در این کشور کاهش یافته اما همچنان وضعیت در حالت جدی و بحرانی است.

او از بی‌توجهی مردم به رعایت اصول بهداشتی انتقاد کرد و به عید قربان که پیش‌رو است اشاره کرد و به مردم گفت که بی‌پروایی مردم در عید فطر باعث افزایش یکباره و چشمگیر شمار مبتلایان کرونا شد و باید این اشتباه تکرار نشود.

عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت حج و اوقاف افغانستان نیز در این نشست از مردم خواست در عید قربان تدابیر پیشگیرانه را رعایت کنند و از عید فطر درس بگیرند.

او افزود که به اساس فتواهایی که پیش از این از سوی علمای دین صادر شده، رعایت این اصول واجب است.

آمار روزانه رسمی کرونا در ایران: مرگ ۲۲۱ نفر و ابتلای ۲۶۲۱ نفر در یک شبانه‌روز

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در شبانه روز گذشته ۲۲۱ نفر ‌در اثر کرونا در ایران جان باختند که آمار مرگ در اثر کرونا به ۱۵۰۷۴ نفر رسیده است.

به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران ۲۶۲۱ نفربیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

تعداد کل مبتلایان به کرونا در ایران بر اساس آمار رسمی ۲۸۴۰۳۴ نفر هستند.

به گفته وزارت بهداشت ایران، ۲۵ استان همچنان در وضعیت قرمز و هشدار هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران استان فارس را مثال زد و گفت: "در مجموع در استان فارس هشت شهرستان در وضعیت قرمز و شش شهرستان در وضعیت هشدار هستند و متاسفانه موارد بستری این استان به بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است."

روحانی: آیین‌های سوگواری سیدالشهدا (ع) با رعایت پروتکل‌ها برگزار خواهند شد
حسن روحانی، رئیس جمهوری در جلسه کمیته های تخصصی مبارزه با کرونا در مورد موج دوم شیوع کرونا گفت: "ستاد ملی مقابله کرونا برای مبارزه با موج دوم شیوع کرونا در کشورمان دو سیاست کلان را طراحی کرد که اساس این دو سیاست اصلی استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده عمومی و پرخطر از جمله محل‌های کسب و کار و همچنین ممنوعیت اجتماعات و تجمع‌ها و برگزاری مراسم شادی و عزا و مهمانی‌ها است."

وی در عین حال گفت که "با توجه به اهمیت ویژه مراسم سوگواری حضرت امام حسین و بهره‌های فراوان معنوی آن برای جامعه نمی‌توان از آن چشم پوشید" و افزود: "توسل به ائمه اطهار و بخصوص بهره‌مندی‌های معنوی مردم از آئین‌های مرتبط با سوگواری حضرت سیدالشهداء یک نیاز روحی غیرقابل انکار بوده و برگزاری این آئین شکوهمند یک ضرورت قطعی است."

رئیس جمهوری تاکید کرد که "بر همین اساس می‌بایست با توجه به تجربه مؤثر و قابل تقدیر همکاری و همراهی مردم متدین، روحانیت معزز و نهادهای مذهبی در ایام ماه مبارک رمضان، دستورالعمل‌های مناسب برای برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) در ایام محرم و صفر طراحی شود."

عبور شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا از 776 هزار نفر
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از 776 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 16 هزار و 529 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کامرون قرار دارند.

سازمان بهداشت جهانی درمان های سنتی کرونا در آفریقا را بررسی می کند
سازمان بهداشت جهانی ومرکز آفریقایی کنترل بیماری های کمیته مشترکی را برای بررسی و راهنمایی تحقیقات پیرامون درمان های سنتی برای ویروس کرونا تشکیل داده اند.

کارشناسان این کمیته اطلاعات و راهنمایی های لازم را در اختیار کشورهای آفریقایی قرار می دهند تا بتوانند کیفیت و کارآیی شیوه های سنتی درمان را با روش های علمی بررسی کنند.

هدف از این برنامه انطباق شیوه های سنتی درمان با معیارها و ضوابط بین المللی پزشکی عنوان شده است.

مدیر سازمان بهداشت جهانی برای آفریقا گفته است که در حالیکه کشورهای مختلف در صدد یافتن واکسن و راه های درمان مبتلایان به ویروس کرونا هستند، تحقیقات در زمینه شیوه های سنتی و رایج درمان این بیماری باید مبنایی علمی داشته باشد.

تشکیل این کمیته با گزارشی از ماداگاسکار همراه شده که استفاده از داروهای گیاهی را برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا را تبلیغ می کند. به گفته مقامات محلی، تقاضا برای این درمان به شدت افزایش یافته است.

نیجریه گفته است که آزمایش هایی را روی این داروی گیاهی ماداگاسکار انجام داده که مشخص می کند که هیچ تاثیری در بهبود بیماران مبتلا به ویروس کرونا ندارد.

برچسب ها: شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس ، شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شمار جان باختگان کرونا ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید 19 ، آمار مبتلایان به بیماری کووید 19 ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار کرونا در جهان ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا ، آمار رسمی کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان ، قربانیان کروناویروس در جهان ، آمار قربانیان کروناویروس در جهان ، شمار قربانیان کروناویروس در جهان ، شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان ، آمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان ، مبتلایان به بیماری کووید 19 ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلا به کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، سازمان جهانی بهداشت
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری