کد خبر: ۲۴۳۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳
تعداد جانباختگان کرونا از 600 هزار نفر گذشت؛
در سراسر جهان بیش از 14 میلیون و 327 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 601 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها  تاکنون مجموع شمار مبتلایانِ این بیماری به 14 میلیون و 327 هزار و 979 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 601 هزار و 886 نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون هشت میلیون و 551 هزار و 475 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹بهبود یافته‌اند.

گزارش ها حاکیست آمریکا با بیش از سه میلیون و هفتصد هزار مبتلا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، شیلی، مکزیک، اسپانیا و بریتانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، هند و روسیه با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز شنبه 28 تیر 1399 (18 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان+ جدول

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان+ جدول

رکورد مبتلایان روزانه کرونا در جهان شکست
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: روز گذشته با تایید ۲۳۷ هزار و ۷۴۳ مورد ابتلای جدید به کرونا طی ۲۴ ساعت، رکورد ثبت موارد روزانه ابتلا به کووید ۱۹ در جهان شکست.

بر اساس گزارش‌های روزانه، بیشترین افزایش مبتلایان کرونا مربوط به ایالات متحده آمریکا، برزیل، هند و آفریقای جنوبی بوده است.

رکورد قبلی موارد جدید ابتلای روزانه کرونا با ۲۳۰ هزار و ۳۷۰ مورد مربوط به تاریخ ۱۲ ژوئیه بوده است.

شمار مرگ و میرها طی این مدت تقریباً ثابت بوده و از ژوئیه تاکنون به طور میانگین روزانه حدود ۵۰۰۰ مورد بوده است.

شمار مبتلایان جهانی کرونا از مرز ۱۴ میلیون نفر عبور کرده است که نقطه عطفی جدید برای این بیماری همه‌گیر محسوب می‌شود.

کرونا در آمریکا
طبق اعلام دانشگاه پزشکی جان هاپکینز، تاکنون بیش از 3 میلیون و 807 هزار نفر در سراسر آمریکا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و 142 هزار و 568 نفر از این بیماران نیز جان خود را از دست داده‌اند.

شناسایی بیش از ۷۰ هزار نفر مبتلای جدید به کرونا در آمریکا
در آمریکا بیش از ۷۰ هزار مبتلای جدید به کرونا برای دومین روز متوالی ثبت شده و مقامات بهداشتی این کشور شرایط را برای بازگشت دانش‌آموزان به مدرسه‌ها مناسب نمی‌دانند.

در دو ایالت پرجمعیت کالیفرنیا و تگزاس حداقل ۱۱ میلیون دانش‌آموز بایستی در هفته‌های آتی به مدرسه بروند.

نیروهای امدادی ارتش برای کمک به کادر درمانی در این دو ایالت اعزام شده‌اند.

در روز گذشته در بیش از ۹۰۰ نفر در سراسر آمریکا بخاطر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

اعتراض معلمان در آریزونا
در آمریکا صدها معلم در ایالت آریزونا با شروع کلاس‌ها مخالفت کرده و خواستار آن شده‌اند که بازگشایی مدارس دست کم تا اکتبر به تعویق بیفتد.

معلمان شعارهایی نظیر"آموزش از راه دور ما را نمی‌کشد، اما کووید ۱۹ می‌کشد" و یا "برای رفتن به مدرسه آماده نیستیم" را بر روی اتومبیل‌هایشان نوشته‌اند.

آریزونا یکی از ایالت‌هایی است که در هفته‌های اخیر شاهد افزایش شمار مبتلایان بوده است.

ترامپ حاضر به الزامی کردن ماسک برای آمریکایی‌ها نشد
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا وعده داده که هیچگاه آمریکا‌یی‌ها را به پوشیدن ماسک برای مهار کرونا مجبور نکند.

این درحالی است که آنتونی فاوچی رییس مرکز مقابله با بیماری‌های عفونی آمریکا که عضو کارگروه ویژه مقابله با کرونای کاخ سفید نیز هست از مقام‌های ایالتی خواسته تا حد امکان در ملزم کردن مردم به پوشیدن ماسک اصرار به خرج دهند.

پوشیدن ماسک در آمریکا به موضوعی سیاسی تبدیل شده است.

سایه سنگین کرونا بر روی برزیل
وزارت بهداشت برزیل از ادامه روند افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در این کشور خبر داد.

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ هزار و ۱۷۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور گزارش شده است که شمار کل مبتلایان به این ویروس در کشور را به بیش از ۲ میلیون و ۵۳ هزار نفر رسانده است.

این وزارتخانه هم‌چنین اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته با یک‌هزار و ۱۶۳ مورد فوتی در کشور روبرو بوده که شمار کل قربانیان کرونا در برزیل را به بیش از ۷۸ هزار تن رسانده است.

برزیل پس از ایالات متحده دارای بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان است.

شمار مبتلایان کرونا در هند از یک میلیون نفر گذشت
مقامات بهداشتی هند اعلام کردند شمار مبتلایان کرونای این کشور با ثبت 36 هزار و 290 مورد جدید طی ۲۴ ساعت اخیر از یک میلیون و 76 هزار نفر عبور کرد.

شمار قربانیان کرونا نیز در این کشور با ثبت 543 مورد جدید طی روز گذشته 26 هزار و 828 نفر رسیده است.

مجموع بهبود یافتگان بیماری کووید-۱۹ نیز در هند از ابتدای همه‌گیری تاکنون 678 هزار نفر بوده است.

ایالت مرکزی ماهاراشترای هند با حدود 300 هزار مورد ابتلای تأیید شده به کرونا آسیب‌دیده‌ترین منطقه در این کشور است. در پی آن ایالت جنوبی تامیل نادو با  بیش از 160 هزار مورد و دهلی با بیش از 120 هزار مورد بیشترین موارد ابتلا به کرونا را دارند.

کرونا در روسیه؛ مرگ 124 مبتلا در یک‌روز گذشته

در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته ۶۲۳۴ نفر و تعداد درگذشتگان هم ۱۲۴ نفر اعلام شده است. مسکو دارای بالاترین میزان ابتلا بوده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به ۱۲ هزار و ۲۴۷ نفر و شمار کل مبتلایان به بیش از ۷۶۵ هزار و ۴۳۷ نفر رسیده است.

کرونا در آفریقای جنوبی
وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از مرز 350 هزار نفر عبور کرده است. با این آمار آفریقای جنوبی بالاتر از پرو در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

این در حالی است که آفریقای جنوبی محدودیت های جدیدی به منظور مقابله با کرونا وضع کرده است که از جمله آنها منع تردد شبانه و اجباری شدن ماسک است.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 420 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 307 هزار و 335 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هفتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

افزایش مبتلایان در کاتالونیا اسپانیا/ درخواست از شهروندان بارسلون برای ماندن در خانه
کاتالونیا در شمال شرق اسپانیا شاهد افزایش شمار مبتلایان به ویروس کروناست و وزارت بهداشت این منطقه اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۲۶ نفر به این ویروس مبتلا شده اند.

روز گذشته از ۴ میلیون سکنه شهر بارسلون در این منطقه خواسته شد که در ۱۵ روز آینده در خانه‌های خود بمانند و جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند.

سینماها، تئاترها، کلوپ‌های شبانه در این شهر تعطیل شده و گرد هم آمدن بیشتر از ده نفر هم ممنوع شده است.

مجموع شمار مبتلایان در کاتالونیا از زمان همه گیری ویروس کرونا تاکنون ۸۱ هزار و ۹۳۲ نفر برآورد شده است.

نخست وزیر فرانسه در پاسخ به این سوال که آیا مرزهای این کشور بار دیگر به روی اسپانیا بسته خواهند شد گفت که به دقت اوضاع در این کشور را زیر نظر دارند.

کرونا در بریتانیا
در بریتانیا مجموع شمار مرگ و میر در شبانه روز گذشته ۴۰ نفر و تعداد مبتلایان جدید هم ۸۲۷ نفر اعلام شده است.

با ین حساب مجموع آمار رسمی مرگ در اثر کرونا در این کشور ۴۵ هزار و ۲۷۳ نفر است.

بوریس جانسون، نخست وزیر گفته که در هفته آینده مقررات جدیدی را اعلام می‌کند که براساس آن به دولت اجازه داده می‌شود تا محدودیت‌های قرنطینه را در صورت لزوم به صورت منطقه ای اعمال کند.

جانسون گفته که این مقررات به دولت این امکان را می‌دهد که براساس "شواهد تایید شده" کل صنایع و یا مشاغل در یک منطقه را تعطیل کند، مانع از ورود مردم به محلی و یا ترک منطقه‌ای خاص شوند و یا شمار شرکت کنندگان در گردهمایی‌ها را کاهش دهند.

کرونا در آلمان
براساس اعلام آلمان تعداد کل مبتلایان در این کشور را به 202 هزار و 561 نفر رسانده است.
همچنین با فوت 2 نفر مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان به 9 هزار و 162 نفر در آلمان رسیده است.

کرونا در ایتالیا

با فوت 14 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 42 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، انگلیس و مکزیک در جایگاه پنجم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 244 هزار و 216 نفر رسیده است که ایتالیا را چهاردهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 345 هزار و 537 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 12799 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه ششم جهان قرار گرفته است.

جان‌باختگان کرونا در مکزیک به 37 هزار و 574 نفر رسید
روز گذشته 736 نفر در اثر ابتلا به کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند که مجموع جان‌باختگان را به 38 هزار و 310 نفر رساند. مکزیک از لحاظ تعداد جان باختگان کرونا در جایگاه چهارم جهانی ایستاده است.

همچنین روز گذشته 7 هزار و 257 نفر مبتلای جدید در مکزیک شناسایی شدند که تعداد کل مبتلایان را به 331 هزار و 298 نفر رسانده است. از این لحاظ نیز مکزیک در جایگاه هفتم جهانی ایستاده است.

کرونا در فرانسه

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 174 هزار و 674 تن رسیده است.

تعداد کل قربانیان کرونا در فرانسه نیز به 30 هزار و 152 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک و ایتالیا رتبه‌ی ششم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 218 هزار و 717 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 475 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی؛ شمار مبتلایان به بیش از 248 هزار تن رسید
در عربستان سعودی روز گذشته 2 هزار و 565 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 248 هزار و 416 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 2 هزار و 447 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین
شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 22 نفر تاکنون 83 هزار و 644 نفر گزارش شده است.

با ظهور موارد تازه ابتلا در اورومچی 'وضعیت جنگی' اعلام شد
در پی ظاهر شدن موارد تازه ابتلا به ویروس کرونا در اورومچی در منطقه سین کیانگ در غرب چین در این شهر "وضعیت جنگی" اعلام شده است.

مقام ها روز شنبه گفتند که ۱۷ مورد تازه ابتلا ثبت شده و تدابیر سفت و سختی در زمینه تردد اعمال شده است.

بیماری کرونا ابتدا سال گذشته در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و چین از آن زمان با ظاهر شدن موارد تازه در هر نقطه با سرعت زیاد مقررات منع تردد اعمال کرده است.

اورومچی پایتخت منطقه خودمختار سین کیانگ با سه و نیم میلیون نفر جمعیت است.

موارد تازه به تدریج از روز چهارشنبه شناسایی شد که در پی آن تقریبا کلیه پروازها از مبدا و به مقصد این شهر معلق شد و مترو هم بسته شد.

یک مقام در کنفرانسی خبری گفت: "کل شهر وارد وضعیت جنگی شده و ما کلیه فعالیت های گروهی را معلق می کنیم."

کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۶۰ بیمار جدید و ثبت ۱۷ مرگ
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که در یک شبانه روز گذشته ۶۰ مورد تازه مثبت کرونا در این کشور شناسایی شده است.

با این آمار جدید شمار مبتلایان کرونا در این کشور به ۳۵ هزار و ۲۸۹ نفر رسیده است. این نهاد همچنین از ثبت ۱۷ مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ خبر داده است.

شمار جان باختگان از این بیماری در افغانستان به ۱۱۶۴ نفر افزایش یافته است. با ثبت ۶۷ مورد بهبودی نیز، شمار بهبودیافتگان از این بیماری به بیش از ۲۳ هزار نفر رسیده است.

موارد تازه شناسایی شده کرونا شامل؛ ۵۵ مورد در کابل، در قندهار و نیمروز هر کدام دو مورد و یک مورد در هلمند است.


کرونا در ایران؛ ۱۸۸ نفر به آمار جان‌باختگان اضافه شد
براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۸ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند که تعداد کل مرگ بر اثر این بیماری را به ۱۳ هزار و ۹۷۹ نفر رسانده است.

به گفته وی در شبانه روز گذشته ۲ هزار و ۱۶۶ بیمار جدید نیز شناسایی شده‌ است که مجموع مبتلایان رسمی به کرونا را در ایران را به ۲۷۱ هزار و ۶۰۶ نفر می‌رساند.

همچنین استانهای آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران، کرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند.

روحانی: ۲۵ میلیون ایرانی به کرونا مبتلا شدند
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه ستاد مبارزه با کرونا گفته است که براساس برآوردها تاکنون "۲۵ میلیون ایرانی به کرونا مبتلا شده‌اند".

به گفته وی "۳۵ میلیون نفر دیگر نیز در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند".

روحانی این آمار را به نقل معاون وزارت بهداشت ایران اعلام کرده است.

روحانی گفته است که "قریب حدود ۱۴ هزار نفر هم عمرشان را در این مدت" بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده‌اند.

عبور شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا از 703 هزار نفر
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از 703 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 14 هزار و 918 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کامرون قرار دارند.

افزایش ۶۴ درصدی مبتلایان به کرونا در بلژیک
براساس آمار اعلام شده از سوی بلژیک در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۱ مورد ابتلای جدید به کووید ۱۹ در این کشور شناسایی شده است.

به طور متوسط در یک هفته گذشته روزانه ۱۲۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور شناسایی شده که نشان از افزایش ۶۴ درصدی مبتلایان به نسبت هفته‌های پیش از آن است.

بلژیک یکی از بالاترین میزان مرگ و میر بر اثر کرونا را در دوران شیوع آن در ماههای گذشته در جهان داشته است.

تمدید محدودیت‌های قرنطینه در اردوگاههای پناهجویان در یونان
یونان همزمان با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ از تمدید محدودیت‌های قرنطینه در اردوگاه‌های پناهجویان خبر داده است.

به گفته وزیر مهاجرت قرنطینه در اردوگاه‌های پناهجویان که از ۲۱ مارس (چهار ماه پیش) آغاز شده برای جلوگیری از افزایش موارد ابتلا تا دوم ماه آینده میلادی (اوت) ادامه خواهد داشت.

گزارشی از مرگ و میر ناشی از ابتلا به این ویروس در اردوگاه‌های پناهجویان در یونان منتشر نشده است.

این اردوگاه‌ها که در پنج جزیره این کشور قرار دارند محل اسکان بیش از ۳۱ هزار پناهجو هستند.

در یونان استفاده از ماسک در فروشگاه‌های این کشور اجباری شده و کسانی که از پوشیدن ماسک اجتناب کنند، ۱۵۰ یورو جریمه می شوند.

در این کشور تاکنون ۱۹۴ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

برچسب ها: جانباختگان جهانی کرونا ، تعداد جانباختگان جهانی کرونا ، تعداد جانباختگان کرونا ، جانباختگان کرونا ، کرونا ، کروناویروس ، کروناویروس در ایران ، کروناویروس جدید ، کرونای جدید ، کرونای جدید ، شمار قربانیان کرونا ، شمار جان باختگان کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار کرونا در جهان ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری