کد خبر: ۲۴۴۰۷۱
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
وزیر نفت گفت: قرارداد اصلی میدان فرزاد به زودی با شرکت ایرانی امضا می‌شود. الان هیچ کشور خارجی با ما حاضر به همکاری نیست.
بیژن زنگنه، در آیین امضای قراردادهای تکمیل توسعه میدان آزادگان جنوبی و احداث واحد فرآورش مرکزی (CTEP) گفت: اولویت ما همواره میادین مشترک غرب کارون (نفت) و پارس جنوبی (گاز) بوده و هست. دولت به دلایلی با قیر رایگان مخالف است و دلیل آن، تنها مساله مالی نیست.

وی افزود: در توافق بلندمدت با چین در حوزه نفت، بحث همکاری در توسعه صنعت نفت در بخش بالادست و پایین‌دست است و با هر کشور دیگری جز اسراییل هم در این حوزه‌ها حاضر به همکاری هستیم. درباره طرح سهمیه خانواری بنزین باید دولت نظر خود را اعلام کند و هر چه مجلس ابلاغ کند، ما اطاعت می‌کنیم.

وی گفت: امسال ۲۵ میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی افزوده خواهد شد. ظرفیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس هم افزایش می‌یابد. در صادرات وضع خوبی داریم که نمی‌توانم به جزییات اشاره کنم.

زنگنه گفت: صندوق پژوهش و فناوری نفت را به‌زودی فعال می‌کنیم.

وزیر نفت تصریح کرد: افزایش قیمت گازوییل قطعا تکذیب می‌شود.

وی ادامه داد: امضای این قراردادها را به همکاران، ملت ایران و مردم‌منطقه تبریک می‌گویم. نکته این قرارداد این است که با پتروپارس نماد فناوری ملی امضاء می‌شود.

زنگنه افزود: تولید غرب کارون از ۷۰ هزار بشکه به حدود ۴۰۰ هزار بشکه بوده است. کار خوبی در این میدان و سایر میادین مشترک همانند پارس جنوبی انجام شده است.

وی اظهار داشت: قرارداد میدان گازی فرزاد بزودی امضاء خواهد شد. افزایش بازیافت از مخازن اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اکنون نمایندگان و ملت بر روی میادین مشترک حساسیت ویژه دارند که باید همین حساسیت را بروی بازیافت مخازن داشته باشند.

وی گفت: در آزادگان جنوبی ۲۷ میلیارد بشکه ذخیره درجای است اما اکنون می‌توانیم ۱.۵ میلیارد برداشت کنیم یعنی بیش از ۲۵ میلیارد نمی توانیم برداشت کنیم و بدون استفاده می ماند که ضعف فناوری است.

وزیر نفت گفت: هیچ کس حق ندارد جلوی افزایش بازیافت مخازن را بگیرید. افزایش بازیافت ضروری است و تحت هیچ شرایطی از آن کوتاه نخواهم آمد.

وی ادامه داد: ما برای تمام میادین نفتی یک دانشگاه در نظر گرفتیم که همانند پزشک در کنار آنها خواهد بود. نفت ثروت ملی است. این چیزی است که من آرزوی آن را داشتم.

وی گفت: در سال ۷۶ تعداد کل مدرسین در بخش بالادستی ۷ نفر نبودند الان در یک انستیو ۵۷ نفر متخصص کار می کنند.

زنگنه تصریح کرد: تاکید می‌کنم با شعار نباید ثروت ملت به باد داده شود. به‌عنوان مثال دانشگاه شریف در میدان کوپال، دانشگاه صنعت نفت در میدان گچساران، دانشگاه امیرکبیر در میدان دارخوین و... به‌عنوان پژوهشگر حضور دارند. ما نباید با شعار منافع ملت ایران را به هدر بدهیم.

زنگنه اظهار داشت: پتروپارس ۲۳ میلیارد دلار کار درست و خوب و در کلاس بین‌المللی در پارس جنوبی انجام داد. که به تمام زجرهایی که برای شکل گیری آن کشیده می‌ارزید و از این به بعد هم خواهیم کشید.

وی گفت: خوشحالم حدود ۱.۳ میلیارد دلار امروز قرارداد امضا می‌شود. این حجم از قرارداد سبب افزایش اشتغال و استفاده از توان شرکتهای داخلی را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: این طرح (آزادگان جنوبی) را در وضع بدی تحویل گرفتیم اما خیلی خوب عمل شد. این روزها درباره این میدان و برخی دیگر از میادین مانند فرزاد حرف زیاد می‌زنند اما یک برگ سند ارائه نمی‌دهند. باید برای حرف‌هایمان سند و مدرک داشته باشیم.

زنگنه افزود : می‌گویند چرا قرارداد با هند برای توسعه فرزاد امضا نشد در حالیکه قرارداد نبود تفاهمنامه بود اگر من قرارداد مشارکت در تولید امضا می‌کردم همین مجلس پوست را می‌کند. من قرارداد IPC‌ امضا می‌کنم اذیت می‌کنند.

وی همچنین گفت: بدون ادعا ما نوکر ملت هستیم. به هیچ کشور خارجی علاقه ندارم و اگر هم با شرکت‌های خارجی مذاکره می‌کنم تنها بخاطر منافع ملت ایران است. ما مقتدر محکم و سربلند برای منافع ملت ایران ایستادیم.
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
خمحک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
0
2
آقای وزیر بی عرضه بروکنار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
0
2
از اولی که اومدی همش همین حرفارو زدی. اونم از توتالو قرادادای اون شکلیت. در طول 7 سال به جای این که مملکت رو لااقل 7 سال جلو ببرین، حداقل 10-15 سال عقب بردین.
شهروند
|
-
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
1
5
متن به این خوبی و تیتر ضعیف(هیچ کشوری حاضر به همکاری با ایران نیست )
کاش تیتر می زید ایران در صنعت نفت از توان داخلی و شرکتهای خود استفاده می کند یا به توان عملی بالایی در این زمینه رسیده است و یا خودکفا شده است
تا کی نظر به دست بیگانه و نوکری کردن آنان
شاهرخ دهقان
|
-
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
0
5
بین این همه صحبت خوب زنگنه که همگی امید بخش بودند نظیر در صادرات وضع خوبی داریم که نمی‌توانم به جزییات اشاره کنم و افزایش تولید و غیره
تیتر زدید وزیر نفت: هیچ کشوری حاضر به همکاری با ایران نیست
یک نفر ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
0
6
وزیر نفت هیچ صحبتی از عدم همکاری دیگر کشورها نزده و اگر هم چنین صحبتی بوده فقط یک اشاره به بعضی کشورها بوده. اما تو این جمله را تیتر خبرت زدی
این نظر رو منتشر کن.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
0
4
این همه حرف - این تیتر
خدا همه بندگان رو شفا بده
آرمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
0
4
یعنی واقعا خبرتون با این تیتر زدنتون...
شما دارین به شعور مخاطب توهین می کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
1
1
تاریخ مصرف شما دیگه تموم شده بخاطراینه که هیچ کشوری با شما همکاری نمیکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
0
1
تاریخ مصرف شما دیگه تموم شده بخاطراینه که هیچ کشوری با شما همکاری نمیکند
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
0
1
چراغی که به کارمندان و گارگران زیر دستی حلال است به مسجد حرام .
شما تمامی کارکنان از جمله بازنشستگان که گرد پیری و خستگی سی سال وبیشتر را در چهره دارندو زیر مجموعه شمایندرا بروز سیاه و گدای نون شب انداختی چگونه شما میخواهید نوکرما ملت باشید ؟؟؟!!!
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری