کد خبر: ۲۴۳۶۱۶
تعداد نظرات: ۱۵ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بی‌حجابی دهن‌کجی به پیغمبر اسلام (ص) و خداست، وقتی در جامعه‌ای به خدا دهن‌کجی کنند، طبیعی است که خدا نیز به این جامعه رحم نمی‌کند و عذاب بیشتر نازل می‌شود.
علم‌الهدی در خطبه مجازی نماز جمعه مشهد افزود: بانوان باید در فصل تابستان سعی کنند حجاب خود را حفظ کنند و بی‌حجاب نباشند.

وی ادامه داد: نمی‌گوییم این ویروس و بلیه عذاب خدا بر مردم است، خدا ما را در دنیا عذاب نمی‌کند چون خلیفه پیغمبر، جانشین و وصی پیغمبر (ص)، وجود اقدس مولا امام زمان (عج) در بین ما هستند، هرچقدر هم استحقاق عذاب داشته باشیم خدا ما را عذاب نمی‌کند و زمانی این بلیه از ما دفع می‌شود که ما وسیله ترحم پروردگار و نه وسیله غضب خدا را فراهم کنیم.

امام جمعه مشهد گفت: در مواقعی که بلا نازل می‌شود مانند الان که این ویروس منحوس آمده، باید عملی انجام دهیم که مورد رضایت خدا باشد تا مشمول رحمت حق قرار بگیریم و بلا از ما دفع ‌شود اما اگر عملی انجام دهیم که موجب غضب و خشم خداست، خدا رحم نمی‌کند و این بلا را برنمی‌گرداند.

وی افزود: عفت در مرد و زن یک حالت صیانت و حفاظت درونی انسان است، عفت حالتی است که جلو انحراف در انسان را می‌گیرد، مانع فساد می‌شود. عفت یک حالت باطنی و یک نوع جریان ایمانی در درون انسان است که اگر این عفت در درون انسان حاصل شد، نتیجه‌اش محفوظ ماندن از هر نوع تجاوز، فساد و انحراف است. عفت تنها حجاب نیست بلکه حجاب مصداق عفت است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: عفت تنها مخصوص زن‌ها نیست، مردها نیز باید عفت داشته باشند یعنی حالتی که جلو طغیان غریزه آنان را بگیرد، جلو غلبه شهوت آنان را بگیرد و غیرت مردانگی در آنان ایجاد کند.

وی گفت: مظهر کامل و مصداق کامل عفت در زنان، حجاب است یعنی زن در مقام عفت خود باید برنامه‌ای اجرا کند که نه ‌تنها غلبه غریزه باطنی نداشته باشد بلکه ابزار بی‌عفتی انسان‌های دیگر و مردان دیگر نیز قرار نگیرد.

امام جمعه مشهد افزود: از جمله غرایز نفسانی که در زن وجود دارد، غریزه خودنمایی و خود نشان دادن است چون زن تمام امتیاز خود را در ساختار جسمانی خویش می‌بیند و فکر می‌کند برحسب یک گرایش ذاتی اگر برتری‌های جسمانی او افراد را جذب کند، برای او یک امتیاز و یک برتری و شخصیت اجتماعی است.

وی ادامه داد: حجاب واجب در چادر نیست، در غیر چادر نیز می‌توان حجاب واجب داشت اما چادر یک مسئله توصیه ‌شده به‌ عنوان حجاب کامل از نظر قرآن است.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: ما امروز در زندگانی‌های داخلی و خانوادگی خود حتی در خانواده‌های متدین، غیر از مشکل حجاب، مشکل عفاف داریم، اغلب بانوان در خانواده‌های متدین حجاب ظاهری و دینی خود را حفظ می‌کنند اما در ارتباطات داخلی خانوادگی و فامیلی، عفت در کانون زندگی‌های خانواده‌ها رو به ضعف نهاده و از نظر عفت در درون خانواده‌ها و ارتباطات مرد و زن نامحرم مشکل داریم.

وی افزود: برادر شوهر، زن برادر، دختر عمو و پسرعمو، پسرعمه و دختردایی، پسردایی و دخترعمه، همه با هم نامحرم هستند اما شدت ارتباطات داخلی سبب شده عفت در درون خانواده‌ها در این ارتباطات حفظ نشود لذا بزرگترهای خانواده باید سعی کنند در کانون خانواده و فامیل از نفوذ خود استفاده کنند و مسئله عفت در کانون خانواده‌ها را به‌ عنوان یک اصل مورد توجه قرار دهند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: در زمان قدیم اول چادر در ایران و لباس ایرانی بود، لباس زنان قبل از اسلام چادر بود، زنان ایرانی چادرهای مخصوص سفیدرنگ سر خود داشتند، این زنان ایرانی قبل از اسلام در زمان ساسانیان بودند، قبل از اسلام چادر لباس زن ایرانی بود و این لباس زن ایرانی به فرهنگ اسلام منتقل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علم الهدی، وی گفت: یکی از ویژگی‌های فرهنگی اسلام که از فرهنگ ایران گرفته ‌شده همین مسئله چادر است، لباس عرب‌ها در حجاز و عربستان، خمار بود، خمار نوعی پارچه به ‌صورت مقنعه بود و به ‌صورت پوشش کامل بدن، چند دور، دور سر می‌گشت، بعد اندام بالای بدن را با دنباله پارچه آن‌چنان می‌پوشاندند که غیر از گردی صورت چیز دیگری پیدا نبود و با یک دامن نیز اندام پایین بدن را می‌پوشاندند، این لباس زنان در میان عربستان بود.

علم‌الهدی افزود: مسئله استثنا وجه و کفین که صورت و دست به ‌اصطلاح باز باشد و اشکالی ندارد، حجاب اضطراری است نه حجاب اسلامی، حجاب اسلامی این است که حتی صورت نیز پوشیده باشد، چادر، توصیه ‌شده قرآن برحسب آیه ۵۹ سوره مبارکه احزاب است.
انتشار یافته: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
4
16
اول پیگیرمطالبات مردم باش.شکم مردم خالی و دستشان بسته مشکل حجاب را زمانی پیگیری کنیدکه زوجهای جوان ما صاحب یک خانه 70 متری شدند. پس شماها دهانتان راببندید.درخانه های آنچنانی زندگی میکنید و حرف مفت زیاد میزنید.
پاسخ ها
امیرعلی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
شما که الان حرف مفت می زنی این حرف مثل اینه که بگی حالا که زوجهای جوان خونه ندارند و تو کشور اختلاس می شه تو قوه قضاییه تخلف شده همه از فردا با شورت بیان بیرون
م ر م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
3
9
اگر اعتدال واقعا غرض‌ورزی ندارد، چرا فقط همین یک جمله را تقطیع و تیتر می‌کند و قبلش را نمی‌آورد که ایشان میگوید: باز گذاشتن صورت و دست‌ها اشکالی ندارد.
سیدشجاع الدین بدیع زادگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
0
6
با عرض سلام و ارادت به روحانی انقلابی، حاج آقا علم الهدی
نظر جنابعالی با قرآن نمی خواند!
آیه ی 33 انفال، تنها وجود مقدس پیامبر را مانع عذاب دانسته و در زمان مولی الموحدین (باتوجه به آیات قبل و شاید بعد از 33) عذاب فرقه فرقه شده نازل شد.
تازه قرائن تاریخی هم چنین گواهی نمی دهد که فرصت نقل همه در اینجا نیست. حمله ی مغول، تاتار، افغان و ...، قحطی صد سال پیش و ... همه در حالی است که حضرت بقیّة الله حضور داشته اند.
ضمناً مشعوف میشدم اگر نظرتان در مورد کتاب "ناگفته های مهم چندی با رئیس جمهور و دیگر دلسوزان جامعه را که چند سال پیش تقدیم حضور شد؛ دریافت می کردم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
2
6
خدا در قرآن نگفته صورت پوشیده باشه واقعا بعضی از آخوندها هم فراتر از گفته معصومین صحبت میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
استناد به آیه 59 سوره احزاب شده. گفتند واجب نیست، بهترش اینه.
شهر فرنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
0
2
به نظر من مسائل اعتقادی مهم تر است تا احکامی که ایشان می گوید ، مسائل اخلاقی که بر همه برتر است ، و اخلاق در کردار انسانها اولویت دارد تا در ظاهر آنها ، به نظرم ایشان در اولویّت های جامعه تشخیص مناسب نداشته اند یا کسی که خبر را نوشته منظوری داشته که چنین تیتری برایش انتخاب کرده .
محمد315
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
1
1
باز زدن تو منحرف کردن افکار مردم یک بارم تیتر بزن آقایونی که میگفتن به روحانی رای ندید و با کدخدا معامله نکنید دلار میشه 5 تومن پراید میشه 50 تومن بیاید پاسخ بدید
یه بارم در مورد مسئولا تیتر بزن آقای آخوندی چیشد خونه های که احمدی نژاد ساخته بود خوب نبود الان پیشنهاد خونه های 25 متری میدن وووو
دنیا رو آباد نکرده میخوان آخرت و آباد کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
1
0
علتش اینکه همه چیز با جزییاتش در قران نیست و از روایات هم استفاده می کنند
محنا
|
-
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
1
4
آخه تنهامشکل مابدحجابیه انشالله اون هم درست میشه ...همه چی عالیه همه چی سرجای خودشه رفاه آرامش درحدبهشتیه هیچ دردغمی دردل این مردم فلک زده نیست
سید
|
-
|
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
0
0
ایشان یک آخوندافراطی هستندمثل مفتی های سعودی وانتظاری بیش ازاین نیست.
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
0
1
جناب دهن کجی به پیامبر بی حجابی نیست. اصلا پیامبر کاری با حجاب به اینصورت که شما میگید نداره حجاب فقط توسط افراد کمی رعایت میشه که حتی به 500میلیون هم توسطح جهانی نمیرسه آیا 1/5 میلیارد بقیه مسلمانان دهن کجی میکنن ؟ نه قربان. دهن کجی. یعنی با لباس پیامبر و سواستفاده از مقام سر مردم کلام بزاری. مثل طبری ویا اینکه خودت توکاخ زندگی کنی واز درد مردم خبر نداشته باشی. فقر مردم رو اذیت میکنه این دهن کجیه.
حمید
|
-
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸
0
1
این که به فرمایش معصوم که فرمودن وقتی فقر از در بیاد تو ایمان از پنجره بیرون میره دهت کجی نیست؟
بی توجهی به جمله الملک یبقی علی الکفر و لایبقی علی الظلم چطور؟
به فرموده حضرت علی خلیفه مسلمین باید برابر با ضعیف ترین فرد جامعه زندگی کنه الان به این حدیث عمل میشه؟
چرا توی هرچیزی گیر میکنین پای حجابو وسط میکشین؟
مشکل داریم چون حجاب رعایت نمیشه
پیام خون شهید حفظ حجابه
.................
خیلی از همین مردم تا سال 57 حجاب نداشتن چرا اون موقع عذابی درکار نبود؟
بینام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸
0
0
سلام اگر فقر از یک در وارد شود ایمان از در دیگر خارج میشود شما مشکل اقتصادی مردم را حل کنید مسئولین دزد را از بین ببرید با مردم به صداقت و راستی رفتار کنید انموقع حجاب خود بخود حل میشود
حمید
|
-
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸
0
0
این که به فرمایش معصوم که فرمودن وقتی فقر از در بیاد تو ایمان از پنجره بیرون میره دهت کجی نیست؟
بی توجهی به جمله الملک یبقی علی الکفر و لایبقی علی الظلم چطور؟
به فرموده حضرت علی خلیفه مسلمین باید برابر با ضعیف ترین فرد جامعه زندگی کنه الان به این حدیث عمل میشه؟
چرا توی هرچیزی گیر میکنین پای حجابو وسط میکشین؟
مشکل داریم چون حجاب رعایت نمیشه
پیام خون شهید حفظ حجابه
.................
خیلی از همین مردم تا سال 57 حجاب نداشتن چرا اون موقع عذابی درکار نبود؟
نام:
ایمیل:
* نظر: