کد خبر: ۲۴۱۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از پنج میلیون و 743 هزار نفر عبور کرد. شمار قربانیان نیز از 354 هزار نفر گذشته است.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از پنج میلیون و 743 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به 354 هزار و 884 نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها بیش از دو میلیون و 470 هزار و 836 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

تاکنون در چندین کشور درگیر با بیماری کووید-۱۹ محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این بیماری برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین روسیه و برزیل به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده است. ویروس کرونا هم اکنون در کشورهای آمریکای جنوبی به خصوص برزیل،‌ پرو و شیلی در حال پیش‌روی است.

برزیل نیز با پشت سر گذاشتن کشورهای اروپایی که زمانی کانون این بحران بودند، اکنون در جایگاه دوم جدول است. 

کشورهای قدرتمند قاره اروپا یعنی روسیه، اسپانیا، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه و آلمان به ترتیب جایگاههای سوم تا هشتم این جدول را به خود اختصاص داده‌اند و اگرچه تحت فشار مردم مجبور به کاهش مقررات قرنطینه شدند، اما هر روز نیز شاهد ابتلا و مرگ شمار قابل توجهی از شهروندانشان هستند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز چهارشنبه 7 خرداد 1399 (27 مه 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آمار جدید مبتلایان و جان باختگان جهانی کرونا
آمار جدید مبتلایان و جان باختگان جهانی کروناکرونا در آمریکا: کاهش محدودیت‌ها در پایتخت

آمار ثبت‌شده از مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده به یک میلیون و 736 هزار نفر نزدیک می‌شود و شمار جان‌باختگان به بیش از 101 هزار نفر رسیده است. در آمریکا تا کنون حدود ۱۵ میلیون آزمایش کرونا انجام گرفته است.
در ادامه کاهش محدودیت‌ها، مقام‌های پایتخت آمریکا هم اعلام کرده‌اند که از روی جمعه محدودیت‌ها را کمتر می‌کنند. شهردار واشنگتن ساعتی پیش اعلام کرد که از روی جمعه رستوران‌ها می‌توانند در فضای باز و با حفظ دو متر فاصله بین میزها، مشتری بگیرند. فروشگاه‌هایی که اقلام غیرضروری می‌فروشند می‌توانند جلوی فروشگاه و برای تحویل در خودرو جنس بفروشند، آرایشگاه‌ها می‌توانند با وقت قبلی و رعایت ملاحظات ایمنی و حفظ فاصله کارشان را از سر بگیرند، و مهدکودک‌ها می‌توانند به صورت محدود بازگشایی شوند. پیش‌تر کارشناسان گفته بودند در واشنگتن تا یک ماه دیگر و شاید بیشتر، ظرفیت آزمایش کرونا و ردگیری افرادی که در معرض مبتلایان قرار گرفته‌اند، به اندازه‌ای می‌رسد که می‌توان به سمت کاهش محدودیت‌ها رفت.

در پی شیوع کرونا کارزار انتخاباتی ترامپ و ‌بایدن به اسنپ‌چت منتقل می‌شود
بحران کرونا که همچنان جان افراد بیشتری را در ایالات متحده آمریکا می‌گیرد، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو را وادار کرده تا شیوه تبلیغات خود را تغییر دهند و به جای پخش تراکت در محوطه دانشگاه‌ها و برگزاری میتینگ‌های پر شور در میان جوانان، به ابزارهای نوین تبلیغات در اپلیکشین اسنپ‌چت روی آورند.

به این ترتیب اپلیکیشن اسنپ‌چت با ۲۲۹ میلیون کاربر، به میدان جدیدی برای دوئل دونالد ترامپ و جو بایدن تبدیل می‌شود.

انتخاب این اپلیکیشن برای تبلیغات این دو رقیب سیاسی، پس از بررسی امتیازات آن نسبت به دیگر ابزارهای موجود در شبکه‌های اجتماعی انجام شد، از جمله حضور پررنگ نسل زد (۱۸ تا ۲۳ ساله‌ها) و نسل هزاره (۲۴ تا ۳۹ ساله‌ها)در این اپلیکیشن که در مجموع بیش از ۳۵ درصد از کل جمعیت رای دهندگان آمریکا را تشکیل می‌دهند.

به نظر می‌رسد کاربرانی که از شبکه‌های اجتماعی سنتی‌تر از جمله فیسبوک و توییتر استفاده می‌کنند، عمدتا به نسل‌های قدیمی‌تر تعلق داشته باشند.

هر دو نامزد با این تغییر استراتژی تبلیغاتی مشکلی ندارند. کن فارناسو، سخنگوی کارزار انتخاباتی ترامپ اعلام کرد: «از آنجا که ما همیشه برای تبلیغ روی ابزارهای دیجیتالی متمرکز بوده‌ایم، انتقال صد درصدی کمپینمان به فضای دیجیتال، برایمان یک جابجایی طبیعی محسوب می‌شود.»

با این وجود فارناسو بر این عقیده است که چنین جابجایی برای کمپین جو بایدن به آسانی ممکن نیست. او بویژه به این موضوع اشاره دارد که تعداد کاربران حساب دونالد ترامپ در اسنپ‌چت در هشت ماه گذشته سه برابر شده است و به یک و نیم میلیون نفر رسیده است.

شمار مشترکین حساب جو بایدن هنوز اعلام نشده است. با این وجود آقای بایدن چند روز پیش از این، در جریان یک مصاحبه که روی اسنپ‌چت منتشر شد، اطمینان داد که کارزار تبلیغاتی او حتی بصورت آنلاین هم می‌تواند موفق باشد.

از دیگر دلایل استفاده از این اپلیکیشن برای تبلیغات ریاست جمهوری پیش‌رو، تمایل شرکت فناوری اسنپ‌اینک برای توسعۀ بیشتر فعالیتهایش همگام با زندگی دموکراتیک مردم آمریکا است.

پیش از این در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ میلادی آمریکا، بیش از ۴۵۰ هزار جوان برای رای دادن از مسیر این اپلیکیشن ثبت نام کرده بودند و از آن زمان تا کنون نیز هر ماه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار کاربر جدید برای استفاده از این خدمات به مجموع کاربران این اپلیکیشن اضافه شده‌اند.

شمار جانباختگان کرونا در برزیل همچنان رو به افزایش است
سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که آمریکای لاتین به کانون بحران شیوع کرونا تبدیل شده و در این منطقه وضعیت برزیل بسیار وخیم تر است. 
کارشناسان حوزه بهداشت و درمان در برزیل گفته اند که به علت نبود آزمایش کرونا، آمار واقعی بیماری ممکن است بسیار بیشتر از شمار رسمی باشد. 
نمودارها نشان دهنده آمار روزانه برزیل و همچنین کشورهایی است که سرعت افزایش شمار جانباختگان در آنها زیاد است.
بر اساس آمار مقامات رسمی برزیل تاکنون 396 هزار و 166 شهروند این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. شمار قربانیان در برزیل به 24 هزار و 746 نفر رسیده است.

آمار جدید مبتلایان و جان باختگان جهانی کرونا
آمار جدید مبتلایان و جان باختگان جهانی کرونا

کرونا در روسیه
مقامات روسیه اعلام کردند که در شبانه روز گدشته 161 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان باخته اند. 

ستاد مبارزه با ویروس کرونا در روسیه همچنین گفته است در 24 ساعت گذشته 8 هزار و 338 نفر ویروس گرفته اند که در نتیجه شمار مبتلایان کرونا در این کشور به 370 هزار و 380 نفر رسیده است.

بر اساس آمار منتشرکرده این ستاد از آغاز شیوع ویروس کرونا در روسیه 3 هزار و 968 نفر جان خودرا از دست داده اند.

روسیه ازنظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا پس از آمریکا و برزیل در رده سوم قرار دارد.

کرونا در اسپانیا 
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 27 هزار و 117 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 283 هزار و 339 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد.

اسپانیا چهارمین آمار مرگ را در جهان دارد.

کرونا در آلمان
آلمان از 467 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و فوت 42 بیمار کووید-۱۹ خبر داده است.  تعداد فوتی‌های کرونا به 8 هزار و 522 تن رسیده است.

کرونا در ایتالیا
شمار کل جان‌باختگان ویروس کرونا در ایتالیا به 33 هزار و 72 تن رسیده است که در رتبه‌ی سوم جهان پس از آمریکا و انگلیس از لحاظ تعداد قربانیان قرار گرفته است.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به بیش از 231 هزار و 139  نفر رسیده است که پس از ایالات متحده، روسیه، اسپانیا، انگلیس و برزیل دارای بیشترین تعداد مبتلایان در جهان است. طی 24 ساعت گذشته 117 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 28 هزار و 530 نفر و تعداد افراد مبتلا به 182 هزار و 722 نفر رسیده است. 

آمار رسمی کرونا در بریتانیا
مقامات بهداشتی بریتانیا اعلام کردند که 412 مورد جدید مرگ در اثر ابتلا به کرونا در این کشور ثبت شده است و آمار کشته شدگان به37 هزار و 460 نفر رسیده است.

وزارت بهداشت بریتانیا می‌گوید که تا عصر امروز نتیجه آزمایش کرونا 2013 نفر دیگر مثبت بوده است و مجموع افرادی که آزمایش آنها در بریتانیا مثبت بوده 267 هزار و 240 نفر گزارش شده است.

وزارت بهداشت اعلام کرده است که به دلیل یک "مشکل فنی" نمی تواند اعلام کند که در شبانه روز گذشته چند آزمایش کرونا انجام شده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 78 هزار نفر گذشت
وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 1815 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است. تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 425 نفر رسیده است.

کرونا در هند
هند از ابتلای بیش از 7259 هزار مورد جدید در شبانه روز گذشته خبر داده است. طی 24 ساعت گذشته 190 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

1 مورد جدید ابتلا به کرونا در چین
چین که نخستین کشوری بود که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه چهاردهم در جدول جهانی و پس از کانادا قرار گرفته است. وزارت بهداشت چین اعلام کرده است طی یک شبانه‌روز تنها 1 مورد جدید از ابتلا به کرونا در سراسر چین ثبت شده است.

کرونا در تاجیکستان؛ ۱۵۸ مورد تازه ابتلا ثبت شد
وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان ازبرابری شمار مبتلایان و بهبودیافته‌ها از کرونا در شبانه‌روز اخیر در این کشور خبر داده است.
در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کووید-۱۹ شناسایی شده و همزمان ۱۵۸ تن بهبود یافته‌اند. مقامات بهداشتی تاجیکستان می‌گویند، در شبانه‌روز اخیر کسی در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان نداده است. به این ترتیب، شمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در تاجیکستان به ۳ هزار و ۴۲۴ تن رسیده است. از آغاز شیوع این ویروس در این کشورهزار و ۵۷۵ تن هم بهبود یافته‌اند. 
تعداد جانباخته‌ها مانند روز گذشته ۲۷ تن گزارش شده است. بر اساس گزارش وزارت بهداشت تاجیکستان ۲ هزار و ۵۰۱ تن در بیمارستان‌ها بستری هستند. در ۲۴ ساعت اخیر در مجموع ۳۸۵ تن از مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

منع برگزاری جشن‌ عروسی در تاجیکستان به دلیل شیوع کرونا
کمیته دین، تنظیم عنعنه‌ و جشن و مراسم تاجیکستان با ارسال تلگرامی به مسئولان محلی در همه شهرها و نواحی این کشور، برگزاری جشن‌های عروسی را ممنوع کرده است. به گفته افشین مقیم، سخنگوی کمیته دین، این مقررات به دلیل شیوع بیماری کووید-۱۹ و توصیه‌های ستاد مقابله با این بیماری در تاجیکستان اتخاذ شده و "تا به اعتدال آمدن وضع" ادامه‌ خواهد داشت.
همزمان آقای مقیم به بی بی سی گفت که "داماد و عروس‌ها می‌توانند ازدواج خود را در محضر ثبت و زندگی مشترکشان را آغاز کنند اما آنها حالا نمی‌توانند جشن عروسی برگزار کنند." کمیته دین تاجیکستان می‌گوید از سه هفته پیش این مقررات را اعمال کرده اما آن وقت ماه رمضان ادامه‌ داشت و معمولاً در این ماه در تاجیکستان عروسی برگزار نمی‌شود.
کمیته دین، تنظیم عنعنه‌ و جشن و مراسم تاجیکستان گفته که پس از به پایان رسیدن ماه رمضان شهروندان زیادی به بخش‌های محلی این کمیته مراجعه کرده و خواستار دریافت مجوز برای جشن‌های عروسی شده‌اند.
بر اساس قانون برای برگزار کردن جشن‌های عروسی در رستوران‌ها یا محیط خانه، شهروندان باید اجازه مقامات محلی را دریافت کنند. در جشن‌های عروسی در تاجیکستان تنها تا ۱۵۰ مهمان می‌توان دعوت کرد و جشن عروسی باید از ۳ ساعت بیشتر ادامه‌ نیابد. هر‌ سال در تاجیکستان تا ۸۰ هزار مورد ازدواج ثبت می‌شود.


۵۶ تن به شمار جان باختگان کرونا در ایران افزوده شدند
سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در ساعت گذشته ۵۶ تن از مبتلایان به کرونا جان باخته‌اند و به این ترتیب مجموع جان باختگان به هفت هزار و ۵۶۴ تن رسیده است. کیانوش جهانپور همچنین گفته که از ظهر دیروز بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۲ هزار و ۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع مبتلایان به این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ تن رسیده است.

شیوع کرونا در کرمانشاه 'نگران کننده' است
محمود رضا مرادی، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزایش ابتلا به کرونا را در این استان "بسیار نگران کننده" توصیف کرده و گفته "در صورتی‌که این روند ادامه یابد به طور قطع با طغیان بیماری مواجه می‌شویم." به گزارش ایرنا شیوع بیماری کرونا در استان کرمانشاه تا ۱۰ روز پیش روند نزولی داشته ولی در حال حاضر هیچ شهری در این استان وضعیت سفید ندارد.

کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۶۲۵ مورد جدید ابتلا و مرگ ۷ نفر دیگر
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که با شناسایی ۶۲۵ مورد جدید کرونا در شبانه روز گذشته، شمار مجموعی مبتلایان به کووید۱۹ در این کشور به ۱۲ هزار و ۴۵۶ نفر رسیده است.
وحید مجروح، معاون این وزارتخانه امروز در یک نشست خبری گفت در روز گذشته هفت نفر از مبتلایان جان باخته‌اند که با این رقم شمار مجموعی جان باختگان به ۲۲۷ نفر می‌رسد.
موارد جدید شامل ۳۶۰ مورد در کابل، ۱۰۸ مورد در هرات، ۵۰ مورد در بلخ، ۲۶ مورد در پروان، ۲۴ مورد در تخار، ۵ مورد در ننگرهار، ۹ مورد در بغلان، ۸ مورد در لغمان، ۲ مورد در بامیان، ۸ مورد در غور، ۹ مورد در پنجشیر، ۱۴ مورد در کنر، یک مورد در سمنگان و یک مورد در قندوز بوده‌اند.
مجروح تاکید کرد که تنها ۵۰ درصد از موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در ۱۲ روز گذشته شناسایی شده‌اند.
معاون وزارت صحت عامه تصریح کرد که به دلیل عدم رعایت محدودیت‌ها از سوی شهروندان و افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، محدودیت‌ تردد روزانه در کابل برای مدت نامعلومی تمدید می‌شود.
کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 119 هزار 741 نفر مبتلا و 3 هزار و 542 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.


ترکمنستان در مرزهایش با افغانستان مراکز آزمایش کرونا ایجاد می‌کند
ارگ ریاست جمهوری افغانستان خبر داده است که قربان‌قلی بردی محمدوف، رئیس‌جمهوری ترکمنستان در تماسی تلفنی با همتای خود در این کشور گفته کشورش می‌خواهد در گذرگاهای مرزی تورغندی و اندخوی افغانستان دو مرکز آزمایش سریع کرونا ایجاد کند. همچنین تمام کامیون‌‌ها و محموله‌‌های تجاری که از مرز دو کشور عبور می‌کنند قرار است ضدعفونی شوند.
محمد اشرف غنی از پیشنهاد رئیس‌جمهوری ترکمنستان استقبال کرده و آن را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا مهم خوانده است. ارگ اضافه کرده که دو طرف همچنین درباره به گسترش روابط اقتصادی منطقه‌ای و حل مشکلات ترانزیتی حرف زده‌اند.

ژاپن یک تریلیون دلار به مقابله با آثار اقتصادی کرونا اختصاص می‌دهد
دولت ژاپن یک بسته تشویقی به ارزش ۱/۱ تریلیون دلار برای مقابله با تبعات اقتصادی کرونا تصویب کرده است. این بسته شامل پرداخت‌های مستقیم می‌شود. دولت شینزو آبه نگران است که اقتصاد این کشور به دلیل شیوع کرونا دچار رکود بیش‌تری شود. 
این بسته ۱۱۷ تریلیون ینی پس از آن به تصویب می‌رسد که بسته‌ مالی مشابه‌ای ماه گذشته به همین منظور در نظر گرفته شده بود. مجموع این دو بسته مالی برابر با حدود ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی سومین اقتصاد جهان است. 

بازگشایی مدارس و افزایش ناگهانی مبتلایان کرونا در کره جنوبی
همزمان با بازگشایی مدارس، کره جنوبی با ثبت ۴۰ مورد ابتلا به کرونا در یک روز، با جهش ناگهانی تعداد مبتلایان در دو ماه گذشته مواجه شده است. بیشتر این ۴۰ نفر در یک کلوپ شبانه ویروس را به همدیگر منتقل کرده‌اند. بعد از پنج ماه تعطیلی، دو میلیون دانش‌آموز به مدرسه‌‌ها بازگشته‌اند هرچند دمای بدن آنها بررسی می‌شود و باید یک متر فاصله داشته باشند و در یک اپلیکیشن درباره وضعیت سلامت خود و نشانه‌های احتمالی بیماری گزارش بدهند.

کرونا؛ آرژانتین یک منطقه مسکونی زاغه‌نشین‌ها را به طور کامل حصار کشید
آرژانتین یک منطقه آلونک‌نشین در حومه بوینوس آیرس را به طور کامل حصار کشید. این منطقه زاغه نشین به مدت ۱۵ روز محصور شده و هیچ کس نمی‌تواند بدون اجازه خارج یا داخل شود. 
علت این موضوع نگرانی از شیوع کرونا اعلام شده است.
خبرگزاری فرانسه گزارش کرده که این محل ۳۰۰۰ نفر جمعیت دارد. 
پلیس اطراف این منطقه را حصار کشیده و در حال گشت زنی است.
تا روز دوشنبه نزدیک ۸۴ مورد ابتلا به کرونا در این شهرک شناسایی شده بود.
مجموعا ۳۵۰ هزار زاغه‌نشین در پایتخت آرژانتین زندگی می‌کنند.

آمريكای لاتین، کانون تازه کرونا در جهان
سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که آمریکای لاتین به کانون تازه شیوع ویروس کرونا در جهان تبدیل شده است.

به گفته این سازمان، برزیل بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در این منطقه را دارد.
متخصصان بهداشتی در برزیل هشدار داده اند که شمار واقعی مبتلایان و تلفات ناشی از این بیماری در برزیل بسیار بیشتر از آمار رسمی است.

دانشگاه واشنگتن در یک بررسی پیش‌بینی‌ کرده که شمار قربانیان ناشی از کرونا در برزیل، در اواسط مرداد ماه به ۱۲۰ هزار تن برسد که ۵ برابر رقم فعلی تلفات در این کشور است.
این پیش‌بینی بعد از آن صورت گرفت که شمار قربانیان روزانه در برزیل از آمریکا پیشی گرفت و در روز دوشنبه به ۸۰۷ مورد رسید، در حالی که این رقم در آمریکا ۶۲۰ نفر بود.

با شیوع بیشتر کرونا در برزیل، دولت آمریکا ورود مسافران خارجی از برزیل به این کشور را ممنوع کرد و کیلی مک انانی، سخنگوی کاخ سفید، گفت شهروندان خارجی تا ۱۴ روز پس از خروج از برزیل نمی‌توانند به آمریکا سفر کنند.

آمریکا پیش از این محدودیت هایی را برای سفر شهروندان خارجی از چین، ایران، منطقه شنگن، بریتانیا و ایرلند به این کشور اعلام کرده بود.

آمریکا خود با بیشتر از یک میلیون و ۶۰۰ هزار بيمار شناسایی شده و نزدیک به یکصد هزار مورد مرگ مبتلایان، در رده نخست جهان از جهت شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

اما این تنها شیوع بیشتر کرونا در برزیل نیست که نگرانی ها را برانگیخته است. بلکه شیوع روزافزون این بیماری در دیگر کشورهای آمریکای لاتین هم باعث هشدارهای سازمان های جهانی شده است. از جمله سازمان دیده بان حقوق بشر هشدار داده که سیستم بهداشتی ونزوئلا آمادگی مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور را ندارد و این مشکل هم خطری برای خود این کشور و هم برای کل منطقه خواهد بود.

ونزوئلا حدود ۱۲۱۱ مورد تایید شده از ابتلای به ویروس کرونا و ۱۱ مورد تلفات ناشی از آن را دارد. 
اما سازمان دیده بان حقوق بشر می گوید آمار واقعی مسلما بیشتر از این ارقام است زیرا انجام تست های قابل اعتماد و شفافیت کافی در این کشور وجود ندارد.

این سازمان به نقل از کاتلین پیج از دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا می گوید وضعیت نامناسب در ونزوئلا ممکن است باعث شود مردم این کشور را ترک کرده و به کشورهای مجاور بروند که این خود موجب فشار بیشتر بر سیستم بهداشتی کشورهای همسایه خواهد بود.
ایوان دوکه، رییس جمهوری کلمبیا وضعيت ونزوئلا را به یک بمب ساعتی تشبیه کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری