کد خبر: ۲۴۲۳۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
بر اساس تازه ترین آمار، تا کنون بیش از هشت میلیون و 63 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 437 هزار نفر در اثر این بیماری فوت کرده اند.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 8 میلیون و 63 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به بیش از 437 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 4 میلیون و 173 هزار و 490 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و فوت ناشی از آن در منطقه های هندوستان و آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

تاکنون در بسیاری از کشورهای درگیر کروناویروس جدید محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

کشورهای روسیه، هند، بریتانیا، اسپانیا، ایتالیا، پرو، ایران و آلمان به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز دوشنبه 26 خرداد 1399 (15 ژوئن 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

آمریکا در صدر بیش‌ترین آمار مبتلایان به کرونا؛ بیش از دو میلیون و 171 هزار نفر
ایالات متحده آمریکا با بیش از دو میلیون و 171 هزار مورد ابتلا به کرونا بیش‌ترین شمار مبتلایان به این بیماری را در جهان ثبت کرده است. بر اساس آمار دانشگاه جانزهاپکینز تاکنون 118 هزار و 42تن در این کشور به دلیل کرونا جان باخته‌اند.

'محدودیت سفر به آمریکا تا کشف واکسن ویروس کرونا باقی بماند'
آنتونی فاوچی، عضو کارگروه مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید می گوید تا زمانی که واکسنی برای پیشگیری از بیماری کووید-۱۹ ساخته نشده است، محدودیت سفر شهروندان خارجی به آمریکا باید برقرار بماند.

دکتر فاوچی که رییس موسسه آلرژی و بیماری های عفونی آمریکاست، در مصاحبه با روزنامه تلگراف با اشاره به نگرانی ها درباره موج دوم شیوع ویروس کرونا،‌ گفته است این محدودیت ممکن است تا چند ماه دیگر برجا باشد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا مسافرت از چین، برزیل، ایران، بریتانیا، ایرلند و کشورهای عضو منطقه شنگن را به آمریکا ممنوع کرده است.

این محدودیت شامل شهروندان آمریکا نمی شود.

لغو مجوز مصرف داروی مالاریا برای مقابله با ویروس کرونا در آمریکا
اداره غذا و دارو در آمریکا مجوز اضطراری کاربرد داروی مالاریا برای مقابله با ویروس کرونا را لغو کرده است.

این سازمان اعلام کرد بر اساس شواهد جدید، دیگر دلیلی وجود ندارد که تجویز دهانی هیدروکسی کلروکین را در درمان بیماری تنفسی ایجاد شده به وسیله ویروس کرونای جدید موثر بدانیم.

مجوز اضطراری استفاده آزمایشی هیدروکسی کلروکین پس از آن لغو شد که نتیجه چندین آزمایش احتمالات درباره مفید بودن کاربرد آن را برای درمان کووید-۱۹ رد کردند.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا از مشوقان اصلی استفاده از این دارو برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا بوده است.

ماه گذشته پس از آن که دو نفر از کارکنان کاخ سفید به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند، آقای ترامپ به مدت دو هفته از این دارو برای پیشگیری استفاده کرد.

کرونا؛ کاهش محدودیتها در اروپا
‌هم‌زمان با کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا در اروپا، محدودیت‌های مرزی کشورهای این قاره بعد از گذشت سه ماه از آغاز شیوع کووید-۱۹ و مقررات قرنطینه برداشته می‌شود.

اتحادیه اروپا به کشورهای عضو توصیه کرده است که از امروز دوشنبه ۱۵ ژوئن مرزهای خود را به روی کشورهای دیگر اتحادیه باز کنند.

برزیل دومین کشور در جهان از نظر آمار مرگ و میر کرونا
آمار مرگ و میرناشی از ابتلا به ویروس کرونا در برزیل بیش از 43 هزار و 485 نفر اعلام شده، به این ترتیب برزیل دومین کشور در جهان با بیشترین تعداد مرگ است.

شمار مبتلایان هم 873 هزار و 963 نفر ثبت شده است.

اما گفته شده که شمار مبتلایان به دلیل عدم انجام تست کافی از این هم بالاتر است. بنظر می رسد که این کشور هنوز هفته ها با رسیدن به نقطه اوج ابتلا به کرونا فاصله داشته باشد.

کرونا در روسیه؛ شمار جان‌باختگان همچنان رو به افزایش است
دولت روسیه از ابتلای 8 هزار 246 تن دیگر به ویروس کووید-۱۹ در 24 ساعت گذشته خبر داده است. بر این اساس روسیه مجموع مبتلایان کرونا را تاکنون 537 هزار و 210 تن اعلام کرده است. با ثبت و اعلام 143 جان باخته دیگر، تعداد فوتی‌های کرونا در روسیه به 7 هزار و 91 تن رسیده است.

کرونا در هند؛ بیش از 10 هزار نفر در یک روز مبتلا شدند
مقامات دولت هند می‌گویند که در ۲۴ ساعت گذشته 10 هزار و 58 تن در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. 

در هفته‌های اخیر به شمار روزانه مبتلایان کرونا در هند افزوده شده است. مجموع شمار مبتلایان به کرونا در هند 342 هزار و 841 تن گزارش شده است. به این ترتیب هند پس از ایالات متحده، برزیل و روسیه در جایگاه چهارمین کانون شیوع کرونا قرار دارد.

نه هزار  و 914 نفر در این کشور در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

'میانگین ابتلا به ویروس کرونا در پایتخت هند ۳۰ درصد است'
روزنامه هندوستان تایمز چاپ دهلی گزارش داده که تقریبا از هر سه آزمایش کرونا در هند یک آزمایش مثبت بوده که نشان دهنده ابتلا فرد به بیماری کووید-۱۹ است. بر اساس این گزارش نتیجه نشان تست های انجام شده تاکنون نشان می دهد که میانگین ابتلا در پایتخت هند ۳۰ درصد است در حالی میانگین کشوری ابتلا در هند حدود ۷ درصد است.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 27 هزار و 136 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 291 هزار و 191 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد.
اسپانیا ششمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته و برای چندمین روز متوالی، در 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.

کرونا در بریتانیا
بریتانیا در ۲۴ ساعت گذشته شاهد جان باختن 38 تن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا بوده است. بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت مجموع مبتلایان به کرونا که از آغاز شیوع این بیماری در بریتانیا جان باخته‌اند به 41 هزار و 736 تن رسیده است.

احتمال افزایش مبتلایان کرونا به بیش از یک میلیون نفر در پاکستان
مقامات پاکستان هشدار داده‌اند که شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در این کشور تا پایان ژوئن (ماه جاری میلادی) دو برابر می‌شود.

وزیر برنامه‌ریزی پاکستان هشدار داد: این امکان وجود دارد که موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور تا پایان ماه ژوئن دو برابر شود و یک ماه بعد به بیش از یک میلیون نفر برسد.

هشدار وزیر برنامه‌ریزی پاکستان پس از آن مطرح شد که بسیاری از مردم این کشور دستورالعمل‌های مربوط به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت و دیگر اقدامات لازم برای مقابله با این بیماری را نادیده گرفته‌اند.

در حال حاضر بیش از ۱۴۴ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پاکستان تایید شده و بیش از ۲۷۰۰ نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.

مقامات این کشور تست‌های تشخیصی کروناویروس را افزایش داده‌اند اما با این وجود این آزمایشات محدود است و تصور می‌شود تعداد واقعی مبتلایان بیش از رقم گزارش شده باشد.

به گزارش مدیکال اکسپرس، به گفته مقامات پاکستانی درصورتی که دستورالعمل‌های مقابله با بیماری کووید-۱۹ جدی گرفته نشود موارد ابتلا به این بیماری تا پایان ماه ژوئن به بیش از ۳۰۰ هزار نفر افزایش پیدا می‌کند. همچنین این نگرانی وجود دارد تا پایان ماه بعدی میلادی موارد قطعی ابتلا در این کشور به بیش از ۱.۲ میلیون نفر برسد.

کرونا در آلمان
آلمان از 187 هزار و 854 مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت 8875 بیمار کووید-۱۹ خبر داده است. در 24 ساعت گذشته تنها 7 نفر در آلمان جان خود را از دست داده اند.

افزایش مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا
پس از آن‌که چندین روز شمار جان‌باختگان و افراد مبتلا به کرونا در ایتالیا به حالتی پایدار رسیده بود، باز هم شاهد افزایش آمار کرونا در این کشور هستیم.

جدیدترین آمارها حاکی از افزایش 26 مورد فوتی و 301 مورد قطعی ابتلاء به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در ایتالیا است.

شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا از زمان شروع اپیدمی در ۲۱ فوریه تاکنون به 34 هزار و 371 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس در جایگاه چهارم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 237 هزار و 290 نفر رسیده است که ایتالیا را هفتمین کشور جهان پس از ایالات متحده، روسیه، برزیل، اسپانیا، انگلیس و هند از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

تخمین زده می‌شود در حال حاضر ۲۶ هزار و ۲۷۴ نفر در ایتالیا ناقل ویروس کرونا هستند.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 229 هزار و 736 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 6688 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هشتم جهان قرار گرفته است.

وزیر بهداشت فرانسه: کروناویروس هنوز از بین نرفته است
وزیر بهداشت فرانسه گفت: بخش فاجعه‌بار همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ را پشت سر گذاشته‌ایم اما کروناویروس همچنان از بین نرفته است.

 «اولیور وران» وزیر بهداشت فرانسه در اظهاراتی گفت کشورش بخش فاجعه‌بار شیوع کروناویروس را پشت سر گذاشته است اما مردم باید هوشیار باشند چرا که فعالیت این ویروس همچنان ادامه دارد.‌

وی با بیان اینکه بزرگترین بخش این همه‌گیری را پشت سر گذاشته‌ایم، تاکید کرد: ویروس هنوز از بین نرفته‌ است. ما هنوز به طور کامل بر کروناویروس غلبه نکرده‌ایم و همچنان در حال کنترل حرکت و چرخش آن هستیم. همچنین انجام‌ تست‌های تشخیصی ادامه دارد.

فرانسه در بیست و چهار گذشته  ۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ را طی ۲۴ ساعت گزارش کرد که در مجموع تعداد قربانیان این بیماری در این کشور به ۲۹ هزار و ۴۰۷ مورد رسیده است. این پنجمین روز است که آمار فوتی‌ها کمتر از ۳۰ مورد بوده است. تعداد افراد مبتلا نیز به 157 هزار و 220 نفر رسیده است.

همچنین «امانوئل مکرون»، رئیس جمهوری این کشور در اظهاراتی گفته است که فرانسه روند تسهیل محدودیت‌های اعمال شده به منظور کنترل کروناویروس را سرعت داده و از روز دوشنبه رستوران‌ها و کافه‌ها در شهر پاریس اجازه فعالیت دارند.

وزیر بهداشت فرانسه در رابطه با موارد جدید انتقال خوشه‌ای کروناویروس در چین و نگرانی از احتمال موج دوم بیماری در فرانسه گفت: در این رابطه نگرانی وجود ندارد اما با هوشیاری در حال رصد شرایط هستیم.

بازگشایی رستوان ها و کافه ها در فرانسه
رییس جمهوری فرانسه از کاهش قابل توجه محدودیت های اعمال شده برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا خبر داده است. بر این اساس، از امروز رستوران ها و کافه ها در سراسر فرانسه بازگشایی خواهند شد و سفر شهروندان به دیگر کشورهای اروپایی مجاز خواهد بود.شهروندان فرانسه همچنین می توانند از بستگان خود در خانه های سالمندان که از مراکز عمده شیوع ویروس کرونا بودند، دیدن کنند.

کرونا در ترکیه
شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در نرکیه با ثبت 18 فوتی دیگر طی 24 ساعت گذشته به 4 هزار و 825 تن و تعداد افراد مبتلا به 179 هزار و 831 نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 123 هزار نفر گذشت
وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 4233 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است. تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 972 نفر رسیده است.

نگرانی‌ از آغاز موج دوم کرونا در چین
افزایش موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پکن نگرانی‌ها در مورد آغاز موج دوم شیوع کروناویروس در چین را به همراه داشته است.

مقامات پکن از شناسایی 49 مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این شهر خبر دادند و این نگرانی وجود دارد که موج دوم شیوع کروناویروس در پایتخت چین آغاز شود. شمار کل مبتلایان در این کشور تاکنون 83 هزار و 181 نفر گزارش شده است.

همچنین روز شنبه هم ۳۶ مورد دیگر ابتلا به این بیماری شناسایی شده بود. در ۵۰ روز گذشته مورد جدیدی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این شهر گزارش نشده بود.

«سان چونلان» معاون نخست وزیر چین از مقامات این کشور درخواست کرد تدابیر جدی و سختی را اتخاذ کنند چرا که خطر گسترش هر چه بیشتر این بیماری وجود دارد.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، همچنین در سه استان دیگر چین موارد قطعی یا مشکوک به کروناویروس مشاهده شده که به مبتلایان جدید شهر پکن مرتبط است.

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ بیش از ۲۵ هزار مبتلا و ۴۷۸ مرگ
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که با شناسایی ۷۶۱ مورد تازه در شبانه روز گذشته، شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به ۲۵ هزار و ۵۲۷ نفر رسیده است.

همچنین براساس آمارهای رسمی در شبانه روز گذشته ۷ نفر از مبتلایان به این بیماری جان باخته‌اند که با این رقم شمار مجموعی جان باختگان به ۴۷۸ نفر می‌رسد.

شفیق‌الله شهیم، معین این وزارتخانه امروز در یک نشست خبری گفت تاکنون بیش از ۵ هزار از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور بهبود یافته‌اند.

آمار رسمی کرونا در ایران: مرگ ۱۱۳ ایرانی در شبانه روز گذشته
وزارت بهداشت ایران اعلام کرده است که در شبانه روز گذشته ۱۱۳ ایرانی دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۹۵۰ نفر رسیده است.

آمار فوت شدگان ایرانی از روز گذشته مجددا سه رقمی شده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران دو هزار و ۴۴۹ مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته به تعداد مبتلایان در ایران اضافه شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفته است "طی چند روز اخیر موارد بستری ناشی از بیماری کووید-۱۹ در استان‌های تهران، خراسان رضوی و بوشهر در حال افزایش است."

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز مفقود شدن تستهای کرونا در خوزستان را رد کرد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز مفقود شدن ۱۱ هزار تست مربوط به موارد مشکوک به کرونا در خوزستان را "کاملا کذب" خوانده است.

فرهاد ابول نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به تلویزیون دولتی ایران گفته: "این موضوع از سوی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز منتشر نشده بلکه سوال مجری صداوسیما بود که از وی پرسیده است."

او همچنین گفته: "تاکنون ۵۰ هزار و ۳۴۲ نمونه تست در استان خوزستان گرفته شده که ۳۴۶۵ نمونه تست به دلیل برخی اشکالات تکنیکی در نمونه گیری قابل آزمایش نبوده و باید مجدد تست انجام شود."

محمد علوی، سرپرست مرکز بهداشت علوم پزشکی جندی شاپور پیشتر گفته بود ۱۱ هزار نمونه آزمایش کرونا از ۲۹ هزار نمونه‌ای که طی هفته های اخیر از مراجعه کنندگان در اهواز (خوزستان) گرفته شد،گم شده است.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و  246 هزار 894 نفر مبتلا و 6 هزار و 306 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.
در این قاره موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن رو به افزایش است. آفریقای جنوبی، مصر، نیجریه، غنا و الجزایر به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان در این قاره را داشته و بیش از 60 درصد موارد فوتی در آفریقا را تشکیل می‌دهند. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت آفریقای جنوبی بیشترین آسیب را از شیوع کروناویروس متحمل شده و 25 درصد از مجموع موارد ابتلا در این قاره به این کشور اختصاص دارد.

ثبت رکورد موارد روزانه ابتلا به کرونا در مصر
وزارت بهداشت مصر از ثبت رکورد موارد جدید روزانه ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد. مصر روز دوشنبه ۱۶۷۷ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و هم‌چنین ۶۲ مورد مرگ و میر ناشی از آن را به ثبت رساند.

آمارها حاکی از آن است که مصر، پرجمعیت‌ترین کشور جهان عرب تاکنون ۴۴ هزار و ۵۹۸ مورد ابتلا و ۱۵۷۵ مرگ ناشی از کروناویروس جدید را به ثبت رسانده است.

کرونا در مکزیک
بنابر اعلام وزارت بهداشت مکزیک این کشور در بیست و چهار ساعت گذشته 4147 مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را شناسایی کرده که در مجموع تعداد مبتلایان به 146 هزار و 837 نفر رسیده است. همچنین مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در مکزیک به 17 هزار و 141 نفر رسیده است.

ناقلان خاموش، منشاء انتقال خوشه‌ای کرونا در ژاپن
نتایج یک مطالعه در ژاپن نشان می‌دهد که موارد ابتلا به کروناویروس از طریق "انتقال خوشه‌ای" بیشتر از جوانان و ناقلانی که علائم بیماری را ندارند، اتفاق می‌افتد.

تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که منشاء بسیاری از موارد انتقال خوشه‌ایِ کروناویروس در خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانیِ این کشور، از طریق افراد زیر ۴۰ سال و ناقلانی است که علائمی از بیماری در آنان مشاهده نمی‌شود.

یافته‌های بدست آمده، نگرش و درکی جدید نسبت به ناقلان کروناویروس ارائه کرده و بر اهمیت رعایت نکاتی همچون استفاده از ماسک به منظور کند ساختن روند پیشرفت بیماری تاکید دارد.

محققان در این بررسی به ارزیابی وضعیت بیش از ۳۰۰۰ مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ژاپن پرداختند. آنان در بررسی‌های خود ۶۱ خوشه انتقال کروناویروس را که به محیط‌هایی از قبیل مراکز خدمات درمانی، رستوران‌ها، کافه‌ها و محیط‌های کار مرتبط بوده شناسایی کردند.

محققان همچنین ۲۲ بیمار را شناسایی کردند که عامل بروز خوشه‌های مبتلایان در خارج از بیمارستان‌ها بوده‌اند و نیمی از آنان بین ۲۰ تا ۳۹ سال داشته‌اند.

الگوی انتقال ویروسی می‌تواند "تک گیر" یا "خوشه ای" باشد. همچنین انتقال خوشه‌ای به وضعیتی اطلاق می‌شود که پنج نفر یا بیشتر در یک مکان مشترک در معرض ویروس قرار می‌گیرند و در واقع انتقال از طریق افراد خانواده اتفاق نمی‌افتد.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، محققان تاکید کردند: هنوز مشخص نیست آیا فاکتورهای اجتماعی، زیستی یا هر دوی آن‌ها در تفاوت الگوهای انتقال بین افراد جوان و مسن نقش دارد؟
برچسب ها: شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا در ایران ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در جهان ، ویروس کرونا ، ویروس کرونای جدید ، ویروس جدید کرونا ، کروناویروس ، کرونا ، کروناویروس جدید ، کرونای جدید ، آمار مبتلایان به کرونا ، کروناویروس در ایران ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار قربانیان کرونا در چین ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری