کد خبر: ۲۴۴۲۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
در سراسر جهان بیش از 15 میلیون و 227 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 622 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها تاکنون مجموع شمار مبتلایانِ این بیماری به 15 میلیون و 277 هزار و 312 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 622 هزار و 536  نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون 9 میلیون و 196 هزار و 357 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹بهبود یافته‌اند.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، شیلی، اسپانیا و بریتانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، هند و روسیه با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز چهارشنبه اول مرداد 1399 (22 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان+ جدول

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان+ جدول

جان‌باختگان کرونا در آمریکا از 145 هزار نفر فراتر رفت
شمار کسانی که بر اثر کرونا در آمریکا جان باخته‌اند از 145 هزار و 393 نفر فراتر رفته است.

آمریکا همچنان کانون همه گیری کرونا در جهان است. بیش از چهار میلیون و 56 هزار بیمار مبتلا به کرونا در آن کشور وجود دارد و بیش از 145 هزار و 393 نفر  جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند و این رقم در جهان بالاترین است.

کرونا در برزیل
وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که شمار کل مبتلایان به این ویروس در کشور به بیش از 2 میلیون و 178 هزار نفر رسیده است.

این وزارتخانه هم‌چنین اعلام کرد که شمار کل قربانیان کرونا در برزیل به 81 هزار و 828 تن رسیده است.

برزیل پس از ایالات متحده دارای بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان است.

کرونا در هند

مقامات بهداشتی هند اعلام کردند شمار مبتلایان کرونای این کشور با ثبت 45 هزار و 382 مورد جدید طی 24 ساعت اخیر از یک میلیون و 239 هزار نفر عبور کرد.

شمار قربانیان کرونا نیز در این کشور با ثبت 1124 مورد جدید طی روز گذشته به 29 هزار و 894 نفر رسیده است.

کرونا در روسیه
در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 5862 نفر و تعداد درگذشتگان هم 165 اعلام شده است. مسکو دارای بالاترین میزان ابتلا بوده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به 12 هزار و 745 نفر و شمار کل مبتلایان به 789 هزار و 190 نفر رسیده است.

کرونا در آفریقای جنوبی

وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از 381 هزار و 798 نفر عبور کرده و تعداد جانباختگان به 5368 نفر رسیده است.  آفریقای جنوبی در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

این در حالی است که آفریقای جنوبی محدودیت های جدیدی به منظور مقابله با کرونا وضع کرده است که از جمله آنها منع تردد شبانه و اجباری شدن ماسک است.

کرونا در اسپانیا

آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 426 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 314 هزار و 631 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هشتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

کرونا در بریتانیا

در بریتانیا شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته 79 نفر اعلام شده است. به این ترتیب تاکنون 45 هزار و 501 نفر جان خود را از دست داده اند.
تعداد موارد جدید ابتلا هم در 24 ساعت گذشته 560 نفر گزارش شده که در مجموع کل مبتلایان به 296 هزار و 377 نفررسیده است.

کرونا در آلمان
براساس اعلام آلمان تعداد کل مبتلایان در این کشور را به 204 هزار و 298 نفر رسانده است.
همچنین با فوت 1 نفر مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان به 9 هزار و 181 نفر در آلمان رسیده است.

کرونا در ایتالیا
با فوت 9 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 82 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، انگلیس و مکزیک در جایگاه پنجم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 245 هزار و 32 نفر رسیده است که ایتالیا را چهاردهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو

در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 362 هزار و 87 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 13579 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه ششم جهان قرار گرفته است.

جان‌باختگان کرونا در مکزیک به 40 هزار و 400 نفر رسید
روز گذشته 915 نفر در اثر ابتلا به کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند که مجموع جان‌باختگان را به 40 هزار و 400 نفر رساند. مکزیک از لحاظ تعداد جان باختگان کرونا در جایگاه چهارم جهانی ایستاده است.

همچنین روز گذشته 6 هزار و 859 نفر مبتلای جدید در مکزیک شناسایی شدند که تعداد کل مبتلایان را به 356 هزار و 255 نفر رسانده است. از این لحاظ نیز مکزیک در جایگاه هفتم جهانی ایستاده است.

کرونا در فرانسه
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 177 هزار و 338 تن و تعداد کل قربانیان کرونا در فرانسه نیز به 30 هزار و 165 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک و ایتالیا رتبه‌ی ششم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در ترکیه

ترکیه بیش از 222 هزار و 402 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 545 تن عنوان می‌شود.
 
کرونا در عربستان سعودی؛ شمار مبتلایان به بیش از 258 هزار تن رسید
در عربستان سعودی روز گذشته 2 هزار و 331 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 258 هزار و 156 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 2 هزار و 601 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین

شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 14 نفر تاکنون 83 هزار و 707 نفر گزارش شده است.

کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۱۱۲ بیمار جدید و ثبت چهار مرگ
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که در یک شبانه روز گذشته در نتیجه آزمایش ۳۷۷ نمونه، ۱۱۲ بیمار جدید کووید ۱۹ را شناسایی و چهار مرگ ناشی از این بیماری را ثبت کرده است.

شمار مبتلایان کرونا در این کشور اکنون به ۳۵ هزار و ۷۲۷ نفر و شمار جان باختگان به ۱۱۹۰ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت همچنین از بهبود ۱۶۸ بیمار خبر داده است.

موارد تازه شناسایی شده بیماری کووید ۱۹ شامل؛ ۴۳ مورد در کابل، ۳۲ مورد در هرات، در ننگرهار و کنر هر کدام یک مورد، سه مورد در بغلان، ۷ مورد در غزنی، ۵ مورد در بغلان و ۲۰ مورد در غور است.

آمار جدید مبتلایان و فوتی های کرونا در ایران
سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفته است که طی شبانروز گذشته، 2586 مورد جدید ابتلای به ویروس کرونا تایید شده و 219 بیمار مبتلا نیز جان خود را از دست داده اند.

وی گفته است که مجموع بیماران ویروس کرونا در جمهوری اسلامی به 181 هزار و 413 نفر رسیده اما تا کنون 244 هزار و 840 بیمار نیز بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

در حال حاضر، 3609 بیمار در وضعیت شدید بوده و تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزار بهداشت گفته است تا کنون دو میلیونو 228 هزار و 277 مورد آزمایش تشخیص ابتلای به ویروس کرونا انجام شده است.

به گفته او استان های مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

استان های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفته است که در مجموع شهرستان های قرمز هشت درصد کاهش داشته اما شهرستان های هشدار چهل درصد افزایش داشته اند.

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان+ جدول

عبور شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا از 757 هزار نفر
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از 757 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 15 هزار و 836 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کامرون قرار دارند.

بدترین روز کرونا در استرالیا
آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایالت ویکتوریا در استرالیا به 484 مورد رسیده که از آمار شهر ملبورن بالاتر است.

اداره بهداشت عمومی استرالیا گفته است که این بالاترین میزان ابتلای به ویورس کرونا در تمام استرالیا از زمان شیوع این بیماری است.

با احتساب 16 مورد ابتلای جدید در ایالت نیوساوث ویلز و یک مورد در هرکدام از ایالت های کوئینزلند و ساوث استرالیا، آمار مبتلایان امروز این کشور به 502 نفر رسیده که از بالاترین رقم قبلی - یعنی 469 نفر در روز 28 مارس - بیشتر است.

اگرچه برخورد استرالیا با این بیماری در مجموع بهتر از بسیاری دیگر از کشورها بوده است اما تا کنون 128 نفر به خاطر ابتلای به ویروس کرونا جان خود را از دست داده و مراجع بهداشتی در مورد افزایش ای آمار هشدار داده اند.

موج جدید کرونا در استرالیا با دو مورد ابتلا در 9 ژوئن یعنی کمتر از شش هفته پیش آغاز شد و به سرعت افزایش یافته است.

'برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توکیو به کشف واکسن یا درمانی برای کرونا بستگی دارد'
یوشیرو موری، رئیس کمیته سازماندهی المپیک گفت که برگزاری المپیک توکیو که پیشاپیش به سال آینده میلادی موکول شده بود، به توسعه واکسن یا درمان ویروس کرونا بستگی خواهد داشت.

بازی‌های المپیک توکیو قرار بود این جمعه آغاز شود اما به دلیل شیوع کرونا در سراسر جهان، برای ماه سوم سال آینده میلادی برنامه ریزی شده است.

رئیس کمیته سازماندهی المپیک گفته اگر اوضاع تغییری نکند، نمی‌توانیم المپیک را برگزار کنیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری