کد خبر: ۲۴۳۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
بیش از 10 میلیون و 919 هزار تن در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند. پژوهشگران دانشگاه جانز هاپکینز اعلام کرده‌اند که شمار مرگ و میر بر اثر همه‌گیری این بیماری به بیش از 521 هزار نفر افزایش یافته است.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 10 میلیون و 919 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-19 که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-19 به بیش از 521 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 6 میلیون و 106 هزار و 402 نفر از بیماران مبتلا به کووید-19 تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-19 قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، روسیه و هند با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-19 و فوت ناشی از آن در منطقه های هندوستان و آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

موارد ابتلا در آفریقا و جنوب آسیا هم در حال افزایش است و گزارش شده این دو منطقه تا یک ماه دیگر به اوج درگیری خواهند رسید.

کشورهای روسیه، هند، بریتانیا، اسپانیا، پرو، شیلی، ایتالیا و ایران به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز  پنجشنبه 12 تیر 1399 (2 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان + جدول

جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان + جدول


افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا
در شبانه روز گذشته، به شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا بیش از 24 هزار نفر مبتلا افزوده شده است.

ایالات متحده آمریکا با بیش از دو میلیون و 804 هزار مورد ابتلا به کرونا بیش‌ترین شمار مبتلایان به این بیماری را در جهان ثبت کرده است. تعداد قربانیان در این کشور نیز بیشتر از 131 هزار نفر اعلام شده است.

کرونا در برزیل
وزارت بهداشت برزیل از مرگ 61 هزار 314 تن از بیماران کرونا در این کشور  خبر داده‌اند.

برزیل پس از ایالات متحده آمریکا بیش‌ترین شمار مبتلایان به کرونا ثبت کرده است. بیش از یک میلیون و 476 هزار مبتلا در برزیل ثبت شده است.

ثبت 216 فوتی جدید کرونا در روسیه
دولت روسیه از ابتلای 6 هزار 760 تن دیگر به ویروس کووید-19 در 24 ساعت گذشته خبر داده است. بر این اساس روسیه مجموع مبتلایان کرونا را تاکنون 661 هزار و 165 تن اعلام کرده است. تعداد فوتی‌های کرونا در روسیه نیز به 9 هزار و 683 تن رسیده است.

کرونا در هند
وزارت بهداشت هند امروز اعلام کرد: 18 هزار و 226 مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ شناسایی شده است.

در حال حاضر بیش از 626 هزار نفر در این کشور به کروناویروس جدید آلوده شده‌اند و بیش از 18 هزار و 226 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 368 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 297 هزار و 183 به ویروس کووید-19حکایت دارد.اسپانیا ششمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته و در 24 ساعت گذشته 5 مورد مورد فوتی گزارش شده است.

کرونا در بریتانیا
تعداد فوتی‌های کرونا در بریتانیا به 43 هزار و 906 تن رسیده است. آمار همچنین از ابتلای 313 هزار و 483 به ویروس کووید-19حکایت دارد.

کرونا در آلمان
آلمان از 196 هزار و 588 مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت 9063 بیمار کووید-19خبر داده است.

تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا
شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 34 هزار و 818 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس در جایگاه چهارم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 240 هزار و 961 نفر رسیده است که ایتالیا را نهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 288 هزار و 477 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 9860 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هفتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در فرانسه
فرانسه تایید کرده که 166 هزار و 378 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 29875  هزار نفر هم درگذشته‌اند.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 202 هزار مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. تنها در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور هزار و 186 به کرونا مبتلا شده‌اند. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 167 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی
در عربستان سعودی بیش از 197 هزار تن در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده و کرونا جان هزار و 752تن را گرفته است.

کرونا در چین
شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 3 نفر تاکنون 83 هزار و 537 نفر گزارش شده است.

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ ۳۳ جان‌باخته و ۱۸۶ مبتلا در شبانه‌روز گذشته
وزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان از شناسایی ۱۸۶مورد جدید ابتلا به کرونا و ۳۳ رویداد مرگ در نتیجه این بیماری در این کشور خبر داد. به این ترتیب و بر اساس آمار رسمی، شمار کل مبتلایان در افغانستان به ۳۲هزارو ۲۲ نفر و شمار مجموعی جان‌باختگان به ۸۰۷ تن افزایش یافت.

از جمله ۲۳ مورد مرگ در روز گذشته تنها در کابل ثبت شده است. گزارش شده که موارد ثبت‌نشده مرگ و بیماری به خصوص در دیگر ولایت‌ها به مراتب بیشتر از آمار رسمی است.

موارد جدید در پی آزمایش تنها ۵۱۹ نمونه مشکوک شناسایی شده‌اند. وزارت صحت همچین گفته که حدود ۴۴۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹بهبود یافته و با این رقم، مجموع بهبودیافتگان به بیش از ۱۶هزار نفر رسیده است.

تا کنون بیش از ۷۳ هزار آزمایش در افغانستان انجام شده است.

افزایش شیوع کرونا در ۸ استان ایران
در حالی‌که با ثبت ۱۴۸ مورد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته آمار کل جانباختگان کووید-۱۹ در ایران از ۱۱ هزار نفر فراتر رفت، آمار بستری شدن بیماران جدید در پایتخت نیز صعودی گزارش می‌شود.

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران در گزارش روزانه خود درباره آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان ویروس کرونا گفت: «از دیروز تا امروز ۱۲ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۹۵ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر رسید.»

وی ادامه داد: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۸ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۱۰۶ نفر رسید.»

وی تاکید کرد آمار بستری در بیشتر استان‌های کشور در حال افزایش است.

حسن روحانی: محدودیت‌های جدید هوشمند خواهد بود
از سوی دیگر حسن روحانی، رییس جمهوری امروز در جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان این که اعمال محدودیت‌های جدید در مناطق با وضعیت هشدار یا قرمز طبق برآوردهای دقیق و کاملا هوشمند خواهد بود، گفت: «وزارت‌خانه‌ها برنامه جامع سازگاری با کرونا را برای تصویب در ستاد ملی ارائه کنند.»

افزایش ۷.۹ درصدی آمار بیماران کرونایی بستری در تهران

اما علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران از بستری شدن ۵۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

وی با تفکیک موارد بستری در استان تهران گفت: « ۴۱۲ بیمار جدید کرونایی در بخش‌های عادی و ۱۰۸ بیمار جدید کرونایی در بخش‌های مراقبت ویژه در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های تهران بستری شدند که در مجموع نسبت به روزگذشته ۷.۹ درصد افزایش داشته است.»

وی تاکید کرد: «به دلیل تغییرات آمار مبتلایان روز گذشته در نامه‌ای شش بندی به ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار اعمال محدودیت‌های جدید سخت گیرانه در استان تهران شدیم و امروز نیز در معیت استاندار تهران در وزارت کشور به تبیین دلایل و مستندات لازم برای اعمال این محدودیت‌ها پرداختیم که مورد بحث قرار گرفت.»

زالی افزود: «محدودیت‌ها طبق مصوبات ستاد ملی در هر استان و یا شهرستان حدود یک هفته اجرا می‌شود و در پایان آن هفته تحلیل و آنالیز آمارها صورت می‌گیرد و براساس استمرار، تعمیق و یا تقلیل مداخلات محدود شونده تصمیمات مقتضی گرفته می‌شود.»

کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو برای بیماران کرونایی در لرستان
محمدرضا نیکبخت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: «به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و مرگ و میر بر اثر این بیماری در استان تقاضای افزایش تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) و دستگاه‌های ونتیلاتور (کمک تنفسی) را داریم. »

وی روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان افزود: «وضعیت ۱۰ شهر استان قرمز است و تاکنون بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ نفر در استان بر اثر ابتلا به کرونا بستری شده‌اند.»

وی با اشاره به فوت ۲۲۰ شهروند لرستانی بر اثر کرونا ادامه داد:« ۴۱ درصد از این تعداد زن بوده‌اند و بر خلاف باور عموم کودکان نیز قربانی این بیماری شده‌اند.»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: « ۴۲ هزار و ۵۸۴ نمونه گیری انجام شده و خرم آباد، دورود، بروجرد و ازنا بالاترین درصد ابتلا و مرگ و میر را دارند.»

افزایش شیوع کرونا در ۸ استان کشور
محمدمهدی گویا، مدیرمرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ایران گفت: «استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، هرمزگان، آذربایجان غربی، کردستان، خراسان رضوی، بوشهر و کرمانشاه در دو هفته گذشته بیشترین ابتلا به کرونا را داشته‌اند.»

در یکی از شهرستان‌های کشور عروسی با شرکت ۱۵۰ نفر برگزار شده و در آن ۱۲۰ نفر مبتلا شده‌اند.

کرونا در مکزیک
مکزیک تا کنون بیش از 231 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است که از آن جمله 28  هزار و 510 نفر جان خودرا از دست داده اند.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و  423 هزار و 39 نفر مبتلا و 10 هزار و 464 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.
در این قاره موارد ابتلا به بیماری کووید-19و مرگ و میر ناشی از آن رو به افزایش است. آفریقای جنوبی، مصر، نیجریه، غنا و الجزایر به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان در این قاره را داشته اند.

وزیر نیوزیلندی به خاطر تخلف از مقررات مقابله با ویروس کرونا استعفا داد
دیوید کلارک، وزیر بهداشت نیوزیلند در پی انتقاد از عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا و تخلف شخصی از مقررات قرنطینه خانگی از این سمت استعفا کرده است.

پیشتر او به خاطر تخطی از مقررات و رفتن با خانواده به کنار دریا توسط نخست وزیر توبیخ و با تنزل مقام، از سمت تصدی مشترک وزارت خزانه داری خلع شده بود.

علاوه بر تخلف مجدد از مقررات، عملکرد او در مقابله موثر با شیوع ویروس کرونا نیز مورد انتقاد قرار گرفته بود. آقای کلارک گفته است که این انتقادها مانع از کارآیی دولت در عمل به وظایف خود می‌شود و بهتر دیده است از دولت کناره گیری کند.

از نیوزلند به عنوان نمونه‌ای موفق در مبارزه با ویروس کرونا نام برده می شود. این کشور حدود یکهزار و پانصد مورد ابتلای به این بیماری و ۲۲ مورد مرگ در اثر آن را ثبت کرده است.

ماه گذشته، تمامی محدودیت های وضع شده برای مقابله با این بیماری لغو شد اما اخیرا نحوه مدیریت رفت و آمد در کشور و کوتاهی در نظارت موثر بر آن مورد انتقاد قرار گرفته است.

ماه گذشته، دو نفر که به ظن ابتلای به بیماری در قرنطینه بودند اجازه یافتند پیش از پایان دوره قرنطینه خانه هایشان را ترک کنند بی آنکه از آنها آزمایش صورت گرفته باشد.

آزمایش بعدی نشان داد که آنان به این ویروس مبتلا بودند و انتشار این خبر انتقاد شدید از وزیر بهداشت را در پی آورد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری