کد خبر: ۲۴۲۳۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
رئیس پلیس راهور ناجا گفت که این نیرو با "تخلفات و مظاهر علنی فساد از جمله سگ گردانی، شیشه دودی، آهنگ و صداهای بلند و تظاهر به تفاخر با ماشین های لوکس و گران قیمت" برخورد می کند.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت که این نیرو  با "تخلفات و مظاهر علنی فساد از جمله سگ گردانی، شیشه دودی، آهنگ و صداهای بلند و تظاهر به تفاخر با ماشین های لوکس و گران قیمت" برخورد می کند.

به گزارش اعتدال، سردار سیدکمال هادیانفر گفت: برخورد با تخلفات و مظاهر علنی فساد از جمله سگ گردانی، شیشه دودی، آهنگ و صداهای بلند و تظاهر به تفاخر با ماشین های لوکس و گران قیمت از جمله مواردی است که باید با آن برخورد شود؛ نباید اجازه داد مظاهر علنی فساد گسترده شود.

او این سخنان را در مراسم تکریم و معارفه رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت مطرح کرد.

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا افزود: پلیس راهور بیش از ۶۰ خدمت به مردم ارائه می‌ کند.

وی گفت: ناجا در سال گذشته بیش از ۷۰ میلیون نوع خدمت را ارائه داد که ۳۵ میلیون از این خدمت در قالب 60 خدمتی بود که پلیس راهور ارائه می‌کند یعنی می‌توان گفت که ۵۳ درصد خدماتی که ناجا به ۸۵ میلیون هموطن ارائه داد توسط پلیس راهور انجام شده است.

سردار هادیانفر به ماموریت اصلی پلیس راهور پرداخت و گفت: مدیریت ترافیک در ۲۱۷ هزار کیلومتر جاده های کشور که فقط ۴۵ هزار کیلومتر راه اصلی است اهمیت ویژه‌ای دارد البته از راه‌های روستایی نباید غافل بود چرا که ۱۳ درصد کشته ها در راههای روستایی است.

وی تسهیل در تردد و ارتقاء ایمنی و کاهش حوادث و سوانح و تلفات را از جمله دیگر مأموریت‌های اصلی پلیس راهور ناجا دانست.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت ما شرایط مطلوبی در تصادفات نداریم اگرچه خیلی کار انجام می‌گیرد اما خیلی عقب هستیم و زیبنده نیست که هر ساعت دو نفر جان خود را از دست بدهند.

رئیس پلیس راهور ناجا رعایت حق تقدم با اولویت عابران پیاده, حرکت بین خطوط و ساماندهی توقف و تخلفات ساکن را از جمله موارد مهم و در دستور کار پلیس راهور دانست.
اجرای طرحی جدید برای ساماندهی موتورسیکلت‌سواران در صورت موافقت وزارت کشور

رییس پلیس راهور ناجا با بیان این‌که یکی از ناهنجاری‌های ترافیکی در پایتخت بحث تخلفات موتورسیکلت‌سواران است، اظهار کرد: ما باید در مورد عابران پیاده که حدود شش درصد از جانباختگان تهران را به خود اختصاص داده است و همچنین تخلفات مربوط به مورسیکلت‌سواران طرحی را اجرایی کنیم.

هادیانفر ادامه داد: در همین راستا نیز طرحی از سوی پلیس برای ساماندهی موتورسیکلت‌سواران تدوین شده که این طرح به وزیر کشور ارائه شده که در صورت موافقت ایشان و همچنین تصویب شورای عالی ترافیک طرح اجرایی خواهد شد. ما در این طرح به دنبال این هستیم تا موتورسیکلت‌سواران را با مشارکت خود آنان ساماندهی کرده و تخلفات مربوط به آنها کاهش یابد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز درخواست ما از موتورسیکلت‌سواران این است که حتما از کلاه‌ایمنی استفاده کنند. در خطوط ویژه و پیاده‌روها تردد نکرده و از حرکت خلاف جهت و انجام حرکات نمایشی با موتورسیکلت نیز خودداری کنند اینها مواردی است که در صورت رویت از سوی پلیس برابر قانون با آن برخورد می‌شود و این اقدامات در راستای حفظ جان و سلامت خود موتورسیکلت‌سواران و شهروندان انجام می‌شود.

رییس پلیس راهور ناجا در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که به نظر می‌رسد طرح‌های ترافیکی با جدیت اجرا نشده یا پس از مدتی اجرای آن متوقف می‌شود، اظهار کرد: ببینید 33 دستگاه در بحث ترافیک دارای مسئولیت هستند اما در این میان تنها ناجا و به ویژه پلیس راهور ناجا حضور فعال به خصوص در بحث تصادفات دارند. باید سازمان‌های ویژه نظیر صداوسیما، وزارت ارشاد، وزارت آموزش و پرورش و ... در بحث فرهنگ‌سازی و دیگر موارد نیز پای کار آمده و مشارکت کنند.

هادیانفر ادامه داد: در اجرای طرح‌هایمان ما نیازمند مشارکت و همراهی مردم هستیم مردم باید بخواهند با اجرای طرح‌ها و نظم‌بخشی ترافیک با پلیس مشارکت کنند و واقعیت این است که برخی رفتارهای ترافیکی و آنچه که در مورد ترافیک انجام می‌شود زیبنده کشور ما نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری