کد خبر: ۲۴۲۷۱۲
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
بر اساس تازه ترین آمار، تا کنون بیش از نه میلیون و 271 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 476 هزار نفر در اثر این بیماری فوت کرده اند.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 9 میلیون و 271 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-19 که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-19 به بیش از 476 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 4 میلیون و 994 هزار و 300 نفر از بیماران مبتلا به کووید-19 تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-19 قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، روسیه و هند با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-19 و فوت ناشی از آن در منطقه های هندوستان و آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

تاکنون در بسیاری از کشورهای درگیر کروناویروس جدید محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

کشورهای روسیه، هند، بریتانیا، اسپانیا، پرو، شیلی، ایتالیا و ایران به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز سه شنبه 3 تیر 1399 (23 ژوئن 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کووید 19+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کووید 19+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کووید 19+ جدول
آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کووید 19+ جدول

آمریکا در صدر بیش‌ترین آمار مبتلایان به کرونا؛ بیش از دو میلیون و 404 هزار نفر
ایالات متحده آمریکا با بیش از دو میلیون و 404 هزار مورد ابتلا به کرونا بیش‌ترین شمار مبتلایان به این بیماری را در جهان ثبت کرده است. بر اساس آمار دانشگاه جانزهاپکینز تاکنون 123 هزار و 100 تن در این کشور به دلیل کرونا جان باخته‌اند.

نگاهی به وضعیت شیوع کرونا در برزیل
برزیل دومین کشور در جهان بعد از آمریکا، از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و مرگ و میر ناشی از این بیماری است. طبق آمار دانشگاه جانزهاپکینز، بیش از یک میلیون 117 هزار مبتلا و بیش از 51 هزار و 502 فوتی در برزیل ثبت شده است.

آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کووید 19+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کووید 19+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کووید 19+ جدول

ثبت 153 فوتی جدید کرونا در روسیه
دولت روسیه از ابتلای 7 هزار 425 تن دیگر به ویروس کووید-19 در 24 ساعت گذشته خبر داده است. بر این اساس روسیه مجموع مبتلایان کرونا را تاکنون 599 هزار و 705 تن اعلام کرده است. تعداد فوتی‌های کرونا در روسیه نیز به 8 هزار و 359 تن رسیده است.

کرونا در هند؛ بیش از 15 هزار نفر در یک روز مبتلا شدند
مقامات دولت هند می‌گویند که در 24 ساعت گذشته 15 هزار و 380 تن در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

در هفته‌های اخیر به شمار روزانه مبتلایان کرونا در هند افزوده شده است. مجموع شمار مبتلایان به کرونا در هند 455 هزار و 830 تن گزارش شده است. به این ترتیب هند پس از ایالات متحده، برزیل و روسیه در جایگاه چهارمین کانون شیوع کرونا قرار دارد.

14 هزار  و 483 نفر در این کشور در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به رغم نگرانی از کرونا، جشن مذهبی هندوها در ایالت اودیسا برگزار می‌شود
روحانیون هندو در ایالت اودیسا در حال آماده شدن برای برگزاری یک مراسم مذهبی هستند. این در حالی است که به خاطر شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌های شدیدی هنوز در این کشور برقرار است.

معمولا ده‌ها هزار نفر در مراسم سالانه موسوم به رات یاترا یا فستیوال گردونه در پوری شرکت می‌کنند. در این جشن، مجسمه‌های عظیم خدایان هندو با ارابه در خیابان‌ها چرخانده می‌شوند.

امسال به خاطر نگرانی از ویروس کرونا، مقام‌های ایالت اودیسا محدودیت‌هایی وضع کرده‌اند.

پیشتر برگزاری این جشن ممنوع شده بود اما دیوان عالی رای ممنوعیت برگزاری این فستیوال را نقض کرد.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 325 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 293 هزار و 832 به ویروس کووید-19حکایت دارد.
اسپانیا ششمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته و در 24 ساعت گذشته یک مورد مورد فوتی گزارش شده است.

کرونا؛ تعداد موارد فوتی روزانه در بریتانیا به 280 نفر رسید
بر اساس اعلام وزارت بهداشت بریتانیا طی بیست و چهار ساعت گذشته تعداد موارد فوتی در بریتانیا به 280 نفر رسیده است.

تعداد موارد ابتلا در این کشور بیش از سیصد و 6 هزار نفر است و تا کنون بیش از 42920 نفر در این کشورجان خود را به دلیل ابتلا به کووید از دست داده‌اند.

بریتانیا بعد از آمریکا و برزیل بیشترین قربانیان کرونا را در جهان داشته است.

پس از چهار ماه و نیم سینماها و موزه‌های در انگستان باز می‌شوند
انتظار می رود بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، تا ساعاتی دیگر لغو بخشی از مقررات قرنطینه ویروس کرونا در انگلستان را اعلام کند.

به سینماها و موزه ها و نمایشگاه های هنری اجازه داده خواهد شد از روز 4 ژوئیه - کمتر از دو هفته دیگر - کار خود را "با رعایت ضوابط ایمنی" از سر بگیرند. این مراکز از اواسط ماه مارس - حدود چهار ماه پیش - بسته بودند.

قرار است نخست وزیر شرایط ایمنی مورد نظر برای بازگشایی میخانه ها را نیز اعلام کند.

مت هنکاک، وزیر بهداشت بریتانیا گفته است که "ویروس کرونا در حال عقب نشینی است" و از کاهش مقررات قرنطینه خانگی دفاع کرده است.

روز یکشنبه این هفته شمار مبتلایان به ویروس کرونا به زیر یکهزار نفر رسید که کمترین رقم از اواسط ماه مارس است و تعداد بیماران بستری در بیمارستان هم کمتر از پنجهزار نفر گزارش شد. در همان روز 15 نفر از مبتلایان جان خود را از دست دادند که پائین ترین تعداد از اواسط مارس است.

هنوز دولت محلی منطقه اسکاتلند بریتانیا تصمیم خود در مورد کاه مقررات قرنطینه را اعلام نکرده است.

کرونا در پاکستان
بیش از 185 هزار مورد ابتلا به بیماری کووید-19 در پاکستان تایید شده و 3695 نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.

کرونا در آلمان
آلمان از 192 هزار و 532 مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت 8979 بیمار کووید-19خبر داده است.

مقررات قرنطینه خانگی به منطقه ای در آلمان بازگشت
مقررات قرنطینه خانگی و محدودیت رفت و آمد در یک منطقه آلمان به اجرا گذاشته است. علت این تصمیم شیوع ویروس کرونا در میان کارکنان یک مجتمع بزرگ بسته بندی و ارسال اقلام سفارشی اینترنتی اتخاذ شده است.

آزمایش ویروس کرونا در بیش از 1300 تن از کارکنان مجتمع تونیس مثبت بوده است و سروزیر ایالت راین-وستفالیا تصمیم گرفته است تمامی منطقه استقرار این واحد را در قرنطینه قرار دهد.

جمعیت این منطقه به 36 هزار نفر می رسد.

این اولین مورد از بازگشت قرنطینه پس از لغو تدریجی محدودیت ها در آلمان است که از اواخر ماه مه آغاز شد. آلمان به خاطر کارآیی در مقابله با شیوع ویروس کرونا مورد ستایش قرار گرفته است.

با اینهمه، رئیس موسسه رابرت کوخ، که مسئول نظارت بر بهداشت عمومی در آلمان است امروز گفت که ممکن است کشور با خطر شیوع مجدد بیماری مواجه شود. وی در عین حال گفت که نسبت به کنترل چنین وضعیتی خوشبین است.

تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا
جدیدترین آمارها حاکی از افزایش 18 مورد فوتی و 113 مورد قطعی ابتلاء به کرونا در 24 ساعت گذشته در ایتالیا است.

شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا از زمان شروع اپیدمی در 21 فوریه تاکنون به 34 هزار و 675 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس در جایگاه چهارم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 238 هزار و 833 نفر رسیده است که ایتالیا را هشتمین کشور جهان پس از ایالات متحده، روسیه، برزیل، اسپانیا، انگلیس و هند از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 257 هزار و 447 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 8223 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هفتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در فرانسه
فرانسه تایید کرده که بیش از 160 هزار و 750 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 29663 هزار نفر هم درگذشته‌اند.

کرونا در ترکیه
شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در نرکیه با ثبت 27 فوتی دیگر طی 24 ساعت گذشته به بیش از 5 هزار تن و تعداد افراد مبتلا به 190 هزار و 165 نفر رسیده است.

کرونا در عربستان سعودی
در عربستان سعودی بیش از 164 هزار تن در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده و کرونا جان هزار و 346 تن را گرفته است.

کرونا در چین
افزایش موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پکن نگرانی‌ها در مورد آغاز موج دوم شیوع کروناویروس در چین را به همراه داشته است. شمار کل مبتلایان در این کشور با افزایش 22 نفر تاکنون 83 هزار و 418 نفر گزارش شده است.

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۳۲۴ مورد ابتلا و ۲۰ مرگ در شبانه روز گذشته
وزارت صحت/بهداشت افغانستان از ثبت ۳۲۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و ۲۰ مرگ در شبانه روز گذشته خبر داده است.

براساس آمار رسمی شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در افغانستان به ۲۹ هزار ۴۸۱ و جان باختگان به ۶۱۸ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت گفته تاکنون در مجموع بیش از ۹ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور بهبود یافته‌اند.

کابل با شناسایی بیش از ۱۲ هزار مورد ابتلا و ثبت ۱۴۷ مرگ در صدر ولایات آلوده به ویروس کرونا قرار دارد.

کرونا در ایران؛ ۱۲۱ تن به جان باختگان افزوده شدند
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۱ تن بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته و به این ترتیب شمار فوت شدگان به ۹ هزار و ۸۶۳ تن افزایش یافته است.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت همچنین از مثبت بودن آزمایش کرونای ۲ هزار و ۴۴۵ تن در یکروز گذشته خبر داده و گفته که شمار کل مبتلایان کووید-۱۹ به ۲۰۹ هزار و ۹۷۰ تن رسیده است.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و  319 هزار و 918 نفر مبتلا و 8 هزار و 400 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.
در این قاره موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن رو به افزایش است. آفریقای جنوبی، مصر، نیجریه، غنا و الجزایر به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان در این قاره را داشته اند. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت آفریقای جنوبی بیشترین آسیب را از شیوع کروناویروس متحمل شده و 25 درصد از مجموع موارد ابتلا در این قاره به این کشور اختصاص دارد.

کرونا؛ ابتلای سه قلوهای نوزاد در مکزیک
مقامات بهداشتی در مکزیک می‌گویند سه قلوهایی که تازه به دنیا آمده اند مبتلا به ویروس کرونا هستند.

کارشناسان پزشکی در حال بررسی احتمال اتنقال ویروس از طریق جفت به بدن نوزادان در دوران بارداری مادر هستند.

وضع دو تن از نوزادان، یک پسر و یک دختردر بیمارستانی در ایالت سن لوئیس پوتوس خوب ارزیابی می‌‌شود.

اما نوزاد سوم که نیز پسر است به دلیل مشکلات تنفسی تحت درمان قرار دارد.

سخنگوی اداره بهداشت این ایالت گفته است آلوده شدن چند قلو ها به این ویروس در هیچ کجای دنیا مشاهده نشده است و بنابراین پرونده مورد بررسی قرار می گیرد.

تعداد بسیار کمی از نوزادان پس از تولد به ویروس کرونا مبتلا شده اند، اما مسئولان بهداشت می گویند باور ندارند که این سه قلو پس از تولد آلوده به ویروس شده اند.

مکزیک تا کنون بیش از ۱۸۵ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونارا ثبت کرده است که از آن جمله ۲۲ هزار و ۵۸۴ نفر جان خودرا از دست داده اند.

ساعت اپل دست شستن شما را نظارت می‌کند
اپل روز گذشته از سیستم‌عامل‌های جدیدش برای کامپیوتر، آیفون، آیپد و ساعت هوشمندش رونمایی کرد.آنچه برای بسیاری جالب بود، قابلیت‌هایی بود که به خاطر شیوع کرونا به این سیستم‌ عامل‌ها اضافه شده است.

اپلیکیشن جدیدی روی سیستم عامل ساعت هوشمند اپل است که مدت زمان شستن دستان شما را نظارت می‌کند.

وزارت بهداشت بلغارستان، نخست وزیر را جریمه کرد
بویکو بوریسف، نخست وزیر بلغارستان به دلیل نقض مقررات مقابله با شیوع کرونا معادل ۱۷۴ دلار جریمه پرداخت می‌کند. بر اساس اعلام وزارت بهداشت این کشور آقای بوریسف هنگام بازدید از یک کلیسا، ماسک بهداشتی به صورت نداشته است.

بر اساس دستور روز گذشته وزیر بهداشت تمامی شهروندان بلغارستان باید استفاده از ماسک‌ بهداشتی را در اماکن عمومی سربسته از سربگیرند. وزارت بهداشت بلغارستان به رویترز گفته که علاوه بر نخست وزیر تمامی کسانی که بدون ماسک در این کلیسا حضور داشته‌اند را جریمه خواهد کرد.

این کشور حوزه بالکان هفته گذشته با ۶۰۶ مورد، بیش‌ترین شمار مبتلایان تازه به کرونا را در هفته به ثبت رساند.

آزمایش واکسن ویروس کرونا در آفریقای جنوبی و برزیل آغاز شد
آزمایش واکسن پیشگیری از ابتلای به ویروس کرونا در آفریقای جنوبی و برزیل آغاز شده است. این واکسن توسط پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در بریتانیا ساخته شده و روی داوطلبان در چند کشور آزمایش می شود.

در آفریقای جنوبی حدود دو هزار داوطلب در این آزمایش شرکت خواهند داشت. این یکی از اولین و پیشرفته ترین آزمایش های واکسن پیشگیری از ویروس کروناست.

اولین دوز واکسن این هفته به داوطلبان داده می شود. دلیل انتخاب آفریقای جنوبی برای این منظور تنها تخصص کارشناسان آن کشور نیست بلکه سرعت شیوع این ویروس در آنجا هم مورد توجه بوده است.

به خاطر سرعت شیوع بیماری، یافتن جوامعی که بیش از سایرین با خطر ابتلا مواجه هستند برای پژوهشگران آسان تر است و می توانند سریعتر نتیجه بگیرند که آیا اعضای این جوامع که واکسینه شده اند در برابر این بیماری ایمنی یافته اند یا نه.

گسترش بیماری در برزیل نیز از دلایل انتخاب آن کشور است. در برزیل پنجهزار داوطلب در آزمایش این واکسن شرکت دارند.

ابرکامپیوتر فوق سریع به جنگ ویروس کرونا می رود
کامپیوتر جدیدی که عنوان "سریع ترین ابرکامپیوتر جهان" را به خود اختصاص داده برای مبارزه با ویروس کرونا به کار خواهد رفت.

ابرکامپیوتر فوگاکو که روز گذشته در مرکز تحقیقاتی ریکن در شهر کوبه در ژاپن رونمایی توانایی انجام 415 هزار تریلیون محاسبه در ثانیه را دارد که 2.8 برابر سریعتر از ابرکامپوتر سامیت ساخت شرکت آمریکایی آی بی ام است.

سامیت در گذشته چهار بار در میان سریعترین کامپیوترهای جهان در فهرست تاپ-500 قرار گرفته بود. این فهرست هر دو سال یک بار منتشر می شود.

در اکثر سال ها، کامپیوترهای آمریکایی و چینی در بالای این فهرست قرار داشتند و این اولین بار است که ژاپن پس از یازده سال این عنوان را بار دیگر کسب می کند.

این کامپیوتر اوایل سال آینده به طور کامل فعال می شود و انتظار می رود از جمله استفاده های از آن تحقیق به منظور یافتن راه درمان ویروس کرونا باشد.

آلماتی پس از لغو محدودیت‌ها با کمبود تخت بیمارستان روبه‌رو شد
آلماتی، بزرگترین شهر قزاقستان برای پذیرش مبتلایان به کرونا با کمبود تخت بیمارستان مواجه است. وزارت بهداشت قزاقستان اعلام کرده که احتمالا دو ورزشگاه به بیمارستان ویژه کرونا تبدیل خواهد شد.

آلماتی که با چین و روسیه هم مرز است از نیمه ماه میلادی مه محدودیت‌های سراسری مربوط به مقابله با شیوع کرونا را لغو کرده است. این کشور واقع در آسیای مرکزی وجود حدود ۲۹ هزار مورد ابتلا به کرونا را اعلام کرده است. این شمار در زمان لغو محدودیت‌ها حدود ۵ هزار اعلام شده بود.
برچسب ها: آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کووید 19 ، مبتلایان و قربانیان کووید 19 ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار کرونا در کشور ، آمار کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید
نام:
ایمیل:
* نظر: