کد خبر: ۲۴۲۲۹۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
سیدعلیرضا کریمی
ضمن پوزش از وزیر محترم خارجه نشست اینستاگرامی ایشان را نه پوشش دادیم و نه تحلیلی بر روی آن انجام دادیم. به  هرحال در طول 7سال گذشته بارها گفته و نوشته شد که تیم رسانه ای و اطلاع رسانی دولت فشل و کند است و حالا که در سال پایانی این دولت قرار داریم دیگر کار از کار گذشته و تکرار مکررات نیز صرفا وقت گیر است.لیکن جالب است که حتی در این ماه‌های پایانی دولت نیز این تیم کماکان دسته گل به آب می دهد.

ماجرا از این قرار است که یکی از نزدیکان حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور که گویا در تیم اطلاع رسانی ریاست جمهوری حضور دارد (فرید مدرسی) چندی قبل اطلاع می دهد که به پیشنهاد وی بناست گفتگویی به صورت زنده با محمد جواد ظریف در صفحه اینستاگرام خویش برگزار کند.

همان زمان بسیاری از ناظران رسانه ای به جهات مختلف این موضوع را نقد کردند زیرا این موضوع به صلاح وزیر خارجه نبود و پیش بینی می‌شد خروجی چشمگیر نباشد.اتفاقا همین هم شد.از آنجا که فرید مدرسی سال‌هاست دیگر خبرنگار نیست و صرفا کارهای اقتصادی می‌کند نتوانست مصاحبه مناسبی را ترتیب دهد.

او سال‌ها پیش خبرنگار حوزه بوده و دیگر در این عرصه فعالیت خاصی نداشته است.این اواخر هم صرفا در حمایت و توجیه دولت روحانی پا‌به‌پای آشنا توئیت زده است. بنابر این طبق همان پیش بینی، گفتگوی اینستاگرامی ظریف انعکاس چندانی نداشت و حرف جدیدی مطرح نشد.ضمن آنکه این خبرنگار سابق افکاری نزدیک به جناح اصولگرا دارد و ناظران معتقد بودند اگر بناست چنین گفتگویی ترتیب داده شود نیک بود یک روزنامه نگار برجسته و موجه میزبان وزیر باشد.

وزیرخارجه کشورمان اصولا جزو وزرای سخت مصاحبه است و کمتر می شود به رسانه‌های مختلف وقت دهد جهت یک مصاحبه اختصاصی.از طرف دیگر وی تمایل چندانی نیز برای برگزاری نشست‌های خبری ندارد. مدت‌هاست از آخرین نشست خبری وی می‌گذرد و اخیرا نیز هیچ رسانه ای با وی گفتگوی اختصاصی نداشته است.به نظر می رسد ظریف نیز مانند سایر دولتی‌ها تصور می کند با چند توئیت می تواند ارتباط خود را با مردم حفظ کند.

این درحالیست که حتما وزیرخارجه که فردی دنیا دیده است می داند و تصدیق می‌کند که در کشورهایی که مهد تکنولوژی هستند و در این زمینه در اوج قرار دارند مقامات شان برنامه‌های متنوعی برای برگزاری نشست‌های مطبوعاتی و اختصاصی با نشریات دارند.ولی در ایران ما مسئولان کشور از آن سوی بام به پایین پرت شده اند و هم و غم شان شده مشاور گرفتن از چند توئیتری و بنا به توصیه آنان توئیت زدن!

در مجموع به نظر می رسد محمد جواد ظریف در این فقره یک خودزنی تمام عیار کرده و حتما از بازتاب‌ها به این موضوع رسیده است.هر چند مطلع هستم بسیاری از مشاوران و نزدیکان دلسوز وی، توصیه نموده بودند گفتگو را کنسل کند اما مشخص نبوده چرا وزیر حاضر نبوده خواسته فرد نزدیک به حسام آشنا را رد کند.از آنجا که ظریف به سادگی درخواست‌های متعدد مصاحبه را نمی پذیرد این رویکرد وی در قبال تیم مشاور رئیس جمهور عجیب است.

روزنامه آفتاب یزد


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
|
-
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
0
0
نمیدانم آقای ظریف جز افتضاح در عرصه مذاکرات وجز دیپلماسی التماسی چه هنری دارد که تمام سعی خود را برای برجسته کردنش میکنید؟!!!! مطمئنم نظرم رو سانسور میکنید ولی بهتره یه سر به مردم بزنید تا واقعیت عملکرد این دولت رو از صدر تا ذیل بفهمید البته منظورم قاطبه مردم ایران است نه منطقه اشراف نشین خودتان.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری