کد خبر: ۲۴۲۸۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
نزدیک به 430 میلیون دانش اموز نمی توانند به مدرسه بروند و بیشتر آنها از امکات ارتباطی کافی برای آموزش از راه دور برخوردار نیستند. سوء استفاده ی خانگی از کودکان رو به افزایش و با تعطیلی صنعت توریسم، بهره مندی آنها از غذای کافی و مناسب کاهش می یابد. اینها همگی زندگی چندین دهه آینده را متاثر خواهد کرد.
راوی آگراوال در فارین پالیسی نوشت: در آسیای جنوبی همه گیری ویروس کرونا با شتاب در حال افزایش است. سه کشور پرجمعیت در این منطقه- هند، پاکستان و بنگلادش- در آمار ابتلا پیشرو هستند. بیشترین مواردِ گیرش در دهلی نو و بمبئی گزارش شده است، هر چند افزایش آمارِ گیرش می تواند به افزایش تست های شناسایی نیز مربوط باشد.

به گزارش اعتدال، در ادامه این مطلب آمده است: اینکه چرا شمار کل مرگ و میرها با اعداد و ارقام مورد انتظار  همخوان نیست، به جمعیت جوان این منطقه نسبت داده می شود. کودکان ممکن است هرگز از آسیبِ تخریب هایی که این همه گیری بر بخش های مراقبت های بهداشتی، آموزش و اقتصاد وارد کرده، در امان نباشند.

طبق گزارش تازه یونیسف، این همه گیری ممکن است 120 میلیون کودک آسیای جنوب غربی را فقیر و به جمعیت 240 میلیون کودک فقیر کنونی اضافه کند. شمارِ روبه رشدی از کودکان در معرض بیماری های مرتبط با عفونت ریوی و سرخک هستند. نزدیک به 430 میلیون دانش اموز نمی توانند به مدرسه بروند و بیشتر آنها از امکات ارتباطی کافی برای آموزش از راه دور برخوردار نیستند. سوء استفاده ی خانگی از کودکان رو به افزایش و با تعطیلی صنعت توریسم، بهره مندی آنها از غذای کافی و مناسب کاهش می یابد. اینها همگی زندگی چندین دهه آینده را متاثر خواهد کرد.

شاید نومیدکننده ترین وجه از شیوع ویروس کرونا در جنوب آسیا به کمبود تست های آزمایشگاهی و عدم در اختیار داشتن داده های کافی مربوط شود. به طور مثال افغانستان به طور متوسط 1.6 تست به ازای هر 1000 نفر دارد. بر اساس بررسی های محلی اینطور پیش بینی می شود که در هند تا به حال 9 میلیون نفر مبتلا شده اند.

به نظر می رسد که هند و چین برای کاهش تنش به توافق رسیده اند. در حالی که مدیریت چین در خانه تا حدودی امیدوار کننده بوده اما در آن سوی میدان، رسانه های تندروی هندی بر احساسات ضد چینی دامن می زنند. یکی از تاثیرات چنین گفتمانی می تواند کاهش واردات از چین باشد. چرخش هند به بازارهای داخلی چشم انداز رشد اقتصادی اش را تضعیف خواهد کرد که خود برگ برنده ای برای چین است.

بخشی از مشکلات هند را می توان در روابط ضعیفش با کشورهای همچون نپال، بنگلادش و سریلانکا جستجو کرد. برخی کشورهایی که می توانند با هند پیوندهای خوبی داشته باشند، ترجیح داده اند که از راهبردهای چینی در سیاستگذاری های خود استفاده کنند. هند روز سه شنبه نیمی از کارمندان سفارت پاکستان در دهلی نو را به اتهام جاسوسی و داشتن روابط با سازمان های تروریستی اخراج کرد.

روز سه شنبه دونالد ترامپ لغو صدور ویزا برای برخی از کارگران خارجی را تا پایان سال 2020 تمدید کرد. این اقدام بیش از همه بر کارگران هندی تاثیر خواهد گذاشت. این تعلیق از ورود 85 هزار نیروی کار ماهر به آمریکا جلوگیری می کند که تقریبا سه چهارم آنها هندی هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری