کد خبر: ۲۴۲۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۳
بر اساس تازه ترین آمار، تا کنون بیش از هفت میلیون و 270 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 411 هزار نفر در اثر این بیماری فوت کرده اند.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 7 میلیون و 270 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به بیش از 411 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 3 میلیون و 581 هزار و 72 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده است. ویروس کرونا هم اکنون در کشورهای آمریکای جنوبی به خصوص برزیل،‌ پرو و شیلی در حال پیش‌روی است.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و فوت ناشی از آن در منطقه آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

تاکنون در بسیاری از کشورهای درگیر کروناویروس جدید محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

کشورهای روسیه، اسپانیا، بریتانیا، هند، ایتالیا، پرو، آلمان و ایران به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز  سه شنبه 20 خرداد 1399 (9 ژوئن 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

آمریکا در صدر بیش‌ترین آمار مبتلایان به کرونا؛ بیش از دو میلیون و 35 هزار نفر
ایالات متحده آمریکا با بیش از دو میلیون و 35 هزار مورد ابتلا به کرونا بیش‌ترین شمار مبتلایان به این بیماری را در جهان ثبت کرده است. بر اساس آمار دانشگاه جانزهاپکینز تاکنون 113 هزار و 670 تن در این کشور به دلیل کرونا جان باخته‌اند.

مجموع درگذشتگان در برزیل به حدود 38 هزار نفر رسید
با مرگ 528 نفر در اثر کرونا طی شبانه‌روز گذشته در برزیل، مجموع جان‌باختگان در این کشور به  37 هزار 840 نفر رسید.

تا کنون بیش از 719 هزار مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در برزیل گزارش شده است. بدین ترتیب برزیل پس از آمریکا دومین کشور از نظر آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان است.

در برزیل  تعداد واقعی مبتلایان به کرونا بسیار بالاتر از آمار اعلام‌شده است چرا که این کشور از تجهیزات کافی پزشکی برای انجام تست کرونا برخوردار نیست.

کرونا در روسیه؛ شمار جان‌باختگان همچنان رو به افزایش است
دولت روسیه از ابتلای 8 هزار 595 تن دیگر به ویروس کووید-۱۹ در 24 ساعت گذشته خبر داده است. بر این اساس روسیه مجموع مبتلایان کرونا را تاکنون 485 هزار و 253 تن اعلام کرده است. با ثبت و اعلام 171 جان باخته دیگر، تعداد فوتی‌های کرونا در روسیه به 6 هزار و 142 تن رسیده است.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 27 هزار و 136 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 289 هزار و 46 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد.
اسپانیا پنجمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته و در 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.

کرونا در بریتانیا
با ثبت 286 مورد؛ تعداد موارد فوتی ناشی از کرونا در بریتانیا به بیش از 40 هزار و 883 نفر رسیده است.
در شبانه‌روز گذشته 1741 بیمار در سراسر بریتانیا شناسایی شده، بنابراین مجموع مبتلایان به 289 هزار و 140 نفر رسیده است.

کرونا در هند
درحالی که مقامات هند در حال کاهش محدودیت‌ها هستند تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور افزایش یافته است.

وزارت بهداشت هند از شناسایی 276 هزار و 146 بیمار مبتلا به کووید-۱۹ خبر داده است که در میان کشورهای جهان در رتبه ششم قرار دارد.

بیش از ده هزار  و 200 نفر در این کشور در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

یک کمیته پنج نفره از پزشکان ارشد به خبرنگاران محلی گفته است که اگر همین روند ادامه یابد شهر دهلی تا پایان ماه جاری میلادی دستکم ۱۰۰هزار مبتلا به کرونا خواهد داشت و در حال حاضر هر ۱۴ تا ۱۵ روز تعداد مبتلایان دو برابر می‌شود.

نگرانی از آمار صعودی ابتلا در پایتخت هند
در پایتخت هند نزدیک به هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در روز گذشته به ثبت رسید. آن تعداد مبتلایان در این شهر اکنون‌نزدیک به ۳۰ هزار نفر است.

نرخ صعودی ابتلا در دهلی کارشناسان را در این کشور نگران کرده چرا که قرار است به زودی شهر از حالت تعطیل خارج و کسب و کار عادی از سر گرفته شود.

گزارش‌های رسمی می‌گوید تاکنون ۸۰۰ نفر در پایتخت هند بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند.

کرونا؛ کاهش موارد ابتلا به کرونا در زاغه 'اسلامداگ' هند
داراوی، بزرگترین زاغه هند، این هفته شاهد کاهش موارد کووید -۱۹ بود.

این زاغه خانه حدود ۶۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که در فضایی حدود دو و نیم کیلومتر مربع زندگی می‌کنند.

در این زاغه حدود ۲۰۰۰ مورد ابتلا به کرونا شناسایی شده است و به سبب فضای تنگ و جمعیت زیاد، اکنون در بمبئی در کانون توجه قرار دارد.

در حالی که در دو هفته گذشته هر روز ۵۰ مورد به موارد ابتلا در این زاغه اضافه می‌شد، روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا ظرف ۲۴ ساعت به ۱۲ نفر رسید.

شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در پاکستان و بنگلادش
موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای پاکستان و بنگلادش به سرعت در حال افزایش است.

افزایش موارد ابتلا در این سه کشور به دنبال لغو قرنطینه و کاهش محدودیت ها بوجود آمده است.

پاکستان در حال حاضر 108 هزار و 317 مورد ابتلا را تایید کرده است.

در بنگلادش بیش از 71 هزار و 675 نفر تاکنون به کرونا مبتلا شده اند.

آمار مرگ و مرگیر در این کشورها نسبتا پایین گزارش شده است. در  پاکستان 2172 نفر و در بنگلادش 975 نفر جان خود را تاکنون از دست داده اند.

کرونا در آلمان
آلمان از 186 هزار و 461 مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت 8812 بیمار کووید-۱۹ خبر داده است. در 24 ساعت گذشته 29 نفر در آلمان جان خود را از دست داده اند.

کرونا در ایتالیا
شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در ایتالیا  با ثبت 79 فوتی دیگر طی 24 ساعت گذشته به 34  هزار و 43 تن رسیده است که این کشور را از لحاظ شمار قربانیان کرونا در رتبه‌ی چهارم جهان پس از ایالات متحده، انگلیس و برزیل قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا با افزایش 283 مورد جدید در روز گذشته به 235 هزار و 561 نفر رسیده است که این کشور را از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هفتم جهان پس از ایالات متحده، برزیل، روسیه، اسپانیا، انگلیس و هند قرار می‌دهد.

کرونا در پرو
در پرو نیز طبق اعلام وزارت بهداشت این کشور در بیست و چهار ساعت گذشته ۳۱۸۱ مورد جدید ابتلا گزارش شده که به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در پرو به ۱۹۹ هزار و ۶۹۶ نفر رسیده است. همچنین ۱۰۶ مورد فوتی جدید در این کشور گزارش شده که در مجموع تاکنون ۵۵۷۱ نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هشتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 29 هزار و 296 نفر و تعداد افراد مبتلا به 154 هزار و 591 نفر رسیده است.

کرونا در ترکیه
شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در نرکیه با ثبت 18 فوتی دیگر طی 24 ساعت گذشته به 4 هزار و 729 تن و تعداد افراد مبتلا به 172 هزار و 114 نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 108 هزار نفر گذشت
وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 3288 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است. تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 783 نفر رسیده است.

کرونا در چین
به گفته مقامات بهداشتی چین از روز گذشته مواردی که از ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده، 3 مورد بوده است. شمار کل مبتلایان در این کشور تاکنون 83 هزار و 43 نفر گزارش شده است.

محققان هاروارد: شیوع کرونا در ووهان 'زودتر از زمان اعلام شده' بوده است
بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد تصاویر ماهواره ای از ترافیک مقابل بیمارستان های ووهان چین در ماه اوت گذشته ممکن است "نشانگر این باشد که ویروس کرونا خیلی زودتر از زمانی که گفته شده در این منطقه شیوع یافته باشد."

محققان این دانشگاه گفته‌اند که تصاویر ماهواره ای نشانگر افزایش ترافیک در مقابل پنج بیمارستان ووهان از اواخر ماه اوت تا دسامبر ۲۰۱۹ است.

همزمان با این افزایش ترافیک جستجوهای اینترنتی در مورد اطلاعات مربوط به علایمی چون سرفه و اسهال هم در آن دوره زمانی افزایش یافته بود.

مقامات چین در ۳۱ دسامبر گذشته برای اولین بار مشاهده چندین مورد از بیماری ذات الریه با علت نامشخص را به سازمان بهداشت جهانی گزارش کرده بودند.

کرونا در تاجیکستان؛ افزایش شمار مبتلایان نسبت به بهبودیافته‌ها در شبانه‌روز اخیر
وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان می گوید در شبانه‌روز اخیر در این کشور ۸۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است.

به گفته این نهاد، در بیست و چهار ساعت اخیر در تاجیکستان ۵۲ بیمار کووید۱۹ بهبود یافته‌اند. مقامات می‌گویند، تا عصر امروز (سه‌شنبه‌، ۹ ژوئن) در مجموع ۴۶۹۰ نفر در تاجیکستان به این بیماری مبتلا شده و شمار کل بهبودیافته‌ها به ۲۸۱۵ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت تاجیکستان امروز تعداد جانباخته‌ها را مثل شش روز پیش ۴۸ نفر اعلام کرد. این در حالیست که به گفته استانداری بدخشان تاجیکستان تنها در این منطقه کوهستانی ۲۲ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

بعد از نشر این خبر، بسیاری آمار رسمی جانباخته‌ها از کرونا در تاجیکستان را زیر سؤال می‌برند. به گفته آنها، اگر آمار رسمی جانباخته‌ها در یک استان بدخشان ۲۲ نفر است، امکان ندارد در مناطق دیگر کشور تنها ۲۶ نفر از ویروس کرونا جان سپرده‌اند.

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ ۵۴۲ مبتلا و ۱۵ جان‌باخته در شبانه‌روز گذشته
وزارت صحت/بهداشت افغانستان می‌گوید در یک شبانه روز گذشته ۵۴۲ مورد جدید کرونا در این کشور شناسایی شده‌اند و شمار مجموعی مبتلایان این بیماری در این کشور اکنون به ۲۱۴۵۹ نفر رسیده است.

به گفته این وزارتخانه ۱۵ نفر نیز در روز گذشته در نتیجه بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و آمار رسمی جان باختگان بر اثر این بیماری هم به ۳۸۴ نفر افزایش یافته است.

وزارت صحت همچنین از ثبت ۴۸۰ مورد بهبودیافته از کرونا خبر داد و اعلام کرد که اکنون شمار بهبودیافتگان به ۲۶۵۱ نفر رسیده است.

آمار رسمی کرونا در ایران: شناسایی ۲ هزار و ۹۵ بیمار جدید
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در ایران شناسایی شدند که ۹۰۱ نفر از آنها بستری شده اند.

به گفته دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۴ بیمار کووید۱۹ در ایران جان خود را از دست دادند.

مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۸ هزار و ۴۲۵ نفر رسیده است.

کرونا در ایران؛ وضعیت استان هرمزگان 'بحرانی است'
دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در حال حاضر وضعیت استان هرمزگان بحرانی است.

به گفته دکتر فرشیدی "برای بستری بیماران کووید نوزده در استان هرمزگان باید سه برابر ظرفیت تخت‌های فعلی برنامه ریزی شود اما متاسفانه در ستاد کشوری برای استان‌هایی که در وضعیت قرمز و بحران کرونا قرار دارند بطور جداگانه تصمیم‌گیری نشده است و ظرفیت استان در مواجهه با این بحران با مشکل و چالش همراه خواهد بود".

بر اساس این گزارش ظرفیت بخش های اختصاص داده شده به بیماران مبتلا به ویروس کرونا پر شده است و به گفته دکتر فرشیدی توجه به افزایش روزانه ابتلا به این بیماری، انتظار می رود که طی هفته آینده وضعیت نامساعدتری از شرایط فعلی پیش رو باشد.

 سنندج 'در شرایط قرمز قرار دارد'
صدیق جدید الاسلامی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داده که تعداد مبتلایان به کرونا در سنندج نسبت به دوره اول شیوع این بیماری ۲ برابر شده است.

او گفت: "اگر مردم اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، باید منتظر موج بحرانی این بیماری باشیم."

به گفته جدید الاسلامی با توجه به آخرین آمار مبتلایان به کرونا، سنندج با بیشترین تعداد در وضعیت قرمز قرار دارد بطوریکه از تعداد ۱۹۳ مورد بستری بیمار مبتلا به کرونا در استان ۱۲۱ مورد مربوط به سنندج است.

معاوت دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفته "در موج اول این بیماری همه موارد محدودیت و موازین بهداشتی رعایت شد اما با باز شدن ادارات و برخی اماکن مردم فکر کردن کرونا تمام یا ضعیف شده است که متاسفانه این باوری اشتباه و منجر به افزایش تعداد مبتلایان شد".

کرونا در مکزیک
بنابر اعلام وزارت بهداشت مکزیک این کشور در بیست و چهار ساعت گذشته ۲۹۹۹ مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را شناسایی کرده که در مجموع تعداد مبتلایان به ۱۲۰ هزار و ۱۰۲ نفر رسیده است. همچنین مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در مکزیک به ۱۴ هزار و ۵۳ نفر رسیده است.

به رغم آمار تصاعدی ابتلا به کرونا و مرگ و میر در اثر آن دولت مکزیک در آغاز هفته جاری برخی محدویت‌های اعمال‌شده برای مقابله با کرونا را لغو کرد. به عنوان مثال برخی از کارهای خدماتی غیر ضروری می‌توانند کارشان را از سر بگیرند.

رییس‌جمهور مکزیک، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور از یک "وضعیت جدید" سخن گفته که کشورش باید خود را برای آن آماده کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری