کد خبر: ۲۴۲۹۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵
بیش از ۱۰ میلیون تن در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند. پژوهشگران دانشگاه جانز هاپکینز اعلام کرده‌اند که شمار مرگ و میر بر اثر همه‌گیری این بیماری به بیش از نیم میلیون افزایش یافته است.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 10 میلیون و 176 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-19 که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-19 به بیش از 502 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 5 میلیون و 511 هزار و 119 نفر از بیماران مبتلا به کووید-19 تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-19 قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، روسیه و هند با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-19 و فوت ناشی از آن در منطقه های هندوستان و آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

تاکنون در بسیاری از کشورهای درگیر کروناویروس جدید محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

کشورهای روسیه، هند، بریتانیا، اسپانیا، پرو، شیلی، ایتالیا و ایران به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز یکشنبه 8 تیر 1399 (28 ژوئن 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آمار جهانی کرونا؛ عبور مبتلایان از ۱۰ میلیون و قربانیان از نیم میلیون
آمار جهانی کرونا؛ عبور مبتلایان از ۱۰ میلیون و قربانیان از نیم میلیون

اتحادیه اروپا با بازگشایی مرزها به روی آمریکا موافقت نکرد
سران اتحادیه اروپا فهرستی را درباره کشورهای غیراروپایی تهیه کرده‌اند که شهروندان و مسافران می‌توانند از آن کشورها به وارد مرزهای اروپا شوند. در این فهرست اولیه، نام ایالات متحده آمریکا قرار ندارد.

این فهرست پس از تصویب نهایی، به منظور بازگشایی مرزهای اتحادیه اروپا از روز اول ژوئیه به اجرا گذاشته می‌‌شود. با سفر از کانادا و استرالیا به اروپا موافقت شده و در صورتی که چین هم به مسافران اروپایی اجازه ورود بدهد، نام این کشور هم به فهرست افزوده خواهد شد.

تصمیم‌گیری برای اجازه سفر از کشورهای غیراروپایی به اتحادیه اروپا، بر اساس نرخ شیوع کرونا هر کشور و توانایی اجرای برنامه‌های ردیابی ویروس صورت گرفته است. این فهرست جنبه توصیه‌ای دارد و هر یک از اعضای اتحادیه، مسوول سیاست‌گذاری برای کنترل مرزهایش خواهد بود.

کرونا در آمریکا؛ افزایش شمار مبتلایان
در شبانه روز گذشته، به شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا بیش از 20 هزار نفر مبتلا افزوده شده است.

ایالات متحده آمریکا با بیش از دو میلیون و 617 هزار مورد ابتلا به کرونا بیش‌ترین شمار مبتلایان به این بیماری را در جهان ثبت کرده است. بر اساس آمار دانشگاه جانزهاپکینز تاکنون 128 هزار و 275 تن در این کشور به دلیل کرونا جان باخته‌اند.

ثبت ۴۳ درصد فوتی‌های کرونا در مراکز نگهداری از سالمندان در آمریکا
آمارها نشان می‌دهد دست‌کم ۵۴ هزار نفر از ساکنان و کارکنان آسایشگاه‌ها و مراکز نگهداری از سالمندان در آمریکا بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. تا روز بیست و ششم ماه جاری میلادی بیش از ۲۸۲ هزار نفر در ۱۲ هزار مرکز در این کشور به کروناویروس آلوده شده‌اند.

بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا افرادِ نگهداری شده در آسایشگاه‌ها از گروه‌های پرخطر و آسیب‌پذیر در برابر کروناویروس به حساب می‌آیند که احتمال ابتلای آنان به بیماری کووید-۱۹ و مرگ ناشی از آن زیاد است. کووید-۱۹ بیماری کشنده‌ای به ویژه در میان افراد ۶۰ ساله و بالاتر است که به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا هستند. این ویروس می‌تواند به آسانی در مراکز پرازدحام با محیط‌های بسته شیوع پیدا کند.

درحالیکه ۱۱ درصد از موارد ابتلا در این کشور در آسایشگاه‌ها و مراکز نگهداری از سالمندان گزارش شده مرگ و میر ناشی از این ویروس در این مراکز بیش از ۴۳ درصد از موارد فوتی‌ها در آمریکا را تشکیل می‌دهد.

به گزارش نیویورک تایمز، این آمار نشان می‌دهد که که نرخ مرگ و میر در میان افراد آلوده به کروناویروس مرتبط با آسایشگاه‌ها نسبت به عموم مردم بالاتر است.

اعمال محدودیت‌های کرونایی در ۲ ایالت پرمبتلای آمریکا
موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در سراسر ایالات متحده آمریکا از ۲.۵ میلیون نفر فراتر رفته و موارد جدید ابتلا در ایالت‌های فلوریدا و تگزاس به رکورد جدیدی رسیده است.

افزایش موارد ابتلا در ایالت‌های جنوبی پس از آن صورت گرفت که در هفته‌های اخیر به مراکز تجاری و اقتصادی اجازه داده شد تا فعالیت خود را از سر گیرند.

در روز شنبه مقامات ایالت فلوریدا از شناسایی بیش از ۹۵۰۰ مورد جدید ابتلا خبر دادند که این رقم در روز جمعه ۹۰۰۰ مورد بوده است. این افزایش تعداد مبتلایان، مقامات این ایالات را بر آن داشت تا مجدد محدودیت‌هایی را برای مراکز اقتصادی و تجاری اعمال کنند. این محدودیت‌ها در ایالت تگزاس نیز اعمال شده است.

پیش از این «آنتونی فائوچی» مشاور دولت آمریکا در حوزه مقابله با کروناویروس در اظهاراتی گفته بود که بیماری کووید-۱۹ در این کشور "مشکل جدی" است.

کرونا در برزیل

وزارت بهداشت برزیل از مرگ 57 هزار 149 تن از بیماران کرونا در این کشور  خبر داده‌اند.

برزیل پس از ایالات متحده آمریکا بیش‌ترین شمار مبتلایان به کرونا ثبت کرده است. برآورد می‌شود که شمار واقعی مبتلایان به انجام ناکافی آزمایش، بیش از آمار اعلام شده باشد.

بیش از یک میلیون و 319 هزار مبتلا در برزیل ثبت شده است.

ثبت 104 فوتی جدید کرونا در روسیه
دولت روسیه از ابتلای 6 هزار 791 تن دیگر به ویروس کووید-19 در 24 ساعت گذشته خبر داده است. بر این اساس روسیه مجموع مبتلایان کرونا را تاکنون 634 هزار و 437 تن اعلام کرده است. تعداد فوتی‌های کرونا در روسیه نیز به 9 هزار و 73 تن رسیده است.

کرونا در هند
مقامات در هند می گویند که شمار مبتلایان به ویروس کرونا از 548 هزار نفر فراتر رفته است.

نرخ ابتلا ظاهرا در حال شدت گرفتن است و روز گذشته بیش از 19 هزار نفر مبتلا شدند که این میزان ابتلا در این کشور یک رکورد محسوب می شود.

هند در ماه مارس گذشته مقررات قرنطینه را در این کشور به مورد اجرا گذاشت، اما بسیاری از این محدودیت ها در اوایل ماه جاری میلادی لغو شد.

تاکنون بیش از 16 هزار و 480 نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند.

دهلی به 'بزرگترین کانون شیوع کرونا' در هند تبدیل شد
پایتخت هند با بیش از ۷۷ هزار مورد ابتلا به کووید-۱۹ به "بزرگترین کانون شیوع کرونا" در این این کشور تبدیل شده است. مقامات شهر دهلی در حالی این رقم را اعلام کرده‌اند که از وضع "مقررات سختگیرانه" مقابله با کرونا در سراسر هند بیش از ۲ ماه سپری می‌شود.

آپارنا آلوری، خبرنگار بی‌بی‌سی در دهلی گزارش کرده که "غفلت در ردیابی، بوروکراسی بیش از اندازه و ضعف یا فقدان هماهنگی با خدمات درمانی خصوصی و اختلافات سیاسی" منجر به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این شهر شده است. وضع شیوع کرونا در شهرهای کوچک‌تر هند به نسبت پایتخت بسیار بهتر گزارش می‌شود.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 343 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 295 هزار و 850 به ویروس کووید-19حکایت دارد.
اسپانیا ششمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته و در 24 ساعت گذشته 2 مورد مورد فوتی گزارش شده است.

کرونا؛ مرگ و میر در مادرید برای اولین‌بار متوقف شد
برای اولین بار از آغاز شیوع کرونا در مادرید، پایتخت اسپانیا روز شنبه با مرگ هیچ‌یک از مبتلایان به این بیماری رو به رو نبوده است. بر اساس آمار تنها در ماه مارس حدود ۳ هزار تن در خانه‌های سالمندان مادرید و حومه جان باخته‌اند. این رقم ۲ هزار مورد بیش‌تر از حد معمول را نشان می‌دهد. تاکنون بش از 28 هزار تن در سراسر اسپانیا به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

کرونا در بریتانیا؛ ۳۶ تن دیگر جان باختند/ مرگ و میر در اسکاتلند صفر شد
در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶ تن از مبتلایان به کووید-۱۹ در بریتانیا جان خود را از دست دادند. به این ترتیب شمار جان باختگان همه‌گیری کرونا در این کشور به ۴۳ هزار و ۵۵۰ تن افزایش یافته است. در همین حال اسکاتلند برای سومین روز متوالی اعلام کرد که شمار مرگ و میر در این بخش از بریتانیا صفر بوده است.

کرونا در آلمان
آلمان از 194 هزار و 785 مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت 9026 بیمار کووید-19خبر داده است.

یونان به رایگان از پزشکان آلمانی میزبانی می‌کند
دولت یونان از روز دوشنبه در جزیره کس از ده‌ها تن از پزشکان آلمانی به رایگان میزبانی می‌کند. وزیر گردشگری این کشور گفته که "برای قدردانی و به رسمیت شناختن همکاری آنان در مقابله با ویروس کرونا" از ۱۷۰ تن از پزشکان میزبانی می‌شود.

قرار است که از چهارشنبه به‌طور رسمی فرودگاه‌های منطقه‌ای یونان به روی مسافران بازگشایی شود. بر این اساس روزانه صدها آزمایش کرونا در فرودگاه‌های این کشور انجام می‌شود. گردشگران باید اوراقی را درباره اطلاعات شخصی خود پر کرده و اعلام کنند که دست‌کم ۴۸ ساعت پیش از ورود به یونان، کجا اقامت داشته‌اند. دولت یونان شمار مرگ و میر بر اثر کرونا را کمتر از ۲۰۰ تن گزارش کرده است.

تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا
شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 34 هزار و 738 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس در جایگاه چهارم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 240 هزار و 310 نفر رسیده است که ایتالیا را نهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 275 هزار و 989 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 9135 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هفتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در فرانسه
فرانسه تایید کرده که 162 هزار و 936 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 29778 هزار نفر هم درگذشته‌اند.

کرونا در ترکیه
شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در ترکیه به 5 هزار و 82 تن و تعداد افراد مبتلا به 195 هزار و 883 نفر رسیده است.

کرونا در عربستان سعودی
در عربستان سعودی بیش از 182 هزار تن در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده و کرونا جان هزار و 551 تن را گرفته است.

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به برخی مناطق چین
افزایش موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پکن نگرانی‌ها در مورد آغاز موج دوم شیوع کروناویروس در چین را به همراه داشته است. شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 17 نفر تاکنون 83 هزار و 500 نفر گزارش شده است.

با شناسایی خوشه‌های جدید انتقال کروناویروس و به منظور مقابله با شیوع بیشتر این ویروس، حدود نیم میلیون نفر در شهر پکن و استان همسایه آن با محدودیت‌های تردد روبرو شدند.

مقامات چین از اعمال محدودیت‌های تردد در پایتخت این کشور خبر دادند که بر اساس آن، حدود نیم میلیون نفر از سکنه شهر پکن و استان همسایه آن به منظور مهار خوشه‌های جدید انتقال کروناویروس قرنطینه شدند.

پس از آنکه شیوع کروناویروس در چین تا حدود بسیار زیادی تحت کنترل درآمد اخیرا مواردی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پکن و استان «هبئی» شناسایی شده است.

مقامات حوزه سلامت در چین امروز (یک‌شنبه) اعلام کردند: شهر «آنشین» در استان هبئی که حدود ۱۵۰ کیلومتری پکن قرار دارد به طور کامل بسته شده و تحت کنترل درخواهد آمد. چنین اقدامات و محدودیت‌های شدید پیش از این در شهر «ووهان»، کانون اولیه همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ اعمال شده بود.

اکنون، تنها یک عضو از هر خانواده اجازه خواهد داشت برای یکبار در روز به منظور خرید مایحتاج و دارو از خانه خارج شود.

به گزارش مدیکال اکسپرس، شناسایی موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پکن نگرانی‌هایی را از شیوع مجدد کروناویروس در چین به همراه داشت و موجب شد مقامات این شهر به انجام گسترده تست تشخیص کرونا از شهروندان اقدام کنند.

کرونا در افغانستان؛ مرگ ۳۴ بیمار و شناسایی ۳۵۱ مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته
وزارت صحت عامه/ بهداشت افغانستان می‌گوید در شبانه روز گذشته ۳۵۱ مورد جدید کووید۱۹ در این کشور شناسایی شده‌اند.

این وزارتخانه گفته که در شبانه روز گذشته ۳۴ بیمار مبتلا به کرونا جان باخته و با این رقم شمار مجموعی جان‌باختگان به ۷۳۷ نفر رسیده است.

موارد جدید ابتلا پس از آزمایش ۷۰۰ نمونه مشکوک شناسایی شده‌اند. موارد جدید کرونا، ۲۲۰ مورد از کابل، ۲۴ مورد از هرات و متباقی از ۱۴ ولایت دیگر بوده‌اند.

به این ترتیب بر اساس آمار رسمی، شمار کل مبتلایان به حدود ۳۱هزار نفر رسید.

در میان جان‌باختگان در شبانه روز گذشته ۱۷ مورد از ولایت بادغیس، ۸ مورد در کابل و ۳ مورد از میدان وردگ گزارش شده است.

وزارت صحت عامه همچنین گفته که در روز گذشته بیش از ۲ هزار بیمار هم بهبود یافته و رقم کلی بهبودیافتگان به بیش از ۱۲ هزار نفر رسیده است.

تا کنون در این کشور تنها حدود ۷۱ هزار آزمایش انجام شده است.

وزارت بهداشت ایران: ۱۴۴ تن به جان باختگان کرونا افزوده شدند/ ۵ استان در وضعیت قرمز قرار دارند
سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران از وضعیت ۵ استان را "قرمز" اعلام کرد. به گفته وی استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند. لاری افزوده که استان‌های بوشهر، ایلام، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی هم در وضعیت "هشدار" قرار دارند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جان باختن ۱۴۴ تن در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داده است. بر این اساس، آمار رسمی مرگ و میر بر در پی شیوع کرونا در ایران به ۱۰ هزار و ۵۰۸ رسیده است.

همچنین این گزارش حاکی از ثبت ۲ هزار و ۴۸۹ مورد تازه ابتلا به کووید-۱۹ است. وزارت بهداشت ایران آمار کل مبتلایان را ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ تن اعلام کرده است.

کرونا در ایران؛ رایزنی استانداری پایتخت برای تعویق برپایی نمازجمعه
محسنی بندپی، استاندار تهران گفته که "مشغول رایزنی" با ستاد نماز جمعه است تا از سرگیری برپایی نماز جمعه در این شهربه تعویق بیافتد. وی اضافه کرده که در محیط‌های شلوغ "از جمله بازار تهران، پاساژ علاالدین و غیره" اگر مقررات بهداشتی مقابله با شیوع کروتا رعایت نشود، درباره ادامه فعالیت اصناف تجدید نظر می‌شود.

کرونا در مکزیک
مکزیک تا کنون بیش از 212 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است که از آن جمله 26 هزار و 381 نفر جان خودرا از دست داده اند.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و  382 هزار و 991 نفر مبتلا و 9 هزار و 601 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.
در این قاره موارد ابتلا به بیماری کووید-19و مرگ و میر ناشی از آن رو به افزایش است. آفریقای جنوبی، مصر، نیجریه، غنا و الجزایر به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان در این قاره را داشته اند.

کرونا در آفریقای جنوبی
آفریقای جنوبی 6334 مورد جدید ابتلا به کووید-19 را طی 24 ساعت گزارش داد.

وزارت بهداشت آفریقای جنوبی در گزارش روزانه خود اعلام کرد با احتساب موارد جدید، شمار موارد تایید شده ابتلا به بیماری کووید-19 در این کشور تاکنون به 138هزار و 134 نفر رسیده است.

به گفته این وزارتخانه هم‌چنین طی 24 ساعت اخیر در آفریقای جنوبی 43 مرگ جدید ناشی از کرونا ثبت شده و شمار کل قربانیان این بیماری را در کشور به 2456 نفر رسانده است.

استان کیپ غربی با ۵۹ هزار و ۳۱۵ مورد ابتلا مرکز شیوع کرونا در آفریقای جنوبی بوده و پس از آن استان‌های گائوتنگ با ۳۴ هزار و ۲۸۵ مورد و کیپ شرقی با ۲۳ هزار و ۶۵۸ مورد ابتلا به کرونا، قرار گرفته‌اند.

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش آفریقای جنوبی، ۷۰۰ مدرسه در سراسر این کشور در برخی از مراحل مقابله با شیوع کرونا و در پی ابتلای چند تن از معلمان و دانش آموزان مجبور به تعطیلی شدند.

این در حالی است که در تاریخ هشتم ژوئن پس از بازگشایی مرحله‌ای اماکن عمومی، مدارس برای دانش آموزان کلاس هفتم و دوازدهم بازگشایی شده بود.

بر اساس گفته‌های مقامات وزارت آموزش و پرورش آفریقای جنوبی، تست کرونای بیش از ۵۲۰ دانش آموز و ۱۱۶۹ نفر از کارکنان مدارس از زمان بازگشایی مدارس از سه هفته قبل مثبت اعلام شده و هم‌چنین استان کیپ شرقی با ۲۷۰ دانش آموز مبتلا به کرونا، بیشترین شمار ابتلای دانش آموزان به این بیماری را در کشور به خود اختصاص داده است.

به رغم درخواست‌های فزاینده دولت برای لغو برنامه بازگشایی مدارس، وزیر آموزش و پرورش آفریقای جنوبی اعلام کرده که مدارس طبق برنامه بازگشایی برنامه خود را آغاز خواهند کرد.

کرونا در استرالیا؛ فندک آلوده آمار مبتلایان را افزایش داد
مقامات ایالت ویکتوریا برآورد کرده‌اند که یک فندک آلوده به کرونا، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ را در این ایالت استرالیا افزایش داده است. این در حالی است که در دیگر ایالات استرالیا مقابله با شیوع کرونا موفقیت‌آمیز گزارش شده است.

بر اساس این برآورد صورت گرفته، استفاده از یک فندک آلوده به کرونا در میان کارکنان هتلی در ایالت ویکتوریا سبب شیوع این بیماری شده و این با وجود رعایت فاصله اجتماعی بوده است.

همچنین به نظر می‌رسد که این کارکنان از خودروی مشترک استفاده می‌کردند. ایالت ویکتوریا ۴۹ مورد تازه ابتلا به کرونا ثبت کرده و این بیش‌ترین شمار مبتلایان در بیش از ۲ ماه گذشته بوده است. این ایالت آزمایش کرونا را برای مسافرانی که از خارج از استرالیا بازمی‌گردند اجباری اعلام کرده است.

انتقاد دیده‌بان حقوق بشر از ترکمنستان به دلیل انکار همه‌گیری کرونا
سازمان دیده‌بان حقوق بشر از دولت ترکمنستان خواسته است آمار و اطلاعات شیوع ویروس کرونا در این کشوررا منتشر کند. این نهاد بین المللی همچنین خواسته تا ترکمنستان از "فشار بر کارکنان نظام خدمات بهداشت و درمان با هدف پنهان نگه داشتن شیوع کرونا دست بردارد."

این سازمان با انتشار بیانیه‌ای گفته است "دولت ترکمنستان با چنین رفتاری زندگی مردم را در معرض خطر قرار می‌دهد." ترکمنستان از جمله معدود کشورهایی است که ادعا می‌کند موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را ندارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری