کد خبر: ۲۴۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱
صادق زیباکلام
قبل از آغاز به کار مجلس، اين انتظار منطقي بود که مجلس يازدهم به خاطر ساختاري که پيدا کرده و به خاطر شناختي که از نماينده‌هاي آن وجود دارد، مجلسي تند باشد که يکي از کارهاي مهم خود را گلوله باران دولت دوازدهم بداند. برخي معتقد بوده‌اند که اين مجلس کار خود را با هجمه به دولت آغاز خواهد کرد. انتظار مي‌رود که نماينده‌هايي که به طيف تندرو نزديکي و تعلق خاطر دارند، يکي پس از ديگري در نطق‌هاي افتتاحيه، دولت روحاني را به باد حملات و انتقادات شديد بگيرند و در عرصه داخلي آن را متهم به برنامه‌هاي ناموفق اقتصادي کرده، تورم بالاي 30‌درصد و کسر بودجه را که حداقل شامل نيمي از هزينه‌هاي سال جاري تخمين زده مي‌شود، دليلي روشن بدانند. البته به زبان ساده‌تر مي‌شود گفت که در ماه سوم سال جاري هم چندان روشن نيست که دولت مي‌خواهد نيمي از هزينه‌هايش را از کجا جبران کند. علاوه بر اين، دولت را به خاطر عدم مديريت صحيح توزيع خودرو و کرونا مورد انتقاد و حمله قرار خواهند داد. بيکاري و ... موضوعات ديگري خواهند بود که عليه دولت بيان مي‌شود. برخي از آنان حتي صحبت از استيضاح و برکناري دولت را مطرح خواهند کرد و در يک کلام احتمالا مجلس يازدهم ظرف روزهاي آينده به‌گونه‌اي سخن خواهند گفت که تمام مشکلات و مصائب کشور ناشي از عملکرد دولت دوازدهم است. صد البته که توجهي به ريشه‌هاي اصلي مشکلات نخواهند شد. دولت را متهم خواهند نمود که نتوانسته اقتصاد مقاومتي را دنبال کند تا تحريم‌ها نتوانند به اقتصاد ايران آسيب وارد کنند و در عين حال اين سخن را مطرح نمي‌کنند که علت تحريم‌ها چه بوده است؟ ‌گيريم که دولت روحاني نتوانسته گام‌هاي اصولي در زمينه اقتصاد مقاومتي بردارد اما چرا تحريم‌ها به‌وجود آمدند؟ اينها مسائلي است که به آن نخواهند پرداخت. برخي از آنها به ريشه‌ها و علت‌ها خود را کم‌توجه نشان خواهند داد و همه توان خود را در تمرکز بر معلول‌ها به کار خواهند بست. يعني همان سياستي که بيش از 3 سال است در مورد دولت به کار بسته‌اند و به‌گونه‌اي در شيپور خود مي‌دمند که گويي فقط روحاني است که کار خود را درست انجام نمي‌دهد و ساير بخش‌ها همه درست مشغول انجام وظيفه بوده‌اند و مثل ساعت با دقت کار مي‌کردند و مشکل فقط عملکرد دولت روحاني بوده است. آتش توپخانه سه سال است که دولت دوازدهم را گلوله باران مي‌کند و مردم کلام ديگري جز حمله به روحاني نشنيده‌اند. اما از سال آينده ديگر دولت روحاني وجود نخواهد داشت، آن زمان بايد ديد که آنها مي‌خواهند مشکلات را بر سر چه کسي خالي کنند. چون ديگر ظريف، نوبخت و روحاني در کار نيستند. مقصود اين نيست که دولت روحاني بدون عيب و نقص بوده، از جمله مشکلات دولت روحاني اين بوده که در پيگيري مطالبات 24‌ميليون راي‌دهنده ثبات لازم نشان نداد اما واقع مطلب اين است که هر کس ديگري هم رئيس‌جمهور شود، تفاوت چنداني با آقاي روحاني نخواهد داشت چرا که وقتي قرار است به‌عنوان مثال در بودجه سال 99 بر اساس يک‌ميليون بشکه صادرات نفت بسته شود و در نتيجه تحريم‌ها نمي‌توانيم يک‌ميليون بشکه صادر کنيم، هر کس ديگري که جاي آقاي روحاني باشد، چه گامي مي‌تواند بردارد؟


انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
1
واقعا چقد حقیره این شخص تو همین مجلس متوجه میشی مدیریت یعنی چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
1
امثال زیبا کلام مصداق کامل وتام وتمام ابوجهل هستند که فقط خواسته خود را میبینند و به هیچ منطقی سرخم نمیکنند..ایشان اگر خود آمریکا بیاید وبگوید من بدترین حکومت ورفتار وفرهنگ عالم را دارم،باز هم همه را مستقیم و غیرمستقیم و با صراحت ویا کنایه به نوکری آمریکا وغرب ترغیب وتشویق میکند و به هیچ صراطی هم مستقیم نمیشود البته ابوجهل هم در دوران خودش ودر میان کفار به ابوحکم و استاد مشهور بود!!!
مهمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
1
زیباکلام: هرکس هم جای روحانی بیاید، وضع همین است

واقعا

اگر این بود، چرا به هر دری می زدید که دیگران نشوند ؟
چرا همین الان به هر دری می زنید، تا دیگران نشوند ؟

لطفا شما را به هر چه اعتقاد دارید و ندارید
قسم می دهم که
لطفا دخالت نکنید تا دیگران بیایید و آنوقت شما بیایید و هرچه گفتید درست است !
حسین
|
-
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
0
0
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
0
1
اگه جای روحانی باشه بله درسته. ولی نباید جای روحانی باشه، باید از جاش بلند بشه و کار کنه. این مهم رو امثال شماها و طیف همفکران قادر به درک نیستید. چون کلا فازتون کاری نیست، حرافی و سیاست بازیه.
دلواپس سابق
|
-
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
0
0
دست پیش گرفتی و پیشگویی می کنی نشون می ده خودن هم به بی عرضگی ظیف تون اعتقاد داری و حقیرانه می خواهی وانمود کنی موضعگیریهای دیگران از سر عناد و مخالفت هست چقدر پستی که هنوز علت تحریمها را اصولگرا ها می دانی نه سیاستهای ذلیلانه و حقیرانه خودتان در مقابل استکبار. امثال شما لیاقت عکس العمل هم نداری. هرچند متاسفانه تعدادی هرجند کم دوروبرت جمع می شوند.
راستی پولهایی که از مردم برای زلزله زده های کرمانشاه جمع کرده بودی چکار کردی؟!
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری