کد خبر: ۲۴۱۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
۱۰۰ کشتی باربری و کانتیری به فهرست تحریم‌های ضدایرانی وزارت خزانه داری آمریکا اضافه شده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا برای این کشتی‌ها از سه برچسب «ایران» [IRAN]، «مقررات تحریم‌های مربوط به اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی» [NPWMD] و «مقررات تحریم مالی ایران» [IFSR] استفاده کرده است.
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا لیست مرتبط با تحریم‌های اعمالی علیه خطوط کشتی‌رانی ایرانی را بروزرسانی کرد.

به گزارش اعتدال، دفتر کنترل‌ دارایی‌های خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه  با بروزرسانی فهرست تحریم‌های مرتبط با خطوط کشتی‌رانی ایرانی، تغییراتی را در فهرست SDN (افراد ویژه بلوک‌شده) به وجود آورده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه داری آمریکا با اعلام لیست این کشتی‌ها و نفتکش‌ها اعلام کرد اصلاحیه انجام شده برای آن است که این کشتی‌ها در موضوع منع اشاعه تسلیحات اتمی و همچنین تحریم جامع آمریکا علیه ایران نیز طبقه‌بندی شوند.

در لیست جدیدی که خزانه‌داری آمریکا منتشر کرد نام بیش از ۱۰۰ کشتی ایرانی به چشم می‌خورد.

برخی از این کشتی‌ها به بهانه «ارتباط با خطوط کشتی‌رانی ایران تحریم شده‌اند و برای برخی دیگر علاوه بر این بهانه‌های دیگری هم ذکر شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا برای این کشتی‌ها از سه برچسب «ایران» [IRAN]، «مقررات تحریم‌های مربوط به اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی» [NPWMD] و  «مقررات تحریم مالی ایران» [IFSR] استفاده کرده است.

پامپئو آذرماه سال گذشته اعمال تحریم علیه این دو شرکت را اعلام کرده و گفته بود این تحریم‌ها از روز ۸ ژوئن اجرایی می‌شوند.

هرچند شرکت خطوط کشتی‌رانی ایران پیش از آن تاریخ هم در فهرست تحریم‌ها قرار داشتند اما تحریم‌هایی که آذرماه اعلام شد، از این منظر تازگی داشت که بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۳۸۲ و دو برچسب «اشاعه تسلیحات کشتار جمعی» و «مقررات تحریم‌های مالی ایران» صادر می‌شد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در توضیح خود در مورد آثار این تحریم‌ها، به صراحت عنوان کرده که اقدام تازه این کشور ارسال دارو و اقلام انسانی به ایران را محدود می‌کند.

در صفحه پرسش و پاسخ‌های خزانه‌داری آمریکا، در این رابطه آمده است: «ایالات متحده مجوزها و معافیت‌های گسترده‌ای ذیل تحریم‌ها دارد که اجازه فروش محصولات زراعی، غذا، دارو و تجهیزات پزشکی به ایران توسط افراد آمریکایی یا غیرآمریکایی را می‌دهد. اما این مجوزها و معافیت‌ها عموما تراکنش با افرادی که ذیل فرمان اجرایی ۱۳۳۸۲ تحریم شده‌اند را شامل نمی‌شود.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری