کد خبر: ۲۴۲۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
اجرای طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در ایام کرونایی منجر به سردرگمی شهروندان تهرانی شده است و این مسئله گلایه‌های برخی شهروندان را در پی داشته است.
اجرای طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در ایام کرونایی منجر به سردرگمی شهروندان تهرانی شده است و این مسئله گلایه‌های برخی شهروندان را در پی داشته است.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، طرح ترافیک در تهران بعد از لغو حدود سه ماه به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ناوگان حمل‌ونقل عمومی، از شنبه 17 خرداد ماه با موافقت ستاد مبارزه با کرونا آغاز شد.

معاون حمل‌و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد اجرای مجدد طرح ترافیک گفته بود: موضوع اجرای طرح ترافیک را بررسی کردیم که نهایتا تصمیم جمعی بر این بود که اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا به نفع شهر تهران است؛ چرا که جلوی سفرهای کاذب در محدوده مرکزی شهر گرفته می‌شود.

«مناف هاشمی» با بیان اینکه بر اساس تصویب شورای حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در مرحله اول، زمان اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا که پیش از این از ساعت 6:30 دقیقه صبح تا 19 بود و به ساعت 8 صبح تا 16 کاهش یافته است، گفت: از ساعت 14 به بعد نیز خروج از محدوده‌های ترافیکی رایگان خواهد بود که با توجه به اینکه اکنون زمان کار ادارات از ساعت 7 صبح تا 14 منظور شده است لذا سفرهای کاری در این طرح، مشمول پرداخت عوارض محدوده‌های ترافیکی نخواهند شد.

در حالی که به گفته معاون حمل‌ونقل شهرداری تهران، خروج از محدوده طرح از ساعت 14 رایگان اعلام شده است اما طی این مدت، شهرداری تهران در اقدامی عجیب، رانندگانی که از ساعت 14 از محدوده طرح خارج شده‌اند را جریمه کرده است!

در حال حاضر در سایت «تهران من» ساعت مجاز خروج از محدوده طرح 14:30 اعلام شده که این زمان با آنچه مناف هاشمی اعلام کرده کاملا متفاوت است و همین مسئله، جریمه شدن بسیاری از شهروندان تهرانی را در پی داشته است.

انتظار می‌رود شهرداری تهران ضمن پاسخگویی درباره چرایی این ناهماهنگی که منجر به تضییع حقوق شهروندان شده، هر چه سریعتر نسبت به بخشودگی این جرائم اقدام کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری