کد خبر: ۲۴۱۱۴۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران اعلام کرد هدف این کشور کشاندن ایران به پای میز مذاکره با ادامه سیاست فشار حداکثری است.
نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران اعلام کرد هدف این کشور کشاندن ایران به پای میز مذاکره با ادامه سیاست فشار حداکثری است.

به گزارش اعتدال، «برایان هوک»، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در مصاحبه با روزنامه «فارین پالیسی»، بار دیگر ادعا‌های بی‌اساسی را درباره ایران مطرح کرده است.

وی در این مصاحبه می‌گوید: هدف ما کشاندن ایران به پای میز مذاکره است و در این زمینه عجله‌ای نداریم.

هوک گفت: دولت آمریکا کمپین موسوم به «فشار حداکثری» را برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره ادامه خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: ایران بدون فشار اقتصادی و تهدید باورپذیر نظامی پای میز مذاکره نخواهد آمد. ترامپ به دنبال کشاندن ایران به میز مذاکره برای حل تمامی تهدیدات این کشور است. ما همواره پذیرای گفت وگو با تهران بوده ایم.

هوک گفت: «رئیس‌جمهور ترامپ مایل به حضور ایران بر سر میز مذاکره برای گفت‌وگو بر سر توافقی جامع است که در آن به تمامی تهدیدهای ایران علیه صلح و امنیت پرداخته می‌شود.»

مقام آمریکایی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه دولت ترامپ بعد از گذشت دو سال از خروج از برجام تا چه اندازه به چشم‌انداز دستیابی به توافق هسته‌ای جدید با ایران نزدیک شده گفت: «این سئوالی است که رژیم باید به آن پاسخ دهد.»

او در ادامه گفت: «رئیس‌جمهور ترامپ در سراسر دوران ریاست‌جمهوری پذیرای گفت‌وگو با ایران  بوده. بنابراین اینکه آیا به توافق جدید نزدیک‌تر شده‌ایم سئوالی است که رژیم باید به آن پاسخ دهد- آنها باید دیپلماسی ما را با دیپلماسی پاسخ دهند نه اینکه به تهدید و اخاذی و باج‌خواهی هسته‌ای که ما فریبشان را نمی‌خوریم روی بیاورند.»

برایان هوک در ادامه مدعی شد: «در این مورد، ما می‌دانیم که ایران بدون فشار اقتصادی، انزوای دیپلماتیک و تهدید باورپذیر به بازدارندگی نظامی در جهت دفاع ما از منافعمان، پای میز مذاکره نخواهد آمد.»

برایان هوک مدعی شد که دولت ترامپ از تمامی این عوامل استفاده کرده و به همین دلیل شانس دولت او برای رسیدن به توافق جدید افزایش یافته است.

او گفت: «همان‌طور که می‌دانیم ما تمامی این سه عامل را به میدان آورده‌ایم و این شانسمان برای رسیدن به توافقی که نیازش داریم را افزایش می‌دهد.»

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران بار دیگر مدعی عقب‌نشینی ایران از سوریه شده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، که از زمان آغاز به کار خود در کاخ سفید و حتی در کمپین‌های انتخاباتی پیش از دوران ریاست جمهوری خود نیز همواره توافق هسته‌ای ایران را مورد انتقادات شدید قرار می‌داد، سرانجام در روز ۸ مه ۲۰۱۸ (۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷) به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد و تحریم‌ها علیه ایران را احیا کرد.

وی همچنین کمپین موسوم به فشار حداکثری را علیه ایران به راه انداخت؛ اقدامی که حتی بسیاری از مقامات آمریکا نیز به بی‌نتیجه بودن آن اذعان کرده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری