کد خبر: ۲۴۳۹۴۰
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
در سراسر جهان بیش از 14 میلیون و 106 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 569 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها  تاکنون مجموع شمار مبتلایانِ این بیماری به 14 میلیون و 106 هزار و 569 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 595 هزار و 574  نفر رسیده و تاکنون ابتلای ۱۳ میلیون و ۹۵۲ هزار و ۱۲۰ نفر به این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون هشت میلیون و 393 هزار و 982 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹بهبود یافته‌اند.

گزارش ها حاکیست آمریکا با بیش از سه میلیون و هفتصد هزار مبتلا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، پرو، آفریقای جنوبی، شیلی، مکزیک، اسپانیا و بریتانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، هند و روسیه با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز جمعه 27 تیر 1399 (17جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید-19+ جدول

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید-19+ جدول


ترس از بازگشت کرونا به اروپا و کند شدن روند لغو قرنطینه
با افزایش شمار مبتلایان در اروپا و بیم بازگشت کرونا، خروج از قرنطینه در کشورهای مختلف اروپایی آهنگ بسیار کندی پیدا کرده است.

در اسپانیا که بازگشایی‌ها و بازگشت به زندگی عادی در اولین روزهای خروج از قرنطینه به سرعت پیش می‌رفت، این روند دوباره با افزایش مبتلایان کند شده است. روز چهارشنبه آمار روزانه مبتلایان به کرونا برای نخستین بار به عدد پیش از ۲۲ ماه مه گذشته، یعنی زمان اوج شیوع کرونا در این کشور نزدیک شد.

دولت اسپانیا در برخی مناطق توریستی از جمله جزیره مایورکا تدابیر ویژه‌ای برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده است به طوری که از این پس کافه ها و دیگر مکان‌های گردشگری این جزیره تعطیل خواهند شد.

در منطقه کاتالونیا، در شمال اسپانیا نیز بسیاری از بخشداری‌ها و روستاها دوباره قرنطنیه شده‌اند. نزدیک به ۲۰۰ هزار خانوار در منطقه کاتالونیا دوباره به دوران قرنطینه بازگشته‌اند.

در رومانی به دلیل ابتلای ۶۴۰ نفر تنها در ۲۴ ساعت گذشته، ، دولت وضعیت اضطراری را تمدید کرد. رئیس جمهوری این کشور از همه شهروندان خواسته تا در اماکن عمومی حتما ماسک بزنند و در اماکن عمومی فاصله گذاری‌های اجتماعی را رعایت کنند.

کلاوس یوهانیس در یک سخنرانی گفت: نباید تمام آنچه را که در این مدت بدست آورده‌ایم ناگهان از دست بدهیم. ملتی متحد و مقتدر هستیم و باید همه با هم بر ویروس کرونا غلبه کنیم.

با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بلغارستان نیز همه شهروندانی که قصد سفر به یونان، همسایه این کشور را دارند، باید ۷۲ ساعت پیش از سفر تست کرونایشان منفی باشد.

در بلژیک با افزایش ۱۱ درصدی مبتلایان، دولت از همه شهروندان خواسته تا در اماکن عمومی ماسک بزنند.

قرار است در فرانسه نیز از اول ماه اوت ماسک زدن در اماکن عمومی دوباره اجباری شود.

کرونا در آمریکا

طبق اعلام دانشگاه پزشکی جان هاپکینز، تاکنون بیش از 3 میلیون و 746 هزار نفر در سراسر آمریکا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و 141 هزار و 707 نفر از این بیماران نیز جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در برزیل

وزارت بهداشت برزیل از مرگ 76 هزار و 997 تن از بیماران کرونا در این کشور  خبر داده‌اند.
بیش از دو میلیون و 21 هزار مبتلا در برزیل ثبت شده است.

کرونا؛ شمار مبتلایان در هند از یک میلیون و 40 هزار نفر گذشت
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند از مرز یک میلیون و 40 هزار نفر گذشت و تعداد درگذشتگان و موارد ابتلای جدید هم روزانه به بالاترین حد رسیده است.

محدودیت های قرنطینه در چندین منطقه بار دیگر به اجرا گذاشته شده است.

بیش از 26 هزار نفر در مناطق پرجمعیت هند به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند. از این لحاظ هند در هشتم جهانی قرار دارد.
شهرهای مومبای و دهلی همچنان از مناطق اصلی همه گیری ویروس کرونا بشمار می روند. اما اخیرا در شهرهای کوچک و نواحی روستایی هم مواردی از افزایش شیوع این ویروس دیده شده است

صلیب سرخ جهانی گفته همه گیری کووید ۱۹ در کشورهای هند، پاکستان و بنگلادش به مرحله هشدار رسیده است

کرونا در روسیه؛ مرگ 186 مبتلا در یک‌روز گذشته
مقامات فدراسیون روسیه اعلام کرده‌اند که در شبانه‌روز گذشته 186 تن دیگر از مبتلایان به کرونا جان باخته‌اند. این رقم روز گذشته 167 اعلام شده بود. این گزارش حاکی است که 6 هزار و 404 مورد تازه ابتلا به کرونا شناسایی و ثبت شده است.

آمار رسمی حاکی است که تاکنون 12 هزار و 123 تن در روسیه بر اثر کرونا جان باخته و 759 هزار و 203 تن هم مبتلا شده‌اند.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 420 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 307 هزار و 335 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هفتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته و در 24 ساعت گذشته 4 نفر به این آمار اضافه شده است.

اعمال محدودیت‌های تازه در بارسلون اسپانیا
مقامات در کاتالونیا در شمال شرق اسپانیا در پی افزایش شمار مبتلایان جدید در هفته گذشته، بار دیگر محدودیت هایی را در این منطقه به مورد اجرا گذاشتند.

از مردم بارسلون خواسته شده تا در خانه ها بمانند و در صورت امکان از طریق اینترنت مایحتاج خود را تهیه کنند.

هر چند هنوز اجازه رفتن به سر کار و خرید کردن به مردم داده شده ولی از آن ها خواسته شده تا از گردهمایی های بیشتر از ده نفر پرهیزکنند.

مقامات امیدوارند که اتخاذ این اقدامات بتواند مانع از آن شود که قرنطینه کامل در این منطقه به اجرا گذاشته شود.

کاتالونیا و آراگون به همراه مادرید، پایتخت از جمله مناطق اسپانیا با بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا هستند.

کرونا در بریتانیا

مقامات بهداشتی بریتانیا روز یکشنبه از مرگ 114 نفر در شبانه روز گذشته خبر دادند.
مجموع آمار رسمی مرگ در اثر کرونا در این کشور 45 هزار و 223 نفر است.
همچنین به گزارش وزارت بهداشت بریتانیا نتیجه آزمایش کرونا 687 نفر دیگر مثبت بوده است.

تخصیص بودجه اضافی خدمات درمانی بریتانیا برای مقابله با احتمال موج دوم کرونا
دولت بریتانیا سه میلیارد پوند دیگر برای افزایش بودجه بخش خدمات درمانی در نظر گرفته است تا در صورت شیوع موج دوم ابتلای به کرونا از آن استفاده شود.

بوریس جانسون، نخست وزیر گفته است که این بودجه باعث خواهد شد که فشار بر این بخش کم شود.

وی افزود که دولت در نظر دارد تعداد آزمایش ابتلای به کرونا را تا پایان ماه اکتبر – سه ماه و نیم دیگر – به پانصد هزار در روز برساند.

او گفت که "تقاضا برای تست بیشتر تنها چالشی نیست که با فرارسیدن زمستان با آن مواجه خواهیم بود بلکه ممکن است این ویروس در ماه های زمستان تهاجمی تر شود."

بوریس جانسون گفت که در هر حال تردیدی نیست که بخش خدمات درمانی با فشار بیشتری مواجه خواهد شد.

نخست وزیر بریتانیا وعده 'بازگشت به شرایط عادی' تا کریسمس را داد
بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا در یک نشست خبری که زنده از تلویزیون پخش شد گفت که محدودیت های استفاده از وسایط حمل و نقل عمومی و رفتن به محل کار در انگلستان تعدیل خواهد شد.

وی گفت که در حال حاضر شهروندان می توانند از وسایط نقلیه عمومی فورا استفاده کنند اما محدودیت های توصیه شده برای کارکنان این بخش از اول اوت تغییر خواهد یافت.

بوریس جانسون گفت با کاهش محدودیت ها، کارفرمایان اختیارات بیشتری برای به کار گماردن کارکنان خود را دارند.

او گفت که امیدوار است "تا کریسمس امسال کشور تا حدود زیادی به شرایط عادی بازگشته باشد" هر چند تاکید کرد که تحقق این هدف مشروط به این است که "بریتانیا در جنگ طولانی با کووید-19 به پیروزی برسد."

تعطیلات کریسمس در بریتانیا در اواخر ماه دسامبر - حدود پنج ماه دیگر - آغاز می شود.

آمریکا و بریتانیا به ‘نتایج امیدبخشی’ در تولید واکسن کرونا دست یافته اند
مطالعات در دست انجام در بریتانیا و ایالات متحده حاکی از آن است که واکسن های ضد ویروس کرونا که مورد آزمایش قرار گرفته مصونیت خوبی را در برابر ابتلای به ویروس کرونا ایجاد می کنند و عوارض جانبی قابل توجهی هم ندارند.

در حال حاضر چندین نوع واکسن به مرحله آزمایش روی انسان رسیده و تقریبا ۱۴۰ نوع دیگر در مراحل مختلف تکمیلی قرار دارند.

پژوهشگران از جمله تعدادی از برندگان جایزه نوبل خواستار دعوت از داوطلبان برای آزمایش واکسن شده اند. آنان نامه سرگشاده ای را خطاب به موسسه ملی بهداشت ایالات متحده متشر کرده و از آن خواسته اند تا اجازه تسریع در آزمایش روی انسان را بدهد.

نتایج اولیه دو آزمایش در ایالات متحده توسط دو شرکت دارویی فایزر و شرکت بیوتکنولوژی مدرنا نشان می دهد که واکسن های تولیدی هر دو موسسه ایمنی خوبی در داوطلبان ایجاد کرده است.

در بریتانیا، انتظار می رود نتایج آماری آزمایش واکسن ساخته شده در دانشگاه آکسفورد به زودی منتشر شود.

این واکسن به شکلی تهیه شده که دو بخش از سیستم ایمنی بدن را علیه ویروس تحریک کند. این واکسن پادتن های مقابله با ویروس و سلول های تی را به تحرک می دارد که هر دو نقشی کلیدی در جلوگیری از عفونت ویروسی دارند.

بریتیش ایرویز تمامی هواپیماهای بوئینگ 747 را به خاطر کرونا از دور خارج می کند
شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز گفته است که به خاطر کاهش تقاضا برای سفرهای هوایی تمامی هواپیماهای بوئینگ 747 موسوم به جامبوجت خود را از دور خارج خواهد کرد. این هواپیما حدود 10 درصد کل ناوگان هواپیمایی را تشکیل می دهد.

بریتیش ایرویز با 31 فروند 747 بزرگترین ناوگان جامبوجت - موسوم به ملکه آسمانها - را در جهان دارد اما همه آنها فورا از دور خارج می شوند.

سخنگوی شرکت گفته است که قرار بود این تصمیم از سال 2024 به تدریج به اجرا گذاشته شود اما کاهش تقاضا برای سفرهای هوایی به خاطر شیوع ویروس کرونا باعث شد که اجرای آن زودتر از موعد صورت گیرد.

بریتیش ایرویز در مالکیت گروه خطوط هواپیمایی بین المللی است.

بوئینگ 747 که یک هواپیمای مسافربری برای سفرهای طولانی است و ظرفیت بیش از 360 مسافر را دارد. این هواپیما در دهه 1970 و به منظور کاهش هزینه پرواز در مسیرهای طولانی توسط شرکت آمریکایی بوئینگ به بازار آمد.

کرونا در آلمان
براساس اعلام آلمان تعداد کل مبتلایان در این کشور را به 202 هزار و 337 نفر رسانده است.
همچنین با فوت 12 نفر مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان به 9 هزار و 160 نفر در آلمان رسیده است.

کرونا در ایتالیا
با فوت 20 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 28 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، انگلیس و مکزیک در جایگاه پنجم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 243 هزار و 967 نفر رسیده است که ایتالیا را سیزدهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 341 هزار و 586 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 12615  نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه پنجم جهان قرار گرفته است.

جان‌باختگان کرونا در مکزیک به 37 هزار و 574 نفر رسید
روز گذشته 668 نفر در اثر ابتلا به کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند که مجموع جان‌باختگان را به 37 هزار و 574 نفر رساند. مکزیک از لحاظ تعداد جان باختگان کرونا در جایگاه چهارم جهانی ایستاده است.

همچنین روز گذشته 6 هزار و 406 نفر مبتلای جدید در مکزیک شناسایی شدند که تعداد کل مبتلایان را به 324 هزار و 574 نفر رسانده است. از این لحاظ نیز مکزیک در جایگاه هشتم جهانی ایستاده است.

کرونا در فرانسه
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 174 هزار و 674 تن رسیده است.

تعداد کل قربانیان کرونا در فرانسه نیز به 30 هزار و 152 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک و ایتالیا رتبه‌ی ششم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 217 هزار و 799 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 458 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی؛ شمار مبتلایان به بیش از 245 هزار تن رسید
در عربستان سعودی روز گذشته 2 هزار و 613 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 245 هزار و 851 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 2 هزار و 407 تن را اعلام کرده است.

روسیه و عربستان در طرح ساخت واکسن کرونا همکاری می کنند
به گزارش عرب نیوز، قرار است عربستان سعودی نقشی کلیدی در طرح روسیه برای تولید واکسن ضد ویروس کرونا همکاری کند.

کیریل دمیتریف، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه گفته است که آزمایش واکسن ساخت روسیه روی 38 نفر با موفقیت انجام شده و قرار است در مرحله بعدی، این واکسن روی چند هزار نفر آزمایش شود و دولت های پادشاهی سعودی و روسیه در مورد انجام این آزمایش در عربستان به توافق رسیده اند. این آزمایش ماه آینده آغاز خواهد شد.

وی گفت که همکاری دو کشور منحصر به ساخت واکسن نیست بلکه عربستان پیشاپیش مقادیری دارو اویفویر و کیت آزمایش کرونا ساخت روسیه را خریداری کرده و تولید واکسن در عربستان مورد بررسی دو طرف است.

دمیتریف گفت که تحقیقات روی واکسن کرونا مشترکا توسط موسسه ایمن شناسی و میکروبیولوژی گامالیا و وزارت دفاع روسیه انجام شده و ابراز امیدواری کرد که به زودی واکسن به مرحله تولید برسد و در این صورت، روسیه و عربستان در اولویت دریافت آن خواهند بود.

مدیر موسسه صندوق سرمایه گذاری روسیه گفت که همکاری روسیه و عربستان منحصر به ساخت واکسن کرونا نیست بلکه دو کشور در حوزه وسیعی از فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک شریک هستند.

کرونا در چین
شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 10 نفر تاکنون 83 هزار و 622 نفر گزارش شده است.

قرنطینه شهر اورومچی در چین به دلیل شناسایی مواردی از ابتلا
پس ار شناسایی چند مورد ابتلا به کرونا، دولت چین صدها پرواز شهر اورومچی در استان سین کیانگ را لغو کرد.

همچنین فعالیت مترو و تعدادی از اتوبوس‌های شهری متوقف شده است.

در شبانه روز گذشته در این شهر شش مبتلای دارای نشانه‌های بیماری و ۱۱ فرد آلوده به کرونای بدون نشانه شناسایی شده‌اند.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند از مردم خواسته شده در خانه‌های خود بمانند.

کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۱۵۹ مورد ابتلا و ۳۲ مرگ در شبانه روز گذشته
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که با شناسایی ۱۵۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته، شمار مجموعی مبتلایان به ۳۵ هزار و ۲۲۹ نفر رسیده است.

همچنین براساس اطلاعات این وزارتخانه در مدت یادشده ۳۲ نفر از مبتلایان جان باخته‌اند که با این رقم شمار کل جان باختگان به یک هزار و ۱۴۷ نفر می‌رسد.

وزارت بهداشت گفته تاکنون در مجموع بیش از ۲۳ هزار نفر از مبتلایان بهبود یافته‌اند.

کابل با شناسایی بیش از ۱۴ هزار مورد مثبت ابتلا در صدر ولایات آلوده به ویروس کرونا قرار دارد.

کرونا در ایران؛ در شبانه روز گذشته شمار درگذشتگان۱۸۳ نفر، ده استان در وضعیت قرمز
آمار درگذشتگان و موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته در ایران براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت:

شمار درگذشتگان: ۱۸۳ نفر

تعداد مبتلایان جدید ۲۳۷۹ نفر که از این تعداد ۱۸۵۲ نفر در بیمارستان ها بستری شدند.

مجموع کل مبتلایان: ۲۶۹ هزار و ۴۴۰ نفر

تعداد کل درگذشتگان: ۱۳ هزار و ۷۹۱ نفر

تعداد افراد بهبود یافته: ۲۳۲ هزار و ۸۷۳ نفر

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران استان های آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران (آمل)، کرمان و فارس در وضعیت قرمز هستند.

مسافرانی که از ایران قصد سفر به امارات دارند 'باید تست پی سی آر بدهند'
مدیر کل فرودگاه امام خمینی در تهران با اشاره به از سرگیری پروازهای امارات به ایران گفته مسافران ایرانی که قصد سفر به امارات را دارند باید تست پی سی آر آن ها منفی باشد و این تست باید در آزمایشگاههای معتبری انجام شود که در سایت هواپیمایی امارات در استان های تهران، شیراز و اصفهان معرفی شده است.

تست پی سی آر برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا گرفته می‌شود.

علی کاشانی همچنین گفته که بیشتر از ۹۶ ساعت نباید از تاریخ انجام این تست گذشته باشد.

به گفته آقای کاشانی مسافرانی که قصد سفر به امارات را دارند، شرایط قرنطینه خاصی در امارات نخواهند داشت.

عبور شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا از ۶۴۶ هزار نفر
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از 685 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 14 هزار و 706 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کامرون قرار دارند.

وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از مرز 337 هزار نفر عبور کرده است.

این در حالی است که آفریقای جنوبی محدودیت های جدیدی به منظور مقابله با کرونا وضع کرده است که از جمله آنها منع تردد شبانه و اجباری شدن ماسک است.

از سوی دیگر مرکز خدمات بهداشتی غنا اعلام کرد: با شناسایی ۶۹۵ مورد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) در کشور، شمار مبتلایان به ۲۶ هزار و ۱۲۵ نفر افزایش یافت.

تاکنون 139 بیمار کرونایی در غنا فوت کرده‌ و در چهار روز گذشته هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.

براساس این گزارش، بیش از ۳۴۰ هزار نفر در غنا غربالگری کرونا شده‌ و ۲۲ هزار و ۲۷۰ بیمار نیز بهبود یافته‌اند.

بازداشت صاحب بیمارستانی در بنگلادش که جواب تست کرونا را منفی اعلام می‌کرد
پلیس بنگلادش اعلام کرد که صاحب دو کلینیک درمانی در این کشور را به جرم صدور جواب منفی غیرواقعی برای کسانی که تست ابتلا به کووید ۱۹ داده‌ بود را دستگیر کرده است.

محمد شاهد، متهم است که هزاران جواب منفی غیرواقعی ابتلا به کرونا در بیمارستان تحت مدیریتش صادر کرده است.

اعمال محدودیت‌های ویژه آخر هفته در اسرائیل برای مبارزه با کرونا
خبرگزاری فرانسه گزارش کرده است که اسرائیل محدودیت‌های ویژه‌ای را برای روزهای شنبه و یکشنبه برای کنترل شیوع کرونا در نظر گرفته و اجرا خواهد کرد.

از زمان شیوع کرونا در اسرائیل تاکنون بیش از ۴۶ هزار نفر به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

عبور شمار مبتلایان به کرونا در عراق از مرز ۸۸ هزار نفر

وزارت بهداشت عراق امروز (جمعه) اعلام کرد که تعداد ۲ هزار و ۲۳ نفر به جمع مبتلایان به کرونا افزوده شدند و ۲ هزار و ۱۷۹ نفر بهبود یافتند.

این وزارتخانه در بیانیه ای افزود: در تمامی آزمایشگاه های سراسر عراق امروز ۱۷ هزار و ۲۱۱ مورد تست کرونا اخذ شده است که از این تعداد ۲ هزار و ۲۳ مورد جدید به ویروس کرونا مبتلا شدند و مجموع مبتلایان به ۸۸ هزار و ۱۷۱ نفر افزایش یافت.

در این بیانیه آمده است که در ۲۴ ساعت اخیر تعداد قربانیان ۹۴ مورد بوده است و تعداد کل قربانیان به ۳ هزار و ۶۱۶ مورد رسیده است.

وزارت بهداشت عراق افزود: با بهبود یافتن ۲ هزار و ۱۷۹ مورد از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ تعداد کل بهبود یافتگان به ۵۶ هزار و ۴۹۵ مورد رسید.

بر اساس این بیانیه بیشترین آمار مبتلایان در شهرهای بغداد، بصره، سلیمانیه و صلاح‌الدین بوده است.

درخواست کمک بی‌سابقه برای آسیب‌دیدگان بحران کرونا
دیروز سازمان ملل متحد برای مبارزه با همه‌گیری کرونا درخواست ۱۰ میلیارد و سیصد میلیون دلار کمک کرد که بزرگترین درخواست از این نوع در تاریخ این سازمان است.

سازمان ملل همچنین هشدار داد به دلیل همه‌گیری، ممکن است تا پایان سال، ۲۶۵ میلیون نفر در جهان با قحطی مواجه شوند.
برچسب ها: آمار مبتلایان به کرونا ، آمار رسمی کرونا ، آمار کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار کرونا در جهان ، شمار جان باختگان کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، ابتلا به ویروس جدید کرونا ، ابتلای دوباره به کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری