کد خبر: ۲۴۱۱۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
تعداد افرادی که در سراسر دنیا به کرونا مبتلا شده‌اند به بیش از پنج میلیون و 264 هزار نفر رسید. 337 هزار و 970 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از دو میلیون و 126 هزار نفر بهبود یافته‎اند.
آمار مبتلایان و جانباختگان شیوع کرونا در جهانشمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از پنج میلیون و دویست هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به ۳۳۴ هزار و ۶۹۴ نفر رسیده و تاکنون ابتلای پنج میلیون و 264 هزار و 498 نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها بیش از دو میلیون و 126 هزار و 792 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

از میان دو میلیون و 799 هزار و 736 مورد ابتلای فعال به این بیماری در سراسر جهان، دو میلیون و 754 هزار و 567 مورد، معادل 98 درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و فقط 45 هزار و 169  مورد معادل دو درصد از کل موارد جهان، وضعیت حاد دارند.

تاکنون در چندین کشور درگیر با بیماری کووید-۱۹ محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این بیماری برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین روسیه و برزیل به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده است.

برزیل با افزایش شمار مبتلایان جدید خود از اسپانیا در جدول کشورهای درگیر کرونا پیشی گرفته و در رتبه سوم جهان قرار گرفته است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز جمعه 2 خرداد 1399 (22 مه 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آمار مبتلایان و جانباختگان شیوع کرونا در جهان
آمار مبتلایان و جانباختگان شیوع کرونا در جهان


کرونا در آمریکا؛ مرگ بیش از ۹۳ هزار نفر
آمار مبتلایان ثبت‌شده در آمریکا به یک میلیون و 634 هزار نفر نزدیک می‌شود و بیش از 97 هزار نفر هم بر اثر این بیماری جان باخته‌اند.

سی دی سی: ۳۵ درصد از افراد ناقل کرونا هیچ نشانه ای ندارند، ۰.۴ درصد مبتلایان جان خود را از دست می دهند
مرکز کنترل وپیشگیری بیماری در آمریکا (سی دی سی) دستورالعمل های تازه ای را در مورد ویروس کرونا منتشر کرده است.

براساس این دستورالعمل ها، حدود ۳۵ درصد از افراد ناقل ویروس کرونا هیچ گونه نشانه ای از این بیماری را از خود نشان نمی دهند.

این سازمان همچنین گفته "بهترین برآورد انجام شده "نشان می دهد که ۰.۴ درصد از مبتلایان به کرونا، جان خود را از دست می دهند.

حدود ۴۰ درصد از انتقال ویروس هم حتی قبل از این که فرد احساس مریضی بکند، اتفاق می افتد.

تعداد مبتلایان ویروس کرونا در روسیه از 326 هزار نفر گذشت
بر اساس گزارش های رسمی شمار مبتلایان ویروس کرونا در روسیه با ثبت 8 هزار و 894 مورد جدید در 24 ساعت کذشته به 326 هزار و 448 نفر رسیده است.

بر اساس گزارش ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا در روسیه، در 24 ساعت گذشته 150فوتی کرونا در روسیه ثبت شد.

شمار درگذشتگان ابتلا به کرونا در برزیل به 20 هزار نفر رسید
برزیل با 20 هزار مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به ششمین کشور در جهان تبدیل شده که بیشترین آمار مرگ و میر را داراست.

در شبانه روز گذشته 1200 نفر جان خود را بخاطر ویروس کرونا از دست دادند که این بالاترین رکورد در این کشور به شمار می رود. در چند ساعت اخیر 185 نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کارشناسان هشدار داده اند که این کشور هنوز چند هفته تا رسیدن به نقطه اوج شیوع ویروس کرونا فاصله دارد.

انجام تعداد کم تست کرونا در برزیل به معنای آن است که ارقام رسمی مرگ و میرها، نشان دهنده تصویری درست از وخامت اوضاع در این کشور نیست.

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، مکررا خطرات کووید ۱۹ را ناچیز قلمداد می کرد و از مقامات محلی می خواست تا قرنطینه های اعمال شده را لغو کنند.

کرونا در اسپانیا، جهش قابل توجه تعداد قربانیان
اسپانیا یکی از کانون‌های شیوع کرونا در جهان است. آمار از شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 628 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 281 هزار و 904 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد. طی 24 ساعت گذشته و در جهشی قابل توجه 688 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا؛ محدودیت‌ها در مادرید و بارسلون کاهش می‌یابد
قرار است از دوشنبه (۲۵ مه) از محدودیت های اعمال شده در شهرهای مادرید و بارسلون کاسته شود.

به این ترتیب این دو شهر، آخرین مناطق در اسپانیا هستند که که از محدودیت های قرنطینه خارج می شوند.

در اوایل ماه جاری میلادی از میزان محدودیت ها در اکثر بخش های این کشور کاسته شد، اما اکثر قوانین قرنطینه درمادرید، پایتخت و دومین شهر بزرگ یعنی بارسلون به دلیل موج شدید ویروس کرونا بقوت خود باقی ماند.

ازروز دوشنبه، میخانه ها و رستوران های این دو شهر اجازه دارند همانند سایر نقاط کشور فعالیت های خود را از سر بگیرند. اما فقط می توانند به 10 نفر اجازه ورود بدهند.

کلیساها هم با رعایت فاصله اجتماعی بازگشایی می شوند و مردم اجازه دارند که آزادانه به خارج از شهرها سفر کنند.

سایر نقاط اسپانیا شاهد کاهش بیشتر محدودیت ها خواهد بود، سینماها، سالن های تئاتر، گالری های هنری و موزه ها از دوشنبه فعالیت های خود را از سر می گیرند، اما تنها یک سوم ظرفیتشان می توانند به افراد اجازه ورود بدهند. برخی از مدارس هم بازگشایی می شوند.

کاهش محدودیت های کرونا در دانمارک
دانمارک از جمله اولین کشورهای اروپایی بود که محدودیت های اعمال شده برای مقابله با ویروس کرونا را کاهش داد. در تازه ترین تحول، تمامی سینماها، سالن های تئاتر، موزه ها، گالری های هنری و باغ وحش ها فعالیت های خود را از سرگرفته اند. در تمامی مکان ها باید فاصله اجتماعی رعایت شود.

آمار مبتلایان در آلمان همچنان سیر نزولی دارد
شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به 179 هزار و 626 نفر رسیده است. همچنین تعداد جانباختگان کرونا در این کشور به 8344 نفر افزایش یافته است. طی 24 ساعت گذشته 65 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

در آلمان، وزیر بهداشت جزییات برنامه هایی را برای انجام آزمایش‌های پیشگیری در خانه های مراقبت و بیمارستان ها در زمانی که فردی در این مکان ها پذیرفته و یا جابجا شود، اعلام کرده است. 

آمار کرونا در ایتالیا به حالتی پایدار رسید

گزارش‌ها در چند روز اخیر حاکی از آن است که آمار روزانه‌ی مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا به حالت تقریباً پایداری رسیده است.

شمار کل جان‌باختگان ویروس کرونا در ایتالیا از زمان شیوع این بیماری در ۲۱ فوریه، در حال حاضر 32 هزار و 616 تن گزارش شده است که در رتبه‌ی سوم جهان پس از آمریکا و انگلیس از لحاظ تعداد قربانیان قرار گرفته است.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به بیش از 228 هزار و 658 نفر رسیده است که پس از ایالات متحده، روسیه، اسپانیا، انگلیس و برزیل دارای بیشترین تعداد مبتلایان در جهان است. طی 24 ساعت گذشته 130 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

تخمین زده می‌شود که در حال حاضر حدود 60 هزار نفر در ایتالیا ناقل این بیماری هستند.

بیش از 136 هزار نفر نیز در ایتالیا پس از ابتلا به کووید-۱۹ از این بیماری جان سالم بدر برده و بهبود یافته‌اند.

ظرفیت انجام آزمایش‌های تشخیص کرونا در ایتالیا با جمعیت حدود 60 میلیون نفر به حدود بیش از 2 میلیون آزمایش در روز رسیده است.

در ایتالیا، موسسه امنیت اجتماعی گفته که شمار مرگ و میر در ماههای مارس و آوریل احتمالا 19 هزار نفر بیشتر از آمار رسمی اعلام شده است. آمار رسمی اعلام شده در آن زمان 28 هزار نفر بود.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 28 هزار و 289 نفر و تعداد افراد مبتلا به 181 هزار و 826 نفر رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 74 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

در بریتانیا در شبانه روز گذشته ۳۵۱ نفر به دلیل ابتلا به کرونا درگذشتند
وزارت بهداشت بریتانیا از مرگ ۳۵۱ نفر در شبانه روز گذشته به دلیل ابتلا به ویروس کرونا خبر داده است.

به این ترتیب شمار افرادی که تاکنون جان خود را از دست داده اند به ۳۶ هزار ۳۹۳ نفر رسیده است.

به گفته وزارت بهداشت آمار حاکی از انجام ۱۴۰ هزار و ۴۹۷ تست کرونا تا امروز است.

مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا ۲۵۴ هزار و ۱۹۵ نفر اعلام شده است

 مشاوران علمی دولت بریتانیا: شاخص آر برای دومین هفته متوالی ثابت مانده
به گفته مشاوران علمی دولت بریتانیا، "شاخص آر" یا عدد سرایت در بریتانیا برای دومین هفته متوالی در این کشور ثابت مانده است.

شاخص آر برای اندازه گیری متوسط تعداد افرادی که فرد آلوده می تواند عامل عفونی را به آن ها انتقال دهد، بکار می رود.

این شاخص در بریتانیا بین ۰.۷ و ۱ است.

اگر عدد سرایت بالای یک باشد، موارد ابتلا تصاعدی بالا می روند ولی اگر این عدد کم باشد، موارد جدید ابتلا برای ادامه شیوع کافی نیست و بیماری بتدریج فروکش می کند.

برنامه دولت برای قرنطینه مسافرانی که وارد بریتانیا می‌شوند، اعلام شد
از هشتم ماه آینده میلادی (ژوئن/ کمتر از سه هفته دیگر)، افرادی که وارد بریتانیا می شوند، برای کمک به کاهش شیوع ویروس کرونا، باید به مدت دو هفته به قرنطینه خانگی بروند.

مسافران در هنگام ورود به خاک بریتانیا باید به دولت بگویند که در کجا قرنطینه می شوند. برای اطمینان از قرنطینه شدن، در مواردی آن ها را چک می کنند و در صورت نقض این دستورالعمل ۱۰۰۰ پوند جریمه می شوند.

چنانچه فردی اقامتگاه مناسبی برای قرنطینه شدن نداشته باشد، از آن ها درخواست خواهد شد که در "مکان هایی که توسط دولت ترتیب داده شده" دوران قرنطینه خود را سپری کنند.

وزیر کشور بریتانیا گفته که این اقدام خطر ابتلا به کرونا را با وارد شدن به مرزهای این کشور کاهش می دهد.

رانندگان کامیون، کارگران فصلی مزارع و کارکنان بخش بهداشتی که با ویروس کرونا مقابله می کنند از این دستورالعمل معاف هستند.

به گفته وزارت کشور، سیاست جدید دولت در سراسر بریتانیا به مورد اجرا گذاشته می شود.

اتباع سایر کشورها اجازه دارند تا پایان ماه ژوئیه در بریتانیا بمانند
وزارت کشور بریتانیا اعلام کرده ویزای اتباع سایر کشورها که به دلیل شیوه ویروس کرونا نتوانسته اند به کشورهایشان بازگردند تا پایان ماه ژوئیه تمدید می شود.

این اقدام شامل افرادی می شود که ویزای اقامت آن ها پس از ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰، منقضی شده و به دلیل محدودیت های اعمال شده و یا قرنطینه های خانگی نتوانسته اند از کشور خارج شوند.

اما وزارت کشورگفته افرادی که در حال حاضر با ویزی موقت مثل ویزاهای دیدار در بریتانیا اقامت دارند، باید هر چه سریعتر در صورتی که ممکن و ایمن است خاک این کشور ترک کنند.

افرادی که اقامت آن ها در بریتانیا تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته باید با تیم مقابله با ویروس کرونا در بخش مهاجرت تماس گرفته و فرمی اینترنتی را پرکنند.

وزارت کشور بریتانیا افزوده: "در شرایط فعلی هیچ اقدامی برای اجرای قانون مهاجرت برای کسانی که با تیم مقابله با کرونا تماس گرفته و به آن ها در مورد اتمام ویزا خود اطلاع داده اند صورت نمی گیرد."

در عربستان شمار مبتلایان از 67 هزار نفر گذشت، تعداد درگذشتگان 364 نفر
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 67 هزار نفر گذشت.

وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 2642 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است.

تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 364 نفر رسیده است.

کرونا؛ هند در شبانه روز گذشته از 6 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد
هند از ابتلای بیش از 6251 هزار مورد جدید در شبانه روز گذشته خبر داده است. این بیشترین میزان ابتلای روزانه به کرونا از زمان شیوع همه گیری این ویروس در این کشور است.تعداد جان باختگان نیز به 3726 نفر رسیده است.

افزایش شمار موارد ابتلا درحالی اعلام شده که قرار است محدودیت های اعمال شده برای مقابله با کرونا کاهش یابد.

قرار است از دوشنبه (۲۵ مه) برخی از پروازهای داخلی با رعایت فاصله اجتماعی از سرگرفته شود. فعالیت شماری از قطارها هم از اول ماه ژوئن آغاز می شود.

ایالت ماهاراشترا و مرکز آن مومبای، از جمله مناطقی است که بشدت تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته است

چین همچنان در جایگاه سیزدهم
چین که نخستین کشوری بود که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه سیزدهم در جدول جهانی قرار گرفته است. وزارت بهداشت چین اعلام کرده است طی 24 ساعت گذشته تنها 4 مورد جدید مورد ابتلا در کشور به ثبت رسیده است.

کرونا در تاجیکستان؛ شناسایی ۲۰۱ مورد جدید ابتلا در شبانه‌روز گذشته
به گزارش وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان ۲۰۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در بیست و چهار ساعت اخیر در این کشور ثبت شده است. به گفته این وزارتخانه، تا شام امروز (جمعه، ۲۲ مه) تعداد کل بیماران کووید-۱۹ در تاجیکستان به ۲۵۵۱ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت تاجیکستان گفته که در بیست و چهار ساعت گذشته هیچ مورد فوتی در میان بیماران مبتلا به کرونا در این کشور ثبت نشده است.

طبق اطلاع رسمی تعداد جانباخته‌ها از این بیماری تا عصر دیروز ۴۴ نفر بود. مقامات بهداشتی تاجیکستان می‌گویند که در شبانه‌روز اخیر ۸۱ بیمار دیگر کووید-۱۹ بهبود یافته و از آغاز شیوع این بیماری تعداد بهبودیافته‌ها ۱۰۸۹ نفر شده است.

طبق اطلاع وزارت بهداشت تاجیکستان حالا ۳۱۵۱ نفر به گمان ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های این کشور تحت نظارت پزشکان قرار دارند.

در شبانه‌روز اخیر ۴۵۵ نفر پس از عدم تشخیص ویروس کرونا در آنها و مداوای بیماری‌های دیگرشان از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

کرونا در ایران؛ مبتلایان جدید ۲۳۱۱نفر ، شمار درگذشتگان ۵۱ نفر
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته ۲۳۱۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و ۵۱ نفر هم به دلیل کرونا جان خود را از دست داده اند.

به گفته کیانوش جهانپور شمار کل مبتلایان تاکنون به ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر رسیده است.

مجموع درگذشتگاه هم ۷۳۰۰ نفر اعلام شده است. ۱۰۲ هزار و ۲۷۶ نفر هم تاکنون بهبود یافته اند.

جهانپور همچنین گفته که "در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر بود و در ۶ استان تنها یک مورد فوتی گزارش شده است."

کرونا در افغانستان؛ ۹۲۱۶ مبتلا و ۲۰۵ مرگ
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که با شناسایی ۵۴۲ مورد مثبت در یک شبانه روز گذشته، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۹۲۱۶ نفر رسیده است.

فیروزالدین فیروز، وزیر بهداشت امروز در یک نشست خبری گفت در مدت یادشده ۱۲ نفر از مبتلایان جان باخته‌اند که با این رقم شمار مجموعی جان باختگان به ۲۰۵ نفر می‌رسد.

فیروز تاکید کرد که به دلیل عدم مراعات محدودیت‌ها از سوی مردم، شمار مبتلایان افزایش یافته است. او گفت: رابطه مستقیم بین افزایش واقعات مثبت و عدم رعایت شرایط وضع شده در کشور وجود دارد.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 105 هزار 137 نفر مبتلا و 3 هزار و 453 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.

محدودیت‌های مقابله با کرونا مراسم عید فطر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده
مسلمانان در سراسر جهان خود را برای برگزاری عید فطر و پایان ماه رمضان آماده می کنند. اما با برقراری حفظ فاصله اجتماعی باعث شده که کشورهای مسلمان نتوانند همانند گذشته مراسم عید فطر را برگزار کنند.

در مالزی مردم امکان رفتن به مساجد را دارند اما باید فاصله اجتماعی رعایت شود.

در پاکستان، مردم درداخل مساجد بدون رعایت فاصله اجتماعی حضور پیدا می کنند. انجام عبادات روزانه و گردهمایی های شبانه در طول ماه رمضان در مساجد پاکستان امکان پذیر بوده است.

در بریتانیا، مدارس در نه هفته گذشته بسته بوده و شورای مسلمانان بریتانیا از مردم درخواست کرده تا عید فطر را در خانه های خود باشند.

در سارایوو، پایتخت بوسنی، عبادت کنندگان می توانند به مساجد محلی بروند. بسیاری از آن ها به هنگام حضور در مساجد ماسک می زنند. مساجد این شهر از نهم ماه جاری میلادی باز شده است.

برچسب ها: کووید 19 ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در جهان ، شیوع ویروس کرونا در چین ، آمار مبتلایان و جانباختگان شیوع کرونا در جهان ، مبتلایان و جانباختگان شیوع کرونا در جهان ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری