کد خبر: ۲۴۱۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
بر اساس تازه ترین آمار، تا کنون بیش از هفت میلیون و 153 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 407 هزار نفر در اثر این بیماری فوت کرده اند.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 7 میلیون و 153 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به بیش از 407 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 3 میلیون و 495 هزار و 883 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده است. ویروس کرونا هم اکنون در کشورهای آمریکای جنوبی به خصوص برزیل،‌ پرو و شیلی در حال پیش‌روی است.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آمریکای جنوبی به ویژه برزیل و مکزیک به دو کانون جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

تاکنون در بسیاری از کشورهای درگیر کروناویروس جدید محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

کشورهای روسیه، اسپانیا، بریتانیا، هند، ایتالیا، پرو، آلمان و ایران به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز  دوشنبه 19 خرداد 1399 (8 ژوئن 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19

نیوزیلند عاری از ویروس کرونا شد
در پی تایید مقامات بهداشتی نیوزیلند مبنی بر نابودی ویروس کرونا در این کشور و اینکه در حال حاضر هیچ بیمار مبتلا به کرونا در نیوزیلند وجود ندارد، تقریبا تمام محدودیت‌های اعمال‌شده برای مقابله با شیوع کرونا در نیوزیلند لغو شد.

جسیندا آردرن، نخست‌وزیر این کشور گفت با شنیدن این خبر که در حال حاضر بیمار مبتلا به کرونا در نیوزیلند وجود ندارد از خوشحالی رقصیده است اما هشدار داد که مطمئن است در آینده باز هم موارد جدیدی از ابتلا در این کشور دیده خواهد شد.

بیش از دو هفته است که هیچ مورد جدیدی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در نیوزیلند دیده نشده است.

او گفت: "در حالی که ما اکنون در سلامت بیشتر و موقعیت محکم‌تری قرار داریم اما همچنان برگشتن به زندگی قبل از دوران کرونا آسان نیست. از این پس تمرکز و اراده‌ای را که صرف سلامت خود کردیم بر بازسازی اقتصادی متمرکز خواهیم کرد."

خانم آردرن که بسیاری او را یکی از موفق‌ترین رهبران جهان در مقابله با کرونا می‌نامند گفت: "هنوز کار تمام نشده است اما تردیدی نیست که موفقیت بزرگی است" و در جمله‌ای کوتاه از همه مردم نیوزیلند تشکر کرد.

نیوزیلند یکی از سخت‌گیرانه‌ترین قرنطینه‌ها را بین کشورهای جهان اجرا کرد و یکی از موفق‌ترین کشورها در مقابله با کرونا بود.

از ساعت ۱۲ دیشب به وقت محلی سطح هشدار ویروس کرونا در نیوزیلند به مرحله اول، پایین‌ترین مرحله در سیستم چهار مرحله‌ای هشدار کاهش یافت.

محدودیتهای مرتبط با کرونا در نیوزیلند برداشته می‌شود
با رسیدن موارد ابتلا به کرونا به صفر؛ نیوزیلند تا ساعات آینده تمامی محدودیتهای وضع شده را لغو می‌کند.

نیوزیلند در سسیستم چهار مرحله‌ای اعلام شده به مرحله اول برخواهد گشت که در آن فاصله‌گذاری اجتماعی دیگر الزامی نیست، اجتماعات عمومی محدودیتی ندارد هر چند مرزها بسته می‌ماند.

مرزهای نیوزیلند بسته می‌ماند
نخست وزیر نیوزیلند گفته علیرغم اینکه موارد تازه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به صفر رسیده، مرزها همچنان بسته می‌ماند.

به گفته نخست وزیر نیوزیلند مرزهای اولین خط دفاعی کشور برای مقابله با ورود ویروس کرونا است.

آمریکا در صدر بیش‌ترین آمار مبتلایان به کرونا؛ بیش از دو میلیون نفر
ایالات متحده آمریکا با بیش از دو میلیون و 15 هزار مورد ابتلا به کرونا بیش‌ترین شمار مبتلایان به این بیماری را در جهان ثبت کرده است. بر اساس آمار دانشگاه جانزهاپکینز تاکنون 112 هزار و 778 تن در این کشور به دلیل کرونا جان باخته‌اند.

اولین مرحله کاهش محدودیت‌ها در نیویورک
در حالی که ایالت نیویورک با داشتن حدود ۴۰۰ هزار مورد ابتلا و تایید مرگ ۳۰ هزار نفر در اثر کرونا، مرکز اپیدمی بیماری در آمریکا محسوب می‌شود، مقامات این شهر از کاهش محدودیت‌ها خبر داده است.

در شهر نیویورک که بدترین وضعیت را در آمریکا داشته از هر ۲۰ نفر یک نفر آلوده به ویروس کرونا هستند.

تعداد مبتلایان جدید به ۵۰۰ مورد روزانه کاهش یافته است که این تقریبا نصف هفته های گذشته است. ساکنان این شهر باید بیرون از خانه ماسک بزنند.

از امروز حدود ۴۰۰ هزار کارگر می‌توانند به سر کار خود برگردند و کارخانه‌های تولیدی و مغازه‌ها در اولین مرحله کاهش محدودیت‌ها باز می‌شود.

وضعیت همه گیری کرونا در آمریکای لاتین
در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین شمار مبتلایان به ویروس کرونا به سرعت در حال افزایش است. کارشناسان بهداشتی می‌گویند که این منطقه اکنون به کانون بیماری تبدیل شده است.

برزیل بیش از 690 هزار مورد ابتلا به این بیماری را ثبت کرده و در جایگاه دوم در جهان قرار گرفته است. کشورهای دیگر منطقه، از جمله مکزیک، شیلی و پرو نیز برای مهار بیماری تلاش می کنند.

در زیر وضعیت مرگ و میر ناشی از این بیماری در منطقه و نمودار مقایسه آمریکای لاتین با کشورهای اروپایی را می بینید.

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19


مجموع درگذشتگان در برزیل به بیش از 37 هزار نفر رسید
با مرگ 1234 نفر در اثر کرونا طی شبانه‌روز گذشته در برزیل، مجموع جان‌باختگان در این کشور به  37 هزار 312 نفر رسید. تنها در ساعات گذشته 813 نفر به آمار فوتی های برزیل اضافه شده است.

تا کنون بیش از 694 هزار مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در برزیل گزارش شده است. بدین ترتیب برزیل پس از آمریکا دومین کشور از نظر آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان است.

در برزیل  تعداد واقعی مبتلایان به کرونا بسیار بالاتر از آمار اعلام‌شده است چرا که این کشور از تجهیزات کافی پزشکی برای انجام تست کرونا برخوردار نیست.

کرونا در روسیه؛ شمار جان‌باختگان رو به افزایش است
دولت روسیه از ابتلای 8 هزار 985 تن دیگر به ویروس کووید-۱۹ در 24 ساعت گذشته خبر داده است. بر این اساس روسیه مجموع مبتلایان کرونا را تاکنون 476 هزار و 658 تن اعلام کرده است. با ثبت و اعلام 112 جان باخته دیگر، تعداد فوتی‌های کرونا در روسیه به 5 هزار و 971 تن رسیده است.

شهردار مسکو برنامه کاهش محدودیت‌ها در این شهر را اعلام کرد. این درحالی است که آمار ابتلای روزانه در این شهر همچنان حدود دو هزار نفر در هر شبانه روز است. از فردا محدودیت ماندن اجباری در خانه لغو می‌شود و از یک هفته دیگر کافه‌ها، رستوران‌ها، کتابخانه‌ها و باغ وحش باز خواهد شد.

اوج شیوع کرونا در لهستان
لهستان بالاترین تعداد ابتلا به کرونا را دیروز در اروپا گزارش داد: ۵۷۵ مورد. این افزایش آمار به دلیل شیوع بیماری در چند معدن زغال سنگ در این کشور است.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 27 هزار و 136 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 288 هزار و 797 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد.
اسپانیا پنجمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته و در 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.

با ثبت ۵۵ مورد؛ تعداد موارد فوتی ناشی از کرونا در بریتانیا به پیش از شروع محدودتیها برگشت
بنابر اعلام منابع رسمی، تعداد موارد فوتی ناشی از کرونا در بریتانیا طی شبانه روز گذشته ۵۵ نفر ثبت شده است؛ با این تعداد، موارد فوتی در این کشور به زمان پیش از اعمال محدودیتها در این کشور از دوم فروردین برگشته است. از دوشنبه مسافران ورودی به این کشور باید دو هفنه در قرنطینه بمانند.

بیمارستان‌های شهر لندن هم در شبانه روز گذشته هیچ موردی از مرگ در اثر کرونا گزارش ندادند.

بریتانیا با بیش از چهل هزار و ۵۰۰ مرگ بعد از آمریکا بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا را در جهان دارد.

در شبانه‌روز گذشته ۱۲۰۵ بیمار در سراسر بریتانیا شناسایی شده است که این نیز پایین ترین آمار ابتلا در یک شبانه‌روز است. معمولا دوشنبه‌ها آمار رسمی در بریتانیا کمتر است اما امروز از دوشنبه‌های معمول هم کمتر بوده است.

شرکت نفت و گاز 'بی‌پی' ۱۰ هزار نفر از نیروی خود را تعدیل می‌کند
شرکت نفت و گاز بریتانیایی "بی‌پی" اعلام کرده به دلیل کاهش جهانی تقاضای نفت در پی شیوع کرونا، قصد دارد ۱۰ هزار نفر از نیروی خود را تعدیل کند. این شرکت در اوج شیوع کووید-۱۹ این برنامه را به تعویق انداخته بود اما امروز به کارمندانش گفته تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۰) حدود ۱۵ درصد از نیروی کار این غول نفتی شغل خود را از دست می‌دهند. شیوع کرونا و بسته شدن مرزها بهمراه تعطیلی صنایع باعث افت شدید تقاضا در بازار نفت شد که این کاهش قیمت نفت را در بر داشت. در ابتدای سال جاری میلادی قیمت هر بشکه نفت برنت ۶۶ دلار بود که در اوج شیوع قیمت آن به کمتر از ۲۰ دلار هم رسید و اخیرا تا ۴۲ دلار هم بالا رفته است.

با افت قیمت نفت، بسیاری از شرکتهای نفتی در جهان هزینه‌های خود را کاهش داده‌اند یا برنامه‌هایی در این زمینه دارند.

مسافران ورودی به بریتانیا از امروز باید دو هفته قرنطینه شوند
مسافران ورودی به بریتانیا از امروز تحت دو‌ هفته قرنطینه خانگی قرار می‌گیرند. برخی از گروه‌ها مثل کارگران حمل و نقل جاده‌ای و‌ مسافران از جمهوری ایرلند از اجرای این دستورالعمل مستثنا هستند.

این تصمیم به اعتراض شرکت‌های هوایی منجر شده که از زمان شیوع ویروس کرونا خسارات فراوانی متحمل شده‌اند.

آزمایش کرونا در فرودگاه وین
در حالیکه دولت بریتانیا از امروز قرنطینه دو هفته‌ای برای مسافران ورودی به این کشور را اجرایی کرده است، دولت اتریش در فرودگاه وین روال متفاوتی را آغاز کرده است.

شهروندان اتریشی در هنگام ورود و خروج از فرودگاه وین به مقاصد دیگر می‌توانند با آزمایش کرونا از قرنطینه دو هفته‌ای دوری کنند.

جواب این آزمایش حدود سه ساعت طول می‌کشد و هزینه آن صد و نود یورو اعلام شده است.

هند؛ کاهش محدودیت‌ها همزمان با افزایش تعداد مبتلایان و پر شدن بیمارستان‌ها
درحالی که مقامات هند در حال کاهش محدودیت‌ها هستند تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور افزایش یافته است.

از امروز، دوشنبه ۸ ژوئن، بازارچه‌ها، رستوران‌ها، معابد و ادارات دولتی باز شده است و می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

این در حالی است که مقامات شهر دهلی اعلام کردند تخت‌های بیمارستانی پایتخت فقط مخصوص شهروندان و ساکنان این شهر خواهد بود.

این تصمیم در پی پر شدن بیمارستانهای این شهر از بیمار و خودداری از پذیرش بیماران جدید اعلام شده است.

در روزهای اخیر کشور هند و به ویژه شهر دهلی شاهد افزایش شدید مبتلایان به کرونا بوده است.

فقط در شهر دهلی، پایتخت ۲۷ هزار مورد کرونا و مرگ ۷۶۱ بیمار تایید شده است.

هند از شناسایی ۲۶۵ هزار و ۸۶۹ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ خبر داده است که در میان کشورهای جهان در رتبه ششم قرار دارد.

بیش از هشت هزار نفر در این کشور در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

یک کمیته پنج نفره از پزشکان ارشد به خبرنگاران محلی گفته است که اگر همین روند ادامه یابد شهر دهلی تا پایان ماه جاری میلادی دستکم ۱۰۰هزار مبتلا به کرونا خواهد داشت و در حال حاضر هر ۱۴ تا ۱۵ روز تعداد مبتلایان دو برابر می‌شود.

گزارش بیش از ۶۰۰ مورد ابتلا در شبانه‌روز اخیر در کشمیر هند
کشمیر تحت کنترل هند بیش از ۶۰۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را در شبانه روز اخیر گرارش کرده است. کل آمار مبتلایان این منطقه در حدود ۴ هزار نفر است.

از زمان برقراری قرنطینه که از اوایل فروردین برقرار شده، بیش از ۴۰ شبه نظامی توسط نیروهای امنیتی هند کشته شده اند اما مقام های با هدف جلوگیری از مراسم تدفین با حضور گسترده مردم، اجساد را به خانواده‌ها تحویل نداده اند.

این تصمیم اعتراضاتی را در کشمیر تحت کنترل هند برانگیخته است.

شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در پاکستان و بنگلادش
موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای پاکستان و بنگلادش به سرعت در حال افزایش است.

افزایش موارد ابتلا در این سه کشور به دنبال لغو قرنطینه و کاهش محدودیت ها بوجود آمده است.

پاکستان در حال حاضر 103 هزار و 671 مورد ابتلا را تایید کرده است.

در بنگلادش بیش از 68 هزار نفر تاکنون به کرونا مبتلا شده اند.

آمار مرگ و مرگیر در این کشورها نسبتا پایین گزارش شده است. در  پاکستان 2067 نفر و در بنگلادش 930 نفر جان خود را تاکنون از دست داده اند.

کرونا در آلمان
آلمان از 186 هزار و 149 مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت 8783 بیمار کووید-۱۹ خبر داده است. در 24 ساعت گذشته تنها 7 نفر در آلمان جان خود را از دست داده اند.

کرونا در ایتالیا
شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در ایتالیا  با ثبت 65 فوتی دیگر طی 24 ساعت گذشته به 33 هزار و 964 تن رسیده است که این کشور را از لحاظ شمار قربانیان کرونا در رتبه‌ی چهارم جهان پس از ایالات متحده، انگلیس و برزیل قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا با افزایش 280 مورد جدید در روز گذشته به 235 هزار و 278 نفر رسیده است که این کشور را از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هفتم جهان پس از ایالات متحده، برزیل، روسیه، اسپانیا، انگلیس و هند قرار می‌دهد.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 29 هزار و 209 نفر و تعداد افراد مبتلا به 154 هزار و 188 نفر رسیده است.

کرونا در ترکیه
شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در نرکیه با ثبت 19 فوتی دیگر طی 24 ساعت گذشته به 4 هزار و 711 تن و تعداد افراد مبتلا به 171 هزار و 121 نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 105 هزار نفر گذشت
وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 3369 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است. تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 746 نفر رسیده است.

کرونا در چین
به گفته مقامات بهداشتی چین از روز گذشته مواردی که از ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده، تنها 4 مورد بوده است. شمار کل مبتلایان در این کشور تاکنون 83 هزار و 40 نفر گزارش شده است.

دانشجویان در ووهان چین به دانشگاهها برگشتند
بعد از ماهها، دانشجویان در ووهان چین با حضور در سر کلاس به دانشگاهها برگشتند.

ویروس کرونا برای اولین بار در همین شهر گزارش شد.

از دانشجویان خواسته شده که فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و ماسک بزنند. همچنین هنگام ورود به دانشگاه درجه حرارت بدن آنها اندازه‌گیری می‌شود.

در شهر ووهان چین ۵۰ هزار مورد ابتلا به کرونا تایید شد و ساکنان این شهر ۷۶ روز را در قرنطینه سختگیرانه گذراندند.

جمعه گذشته مسئولان این شهر اعلام کردند که هیچ موردی از ابتلا به ویروس دیده نشده اما حدود ۲۰۰ نفر که علائم مشکوک دارند همچنان تحت نظر مراقبت‌های پزشکی قرار دارند.

از ابتدای ماه گذشته میلادی (مه) دولت محلی ووهان برنامه بازگشت تدریجی دانشجویان را اعلام کرد.

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان حدود ۲۱ هزار و جان باختگان ۳۶۹ نفر
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که در شبانه روز گذشته پس از تست ۹۷۸ نمونه، ۵۷۵ مورد مثبت کرونا در این کشور شناسایی شده و اکنون شمار مبتلایان کرونا به ۲۰ هزار ۹۱۷ نفر رسیده است.

طی این مدت دوازده نفر نیز در نتیجه بیماری کووید ۱۹ در این کشور جان باخته و شمار جان باختگان این بیماری به ۳۶۹ نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت همچنین ۳۲۹ مورد بهبودی از بیماری کووید ۱۹ را در یک شبانه روز گذشته ثبت کرده و با این موارد شمار بهبودیافتگان به ۲۱۷۱ نفر رسیده است.

موارد تازه شناسایی شده این بیماری شامل، ۱۹۳ مورد در کابل، ۱۵۱ مورد در هرات، در قندهار و هلمند هر کدام ۳۹ مورد ، در پکتیا و وردک هر کدام ۷ مورد ، ۲۳ مورد در ننگرهار، در بادغیس و پروان هر کدام ۱۳ مورد، ۵ مورد در تخار، ۲۲ مورد در لوگر، در نیمروز و غور هر کدام ۱۰ مورد ، ۳ مورد در لغمان، ۲۶ مورد در کنر، ۸ مورد در زابل، یک مورد در بدخشان و پنج مورد در دایکندی است.

شمار مبتلایان کرونا در افغانستان در حالی افزایش یافته که دوره قرنطینه و محدودیت‌های رفت و آمد در این کشور برای سه ماه دیگر تمدید شد اما با وجود هشدارها کمتر کسی آن را رعایت می‌کند یا جدی می‌گیرد.

آمار رسمی کرونا در ایران: تعداد کل فوت شدگان به ۸۳۵۱ نفر رسید
به گفته کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت ایران تاکنون ۱۷۳ هزار و ۸۳۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۰ نفر در شبانه روز گذشته، جان باختگان کرونا در ایران به ۸۳۵۱ نفر رسیده است.

دولت ایران روز اول اسفند ۱۳۹۸ ساعاتی مانده به برگزاری انتخابات مجلس یازدهم رسما از شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

کرونا در ایران؛ خوزستان در وضعیت قرمز و هشت استان در وضعیت هشدار است
کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفته است استان خوزستان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و استان‌های هرمزگان، کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خراسان رضوی در وضعیت هشدار هستند.

جهانپور گفته "بر اساس همه شواهد و مطالعات و توصیه‌های جهانی، همچنان شستن مکرر دست‌ها برای ۲۰ ثانیه با آب و صابون، رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک به خصوص در هنگام حضور در تجمعات و فروشگاه‌ها به قوت خود باقی است".

کرونا در مکزیک
بر اساس آمار مقامات رسمی کشور مکزیک تعداد کشته شدگان بر اثر بیماری کووید ۱۹  مجموعا تاکنون 13 هزار و 699 نفر در اثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. تنها در 24  ساعت 188 مرگ جدید بر اثر این بیماری ثبت شده ‌است. همچنین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حال حاضر در مکزیک 117 هزار و 103 نفر است.

به رغم آمار تصاعدی ابتلا به کرونا و مرگ و میر در اثر آن دولت مکزیک در آغاز هفته جاری برخی محدویت‌های اعمال‌شده برای مقابله با کرونا را لغو کرد. به عنوان مثال برخی از کارهای خدماتی غیر ضروری می‌توانند کارشان را از سر بگیرند.

رییس‌جمهور مکزیک، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور از یک "وضعیت جدید" سخن گفته که کشورش باید خود را برای آن آماده کند.

کرونا در تاجیکستان؛ تفاوت آمار رسمی و غیررسمی
بر اساس گزارشهای رسمی، در شبانه‌روز اخیر ۸۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در تاجیکستان شناسایی شده است.

وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان از بهبود ۹۰ بیمار دیگر کووید-۱۹ در بیست و چهار ساعت اخیر خبر داده است. مقامات بهداشتی تاجیکستان گفته‌اند که طی یک روز گذشته کسی در این کشور از این بیماری جان خود را از دست نداده است.

شمار رسمی جانباخته‌های ویروس کرونا در تاجیکستان ۴۸ نفر گزارش شده است. طبق گزارشهای رسمی تعداد کل مبتلایان کرونا در تاجیکستان تا عصر امروز (دوشنبه، ۸ ژوئن) به ۴۶۰۹ نفر رسیده و از آغاز شیوع این ویروس در آخر ماه آوریل ۲۷۶۳ نفر یا ۶۰ درصد مبتلایان بهبود یافته‌اند.

اما بر اساس آماری که امروز برای نخستین بار در صفحه ویژه "ویروس کرونا تاجیکستان" در تلگرام به زبان روسی منتشر شد، تا روز یکشنبه، ۷ ژوئن ۳۰۱۲۰ نفر در تاجیکستان به کرونا مبتلا شده و ۲۰۵۵۴ نفر بهبود یافته‌اند.

این منبع شمار جانباخته‌های بیماری کووید-۱۹- در تاجیکستان را ۷۷۱ نفر گزارش کرده است. مقاماهای تاجیک تا به این ساعت در مورد آمار غیررسمی مبتلایان، بهبودیافته‌ها و جانباخته‌های کرونا در این کشور اظهار نظری نکرده‌اند.

دانش آموزان آفریقای جنوبی به مدرسه‌ها بازمی‌گردند
با کاهش محدودیت‌های مرتبط با کرونا در آفریقای جنوبی، دانش آموزان در این کشور به طور تدریجی به مدرسه بازمی‌گردند.
در مرحله اول دانش آموزان دو مقطع هفتم و دوازدهم و در مراحل بعد دیگر دانش آموزان به آنها می‌پیوندند.

آفریقای جنوبی تا کنون پنجاه هزار موارد ابتلا و حدود هزار مورد فوتی را تا کنون گزارش کرده است.

محدودیت گردهمایی در دانمارک به ۵۰ نفر افزایش یافت
محدودیت گردهمایی در دانمارک از ۱۰ نفر به ۵۰ نفر افزایش یافته است.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در دانمارک ۱۲ هزار نفر و تعداد فوت شدگان بر اثر بیماری کووید-۱۹ تا کنون ۵۸۹ نفر بوده است.

دانمارک تصمیم گرفته است از هفته آینده اجازه ورود گردشگر به برخی از کشورهای اروپای مشخص را صادر کند.
برچسب ها: جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19 ، جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19 ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار کرونا در کشور ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، کروناویروس ، کرونا ، کروناویروس جدید ، بیماری کرونا ، بیماری کووید 19 ، بیماری کرونا ویروس
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری