کد خبر: ۲۴۲۸۹۰
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
رئیس‌جمهور آمریکا معترضان در این کشور را «تروریست» خطاب و افرادی که مجسمه‌های نماد برده‌داری را تخریب می‌کنند به «مجازات» تهدید کرد.
رئیس‌جمهور آمریکا معترضان در این کشور را «تروریست» خطاب و افرادی که مجسمه‌های نماد برده‌داری را تخریب می‌کنند به «مجازات» تهدید کرد.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا تظاهرات‌کنندگان در ایالت «ویسکانسین» را «تروریست» خطاب و معترضانی که خواستار سرنگونی مجسمه‌های نماد برده‌داری در این کشور هستند را به «مجازات» تهدید کرد.

ترامپ در مصاحبه‌ای با فاکس‌نیوز، در پاسخ به سئوال مخاطبی که درباره طرحش برای سرکوب اعتراضات در ویسکانسین پرسیده بود گفت: «هر شب، ما سرسخت‌تر و سرسخت‌تر خواهیم شد.»

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: «و در یک مقطع، مجازات وجود خواهد داشت، چون باید وجود داشته باشد. اینها آدم‌هایی هستند که خرابکارند، آشوبگرند و به واقع به یک مفهوم، تروریست هستند.»

پایگاه پالیتیکو نوشته مشخص نیست منظور ترامپ از «مجازات» چیست، اما او قبلاً خواستار در نظر گرفتن مجازات حبس برای تظاهرات‌کنندگانی شده بود که اقدام به تخریب مجسمه‌ها می‌کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی خواستار محکوم شدن معترضان به ۱۰ سال حبس بابت تخریب مجسمه‌ها و یادبودها در آمریکا شد.

بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا در هفته‌های گذشته، بعد از انتشار فیلمی که قتل نژادپرستانه یک سیاه‌پوست به دست یک افسر پلیس را نشان می‌داد به صحنه گسترده اعتراض علیه نژادپرستی نهادینه‌شده در ساختار جامعه آمریکا و خشونت پلیس تبدیل شده‌اند.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری