کد خبر: ۲۴۱۱۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
شناسایی ۱۸۶۹ بیمار و ۵۹ فوتی جدید کووید۱۹؛
از دیروز تا امروز بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۸۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۳۵۹ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۸۶۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور خبر داد .

به گزارش اعتدال، دکتر جهانپور در این باره گفت‌: از دیروز تا امروز سوم خرداد بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۸۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

وی افزود: از بین مبتلایان جدید، ۳۸۶ مورد بستری و ۱۴۸۳ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر رسید.

به گفته وی، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۳۵۹ نفر رسید.

جهانپور با بیان اینکه خوشبختانه تا کنون ۱۰۴ هزار و ۷۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. افزود:‌ ۲۶۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی این را هم گفت که تا کنون ۷۸۱ هزار و ۲۸۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است. تاکید کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.


در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ۳ خرداد ۱۳۹۹ آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

این جدول در حال تکمیل است

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی        
2 آذربایجان غربی        
3 اردبیل ۳۸   ۱۸۲۵ ۲۵۵۹
4 اصفهان(به‌جزکاشان)        
5 البرز        
6 ایلام ۱۴ ۶۰ ۷۰۸ ۸۸۵
7 بوشهر        
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۷ ۲۹ ۵۳۱ ۵۷۷
10 خراسان جنوبی ۴ ۴۵ ۵۹۶ ۶۴۴
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی        
13 خوزستان ۵۲۴ ۴۳۶ ۸۶۰۹ ۹۹۲۹
14 زنجان      
15 سمنان(به‌جزشاهرود)       ۵۵۸
16 سیستان‌وبلوچستان        
17 فارس ۱۰۸     ۵۴۳۸
18 قزوین        
19 قم        
20 کردستان ۴۵ ۱۴۶ ۱۳۵۷ ۲۴۳۹
21 کرمان ۱۸ ۷۰   ۱۴۲۱
22 کرمانشاه        
23 کهگیلویه و بویراحمد ۵ ۹   ۶۲۹
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان        
27 مازندران        
28 مرکزی        
29 هرمزگان        
30 همدان        
31 یزد        

***شناسایی ۵۲۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خوزستان

۵۲۴ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان شناسایی شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته این تعداد مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است که از این تعداد ۳۸۳ بیمار با نظارت مستمر کارشناسان مرکزبهداشت در قرنطینه خانگی و ۱۴۱ بیمار دیگر در مراکز درمانی بستری شدند.

دکتر علی احسان پور افزود: با احتساب این موارد جدید تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان به ۹۹۲۹ نفر رسید.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۸۸۴ بیمار مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان‌ها تحت درمان وخوشبختانه با تلاش پزشکان، پرستاران وکادر‌های درمانی ۸۶۰۹ نفر درمان و از مراکز درمانی ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: متاسفانه در شبانه روز گذشته ۱۶ نفر بر اثر ابتلا به کوئید ۱۹ جان باخته تا تعداد جان باختگان براثر این بیماری در استان به ۴۳۶ نفرافزایش یابد.

دکتر احسان پور گفت: با توجه به گزارش‌های میدانی از وضعیت نگران کننده بازارها، همچنان از مردم گرامی درخواست میشود تا در جهت تامین سلامت خود و خانواده، جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند و در زمان حضور در خارج از منزل، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در بالاترین سطح ممکن رعایت کنند.

۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از شناسایی هفت بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

مجید شیرانی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار جدید بیماری کرونا در استان چهارمحال و بختیاری در سومین روز از خردادماه سال ۹۹ عنوان کرد: از شروع خطر اپیدمی تا کنون یک هزار و ۴۸۷ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان مراجعه داشته‌اند. تعداد افراد نمونه‌گرفته شده بستری و سرپایی چهار هزار و ۳۱۶ نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: تعداد بهبودیافتگان ترخیص شده از بیمارستان یا درمان در منزل ۵۳۱ نفر بوده است. تعداد افراد بستری فعلی در مراکز درمانی ۳۰ نفر هستند.

وی بیان کرد: با مثبت اعلام شدن آزمایشات هفت بیمار مشکوک طی ۲۴ ساعت گذشته، کل موارد مبتلا از آغاز بیماری که نتایج آزمایش آن‌ها مثبت اعلام شده ۵۷۷ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته با افزوده شدن یک مورد جدید، فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری نوپدید کووید ۱۹، مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در استان به ۲۹ نفراست.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۸۸۵ نفر

محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۸۸۵ نفر خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ مورد جدید در استان ثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: بدین ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۸۸۵ نفر رسیده است. خوشبختانه در شش روز گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه متأسفانه شاهد بی‌توجهی بسیاری از شهروندان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی هستیم، یادآور شد: شهروندان باید علاوه بر رعایت نکات بهداشتی از ترددهای غیرضروری در اماکن شلوغ و پرتردد خودداری کنند.

وی با بیان اینکه بهترین راه مبارزه با کرونا، قطع زنجیره انتقال آن است، تصریح کرد: از عموم مردم شریف استان درخواست می‌شود با رعایت اصول بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از ترددهای غیرضروری مانع تداوم طولانی مدت حضور این ویروس در استان باشند.

آخرین جزئیات آماری ویروس کرونا به تفکیک شهرستان‌های استان ایلام

*شهرستان ایلام ۳۶۴ مبتلا و ۲۰ مورد فوتی
*شهرستان ایوان ۱۲۷ مبتلا و ۱۴ مورد فوتی
*شهرستان مهران ۶۰ مبتلا و ۶ مورد فوتی
*شهرستان دهلران ۷۵ مبتلا و ۳ مورد فوتی
*شهرستان دره شهر ۴۷ مبتلا و ۶ مورد فوتی،
*شهرستان ملکشاهی ۲۸ مبتلا و ۱ مورد فوتی
*شهرستان آبدانان ۵۲ مبتلا و ۱ مورد فوتی
*شهرستان بدره ۴۰ مبتلا و ۳ مورد فوتی
*شهرستان سیروان ۳۰ مبتلا و ۳ مورد فوتی
*شهرستان چرداول ۴۱ مبتلا و ۳ مورد فوتی
*شهرستان هلیلان ۲۱ مبتلا و بدون فوتی

- تعداد کل مبتلایان استان ۸۸۵ نفر، تعداد بستری موجود ۲۲ نفر، بهبود یافته نیز ۷۰۸ نفر.

کاشان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد/نگرانی از احتمال افزایش سفرها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان بزرگترین نگرانی حال حاضر را احتمال مسافرت برخی از هم‌وطنان به کاشان دانست و گفت: کاشان هنوز در وضعیت زرد کرونا قرار دارد.

سید علیرضا مروجی با اشاره به روند نزولی بستری بیماران در بیمارستان شهید بهشتی کاشان، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته فقط دو بیمار مشکوک حاد تنفسی در بیمارستان بستری شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۴ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری هستند، ابراز داشت: تاکنون ۲۶ هزار و ۵۳۷ بیمار مشکوک حاد تنفسی در دو بیمارستان شهید بهشتی کاشان مراجعه کرده‌اند که با آزمایش‌های گرفته شده جواب آزمایش کرونای ۱۱۳۶ بیمار مثبت بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه تاکنون دو هزار و ۷۱۸ بیمار حاد تنفسی از دو بیمارستان شهید بهشتی کاشان و سیدالشهدای آران و بیدگل مرخص شده‌اند، تصریح کرد: امیدواریم ریشه این ویروس منحوس هر چه زودتر سوزانده شود ولی با رایزنی‌ها و تلاش‌هایی که انجام شده و موافقت وزارتخانه نیز اخذ شده است قرار است یک بیمارستان تخصصی درمان کرونا برای بیماران این ویروس در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان شهید بهشتی کاشان به حالت عادی قبل از کرونا برگشته است، خاطرنشان کرد: روزانه به طور متوسط هر روز ۶۳ نفر از شهروندان به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه می‌کنند که از این تعداد به طور متوسط جواب آزمایش یک نفر کرونا مثبت است.

مروجی بزرگترین نگرانی حال حاضر را تعطیلات عید فطر و احتمال مسافرت توسط برخی از هموطنان دانست و بیان داشت: از عموم شهروندان و از هموطنان می‌خواهیم از هرگونه تردد و مسافرت به شدت پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه کاشان فعلاً در حالت زرد است، افزود: با توجه به ابتلای برخی شهروندان کرونا هنوز در بین مردم وجود دارد و لازم است همشهریان عزیز مسائل بهداشتی فردی و عمومی و فاصله گذاری اجتماعی را کاملاً رعایت کنند.

ابتلای ۱۸نفر دیگر به کرونا در کرمان

با ارسال ۱۴۰نمونه به آزمایشگاه‌های استان کرمان تست کرونای ۱۸نفر در ۲۴ساعت گذشته مثبت شده است.

شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تعداد کل موارد دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان تا کنون: ۱۴۲۱نفر و مجموع جان باختگان ابتلا به کووید۱۹ از ابتدا تا کنون در استان کرمان ۷۰نفر است.

شناسایی ۳۸ مورد جدید کرونا در استان اردبیل

براساس یافته‌های آزمایشگاهی در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۸ مورد جدیدبیماران مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده که با احتساب آنها، شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون به ۲۵۵۹ نفر رسید.

ستاد مدیریت کرونای استان اعلام کرد، از این تعداد ۱۸۲۵ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند وازتعداد ۱۳۲ نفر بستری در مراکز درمانی استان، تعداد ۳۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا ثبت نشده است.

افزایش ۴۵ نفری ابتلا به کرونا در کردستان

فرزین رضاعی گفت: تاکنون ۸ هزار و ۷۴۸ نمونه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا در استان انجام شده که نتیجه ۲ هزار و ۴۳۹ مورد مثبت، شش هزار و ۱۷۴ مورد نیز منفی و ۱۳۵ نفر اعلام نشده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به شمار مبتلایان به تفکیک شهرستان افزود: در سنندج ۷۸۸ نفر، سقز ۴۷۴ نفر، بانه ۲۵۸ نفر، قروه ۲۱۲ نفر، دیواندره ۱۸۱ نفر، مریوان ۱۴۹ نفر، بیجار ۱۲۵ نفر، کامیاران ۱۲۸ نفر، دهگلان ۹۵ نفر، سروآباد ۲۹ نفر مبتلا به کرونا هستند.

آرزو فلاحی آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در استان را از ابتدا تا کنون، ۱۴۶ مورد عنوان کرد.

وی تعداد فوت شدگان بر اثر کرونا را به تفکیک شهرستان، ۳۶ نفر در سقز، ۳۲ نفر در سنندج، ۲۰ نفر در بانه، ۱۹ نفر در قروه، ۱۵ نفر در کامیاران، ۹ نفر در بیجار، ۷ نفر در مریوان، پنج نفر در دیواندره و سه نفر در دهگلان برشمرد.  تاکنون یک هزار و ۳۵۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان بهبود یافته‌اند.

شناسایی ۴مورد جدید ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی


تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی، با شناسایی ۴مورد جدید به ۶۴۴نفر رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ۲۴ساعت گذشته، ۸۸ آزمایش از افراد مشکوک و بستری در بیمارستان گرفته شد که از این تعداد، جواب ۸۴ آزمایش منفی و ۴ آزمایش مثبت بود.

مهدی زاده افزود: از ۴ مورد مبتلا در شبانه روز گذشته، یک نفر از شهرستان طبس، یک نفر از شهرستان فردوس، یک نفر از شهرستان سرایان و یک نفر از شهرستان زیرکوه بوده است.

همچنین تعداد کل مبتلایان در خراسان جنوبی تا امروز ۶۴۴ نفر است که از این تعداد ۳ نفر در بیمارستان‌ها بستری اند، ۵۹۶ نفر بهبود یافته اند و تعداد ۴۵ نفر نیز متأسفانه فوت کرده اند.

شناسایی ۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان کهگیلویه وبویراحمد

با اضافه شده ۵ مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه وبویراحمد به ۶۲۹ نفر رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از ۱۳۹ مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه ویروس شناسی یاسوج؛ پنج مورد مثبت گزارش شده است.

دکتر پرویز یزدان پناه افزود: سه بیمار زن در شهرستان بویراحمد و یک بیمار زن در شهرستان کهگیلویه و یک بیمار مرد در شهرستان گچساران شناسایی شده اند که ۴ نفر با بیماران مثبت در تماس بوده اند. با احتساب آمار جدید امروز، شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان به ۶۲۹ بیمار رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: امید است با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان کهگیلویه و بویراحمد، مردم دید و بازدید‌ها را به زمان دیگری موکول کنند و مهمانی‌ها و جشن‌های عید فطر را به حداقل برسانند.

دکتر یزدان پناه گفت: مردم تا جایی که امکان دارد از اجتماع‌های گروهی در روز عید فطر جدا خودداری کنند.

بهبودی ۸۵ درصد از بیماران مبتلا به کرونا در سمنان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از بهبودی و ترخیص ۸۵ درصدی بیماران مبتلا به کرونا در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.

دکتر نوید دانایی گفت: تا کنون ۵۵۸ بیمار در بیمارستان‌های سمنان، دامغان، گرمسار، آرادان، سرخه و مهدیشهر با تست کرونای مثبت بستری شده اند که هشتاد و پنج درصد از این بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند.

وی با بیان اینکه همچنان در مرحله مدیریت و بیماریابی فعال هستیم افزود: اجرای طرح بیمار یابی فعال و شناسایی افرادی که علائم خفیف دارند و یا با افراد بیمار در تماس بوده اند و قرنطینه کردن آن‌ها موجب کاهش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن تاکید بر رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از مردم خواست از سفر‌های غیر ضروری به طورجدی پرهیز کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری