کد خبر: ۲۴۱۷۶۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
نماینده آمریکا در امور ایران گفت: درهای مذاکره با تهران در خصوص مسائل هسته‌ای و دیگر موضوعات باز است اما تا کنون گفت‌ وگوها فقط به آزادی زندانیان محدود بوده است. ما مایلیم که ایران، دیپلماسی را با دیپلماسی پاسخ دهد.
نماینده آمریکا در امور ایران با تکرار برخی مواضع بی‌اساس گفت که واشنگتن به تحریم‌های سنگین علیه ایران تا آمدن این کشور پای میز مذاکره ادامه می‌دهد.

به گزارش اعتدال، «برایان هوک» نماینده آمریکا در امور ایران با تکرار برخی مواضع بی‌اساس گفت که واشنگتن به تحریم‌های سنگین علیه ایران تا آمدن این کشور پای میز مذاکره ادامه می‌دهد.

برایان هوک درباره تبادل زندانیان مدعی شد: دیپلماسی آمریکا بار دیگر جواب داد. ما درباره آزادی دومین آمریکایی مذاکره کردیم. هرچند خوشحالیم که ایران در دو مذاکره قبلی سازنده عمل کرد اما کارهای بیشتری باید انجام شود. آمریکا خواستار آزادی باقر نمازی و سیامک نمازی و مراد طاهباز و توضیح کامل درباره سرنوشت رابرت لوینسون است. دیپلماسی با ایران هرگز یک فرایند خطی نیست و من هیچگاه تا زمان نهایی شدن درباره به نتیجه رسیدن دیپلماسی اطمینان ندارم.

وی در ادامه گفت: هر تعامل دیپلماتیکی که به نتیجه برسد موجب اعتمادسازی است . این کار در حوزه کنسولی اعتمادسازی می‌کند اما همچنین می‌تواند این اعتماد را ایجاد کند که ما می‌توانیم درباره توافق‌ها و پیشبرد منافع هر دو کشور مذاکره کنیم. هیچ شکی نیست که اگر بتوانیم به توافقی جامع که ما کلیات آن را ترسیم کرده‌ایم دست پیدا کنیم این منافع مردم ایران را پیش خواهد برد.

وی افزود: مسیر مذاکرات بیشتر با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور و سایر مسائل همچنان باز است ولی این مذاکرات تا کنون به موضوع آزادی زندانیان محدود بوده است.

نماینده آمریکا در امور ایران که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد با ادعای این‌که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا مسیر دیپلماسی با ایران در پیش گرفته است، گفت که گمان می‌کنیم که دلایل خوبی برای آمدن ایران به میز مذاکره وجود دارد. رئیس جمهوری آمریکا مایل است به توافقی جدید با ایران دست یابد. این مساله مربوط به ایران است. رئیس جمهوری  سالهای زیادی است که درهای دیپلماسی را باز نگاه داشته و در همین مدت سه بار با کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) دیدار کرده است. بنابراین مایلیم که ایران دیپلماسی ما را با دیپلماسی جواب بدهد اما این مساله مربوط به ایران است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا
|
-
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
0
0
نماینده احمق دولت آمریکا در امورایران ازیک طرف ادعا می کند که درهای مذاکره آمریکا با تهران باز است واز طرف دیگر می گوید که ماخواهان یک توافق باایران براساس معیارهایی که قبلا تدوین کرده ایم هستیم یعنی همان 12شرط قبلی وبه معنی دیگر تسلیم محض وبی چون چرا ی ایران مانند گاوشیرده (عربستان). وتازمانی که این تفکر مغرورانه وقلدرمابانه درآمریکاییها وجود ندارد مذاکره بعید است به نتیجه برسد چراکه ما یک بار با آمریکا ودیگر قدرتهای جهانی برجام را امضاء کردیم واین نشان می دهد که دولت آمریکا به هیچ قرارداد بین المللی پایبند نیست مخصوصا دولت فعلی آمریکا که از بسیاری از قراردادهای بین المللی تسلیحاتی ، آب وهوا وبرجام و...به صورت یک طرفه خارج شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری