کد خبر: ۲۴۳۴۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶
معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: لغو طرح ترافیک علاوه بر تشدید آلودگی هوا سفرهای غیرضروری را در مرکز شهر افزایش می‌دهد و باعث نشر ویروس خواهد شد.
معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: لغو طرح ترافیک علاوه بر تشدید آلودگی هوا سفرهای غیرضروری را در مرکز شهر افزایش می‌دهد و باعث نشر ویروس خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سیدمناف هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در رابطه با طرح ترافیک اظهار کرد: طرح ترافیک یک مسئله انضباطی است که سالهای زیادی از اجرای آن می‌گذرد و هدف از اجرای این طرح کاهش تردد خودرو و همچنین آلودگی هوا در پایتخت است.

وی با اشاره به اینکه لغو طرح ترافیک علاوه بر تشدید آلودگی هوا سفرهای غیرضروری را در مرکز شهر افزایش می‌دهد گفت: این اقدام به‌نوعی باعث نشر ویروس خواهد شد.

هاشمی در ادامه در پاسخ به این سؤال که با توجه به افزایش شیوع کرونا امکان لغو طرح ترافیک در پایتخت وجود دارد یا خیر گفت: در این ارتباط تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم و قضیه طرح ترافیک در شهرداری تهران پیرو تصمیمات این ستاد است. با فعال شدن مشاغل و صنوف حدود 10 درصد بار ترافیکی مترو و اتوبوس افزایش یافته است و آمارها نشان می‌دهد که میزان بار ترافیکی مترو و اتوبوس در همین میزان است.

معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا استفاده از مترو و اتوبوس در شیوع ویروس کرونا تأثیر داشته است یا خیر، افزود: بنده نمی‌توانم در مورد این مسئله صحبت کنم اما هم‌اکنون در مترو و اتوبوس حدود 98 درصد از مسافران از ماسک استفاده می‌کنند. همچنین برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی باید تعداد وسایل حمل‌ونقل عمومی افزایش یابد.

مناف هاشمی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 1400 واگن در تهران کم داریم که البته قرارداد ساخت 210 دستگاه واگن با شرکت واگن‌سازی در حال تنظیم است. همچنین قرارداد تولید 630 واگن نیز که 3 سال پیش در دولت به‌تصویب رسید اخیراً بانک مرکزی اقداماتی را در این ارتباط انجام داده است، ولی زمان آن حدود 24 ماه طول می‌کشد که این تعداد واگن در اختیار شهرداری تهران قرار بگیرد.

وی همچنین در ارتباط با خرید اتوبوسهای جدید در تهران نیز گفت: بنا داریم تا پایان سال خرید 1000 اتوبوس را انجام دهیم که البته این مسئله پیچیدگی و شرایط خود را دارد.

مناف هاشمی در مورد هزینه اورهال اتوبوسهای فرسوده نیز تصریح کرد:‌ یک دستگاه اتوبوس برای اورهال 400 میلیون نیاز و هزینه دارد و با مصوبه امروز شورای شهر تهران اختیارات مجمع اتوبوسرانی 10 برابر شد و می‌توانیم اقدامات بیشتری را در این ارتباط و نوسازی اتوبوسها انجام دهیم.

وی در پایان درباره لایحه دوفوریتی اعطای مجوز به شهرداری تهران برای انجام معاملات برای تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دوفوریت این لایحه به تصویب اعضا رسید که براساس آن درخواست کرده بودیم که سقف اختیارات شهرداری در این حوزه 20 میلیارد تومان افزایش یابد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری