کد خبر: ۲۴۱۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
در گزارش وال‌استریت جورنال به نقل از یک منبع آگاه آمده است : دفتر کنترل دارایی‌‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC) در حال بررسی برای افزودن حدود ۵۰ نفتکش ایران به فهرست سیاه به خاطر همکاری آنها با دولت مادورو در ونزوئلا است.
روزنامه وال‌استریت جورنال در گزارشی اعلام کرد که دولت آمریکا در حال بررسی اقدامات بیشتری برای قطع ارتباط نفتی ایران و ونزوئلا است و از همین رو، قصد دارد ده‌ها نفتکش ایرانی دیگر را تحریم کند.

به گزارش اعتدال، در این گزارش که روز سه‌شنبه ۲۰ خرداد منتشر شد به نقل از یک منبع آگاه آمده است که دفتر کنترل دارایی‌‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفَک) در حال بررسی برای افزودن حدود ۵۰ نفتکش ایران به فهرست سیاه به خاطر همکاری آنها با دولت مادورو در ونزوئلا است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، یک روز پیشتر اعلام کرد تحریم‌هایی که شش ماه پیش علیه شرکت کشتیرانی ایران و یک شرکت وابسته به آن به نام «ای‌-سِیل» (E-Sail) در شانگهای، اعلام شده بود، به اجرا درآمده است.

مایک پمپئو در زمان اعلام این تحریم‌ها مدعی شده بود که فشار حداکثری تا تغییر رفتار  جمهوری اسلامی ایران، ادامه خواهد داشت.

مایک جانسون،‌ نماینده جمهوریخواه ایالت لوئیزیانا و رئیس کمیته مطالعاتی جمهوریخواهان که بزرگترین کمیته پارلمانی محافظه‌کار در مجلس نمایندگان آمریکا است، روز دوشنبه (۱۹ خرداد) در گفت‌وگویی اختصاصی با آدام کریدو، خبرنگار ارشد امنیت ملی روزنامه «واشنگتن فری بیکِن» از ارائه یک طرح بسیار گسترده که ایران و برخی دولت های مخالف آمریکا از جمله چین و روسیه، را هدف قرار می‌دهد، خبر داد.

بر اساس این بسته تحریمی جدید دولت آمریکا از رفع تحریم‌های ایران بدون رضایت مجلس نمایندگان و سنا منع می‌شود. در زمینه رفع تحریم‌های تسلیحاتی نیز این طرح تحریم‌های تازه‌ای را بر صنایع تسلیحاتی کشورهایی چون روسیه و چین در صورت فروش سلاح به ایران و همچنین بانک‌هایی که به ایران در این زمینه تسهیلات می‌دهند در نظر خواهد گرفت.

این در حالی است که یک مقام ارشد آمریکا نیز در روزهای گذشته گفت که دولت این کشور در حال انجام رایزنی‌های برای تهیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای در شورای امنیت با هدف تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است.

«برایان هوک»، نماینده دولت آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه گذشته گفت که دولت این کشور در حال انجام رایزنی‌هایی با متحدان منطقه‌ای خود جهت تهیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای در شورای امنیت با هدف تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است. پایگاه «نشنال» با گزارش این خبر نوشت برایان هوک همچنین خواستار حمایت جهانی از تلاش‌های آمریکا برای تمدید این تحریم‌ها شده است. چین و روسیه که از حق وتوی قطعنامه‌ها در شورای امنیت برخوردار هستند تا کنون به صراحت مخالفت خودشان را با تلاش‌های آمریکا در این خصوص اعلام کرده‌اند.

خرداد ۱۳۹۷،‌ مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحد راهبرد و استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران را شرح داد و ضمن اعلام فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی، مدعی شد واشنگتن آماده مذاکره با تهران در صورت تغییر رفتار ایران است.

او ۱۲ شرط آمریکا برای مذاکره با ایران برای رسیدن به توافق جدید را اعلام کرد.


واشنگتن: دادوستد با شرکت کشتیرانی ایران خطر تحریم‌های اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی را در پی دارد
شورای امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه در توییتی نوشت: شرکت کشتی‌رانی جمهوری‌ اسلامی با پشتیبانی از برنامه‌های نظامی، موشک‌های بالیستیک و هسته‌ای ایران در حال نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان مل است. دادوستد با شرکت کشتی‌رانی جمهوری‌ اسلامی ممکن است خطر مواجه شدن با تحریم‌های اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی را به همراه داشته باشد.

در ادامه توییت آمده است: فشار حداکثری تا زمانی که ایران دیگر تهدیدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی نباشد، ادامه خواهد یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری